Kombinace Li ion a LiFePO

Kombinované úložiště Pb + Life, Pb + Lion, Pb + NiCd, jejich správné propojení, údržba, zkušenosti a praxe. Přechod na úložiště různých typů, PB > Life, PB > Li-ion ...
tranzistor
Příspěvky: 23
Registrován: stř lis 16, 2016 10:35 am

Kombinace Li ion a LiFePO

Příspěvek od tranzistor »

Zdravím příznivce fotovoltaiky. Protože jsem tento rok skončil po 5 letech s olovem a mám jíž zhotovené dvě baterie
z článku 18650 7s 24V/50Ah. Z důvodů bezpečnosti, bych chtěl k tomu přiřadit baterii Lifepo ZG 3,2V 8s 60Ah. Všechny
baterie stávající i plánovaná mají systém BMS. Myslím, že rozdíl v kapacitě 10Ah, by neměl vadit z důvodů vnitřního většího
vnitřního odporu Lifepo článku. Děkují za radu.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Kombinace Li ion a LiFePO

Příspěvek od vlkazajac »

Z dôvodu bezpečnosti priraďuješ LiFePo k LiIon ? Vyrábaš si problém a prínos k bezpečnosti nevidím žiadny.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
matobabetak
Příspěvky: 534
Registrován: čtv pro 01, 2016 10:54 am

Re: Kombinace Li ion a LiFePO

Příspěvek od matobabetak »

ja by som 18650 vyuzil na iny projekt a kupil lifepo4 a je po probleme. alebo stavat z 18650 packy...
[6x235W poly, axpert 2,4kw,lion samsung sdi 24V 190Ah, 10x 1kwh 18650 bloky, total 15kwh, rashberyy pi4, ICC, zaloha kipor 3kw elektrocentrala
https://pvoutput.org/list.jsp?id=84584&sid=74995
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Kombinace Li ion a LiFePO

Příspěvek od LIX »

Jedine že by si dal 8s lifepo a nabíjal na 28V. Ja som nechcel kombinovať 50Ah články so starými 18650tkami všetko lion a ty sa nebojí kombinovať lion a filepo. :D
Matess
Příspěvky: 1515
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Kombinace Li ion a LiFePO

Příspěvek od Matess »

liion lifepo4 maji úplně jiný napěťový průběh při vybíjení. Liion je na začátku tvrdé a s tím jak se vybíjí napětí klesá, lifepo spadne o kousek hned a potom to napětí hrozně dlouho drží a na konci prudce padá.

Pokud tedy spojíte liion a lifepo a rozsah napětí bude odpovídat oběma baterkám a nebudete doufat v BMS a včasné odpojení, tak při vybíjení nejdřív bude skoro všechno dodávat liion, potom skoro všechno bude dodávat lifepo a nakonec zase skoro všechno liion. Technicky se kapacita sečte - to problém není. Problém je v tom že to znamená že se zátěž nerozloží rovnoměrně mezi připojené baterie a je proto potřeba počítat s tím že by každá baterka měla být schopna zvládnout plný výkon.

Obecně proto nedoporučuji kombinovat různé typy baterek, kombinovat battery packy liion kdy jeden je NCA a druhý třeba NMC tolik nevadí jako tohle...
tranzistor
Příspěvky: 23
Registrován: stř lis 16, 2016 10:35 am

Re: Kombinace Li ion a LiFePO

Příspěvek od tranzistor »

Díky za odpověď. Uvažoval jsem také o článcích tady s eschopu mivvy Energy Youlin Vda 50Ah. Cená je výborná ale nejsou tam podrobnější údaje, cykly a vnitřní odpor, tak mám obavy to koupit. Asi zase raději udělám baterii z článků 18650.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Kombinace Li ion a LiFePO

Příspěvek od Mikel »

tranzistor píše:Uvažoval jsem také o článcích tady s eschopu mivvy Energy Youlin Vda 50Ah. Cená je výborná ale nejsou tam podrobnější údaje, cykly a vnitřní odpor, tak mám obavy to koupit.
Staci se zeptat prodejce, neni problem poslat datasheet. Na web tyto udaje doplnime.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Kombinace Li ion a LiFePO

Příspěvek od Mikel »

tranzistor píše:Díky za odpověď. Uvažoval jsem také o článcích tady s eschopu mivvy Energy Youlin Vda 50Ah. Cená je výborná ale nejsou tam podrobnější údaje, cykly a vnitřní odpor, tak mám obavy to koupit. Asi zase raději udělám baterii z článků 18650.
Pocet cyklu na webu doplnen. http://shop.mypower.cz/akumulator-clane ... 3-65v-4023
Vnitrni odpor clanku jiz byl v popisu od pocatku.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek