Nejvýhodnější dodavatel, co nabízí výkup přetoků (burza?)

Vyplatí se nebo nevyplatí se? Koupit použité nebo nové? Za jak dlouho se to vrátí? Kolik mi to ušetří? Kolik za to zaplatím? Nebude to příliš drahé? ... a podobné dotazy : )
Zamčeno
Elfman83
Příspěvky: 6
Registrován: stř říj 13, 2021 6:16 pm
Reputace: 3
Bydliště: Černíkovice (HK)
Kontaktovat uživatele:

Nejvýhodnější dodavatel, co nabízí výkup přetoků (burza?)

Příspěvek od Elfman83 »

Zdravím ve spolek jako nováček.


Chtěl bych se prosím místních zeptat, jestli nemají širší povědomí o dodavatelích energie, co zároveň vykupují i přebytky z FVE? Totiž, hledal jsem na rychlo a moc nepochodil.


Má stávající situace byla:

Bohemia Energy + S Power Bonus (tedy nákup za 2,6 Kč vč. DPH a distribuce, prodej za 80-300 EUR, průměrně 2 Kč, v září 3 Kč / kWh mínus 0,3 Kč poplatek za službu - 300 Kč/MWh vč. DPH).



Rád bych přešel k jinému dodavateli, který by nabízel pevnou (ne nutně fixní, ale spíš takovou průměrnou, prostě ne hodinovou z burzy) cenu za odběr elektřiny, ale zároveň nabízel výkup přetoků za cenu tržní (hodinovou), i kdyby s poplatkem za službu.

Zdá se ale, že takový subjekt na trhu už neexistuje :( Pokud teda nejsem tupec a umím hledat.. :)




Zatím asi jediný, kdo nabízí prodej za tržní cenu, je BezDodavatele. Ten si sice neúčtuje žádné marže, ALE je tam nutnost rovněž odebírat za tržní ceny. Což v momentě, kdy máte většinu spotřeby právě ve špičce (protože mi nedává smysl vytápět dům na +25C, vařit, sekat zahradu, atd. ve dvě ráno), likvidační. Poplatek 6 Kč za den by ještě jinak ušel (cca. 2x tolik co bylo u BE za měsíc).



U EONu si bez IČO ani neškrtnu (nehledě na "výhodnost" ceny virtuální baterie a hlavně, nemám FVE od nich, mám smůlu).


Dřív byl Centropol energy za 800 Kč / MWh, teď se mi to nepodařilo dohledat.



Zatím jsem se porozhlédl u jediného zbylého, co jsem našel a to:


Pražská plynárenská.



Za předpokladu, že mě vůbec přijmou, je to zatím asi nejlepší z těch nejhorších (zbylých) řešení. Dřív nabízeli 950 Kč/MWh, teď je to 1690 Kč/MWh (v případě, že jste jejich zákazník, jinak polovinu - zase je to alespoň jeden z mála, který nevyžaduje, abyste u nich byli jako odběratelé).

Mě nebude vadit být jejich zákazník, ta cena je (a byla) stejně všude +/- stejná (v řádech desetihaléřů), spíš potřebuji někam ulít tu elektrárnu :)

Zatím si asi nedám fixaci/smlouvu na dobu určitou, je to dražší jen o desetník a budu mít volnější ruku, kdyby se během roku něco změnilo a nebo se objevil nový výkupčí..

A mezitím se budu modlit, aby se cena elektřiny ustálila na burze na 100 EUR alespoň (místo 160-250 EUR), protože pak nebudu mít pocit, že prodělávám (100 EUR je cca. 2550 Kč a u BE bych dostal ve finále 2350 Kč, takže těch 0,6 Kč/kWh už přežiji).



Další alternativa je ČEZ a jeho Elektřina pro Soláry:


Protože jinak bez licence mohu na hodinový výkup zapomenout (a to ještě bych nejspíš musel jet nad 30 kWp), a těch jeho 500 Kč / MWh v mi době, kdy elektřina na burze stojí 2500 až 7500 Kč přijde jako výsměch..

Teď nabízí myslím za 200 Kč měsíčně 100% slevu na silové části elektřiny, která je podle ceníku 2,15 Kč s DPH (proti Pražská plynárenská, která ji má za 2,4 Kč - ale což už, byl jsem ochoten u BE zůstat i za 3,4 Kč, protože jsem doufal, že to vydrží přes zimu).

To by v mém případě vycházelo cca. u 2 MWh přetoků asi na 2000x2,2 = 4400 Kč - 2400 = 2000 Kč, zatímco u PPAS to je 2000x1,69 = 3380 Kč

Za předpokladu, že by se dodržela cena.. kdyby po mě ČEZ chtěl 4 Kč za kWh, už je to někde jinde, ale zase.. v zimě mám přetoky 0,0nic a naopak velkou spotřebu, takže kdyby PP nabídla lepší cenu za Odběr, vyplatilo by se to na ty 3 měsíce, kdy je výpovědní doba i za menší cenu za FVE přetoky.. u ČEZu mám pocit, jestli tam není nějaký závazek na rok či dva?




Máte někdo lepší zkušenosti? Popř. myslíte, že existuje nebo se někdy objeví další takový obchodník s touto kombinací Odběr/Výkup ? Asi je na trhu stále málo uživatelů FVE s přetoky, aby to vyvolalo silnou poptávku.. :(



Proč nemám baterie? Cílil jsem na několik faktorů:

- co nejjednodušší systém (v mém případě panely, SPD, měnič, kabely)
- degradace baterií, vysoká cena, malá návratnost, malá efektivita *


*) my topíme elektřinou. Za rok máme spotřebu 6,5 MWh (s FVE cca. 5), a víc jak 50% je během prosince až února. V létě by elektřinu nebylo kam složit (boiler máme 100l pro 2 lidi a měl termický kolektor 8 let před FVE), v zimě by baterie nebyly skoro nikdy nabité.


Asi takhle, v době, kdy jsem FVE stavěl, jsem počítal s návratností, kdy by výkupní cena byla 1 Kč a za odběr 2,5 Kč, takže tak jako tak, dnešní ceny, ať už jsou jakékoliv, mi návratnost v podstatě zkrátily skoro na 1/2, ale znáte to.. když to mohlo být lepší, zamrzí to.
Martin Lux
Franta2776
Příspěvky: 2249
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm
Reputace: 138

Re: Nejvýhodnější dodavatel, co nabízí výkup přetoků (burza?

Příspěvek od Franta2776 »

To jsi na špatném fóru.My se tady snažíme vše spotřebovat,takže pečeme chleba do zásoby,vaříme kafe do termosky,udíme elektřinou na zimu.apod.:)))
Elektroauto ti zlikviduje téměř všechny přebytky.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Nejvýhodnější dodavatel, co nabízí výkup přetoků (burza?

Příspěvek od mypower.cz »

Já nevím, já todle budu od příště asi vyhazovat už bez upozornění. Mě to fakt nebaví. Ty podmínky na fóru při registraci snad nikdo nečte. Asi tam dám, že se člověk upisuje celým svým majetkem a jelikož to nikdo nečte a většina odškrtne, tak budu asi milionář. Fakt nevím co si o tom mám myslet.

Prej přetoky ::facepalm::

Téma zamykám, na tomhle fóru to nemá co dělat. Je to jako ptát se na linuxovém fóru na problémy s windows. OS jak OS, hodinky, jak holínky, obojí se natahuje.

Zamčeno
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek