Axpert King spojení více měničů

Měniče Axpert
Uživatelský avatar
lemra79
Příspěvky: 442
Registrován: sob bře 09, 2019 5:30 pm
Lokalita: Usteckoorlicko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8800
Kapacita baterie [kWh]: 10?
Bydliště: Usteckoorlicko

Re: Axpert King spojení více měničů

Příspěvek od lemra79 »

loni jsem snizil na 3x 20 A a drzi to uplne v pohode, vzhledem k tomu, ze az na varnou desku a cerpadla mam vse na 1f, mam spis 1x 20 A. Ted jsem byl v jedne bytovce a kvanta lidi ma hlavni jistic 1x 16A, pripoustim, netusim, jak maji reseno tuv a vareni. Uvedomme si, ze jistic B16A da na par minut 24A, aniz by vypadnul.
Jinko 225 W / 6,075 kWp, GWL/Sunny Mono 310Wp / 2,79 kWp, PIP 5048 MG, Fangpusun MPPT150/60TR,
li ion 350 Ah@58V, ICC@rpi3+, celkem instalováno 8,865 kWp, 460 m.n.m.
Matess
Příspěvky: 1518
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Axpert King spojení více měničů

Příspěvek od Matess »

pokud mají 1x16A vaří plynem.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Axpert King spojení více měničů

Příspěvek od mypower.cz »

.. a nebo proste sem tam nahazuji vypadly jistic :D
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Axpert King spojení více měničů

Příspěvek od xmasin »

Matess píše:1x25 normálně dávají... jsem zatím v bytě a snižoval jsem z 3x25A na 1x25A. Otázka jestli dají 1x40A... ceník to umožňuje....
Bohužel při jednofázovém připojení je maximální velikost jističe 25A. Viz níže uvedená citace a připojovacích podmínek.
Jednofázové odbočky lze provést u zařízení s jističem před elektroměrem s maximální proudovou hodnotou 1×25 A
(maximální soudobý příkon do 5,5 kW), v ostatních případech musí být odbočky třífázové. Musí být rovnoměrně rozděleny mezi jednotlivé fáze HDV tak, aby byly všechny fáze pokud možno stejně zatěžovány.
Taky by se mně líbilo mít jednofázově třeba 50A, ale to bohužel neprojde, takže mám 3x25A a Axperta mám jen na jedné fázi. Řešením více Axpertů na jedné fázi při slabém jističi by bylo přes DC vazbu, kdy by na DS byl připojený jen jeden Axpert a další by již na DS připojené nebyly a potřebný výkon by se dodával přes řízenou nabíječku z druhých fází. Další variantou je přejít na Victron, ale tam je nevýhoda jednak v ceně a jednak v tom, že u něj hrozí přetoky.
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: Axpert King spojení více měničů

Příspěvek od rasto1 »

Chlapi ktoru kartu si mam kupit na paralelne spojenie 5048MK?
Mam dva v paralelnej prevadzke, ale potrebujem tratiu :-)
Vsetky na fotkach vyzeraju rovnako vratane porovnania s tymi co uz mam doma, tak som na vazkach.
https://www.aliexpress.com/item/3256819 ... -recommend

Predajca pise, ze fungovat nebudu, lebo by musel priznat, ze predava Voltronici a nie vlastne produkty :roll: :lol:
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
soami
Příspěvky: 551
Registrován: pon lis 08, 2021 9:10 pm
Lokalita: Posázaví
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Posázaví

Re: Axpert King spojení více měničů

Příspěvek od soami »

Pokud se podíváš na https://www.fve-mp.cz/eshop/p/paralelni-karta-0-87 tak zjistíš, že oba používají naprosto totožné fotky...

Jinak koupit můžeš i v ČR - i když dostupnost právě není nejlepší.
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: Axpert King spojení více měničů

Příspěvek od rasto1 »

soami píše:Pokud se podíváš na https://www.fve-mp.cz/eshop/p/paralelni-karta-0-87 tak zjistíš, že oba používají naprosto totožné fotky...

Jinak koupit můžeš i v ČR - i když dostupnost právě není nejlepší.
Dik nechcem riskovat a potrebujem ju urgentne, tak som ju objednal za nekrestanskych 97€!!!
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
Skarda
Příspěvky: 6
Registrován: úte bře 29, 2022 10:49 am
Bydliště: Česká Skalice

Re: Axpert King spojení více měničů

Příspěvek od Skarda »

Ahoj páni, chci dát dva Kingy 5kw na dvě fáze, právě kvůli zatížení, nejde mi to aby byli fázově posunutý, na výstupech budou jen 1f spotřebiče. Oba na jedné baterce, bude potřeba ta komunikační karta, nebo to pofrčí v podstatě nezávisle?
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Axpert King spojení více měničů

Příspěvek od kodl69 »

nechápu, proč tak blbě. Potom je lepší to dát na jednu fázi do paraleleu a přes noc jeden měnič vypínat (nebo automaticky vypínat a zapínat), čímž se ušetří vlastní spotřeba jednoho měniče. 2f systém nepřináší žádnou výhodu, jenom nevýhody vlastní sportřeby dvou měničů amenší přetižitelnosti na fázi.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Matess
Příspěvky: 1518
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Axpert King spojení více měničů

Příspěvek od Matess »

xmasin píše:
Matess píše:1x25 normálně dávají... jsem zatím v bytě a snižoval jsem z 3x25A na 1x25A. Otázka jestli dají 1x40A... ceník to umožňuje....
Bohužel při jednofázovém připojení je maximální velikost jističe 25A. Viz níže uvedená citace a připojovacích podmínek.
Jednofázové odbočky lze provést u zařízení s jističem před elektroměrem s maximální proudovou hodnotou 1×25 A
(maximální soudobý příkon do 5,5 kW), v ostatních případech musí být odbočky třífázové. Musí být rovnoměrně rozděleny mezi jednotlivé fáze HDV tak, aby byly všechny fáze pokud možno stejně zatěžovány.
Taky by se mně líbilo mít jednofázově třeba 50A, ale to bohužel neprojde, takže mám 3x25A a Axperta mám jen na jedné fázi. Řešením více Axpertů na jedné fázi při slabém jističi by bylo přes DC vazbu, kdy by na DS byl připojený jen jeden Axpert a další by již na DS připojené nebyly a potřebný výkon by se dodával přes řízenou nabíječku z druhých fází. Další variantou je přejít na Victron, ale tam je nevýhoda jednak v ceně a jednak v tom, že u něj hrozí přetoky.
máš pravdu... dříve šlo 1x32.. dnes už ne.
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Axpert King spojení více měničů

Příspěvek od kodl69 »

Ale hlavní jistič nemá nic společnýho s tím, že když pojedeš na měnič, tak je lepší jet na 1F, a z DS si to klidně na ty tři přepoj, tak jak to mají skoro všichni poloostrovníci tady. Na to stačí ruční přepínač sítí, kterej použiješ v zimě...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Skarda
Příspěvky: 6
Registrován: úte bře 29, 2022 10:49 am
Bydliště: Česká Skalice

Re: Axpert King spojení více měničů

Příspěvek od Skarda »

Problém je v tom že mám hlavní jistič 3x20A což je 3x 4,6kW a to nesmím mezi měnič a hlavní jistič dát už žádnej jinej jistič. Největší odběr domu jsem zatím naměřil 7kW, takže když nebude svítit, měnič si začně přicucávat ze sítě, což může klidně 6kW nebo i celejch 7kW a v případě že pojedu na jednu fázi tak jsem bez proudu. Proto chci dvě fáze, příjde mi zbytečný hlídat pořád výkon a přepínat DS / měniče, proto jsem vybral Kinga S AC-DC-AC aby nemusel používat ani ten bypass, maximálně na zimu bych je přepínal na ECO abych zbytečně nejel přes tu konverzi když stejně nesvítí. Jinak bych ale byl rád aby byl systém autonomní.
Co se týká té vlastní spotřeby, můžu ten jeden měnič nechat v režimu ECO, jeden bude zatěžovanej trvale, jeden spíš nárazově a přes den. Teď mi tam běží UPS která má taky vlastní spotřebu 50W takže to už takový rozdíl nebude.
Jde mi o to jestli když nepotřebuji synchronizaci těčh dvou fází, je nutná ta propojovací karta, jestli to má o nějakej vliv na battery menegement, podotýkám že baterie bude skládaná, takže nebude mít komunikaci BMS s měničem.
Matess
Příspěvky: 1518
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Axpert King spojení více měničů

Příspěvek od Matess »

s jistotou ti to neřeknu, ale mělo by to být jedno - prostě to budou 2 samostatné měniče se společnou baterií. S trochou štěstí by se to mělo synchronizovat se sítí aby v případě přepnutí na bypass to přepnutí bylo co nejhladší.

Pokud se to synchronizovat nebude může se stát že to bude chodit třeba jako opačná fáze a potom by jsi mohl změřit mezifázové 460V AC. Toto může být nebezpečné třeba z hlediska připojení sporáku který pojede na tyto 2 fáze, protože N drátem potom poteče dvojnásobný proud.

Za mě jsou to dost drahý hračky a raději bych ty paralelní karty koupil. Třeba budeš v budoucnu pořizovat elektro auto a budeš potřebovat 3f tak či tak...
Skarda
Příspěvky: 6
Registrován: úte bře 29, 2022 10:49 am
Bydliště: Česká Skalice

Re: Axpert King spojení více měničů

Příspěvek od Skarda »

Já bych je koupil, ale zatím jsem nenašel že by je někde měli. To mezifázové napětí mě ani nenapadlo. Dík
Matess
Příspěvky: 1518
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Axpert King spojení více měničů

Příspěvek od Matess »

já jsem to teda nikdy nepotřeboval... ale není to tohle?

https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... mainSearch

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek