Kalifornie a další státy zakazují PC s vyšši spotřebou

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Kalifornie a další státy zakazují PC s vyšši spotřebou

Příspěvek od mypower.cz »

High-end počítače mají v několika státech USA utrum. Spotřebovávají příliš mnoho energie

https://www.zive.cz/clanky/high-end-pocitace-maji-v-nekolika-statech-usa-utrum-spotrebovavaji-prilis-mnoho-energie/sc-3-a-211447/default.aspx
Na nových pravidlech se nejlidnatější stát USA, ale také Colorado, Havaj, Oregon, Vermont a Washington dohodly již v roce 2016, první vlna omezení (Tier I) začala platit v roce 2019. Počítačové systémy už mohly ročně spotřebovávat maximálně 50, 80 nebo 100 kWh v závislosti na podrobnějších technických specifikacích.
Tak tohle jako vstoupí do mé hlavy, udělá to exception alébrž vyjímku a hlava mi to prostě nebere.

Vám někomu tohle jako projde hlavou v poho bez vyhození vyjímky? Mě se to nedaří.

Sporák, klima, trouba, bojler a přímotop jako teda nevadí jo?

A nebo je to nějaký fakenews. Jinak to není možné.

:eek2: :sm1: :wall: ::facepalm::
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Kalifornie a další státy zakazují PC s vyšši spotřebou

Příspěvek od PavelR »

Tak to je mazec. Už aji amerika mekka kapitalizmu. Co si spotřebuji to si zaplatím ne?

Celkově mě ty predikce spotřebičů přidou jako blbost. Mám jeden malej těžební pc. 280W nic hroznýho ale když jede v tahu tak se to napočítá. Jako normální pc by to spotřebovalo zlomek energie. Stejně tak jak kdo může vědět kdo jak dlouho svítí žárovkou
Matess
Příspěvky: 1514
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Kalifornie a další státy zakazují PC s vyšši spotřebou

Příspěvek od Matess »

týká se to jen výrobců sestav a spotřeba se počítá i podle třeba portů kolik dané pc má. Takže to nejvíce postihuje právě výrobce počítačů co to dělají co nejvíce na cenu - tzn custom desky bez výbavy s minimem rozšíření trpí nejvíc.

Mě osobně toto nějak nevadí. PC HW se žene poslední roky naprosto na hraně a většina komponent není schopná v záruční době přežít pokud je pod zátěží. Dělal jsem před lety měření výkonu ku spotřebe u Ryzenu 2700X což byl 125W cpu který opravdu bral do 125W. Pokud jsem jej podtaktoval o 30% dolů spotřeba šla pod polovinu. Podobné to je když se podíváte na výkon dnešních mobilních ryzen cpu - výkon -20%, spotřeba -70%.

Grafické karty jsou na tom podobně... stáhněte si na kartě powerlimit dolů a porovnejte výkon vs. spotřeba. Spotřeba klesne hodně a výkon max o 15%. Takže pokud se výrobci přizpůsobí a začnou HW prodávat v efektivnější části poměru výkon / spotřeba, tak to bude znamena méně teple, mnohem menší spotřeba a velká rezerva pro přetaktování. Ve výsledku budou všichni spokojeni.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek