Pokuty od distribuční sítě když neohlásím Ostrovní systém

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
Odpovědět
Martin P
Příspěvky: 574
Registrován: ned úno 25, 2018 5:04 pm
Reputace: 63
Lokalita: Havlíčkův Brod
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 19845
Kapacita baterie [kWh]: 66
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Pokuty od distribuční sítě když neohlásím Ostrovní systé

Příspěvek od Martin P »

Kuli, taky jsem ti bodík přidal. Aby tomu od šéfa nebylo smutno :D

Jo, ti šmejdi na nás budou zkoušet vše možné, aby měli na kapříky a tunelářské čety.
A taky pozor, ať se Vás nepokusí podvodně heknout. Nějací šmejdi ze mně zkusili podvodným mailem dostat heslo sem a k Victronovi. Asi si mysleli, že jsem blbej a skočím jim na lep. Podvodný mail jsem smazal a pro jistotu jsem sem i na SF dal výstrahu založením speciálního vlákna.
S-UPS.
20kWp v panelech rozdělených mezi východ, jih a západ. Do osmi stringů.
Baterie
Staré LiFePo4 o kapacitách 12, 24 kWh
Nové LiFePo4 o kapacitách 14, 14 kWh (od listopadu 2022)
Rezerva Pb vrla 200Ah.
Systémové napětí 48V
Hlavní měnič Victron 5000VA.
Pomocné měniče 2x REVO VM 5000
Regulátory PCM60X
Systém je modulární s možností dalšího rozšíření (kdyby bylo kam) řešený tak, aby při výpadku kteréhokoliv jednoho modulu mohly ostatní fungovat dál bez omezení.
kuli
Příspěvky: 441
Registrován: pon bře 01, 2021 10:27 am
Reputace: 31
Lokalita: Horná Orava
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pokuty od distribuční sítě když neohlásím Ostrovní systé

Příspěvek od kuli »

Neo píše:
kuli píše:
soami píše:Takže 3x MPPT, každý s panely 5kWp. Celkem tedy 3 zařízení pod 10kWp. Vybavené.

To som aj mysľel, ale ti možno povedia, že musia byť galvanicky oddelené, ako tvrdia tie naše " distribučné spoločnosti "

To by sa teoreticky dalo, ale čo zo zemou ? PE ?
Zem neboli planeta není majetkem distrubuční soustavy.
Chatu u lesa bez DS s vlastní FVE uznávají jako galvanicky oddělenou a může být provozována jako TN-C, TN-S s vlastním uzemněním.
Máš pravdu, len tiež sa asi nechceme celkom odstrihnúť od DS i keď na tom pracujem.
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... ka#p182155
8,64 kWp JJZ 12 % sklon, 24 x 360 Wp Longi Full Black , 3 x PIP 5048 MK na 1 f, Batéria Li-ion Tesla 12s - 40 kWh/ pracovný rozsah batérii 42 - 49 V
kuli
Příspěvky: 441
Registrován: pon bře 01, 2021 10:27 am
Reputace: 31
Lokalita: Horná Orava
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pokuty od distribuční sítě když neohlásím Ostrovní systé

Příspěvek od kuli »

soami píše:Takže 3x MPPT, každý s panely 5kWp. Celkem tedy 3 zařízení pod 10kWp. Vybavené.
Stále mi vŕta v hlave . Len či sa to nebude brať ako jedna FVE, keď máš spoločný rozvádzač, alebo adresu.

Alebo viac rozvádzačov zhotoviť ? Hrozné.
8,64 kWp JJZ 12 % sklon, 24 x 360 Wp Longi Full Black , 3 x PIP 5048 MK na 1 f, Batéria Li-ion Tesla 12s - 40 kWh/ pracovný rozsah batérii 42 - 49 V
kuli
Příspěvky: 441
Registrován: pon bře 01, 2021 10:27 am
Reputace: 31
Lokalita: Horná Orava
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pokuty od distribuční sítě když neohlásím Ostrovní systé

Příspěvek od kuli »

Alebo druhá varianta - či ti vôbec dajú potvrdenie o 100 % obnoviteľnej energie a ak za akých podmienok, keď 100 % vlastníkom akcií je prevádzkovateľ prenosovej sústavy. Vlastne sme pre nich konkurencia.
Alebo budú chcieť certifikáty, projekt, revízie, nedajbože potvrdenie vplyvu na životne prostredie a sme riťi.
Tak nám treba keď máme solaritýdu ( kurňa ako sú tam tie I, Y ) a nestačí nám 10 kWp.


(oslobodená od spotrebnej dane z elektriny len v prípade, ak výrobca disponuje tzv. zárukou o pôvode elektriny z obnoviteľných zdrojov energie. Tento doklad vystavuje OKTE, a.s. (Organizátor krátkodobého trhu s elektrinou).

https://www.mojelektromobil.sk/vyrabate ... na-sprava/

bzum, bzum, bzum, bzum nejde mi to do gebule
https://www.megapixel.cz/foto/460557

https://www.financnasprava.sk/sk/pre-me ... voltika-ts
8,64 kWp JJZ 12 % sklon, 24 x 360 Wp Longi Full Black , 3 x PIP 5048 MK na 1 f, Batéria Li-ion Tesla 12s - 40 kWh/ pracovný rozsah batérii 42 - 49 V
mmv
Příspěvky: 219
Registrován: úte dub 13, 2021 10:45 pm
Reputace: 23

Re: Pokuty od distribuční sítě když neohlásím Ostrovní systé

Příspěvek od mmv »

že se na nás v česku vymyslí nějaká podobná béékárna je nabíledni a čekám to s navýšením na těch 20kWp a víc ... uvidíme
9900Wp 6×ESM-450H, 6×UL-450M-144HV 8×VDS-S144 zzj 15°, 3600Wp 8×AS-6m144VV vvs 30° 2× Epever 4415, 1×Easun 8048, Axpert king 5kW, 240Ah staré olovo, 450Ah LI-ION mivvyenergy.cz
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pokuty od distribuční sítě když neohlásím Ostrovní systé

Příspěvek od jahodovák »

No,někdy jak to tu pročítám,dá se zde najít úplný návod,jak nám to co nejvíc ztížit a zavařit,stačí jen sledovat co kdo kde má a co mu nejvíc vadí a podle toho se zařídit,a smart věci,to je teprve parádní věc,na každého uživatele vše nabonzuje a mají to jak na zlatém podnose.Jen doufám,že se pletu...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
PetrDubi
Příspěvky: 1327
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Reputace: 208
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pokuty od distribuční sítě když neohlásím Ostrovní systé

Příspěvek od PetrDubi »

Na Smart věci je nejlepší nepoužívat cloud a všechno řešit lokálně, potom nemají nic (zvlášť pokud použiješ alternativní firmware. Všechny zásuvky mám fladhnutý na ESPhome (nebo použít třeba Tasmotu), teploměry mám taky s neoriginálním firmwarem a mám klid, nemusím řešit jestli vypadl cloud nebo tam něco změnili a napojit si to můžu na cokoliv, co si vyberu a nemusím používat ty jejích prasácký aplikace. A nemluvím o nutnosti používat několik aplikací i když používáš všechno od jednoho vyrobcet- to je na zastřelení...
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Dagus
Příspěvky: 1938
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Reputace: 202
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pokuty od distribuční sítě když neohlásím Ostrovní systé

Příspěvek od Dagus »

Stačí nebýt paranoidní. Jinak na tebe mají jasnou páku. Řeknou že musíš mít dle EU solární panely a že je nemáš (ofiko). A tedy budeš platit výpalný. Když máš el auto, budeš znovu platit výpalný, protože nekupuješ naftu, když máš naftu, tak zaplatíš protože kupuješ nečistou naftu.
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
kuli
Příspěvky: 441
Registrován: pon bře 01, 2021 10:27 am
Reputace: 31
Lokalita: Horná Orava
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pokuty od distribuční sítě když neohlásím Ostrovní systé

Příspěvek od kuli »

Založíme tajné spoločenstvo solárnikov. Len ako zamaskovať tie panely. :lol:
8,64 kWp JJZ 12 % sklon, 24 x 360 Wp Longi Full Black , 3 x PIP 5048 MK na 1 f, Batéria Li-ion Tesla 12s - 40 kWh/ pracovný rozsah batérii 42 - 49 V
bokser01
Příspěvky: 1308
Registrován: pon úno 07, 2022 2:43 pm
Reputace: 67
Lokalita: Okolí Pardubic
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 7770
Kapacita baterie [kWh]: 14,4

Re: Pokuty od distribuční sítě když neohlásím Ostrovní systé

Příspěvek od bokser01 »

kuli píše:Založíme tajné spoločenstvo solárnikov. Len ako zamaskovať tie panely. :lol:

Tak pokud by to bylo při odečtu, například elektroměru o kterém by jsi předem věděl, tak by jsi přes panely dal černou plachtu na střechu a tvrdil, že děláš rekonstrukci střechy :lol:
MUST 3KW 80A MPPT 24V/ 3,75kWp stringy 5s3P 200wp + 5s1P 150wp. 2 měnič MUST 3KW 80A MPPT 24V 4kWp stringy 2S4P 400wp bifacial + 2S1P 410wp Baterie 14,4KWh olovouhlik (6x JPC12-200), Celek tedy 7770Wp :yes:
kuli
Příspěvky: 441
Registrován: pon bře 01, 2021 10:27 am
Reputace: 31
Lokalita: Horná Orava
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pokuty od distribuční sítě když neohlásím Ostrovní systé

Příspěvek od kuli »

Lenže vieš ako to môže dopadnúť ?

Budeš si musieť kúpiť predražený elektromer, ktorý ti zablombujú, zablombujú rozvádzač, panely, kably atď.

Zablombujú meniče, pokiaľ nebudú certifikované musíš kúpiť nove.

Asi už padáme do paranoje. Fuj zlá téma.
8,64 kWp JJZ 12 % sklon, 24 x 360 Wp Longi Full Black , 3 x PIP 5048 MK na 1 f, Batéria Li-ion Tesla 12s - 40 kWh/ pracovný rozsah batérii 42 - 49 V
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pokuty od distribuční sítě když neohlásím Ostrovní systé

Příspěvek od jahodovák »

Dagus píše:Stačí nebýt paranoidní. Jinak na tebe mají jasnou páku. Řeknou že musíš mít dle EU solární panely a že je nemáš (ofiko). A tedy budeš platit výpalný. Když máš el auto, budeš znovu platit výpalný, protože nekupuješ naftu, když máš naftu, tak zaplatíš protože kupuješ nečistou naftu.
Pokud bude definováno,jak ty panely máš mít tak možná ano,nebo je bude stačit mít doma jen uskladněné...zatím to chce klid,něco mě říká že možná budou mít jiné starosti,něco jsem zaslechl od lidí pohybujících se v německu,jen tady v žádném veřejmoprávním prostředku o tom ani slovo...nejedná se ale o panely..
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Franta2776
Příspěvky: 2247
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm
Reputace: 138

Re: Pokuty od distribuční sítě když neohlásím Ostrovní systé

Příspěvek od Franta2776 »

kuli píše:Lenže vieš ako to môže dopadnúť ?

Budeš si musieť kúpiť predražený elektromer, ktorý ti zablombujú, zablombujú rozvádzač, panely, kably atď.

Zablombujú meniče, pokiaľ nebudú certifikované musíš kúpiť nove.

Asi už padáme do paranoje. Fuj zlá téma.
A na obytném autě na panelech a měniči budu mít elektroměr taky?? :lol:
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pokuty od distribuční sítě když neohlásím Ostrovní systé

Příspěvek od jahodovák »

Ted mě napadla taková blbost,jak budou postupovat,když se od sítě zcela odpojím,pomalu se mi zdá,že bez sítě můžu bez problémů být,ani centrálu nepotřebuju,ta je v autě a dostatečně silná jen 70kw....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
kuli
Příspěvky: 441
Registrován: pon bře 01, 2021 10:27 am
Reputace: 31
Lokalita: Horná Orava
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pokuty od distribuční sítě když neohlásím Ostrovní systé

Příspěvek od kuli »

Franta2776 píše:
kuli píše:Lenže vieš ako to môže dopadnúť ?

Budeš si musieť kúpiť predražený elektromer, ktorý ti zablombujú, zablombujú rozvádzač, panely, kably atď.

Zablombujú meniče, pokiaľ nebudú certifikované musíš kúpiť nove.
A na obytném autě na panelech a měniči budu mít elektroměr taky?? :lol:
Pochopiteľne.

Len tam si budeš musieť prikúpiť GSM kartu do elektromera, aby ťa mali ako na dlani. :lol:

Otec mi vždy hovoril, že keď už nič nepomože tak sa aspoň zasmej s vlastnej biedy.
8,64 kWp JJZ 12 % sklon, 24 x 360 Wp Longi Full Black , 3 x PIP 5048 MK na 1 f, Batéria Li-ion Tesla 12s - 40 kWh/ pracovný rozsah batérii 42 - 49 V
Franta2776
Příspěvky: 2247
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm
Reputace: 138

Re: Pokuty od distribuční sítě když neohlásím Ostrovní systé

Příspěvek od Franta2776 »

jahodovák píše:Ted mě napadla taková blbost,jak budou postupovat,když se od sítě zcela odpojím,pomalu se mi zdá,že bez sítě můžu bez problémů být,ani centrálu nepotřebuju,ta je v autě a dostatečně silná jen 70kw....
A kolik máš za rok odběr z DS? Já měl loni cca 1,3MWh a to bych nedal ani s centrálou.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pokuty od distribuční sítě když neohlásím Ostrovní systé

Příspěvek od jahodovák »

Malinko nad 1 MVh ale to jen proto,že jsem línej topit v kotli na dřevo,pokud by toho nebylo tak by mi chybělo tak 300 kWh a to jen proto,že se nijak neomezuji a nešetřím,pokud bych se k tomu odhodlal,na střeše je ještě místo na nejméně dvojnásobek a na stodole by se vešlo cca 15kwp.Pokud neudělají nějakou prasárnu s poplatkama,nebudu to nijak řešit,pokud ano nebude to pro mě žádný problém,nakonec nabít baterky od souseda by neměl být skoro žádný problém,v dosahu prodlužovaček mám 3 sousedy a nemyslím si,že by se nedalo dohodnout....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Pokuty od distribuční sítě když neohlásím Ostrovní systé

Příspěvek od NOPARasito »

Dagus píše:Stačí nebýt paranoidní. Jinak na tebe mají jasnou páku. Řeknou že musíš mít dle EU solární panely a že je nemáš (ofiko). A tedy budeš platit výpalný. Když máš el auto, budeš znovu platit výpalný, protože nekupuješ naftu, když máš naftu, tak zaplatíš protože kupuješ nečistou naftu.
Nejvice pravdepodobne bude, ze budou mit paky na dotacni FVE. K tomu maji veškeré papiry. A dodatecne dodaneni ohledne vyrob resp. distribuci uz neni takovej problem.
thomas.007
Příspěvky: 346
Registrován: pát říj 28, 2016 2:30 pm
Reputace: 50

Re: Pokuty od distribuční sítě když neohlásím Ostrovní systé

Příspěvek od thomas.007 »

NOPARasito píše:
Dagus píše:Stačí nebýt paranoidní. Jinak na tebe mají jasnou páku. Řeknou že musíš mít dle EU solární panely a že je nemáš (ofiko). A tedy budeš platit výpalný. Když máš el auto, budeš znovu platit výpalný, protože nekupuješ naftu, když máš naftu, tak zaplatíš protože kupuješ nečistou naftu.
Nejvice pravdepodobne bude, ze budou mit paky na dotacni FVE. K tomu maji veškeré papiry. A dodatecne dodaneni ohledne vyrob resp. distribuci uz neni takovej problem.
Mám ten stejný pocit, na ty ofiko připojené a ideálně s dotacemi mají vše. Stát potažmo EU vyhlásí, že "dotovaným solárníkům" vypomohli dotacemi a že by to ve chvíli, kdy se jim náklady začnou vracet měli splácet, protože to bylo myšleno jako "výpomoc" v krizovém období, nebo to nadefinují jako nepřiměřený zisk apod...je to jako se vším, na smlouvu stavebního spoření mi stát taky sáhnout nemohl, nu, tak mi slíbený státní příspěvek dodanili 50% a co jsem nadělal? Nic, smlouva porušena nebyla a já měl z příspěvků půlku a teď ti chytráci uvažují, že to na stavebku seberou kompletně :lol:
Možná ale první na řadě budou ti, co mají elektromobil a nedej bože si jej zdarma nabíjejí ze slunce, daně z PHM se platit budou, ať už to bude cokoliv. Bude to ale samozřejmě salámovou taktikou, tedy plátek po plátku (napřed dotace, pak ti co dodávají do sítě...ale jak na ostrovníky?) a za pár let bude daň stejná jak u benzínu :-D
Co se týče ostrovu, tak ať mi vlezou na hrb, DPH jsem zaplatil za zboží a co si z něj udělám je moje věc!
Bohužel mám pocit že i na ostrovníky si jednou došlápnou...třeba vlastnit ostrovní elektrárnu bude nelegální (jako domácí palírna)...
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pokuty od distribuční sítě když neohlásím Ostrovní systé

Příspěvek od jahodovák »

Ono je to ale dost jednoduché změnit,stačí si za své zástupce zvolit ne to,co tam je dnes,že to jde je vidět myslím že v Holandsku,tak proč ne tady prostě někoho,koho bude víc zajímat blaho národa a ne jen své,ono totiž to souvisí se vším,jen to bude chtít aby se o to začali hlavně zajímat mladí a nenechávali to jako vždy,proč já,proč ne ten druhý....on to ale za ně nikdo jiný stejně neudělá,čím dřív to pochopí tím se to dříve změní,jen to nejde dělat někde u piva....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek