Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: pát zář 17, 2021 5:57 am

Bublání baterii

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty

Bublání baterii

Příspěvekod Padesat54 » pát zář 10, 2021 7:02 am

Ahoj všem, koupil jsem baterie Trojan 105ah 12v 2 krát a když připojím solární panel 280wp a regulátor mppt 20a, tak baterie při nabíjení 13a bubla jako když se vaří brambory. Mám se něčeho obávat nebo je tento proces normální? A musí být sundané krytky na beterii při nabíjení kvůli výparám? Tento tip baterii mám https://www.bch-battery.cz/Trakcni-bate ... m-d651.htm
Je to moje první zkušenost z těmito bateriemi.
Díky za jakoukoliv radu
?
Padesat54

Re: Bublání baterii

Příspěvekod FRSO » pát zář 10, 2021 7:44 am

Padesat54 píše:Ahoj všem, koupil jsem baterie Trojan 105ah 12v 2 krát a když připojím solární panel 280wp a regulátor mppt 20a, tak baterie při nabíjení 13a bubla jako když se vaří brambory. Mám se něčeho obávat nebo je tento proces normální? A musí být sundané krytky na beterii při nabíjení kvůli výparám? Tento tip baterii mám https://www.bch-battery.cz/Trakcni-bate ... m-d651.htm
Je to moje první zkušenost z těmito bateriemi.
Díky za jakoukoliv radu

To nejdůležitější jsi nenapsal, při jakém napětí to bublá, přes 2,4V na článek to je normální u zaplaveného olova.
?
FRSO

Příspěvekod ViktorEX » pát zář 10, 2021 8:39 am

nejsem expert, ale cetl jsem, ze tyto vypary jsou dost třaskavé, a taky by to mohlo udelat pekny bum. kamos takhle nabijel nekolik autobaterii, v uzavrene garazi. pak si nekde skrtnul, a zahodilo ho to na druhou stranu garaze. prej pekna pumelice.
a taky si myslim, ze kdyz to odkrytkujes, tak se ti rychleji bude vyparovat destilka.
bublani je normalni, kdyz tam peres vyssi proudy nebo kdyz uz je napeti vyssi.

taky si myslim, ze minimalne polovina lidi tady si musel udelat tuto zkusenost (nejdriv do levneho olova, pak zjistili, ze to je k ho*nu, a pak sli do LIFEPO4) vcetne me. to furt nabijis, nabijis, nabijis, vecer roznes zarovku a za dve hodiny je tma. takze vyhozeny prachy. kup si tohle: https://shop.mypower.cz/akumulator-clan ... -3-2v-4014 a nemusis tady resit pitominy.... prosim te, vlastni zkusenost. jestli si chces hrat, budiz. jestli chces realny efekt a bezproblemvou funkci, zacni na tim premyslet. a jestli zacnes neco stavet, prosim te, jdi rovnou na 48V, protoze te to pak chytne, jako vsechny tady, a jen budes kupovat veci, ktere budes za dva mesice vyhazovat nebo levne nabizet jinemu zoufalci, co zacina.
(polo) - Ostrov 10,3 kWp (bude 15 kWp, už to tu leží), 2x Mppt Epever 5kW, Batt Lifepo4 18kWh, 3x invertor 6kW + 1x invertor 3kW (vše čistý sinus) .... 280K CZK bez práce, všechno nějaká čína, od 14.7.2021 Ostrov, k 31.8.2021 92% sobestačnost
?
ViktorEX

Příspěvekod Padesat54 » pát zář 10, 2021 11:21 am

Škoda že jsem se neporadil dříve, tak to ale bývá. Přemístím baterie ven z domu kvůli výparám a nechám je jako záložní zdroj. Děkuji mnohokrát za velmi cenné rady budu se jimi řídit.
?
Padesat54

Zpět na Plánované elektrárny