Zisk ČEZu se v pololetí propadl o 89 procent

Novinky, zajímavosti, věda a technika v oblasti solární energie.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Zisk ČEZu se v pololetí propadl o 89 procent

Příspěvek od mypower.cz »

Zisk ČEZu se v pololetí propadl o 89 procent. Skupina plánuje dřívejší konec těžby v Severočeských dolech

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ v prvním pololetí letošního roku meziročně klesl o 89 procent na 1,6 miliardy korun. Provozní výnosy stouply o dvě procenta na 108,2 miliardy a provozní zisk před odpisy (EBITDA) klesl o 18 procent na 31,6 miliardy. Vyplývá to z údajů, které skupina ČEZ zveřejnila na svém webu.

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz, www.cez.cz
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Zisk ČEZu se v pololetí propadl o 89 procent

Příspěvek od brin »

Vytvářel opravné položky, které mu srazily zisk, ne?
berry
Příspěvky: 99
Registrován: ned dub 05, 2020 7:39 pm
Lokalita: Olomouc
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5445
Kapacita baterie [kWh]: 15,4
Bydliště: Olomouc

Re: Zisk ČEZu se v pololetí propadl o 89 procent

Příspěvek od berry »

Uhlí končí, už za čtyři roky může chybět elektřina
Vlastníci českých uhelných elektráren většinu zdrojů brzy vypnou. Za uhlí, které dnes pokrývá přes 40 procent české spotřeby, si země nepřipravila včas náhradu. Už po roce 2025 v Česku akutně hrozí nedostatek elektřiny.

Skupina EPH miliardáře Daniela Křetínského počátkem týdne oznámila, že v celé Evropě vypne své uhelné elektrárny a teplárny do roku 2030. Jedinou výjimkou je Německo, kde mají sloužit až do roku 2038.

Uhelný útlum se týká i Česka, kde má Křetínský Elektrárnu Opatovice – výrobce elektřiny a tepla pro 63 tisíc východočeských domácností. Stejně jako sesterské společnosti v Itálii, Velké Británii, na Slovensku, ve Francii či v Irsku skončí Opatovice nejpozději za devět let.
9x JinKO 54HL4-(V) 415W, EASUN iGrid SV IV 5,6kW, LiFePO4 15,4 kWh, 6x Poly AS-EU-6P30-285Wp, GF-SUN-1000G2H, fangpusun MPPT 150/45, LiFePO4 sadomo z 32700 asi 78Ah/48V
jahodovák
Příspěvky: 1924
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Zisk ČEZu se v pololetí propadl o 89 procent

Příspěvek od jahodovák »

Kdo ví,co bude za 9 let..
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 543
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Zisk ČEZu se v pololetí propadl o 89 procent

Příspěvek od ResHacker »

Já myslim, že ČEZ už zjistil, jak se zahojit :lol: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek ... d=13633046
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
xmasin
Příspěvky: 1766
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Zisk ČEZu se v pololetí propadl o 89 procent

Příspěvek od xmasin »

ResHacker píše:Já myslim, že ČEZ už zjistil, jak se zahojit :lol: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek ... d=13633046
A to je přesně důvod, proč si každého prvního vyfotím elektroměr a zapíšu spotřebu do excelu, kdybych viděl skokový nárůst během měsíce, tak by to znamenalo, že mám něco v elektroinstalaci špatně a mohl bych s tím včas něco dělat.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Zisk ČEZu se v pololetí propadl o 89 procent

Příspěvek od mypower.cz »

ResHacker píše:Já myslim, že ČEZ už zjistil, jak se zahojit :lol: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek ... d=13633046
Resit takove veci by me donutilo ihned prejit na ostrovni FVE a uz nikdy vice nemit takovy problem jako rodina z odkazu. Za 270.000 se da poridit pekna FVE.
Uživatelský avatar
ViktorEX
Příspěvky: 416
Registrován: stř zář 16, 2020 5:45 pm

Re: Zisk ČEZu se v pololetí propadl o 89 procent

Příspěvek od ViktorEX »

kámosovi v jeho ulici blesk odstrelil HDO a cely rok jim byl pocitan nizky tarif jako vysoky. prokazatelne bylo v ulici vymeneno nekolik zarizeni HDO. obykla platba (vcetne elektrickeho topeni v dome) byla kolem 80tkc rok. ted to bylo 130 tkc, tj doplatek pres 50 tisic. s tema zmetkama od CEZu nic nepohne. kwh jako suma byly podobne, jako 3 roky zpet. jen nebyly pricteny na budik s nizkym tarifem. to je ku*va lumparna jako prase.
(polo) - Ostrov 13,8 kWp (bude 15 kWp, už to tu leží), 2x Mppt Epever 5kW, Batt Lifepo4 18kWh, 3x invertor 6kW (čistý sinus) .... 300K CZK bez práce, všechno nějaká čína,

14.7. -31.12.2021
21,4 kwh/den, 57% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 3,69 MWh

1.1. -27.3.2022,
20,6 kwh/den, 57% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 1,8 MWh
xmasin
Příspěvky: 1766
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Zisk ČEZu se v pololetí propadl o 89 procent

Příspěvek od xmasin »

ViktorEX píše:kámosovi v jeho ulici blesk odstrelil HDO a cely rok jim byl pocitan nizky tarif jako vysoky. prokazatelne bylo v ulici vymeneno nekolik zarizeni HDO. obykla platba (vcetne elektrickeho topeni v dome) byla kolem 80tkc rok. ted to bylo 130 tkc, tj doplatek pres 50 tisic. s tema zmetkama od CEZu nic nepohne. kwh jako suma byly podobne, jako 3 roky zpet. jen nebyly pricteny na budik s nizkym tarifem. to je ku*va lumparna jako prase.
Tohle je ale reklamovatelné, jedná se o vadu zařízení distributora a pak by se spotřeba měla rozpočítat podle typového diagramu nebo předchozích let. Pokud by reklamaci neuznali, tak bych si stěžoval na ERÚ.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Zisk ČEZu se v pololetí propadl o 89 procent

Příspěvek od PavelR »

Je to svinstvo. On distributor může vše. Zákaznik nic. Na toto by měl byt zvláštní paragraf že když se spotřeba zvedne o XXX procent a zákaznik toto reklamuje tak by to distributor neměl vymáhat ale mel by být součinný ve zjišťování co se stalo.

Zažil jsem elektroměr (4Q) který zdánlivě fungoval normálně. Dálkově se odečítal vše ok. Ale ve chvíli kdy okolní teplota překročila jistou hranici tak přestal počítat. Bohužel to bylo na 1Mwp FVE. Takže za měsic nějaká desítka Mwh chyběla. Prokazatelně ve srovnání s interním měřením.
Eon dal elměr na přezkoušení - prý je ok. Když se chtělo aby to přezkoušeli v celém rozsahu provozních teplot přístroje tak na to prý zkušebna nemá troubu. Co to je za zkušebnu? Eon samozřejmě nezaplatil nic. Jsou to podvodníci.
Naposledy upravil(a) PavelR dne pon zář 27, 2021 8:39 pm, celkem upraveno 1 x.
xmasin
Příspěvky: 1766
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Zisk ČEZu se v pololetí propadl o 89 procent

Příspěvek od xmasin »

mypower.cz píše: Resit takove veci by me donutilo ihned prejit na ostrovni FVE a uz nikdy vice nemit takovy problem jako rodina z odkazu. Za 270.000 se da poridit pekna FVE.
Podle mě stačí nebýt líný a elektroměr a plynoměr alespoň jednou za měsíc zkontrolovat a ideálně vyfotit, aby měl člověk důkaz, že s měřidlem nebylo manipulováno a jeho stav.
Tak mě ještě napadlo u trafačky je elektroměr, který registruje spotřebu celé větve, takže by neměl být takový problém porovnat spotřebu všech přípojných míst se spotřebou dle elektroměru u trafa a bylo by vidět, zda elektřina opravdu protekla nebo zda se jedná o chybu elektroměru.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek