Pozor na Aliexpress

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
bhava
Příspěvky: 119
Registrován: stř lis 14, 2018 1:43 pm
Reputace: 1

Pozor na Aliexpress

Příspěvek od bhava »

Priatelia, na tomto fóre mi veľa ľudí dobre poradilo. Rád by som sa podelil o nepríjemnú skúsenosť s Aliexpressom, kde som doteraz kúpil celkom dost vecí. Ale ak nastane problém, človek príde o peniaze a žiadny tovar nemá dodaný. Tým, že nemajú žiadny aktívny customers care, nie sú schopní riešiť individuálne prípady, ktoré sa z nejakého dôvodu vyhýbajú obvyklej schéme. Predajca nekomunikuje, neodpovedá, u nich (Aliexpress) sa nedá nikam dovolať ani napísať, peniaze sú fuč a objednaný tovar nikde. To sa s ebay.com alebo akýmkolvek našim štandardným eshopom nemôže stať. Ak by to bolo 5 euro, tak o tom ani nepíšem. Ale nejakú drahšiu položku by som u nich už určite nekúpil. 5 alebo 10 krát v pohode nakúpite, ale zrovna 11 krát môžete odísť s prázdnymi rukami a prázdnou peňaženkou, preto som sa chcel o to podeliť a radšej prípadne ludí varovať. Nehovorím ani o tom, že objednávka bola z marca, a ich uvádzaných 25-30 je čistý mýtus, a aj 75 days money back guaranteed je bohužial mýtus tiež. S Aliexpressom som skončil. Díky, s pozdravom, B
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am
Reputace: 67

Re: Pozor na Aliexpress

Příspěvek od bublich »

Dobrý den.
Na Ali mám 1850 objednávek.Nepřišlo mi jich zhruba 15 (podvodné jednání,chyba dor.společnosti).Ve všech případech mi Ali refundoval celou částku.Jednou přišlo zboží dokonce po vrácení peněz.
edit - nedalo mi to a přepočetl jsem spory -takže přesně 8 -slovy osm..Dnes otevírám další- baterie 1865 30A.Prodejce zanikl.
bhava
Příspěvky: 119
Registrován: stř lis 14, 2018 1:43 pm
Reputace: 1

Re: Pozor na Aliexpress

Příspěvek od bhava »

Asi mas stastie..ja som take nemal..niekdo ziska, niekto strati...iba som zdielal svoju skusenost...nechapem ze nemaju customers care atd...
paja-fve
Příspěvky: 45
Registrován: úte říj 20, 2020 4:30 am
Reputace: 1

Re: Pozor na Aliexpress

Příspěvek od paja-fve »

Tak 1800+ objednávek nemám, ale pár stovek to bude. Z toho jednotky disputes, všechny na 100% vyřešené. Aliexpress je tržiště. S eshopem nelze srovnavat.
GW8K-ET (FW.614), 4.4kWp CanadianSolar365 - 2S Vychod, Jih, PylonTech Force H2 7.2kW.
eman
Příspěvky: 817
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Reputace: 80
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pozor na Aliexpress

Příspěvek od eman »

Mě se právě na Ali povedl husarský kousek, kdy jsem vrátil IP kameru s 4,9 hodnocení a totálně hnusným obrazem. Posílání ze skladů v Evropě staví Číňany před novou věc a to je právo vrácení do 14ti dnů. Do teď s námi mohli ...víte co. S kamerou ze mě dělali vola, ale admin Ali stál na mé straně, takže peníze vrátili.
Takže pokud tvrdíš, že prodejce nekomunikuje, tak Ali vrátí peníze automaticky. Ali má naopak velmi aktivní podporu a každý spor sledují. Toho se na Aukru nedožiješ.
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm
Reputace: 43

Re: Pozor na Aliexpress

Příspěvek od rasto1 »

bhava píše:Priatelia, na tomto fóre mi veľa ľudí dobre poradilo. Rád by som sa podelil o nepríjemnú skúsenosť s Aliexpressom, kde som doteraz kúpil celkom dost vecí. Ale ak nastane problém, človek príde o peniaze a žiadny tovar nemá dodaný. Tým, že nemajú žiadny aktívny customers care, nie sú schopní riešiť individuálne prípady, ktoré sa z nejakého dôvodu vyhýbajú obvyklej schéme. Predajca nekomunikuje, neodpovedá, u nich (Aliexpress) sa nedá nikam dovolať ani napísať, peniaze sú fuč a objednaný tovar nikde. To sa s ebay.com alebo akýmkolvek našim štandardným eshopom nemôže stať. Ak by to bolo 5 euro, tak o tom ani nepíšem. Ale nejakú drahšiu položku by som u nich už určite nekúpil. 5 alebo 10 krát v pohode nakúpite, ale zrovna 11 krát môžete odísť s prázdnymi rukami a prázdnou peňaženkou, preto som sa chcel o to podeliť a radšej prípadne ludí varovať. Nehovorím ani o tom, že objednávka bola z marca, a ich uvádzaných 25-30 je čistý mýtus, a aj 75 days money back guaranteed je bohužial mýtus tiež. S Aliexpressom som skončil. Díky, s pozdravom, B
Pokial si nepotvrdil prijatie objednavky a neuplynulo odvtedy tusim 14 dni, tak otvor dispute a urcite ho vyhras a ziskas svoj obnos, ktory drzi aliexpress a preposle ho predajcovi po tvojom potvrdeni.
Je pravda, ze nakup v cine je kup - potvrd a zabudni na spatny servis ci nebodaj zaruku.
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am
Reputace: 67

Re: Pozor na Aliexpress

Příspěvek od bublich »

bublich píše:Dobrý den.
Na Ali mám 1850 objednávek.Nepřišlo mi jich zhruba 15 (podvodné jednání,chyba dor.společnosti).Ve všech případech mi Ali refundoval celou částku.Jednou přišlo zboží dokonce po vrácení peněz.
edit - nedalo mi to a přepočetl jsem spory -takže přesně 8 -slovy osm..Dnes otevírám další- baterie 1865 30A.Prodejce zanikl.
Tak Ali ani po deváté nezklamal.
spor.jpg
Franta2776
Příspěvky: 2237
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm
Reputace: 135

Re: Pozor na Aliexpress

Příspěvek od Franta2776 »

bublich píše:
bublich píše:Dobrý den.
Na Ali mám 1850 objednávek.Nepřišlo mi jich zhruba 15 (podvodné jednání,chyba dor.společnosti).Ve všech případech mi Ali refundoval celou částku.Jednou přišlo zboží dokonce po vrácení peněz.
edit - nedalo mi to a přepočetl jsem spory -takže přesně 8 -slovy osm..Dnes otevírám další- baterie 1865 30A.Prodejce zanikl.
Tak Ali ani po deváté nezklamal.
spor.jpg
Asi nakupuješ u nevěrohodných s malou historii.Nakoupili jsme na Ali ,tak 50 věcí a nikdy žádný větší problém.Vždy se dívám,kolik má prodávající recenzí, kolik uskutečníl obchodů a jak dlouho na Ali funguje. U zelenáčů za nízkou cenu nenakupuji musí mít několik tisíc obchodů a fungovat aspoň 5let.
Pouze baterky 280Ah měli dlouhou dodací dobu cca 3 měsíce,ale bylo až do domu bez dph a cla.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Pozor na Aliexpress

Příspěvek od mypower.cz »

Franta2776 píše:Nakoupili jsme na Ali ,tak 50 věcí a
Jen technicka... to musite kupovat ve vice lidech? Jako jeden vybere, druhy klika, treti potvrzuje? :D Neberte me vazne. ale pokud pise jeden ucet na mypower tady ve stylu nakoupili jsme, prijde mi to celkem uhozene. Ale treba jste firma a nakupujete vsichni. No myslim ze nakupuje kazdy za sebe a dokoci objednavku sam, nebo aspon je toho schopen. Me tohle mnozne cislo vzdycky rozesmeje :D Sorry. Jak rikam, neberte me vazne. At uz vas tam za timhle uctem je kolik chce :D Treba i tady pisete ve vice lidech. Jeden pise treba sude pismenka, jiny liche :D
Franta2776
Příspěvky: 2237
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm
Reputace: 135

Re: Pozor na Aliexpress

Příspěvek od Franta2776 »

Rodina:))
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am
Reputace: 67

Re: Pozor na Aliexpress

Příspěvek od bublich »

Franta2776 píše:
bublich píše:
bublich píše:Dobrý den.
Na Ali mám 1850 objednávek.Nepřišlo mi jich zhruba 15 (podvodné jednání,chyba dor.společnosti).Ve všech případech mi Ali refundoval celou částku.Jednou přišlo zboží dokonce po vrácení peněz.
edit - nedalo mi to a přepočetl jsem spory -takže přesně 8 -slovy osm..Dnes otevírám další- baterie 1865 30A.Prodejce zanikl.
Tak Ali ani po deváté nezklamal.
spor.jpg
Asi nakupuješ u nevěrohodných s malou historii.Nakoupili jsme na Ali ,tak 50 věcí a nikdy žádný větší problém.Vždy se dívám,kolik má prodávající recenzí, kolik uskutečníl obchodů a jak dlouho na Ali funguje. U zelenáčů za nízkou cenu nenakupuji musí mít několik tisíc obchodů a fungovat aspoň 5let.
Pouze baterky 280Ah měli dlouhou dodací dobu cca 3 měsíce,ale bylo až do domu bez dph a cla.
No při vší úctě při 1850 objednávkách 9 sporů považuji za perfektní výsledek.Zkus třeba Aukro.Tohle mělo být z Českého skladu,tam není výběr prodejců žádný.
Jinak děkuji za radu.
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Reputace: 48
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pozor na Aliexpress

Příspěvek od LIX »

Neviem ale nenapísať aký to bol obchod, čo sa presne stalo a či si riešil open dispute. Ja mám cez 280 objednávok, mal som aj spory a vždy sa vyriešili k mojej spokojnosti. Akože keď dojde shit a nafotíš to hneď ti posielajú prachy. Ak objednáš o 5 centov lacnejšie od predajcu ktorí je tam mesiac a nemá žiadne recenzie nečuduj sa ak sa niečo stane. Mne sa stalo dokonca že som na nich ešte dokonca ,,zarobil,,. Došli mi dva malé reproduktory, boli prevalené, poslal som fotku a predajca že dobre pošleme vám nové, poslali, došlo mi potvrdenie že mi boli odoslané a žiadal aby som zrušil zlú recenziu, že reproduktory sú už poslané. Ja som mu napísal že to zruším až keď mi prídu aby to nebol náhodou nejaký blaf. Tak sa nasral že mi poslal prachy za reproduktory plnú sumu, tým pádom sa automaticky ukončil dišput. Mne došli prachy, o mesiac nové repráčiky a tie staré som ešte aj opravil. :D
Ďalší dobrý dišput som mal keď mi prišlo BMS nie na 300A ako som objednal, ale na 200A. Požadoval som plnú cenu lebo to bol jasný blaf zo strany predajcu. Vrátili mi na koniec iba 70€ lebo napísal že bms je funkčné, iba je na menší prúd. Tak som za 30€ kúpil 40ks nových tyristorov a staré vyhodil a dopájkoval všetky aby boli rovnaké, takže mi 40€ ešte zostalo.
Ano tento rok sa mi stalo že som objednal 2 čelovky a hajzly mi poslali namiesto fake rayben, hold moja chyba, zabudol som otvoriť dišput.
Inak ma strašne mrzí že tí hajzli dali poplatky aj pod 20€ balíčky. Teraz už len eu sklady kde majú pre mňa velký prd. Žiadna dobrá čelovka, žiadne lacné 21700 5000mAh, no proste dsoť obmedzený výber. :/
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pozor na Aliexpress

Příspěvek od kodl69 »

Dnes jsem zkusil něco objednat na ali - už si k tomu připočtou VAT při placení, takže nepředpokládám, že mě bude nějaká pošta nebo tak někdo otravovat s dalšíma papírama. Prostě nějakej politik uviděl, jak do přístavu přijíždí loď za lodí, kontejner za kontejnerem a on z toho nic nemá, tak to proloboval, protože daně se předse musí platit ze všeho...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
vanilka
Příspěvky: 248
Registrován: stř kvě 05, 2021 2:57 pm
Reputace: 63
Lokalita: Beroun, Příbram

Re: Pozor na Aliexpress

Příspěvek od vanilka »

Nebyl to "nejakej politik" ale EU a diky (kvuli?) odvodu DPH primo Aliexpressem by uz zadny dalsi celni rizeni probehnout nemelo - vice viz. https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=7&t=7308
4512kg VRLA GEL / 20kWp+
eman
Příspěvky: 817
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Reputace: 80
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pozor na Aliexpress

Příspěvek od eman »

Tak to proclení a dph už dlouho dělá Ebay i Amazon, takže Ali je jenom další v řadě. Jinak na Ali se koupit něco dá, ale většinou jsou tam fejky a odpad. Třeba tu baterku s 5000mAh bych chtěl vidět, protože Číňan tam rád přidá nulu navíc. Když si vzpomenu, jaký problémy měl náš korporát s výrobou v Číně, kdy číňan byl schopný při noční směně vyrábět ze šmejdu, protože firemní kontrola kvality spala v hotelu...
bhava
Příspěvky: 119
Registrován: stř lis 14, 2018 1:43 pm
Reputace: 1

Re: Pozor na Aliexpress

Příspěvek od bhava »

silware
Příspěvky: 4
Registrován: pon čer 28, 2021 9:46 pm
Reputace: 0

Re: Pozor na Aliexpress

Příspěvek od silware »

Dobrý den, jsem zde nový (člen), ale k tomuto tématu mám taky pár poznatků. Aliexpresu bych se nijak nebál. Taky jsem tam již pár věcí koupil a řešil jsem i podvodné jednání prodávajícího. Místo objednaného zboží přišla prázdná obálka. Aliexpres vše ihned řešil a dost rychle jsem dostal oznámení o předání věci tamní policii - prodávající byl nějaký vikuk a měl takovýchto prodejů povícero. Peníze jsem dostal zpět (téměř všechny - změnil se kurz). Za mě slušný eshop s dobrým přístupem ke kupujícím.
unicast
Příspěvky: 1178
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputace: 197
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pozor na Aliexpress

Příspěvek od unicast »

Ja resil nedorucenou zasilku, nikdy nedosla, nikdo nediskutoval, reklamace zamitnuta. Slo o asi 8 dolaru, takze jsem se tim dal nezabyval, ale jednani s cinanem bylo iracionalni, meli nesmyslne pozadavky, nechapali podstatu smlouvy, kterou maji oni s poskytovatelem postovnich sluzeb atd.
Matess
Příspěvky: 1506
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Reputace: 158
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Pozor na Aliexpress

Příspěvek od Matess »

mám na ali 700+ objednávek a nechal jsem tam dohromady odhadem asi 100k. Jedna špatná zkušenost kdy se taky nikdo nebavil s telefonem za 3500kč - objednávka dle sledování zásilky byla doručena na opačný konec republiky a číňan tvrdil že jsem to po něm chtěl a dokládal to screenshoty z komunikátoru který tenkrát oni sami chtěli. Moje screenshoty že jsem mu nic takového nepsal nikoho nezajímaly. Od té doby komunikace vždy přes ali. Zbytek v pohodě... když někdo poslal něco co neodpovídalo popisu stačilo to dokázat a bylo to vždy vyřešeno k mojí spokojenosti.

Měl jsem i několik případů kdy zboží nepřišlo v termínu a přišlo po delší době kdy jsem normálně napsal prodejci že zboží došlo a jelikož mám peníze zpět rád bych mu to znovu zaplatil. Netuším jestli tam je i nějaký rating zákazníků od prodejců ale chovám se tam čestně a když mám někdy nějaký problém rychlost řešení (vrácení peněz) je blesková.

Ještě před nákupem doporučuji používat něco co vám dá cashback. Používal jsem dřív plnou peněženku a teď používám tipli.

https://www.tipli.cz/p/1820782
(jedná se o proklik, který mi dá nějaké peníze pokud to budete používat taky)
Dostávám z každého nákupu jednotky procent zpět.
Xixan
Příspěvky: 117
Registrován: pát čer 05, 2020 7:09 am
Reputace: 4

Re: Pozor na Aliexpress

Příspěvek od Xixan »

To co je na tom aliexpresse akoze dpc "tax" ked objednavam z europy ? To akoze doteraz som zanieco z eu, na ali platil 500 a teraz budem 600 aj ked to je z eu ???????k**va ved to je z eu ? To ozaj ma ten stat chce nasrat....ok chceme vojnu bude...nechcel som osierat, reku ze budem ferovy zaplatim dane normalne z toho aj z toho ....hovno zaplatim,vsetko cez firmu

A preco ked dat objednavku z chiny tak tam to "tax " nieje ? Ved cena z chiny s postovnym bez "tax" je nizsia jak z eu s "tax" :D

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek