Covid

Nezařaditelné
Uživatelský avatar
el_salvadore
Příspěvky: 163
Registrován: pon led 28, 2019 8:39 pm
Lokalita: Považská Bystrica
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6000
Kapacita baterie [kWh]: 14,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Covid

Příspěvek od el_salvadore »

Ale toto myslim ze neplati pre zaockovanych, teda ak som to spravne vycital na strankach mzv. (https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/k ... enky-9-jul)
Karanténa
Všetky osoby, ktoré od 9. júla od 6:00 vstúpia na územie SR, sú povinné ísť do karantény, ktorá sa pri bezpríznakovom priebehu bez otestovania skončí dovŕšením 14. dňa.

Karanténu je možné ukončiť negatívnym výsledkom RT-PCR testu, ktorý je možné vykonať najskôr na 5. deň.

Deti do 12 rokov nie je potrebné testovať, karanténa im skončí vtedy, keď ostatným členom spoločnej domácnosti.

Karanténa platí aj pre členov spoločnej domácnosti, ktorí necestovali - končí sa vtedy, keď ostatným členom.

Karanténa nie je povinná pre:

plne zaočkovaných ľudí
Admin edit: téma odděleno od V. Srazu
Ostrov. 6kWp/14,4kWh/2x3,5kW (12xCanadian Solar CS3Y490MS, 4xPylontech US3000C, 2xXTM-4000-48, VS-120)
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Bydliště: Rosovice

Re: Covid

Příspěvek od Jozef51 »

el_salvadore píše:Ale toto myslim ze neplati pre zaockovanych...
Obavam sa, ze delenie obcanov na zaockovanych a tych druhych nema oporu v ziadnom zakone ani ustave. Ockovanie experimentalnymi a neoverenymi vakcinami iba tazko moze byt povinne naviac v tomto case ked covid zmutoval a stratil svoju silu. Umrtnost delty je na urovni jednotiek promile co zodpoveda umrtnosti pri beznej sedemdnovej nadche. Da sa povedat, ze delta mutacia je doposial najlepsou ockovacou vakcinou proti covid19 aku mame k dispozicii. Naviac je temer zadarmo...
Neustavnost -
https://www.hlavnespravy.sk/lubos-blaha ... na/2597506
https://blog.hlavnespravy.sk/27205/skon ... -pinochet/
V Britanii s velkym rozsirenim delta mutacie to uz pochopili -
https://www.hlavnespravy.sk/v-anglicku- ... py/2597968
Delta mutacia by mohla byt, za urcitych okolnosti, bodkou za covidom19 a priznam sa, ze v to osobne i dufam (ak z nejakeho laboratoria nepochybne starajuceho sa o nase zdravie neunikne napr. smrtelnejsi covid21...22...23...).
Bohuzial stretnutie ceskoslovenskych fotovoltaikov asi bude dost ovplyvnene tymito podivnymi opatreniami ktore zjavne stoja uz za hranicou toho, co dovoluje zakon (ale i za hranicou zdraveho ludskeho rozumu). Slovenske covidopatrenia i mne zabranili zucastnit sa zrazu v Chudcicich.
Naposledy upravil(a) Jozef51 dne úte črc 06, 2021 1:26 pm, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Covid

Příspěvek od rottenkiwi »

Zaujimave, ze v inych krajinach ockuju aj deti od 3 do 12 r., u nas nie, oni su prenasacmi.

Delta ci epsilon ci eta, to ze virus ma nejaku mutaciu s patricnymi cislami R0 a inkubacnou dobou,
v com je napr. podstatne lepsi, ako to bolo u H5N1 pod. typov flu virusov,
tak aj velmi nakazliva Delta sa moze po case zmenit na menej nakazlivu ale viac smrtelnu mutaciu.

Ockovat by som sa dal vsetkym, co je k dispozicii, kazda dalsia davka len zlepsuje pravdepodobnost
prezitia a tak isto budem mat miernejsie priznaky.

Odporucam si nieco najprv precitat:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl ... 8wZxQNOWOY
https://en.wikipedia.org/wiki/RNA_virus
Aby clovek neposobil navonok ako 5 rocne decko.

V ustave je pravo na zdravie, a tam kde zacina moje pravo na zdravie,
tak konci pravo choreho prskat na mna miliardy virionov, tam konci pravo
zdraveho, znecistovat mi vzduch, vodu, branit mi chranit si svoj mozog pred
agresormi za volantom a pod. Kto si toto pravo nevie presadit, je chory a potom
coskoro mrtvy.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Covid

Příspěvek od mypower.cz »

rottenkiwi píše:Zaujimave, ze v inych krajinach ockuju aj deti od 3 do 12 r., u nas nie, oni su prenasacmi.

Delta ci epsilon ci eta, to ze virus ma nejaku mutaciu s patricnymi cislami R0 a inkubacnou dobou,
v com je napr. podstatne lepsi, ako to bolo u H5N1 pod. typov flu virusov,
tak aj velmi nakazliva Delta sa moze po case zmenit na menej nakazlivu ale viac smrtelnu mutaciu.

Ockovat by som sa dal vsetkym, co je k dispozicii, kazda dalsia davka len zlepsuje pravdepodobnost
prezitia a tak isto budem mat miernejsie priznaky.

V ustave je pravo na zdravie, a tam kde zacina moje pravo na zdravie,
tak konci pravo choreho prskat na mna miliardy virionov, tam konci pravo
zdraveho, znecistovat mi vzduch, vodu, branit mi chranit si svoj mozog pred
agresormi za volantom a pod. Kto si toto pravo nevie presadit, je chory a potom
coskoro mrtvy.
Vazeny pane, existuje v zakone neco jako krive obvineni, a pokud obvinujete zdraveho cloveka ze na vas jako ockovaneho prska miliardy virionov, tak tady vase pravo totalne konci, to zajednak, neb jste se dopustil kriveho obvineni a za druhe jako ockovany popirate sam sebe, neb by jste se jako ockovany a v soucasne dobe nepozorovany prenasec bez priznaku nemel sam mit ceho bat. Ohrozujete sice ostatni, ale to vam vubec pri vasi pseudointeligenci nedochazi. To je fanatismus tohle.

Konec diskuze o covidu v tematu o srazu, nebo zacnu ovce vyhazovat. Varuji. Diskutujte si v jinem tematu v sekci ostatni. Tam to neni videt na homepage.

Ockujte se jinak cim chcete, treba benzinem, ale tady vase prava konci. Co sam do sebe narvete je kazdemu sumak. To jako aby bylo jasno!

Dale v tematu o srazu pouze o ucasti ci neucasti na srazu.

Durazne varovani.

Mimochodem na slovni spojeni ze neci prava konci tam, kde si tento dotycny mysli, ze zacinaji jeho prava, jsem velmi silne alergicky. Takove lidi budu z fora vyhazovat jen to fikne.
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am

Re: Covid

Příspěvek od Plazivec »

Jozef51 píše:....Umrtnost delty je na urovni jednotiek promile co zodpoveda umrtnosti pri beznej sedemdnovej nadche. Da sa povedat, ze delta mutacia je doposial najlepsou ockovacou vakcinou proti covid19 aku mame k dispozicii. Naviac je temer zadarmo.....
To nemůžeš myslet ani omylem vážně. Ty jsi asi zapoměl, jak plné byly nemocnice při mnohem méně virulentních variantách, že normální medicína se nedělala a jen jsme se modlili, aby nám to neprasklo a nemusela se dělat vojenská medicína? To jste vážně tak všichni poserové z jedné injekce, že vám je jedno, že se odkládají běžné operace, třebas kloubů, že lidi s jinýma bolestma musí čekat, až se nakažení vykvedlají z nemocnic? Vám je uplně jedno, že lidé, trpící jinýma nemocema, v bolestech, musí čekat na trouby, co si nedají roušku ze "zásady" a jsou posraní z jedné injekce?
Dal bych zaplatit každému nakaženému antivaxerovi kompletní léčbu na kovid 19. Jinak ať se léčí Bromhexinem s vodkou.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am

Re: Covid

Příspěvek od Plazivec »

mypower.cz píše: Vazeny pane, existuje v zakone neco jako krive obvineni, a pokud obvinujete zdraveho cloveka ze na vas jako ockovaneho prska miliardy virionov, tak tady vase pravo totalne konci, to zajednak, neb jste se dopustil kriveho obvineni a za druhe jako ockovany popirate sam sebe, neb by jste se jako ockovany a v soucasne dobe nepozorovany prenasec bez priznaku nemel sam mit ceho bat. Ohrozujete sice ostatni, ale to vam vubec pri vasi pseudointeligenci nedochazi. To je fanatismus tohle.
Vážený pane:
§ 152Šíření nakažlivé lidské nemoci
(1) Kdo úmyslně způsobí nebo zvýší nebezpečí zavlečení nebo rozšíření nakažlivé nemoci u lidí, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Covid

Příspěvek od mypower.cz »

Plazivec ... Typicky pokus o krive obvineni. Vy jste v tech nemocnicich byl? Nebo jste jen cetl media? Ja mel v kontaktu v te dobe partnerku zdravotnika a hlasila mi bezny provoz, krom toho, ze je nutili chodit skoro ve skafandrech, chovat se k pacientum jak k jadernemu odpadu a nakonec podlehnout povinnemu ockovani. Zamestnankyne nemocnice Bohunice. Statistiky nemocnice Bohunice nevykazuji zadnou extremne vetsi obsazenost, nez obvykle v jinych letech. Prestante s hysterii. OKAMZITE!
Uživatelský avatar
el_salvadore
Příspěvky: 163
Registrován: pon led 28, 2019 8:39 pm
Lokalita: Považská Bystrica
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6000
Kapacita baterie [kWh]: 14,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Covid

Příspěvek od el_salvadore »

Rad by som upresnil, ze moj komentar ohladom aktualneho stavu na hraniciach mal byt rydzo neutralny a mal iba informacne prispiet do diskusie ohladom moznosti prechodu hranicami na zraz v Chudciciach zo strany SK.

Ani z daleka som nemal v umysle rozduchavat vasne na temu pro vs. anti vax. Na toto forum chodim pre typ informacii ktore su pre mna prinosom, nie zatazou.
Ostrov. 6kWp/14,4kWh/2x3,5kW (12xCanadian Solar CS3Y490MS, 4xPylontech US3000C, 2xXTM-4000-48, VS-120)
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Covid

Příspěvek od mypower.cz »

el_salvadore píše:Rad by som upresnil, ze moj komentar ohladom aktualneho stavu na hraniciach mal byt rydzo neutralny a mal iba informacne prispiet do diskusie ohladom moznosti prechodu hranicami na zraz v Chudciciach zo strany SK.

Ani z daleka som nemal v umysle rozduchavat vasne na temu pro vs. anti vax. Na toto forum chodim pre typ informacii ktore su pre mna prinosom, nie zatazou.
To ja naprosto chapu a respektuji. Proti tomuto vasemu nazoru nemam naprosto nic. Pouze to informovalo o soucasne zvracene situaci.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Covid

Příspěvek od PavelR »

nechapu ty dohady a rozcilovani se nad vakcinama. Vakcina zatim povinna neni tak je snad vse ok ne? Kdo chce at se jde ockovat kdo nechce nemusi. Znam dost lidi co nechteji - nikdy bych jim to nenutil mame preci kazdy svuj rozum.
Ja jsem uz po druhe davce. Sel jsem do toho protoze vakciny se historicky velmi osvedcily u spousty zlych nemoci, proto vakcinaci verim.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Covid

Příspěvek od rottenkiwi »

Neviem co sa rozculujete, je bezne, ze ked je chripka, tak vas na oddelenie
ako navstevu nepustia.
Podobne ak ma clovek teraz zvys. teplotu, tak ho na oddelenie nepustia.

Teraz som prisiel z KE na ebiku, vybral som si vakcinu podla svojich vedomosti.

Keby tak ako niektori tu rozmyslala M. Terezia, tak by je zomreli vsetky deti.
Tak, ze ich dala ockovat, vacsina prezila.

Kazdy typ vakciny ma nejake + a nejake -.
DNA vacc.
PROS:
Enhances humoral and cellular immune responses.
Stable and can be easily prepared in large quantities.
CONS:
The safety and efficacy in humans remains unknown.

RNA vacc.
PROS:
Can be rapidly developed and have potential for low-cost manufacture
CONS:
The properties of mRNA may influence its cellular delivery and organ distribution
Whether it is safe in humansm remains unknown.

Inactivated vaccicnes:
PROS:
Can be easily produced and stably express conformation-dependent antigenic epitopes.
CONS:
The unimportant antigen may skew the immune response.
Needs the biosafety level 3

Subunit vacc.
PROS:
May protect immunized animals
CONS:
May have limited efficacy and make immune responses unbalanced.

Vector vacc.
PROS:
Can infect APCs directly, and is physically and genetically stable
CONS:
May induce prior immunity to the vector.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.