Malá FVE co časem snad vyroste

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
DennyBraids
Příspěvky: 8
Registrován: pon říj 03, 2022 11:26 am

Re: Malá FVE co časem snad vyroste

Příspěvek od DennyBraids »

rva píše:Z GWL mám ty elerix na střeše - asi 60 ks. 330Wp
Dobry den, nebyl byste prosim ochoten nejake 330Wp panely odprodat, resp. vymenit za novejsi? Mame nakoupeno 60 ks techto panelu, ale CHKO pozaduje panely pres celou strechu beze zbytku, takze bych jich jeste nekolik potreboval. S demontazi / montazi bych pomohl, mohl byste mit panely nove, 390 nebo 410Wp z aktualni nabidky GWL.eu

Moc by nam to pomohlo, dekuji, Daniel
LorD.FreD
Příspěvky: 26
Registrován: stř lis 10, 2021 10:01 pm
Bydliště: Liberecko

Re: Malá FVE co časem snad vyroste

Příspěvek od LorD.FreD »

Abych si to tu trošku aktualizoval.... v září se konečně povedlo dokončit jižní část ( 2,8kWp ) takže aktuálně běží 5,95kWp, vyrobeno do dnešního dne něco lehce přes 2000kWh vše šlape a dokonce i lépe než sem si původně představoval :-) nicméně nějaké menší nedostatky již vím...

1, Výkon MP2 je občas limitující (vytěžování)
2, Baterie by byla ideální kolem 20kWh

Již z názvu je patrné že stavba bude pokračovat (cíl / místo je na 20-30kWp) otázkou je jak pokračovat ?
Osobně mi ideální připadá AC coupling s Froniusem, očekávám od toho zvednutí výkonu (problémy mám zejména při vytěžování=když svítí) zároveň si zvednu účinnost... Nebo by jste dál budovali DC coupling + dalsí MP2 do parallelu ?
Victron Multiplus II 5000, RS450/100, Lynx, Cerbo, 4x Pylontech US3000C

1 fáze: západ 9x 350wp Jinko solar = 3,15kWp = 4/2022 hotovo
2 fáze: jih 8x 350wp Jinko solar = 2,8kWp = 9/2022 hotovo
V plánu... jih +- 3kWp bifaciály na pergolu 6/2023 ?

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek