Axpert king IV generácia 5,3kW

Měniče Axpert
SnipE_88
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 23, 2020 6:52 am
Bydliště: Liptov

Axpert king IV generácia 5,3kW

Příspěvek od SnipE_88 »

Zdravím kolegovia.
Prišiel čas na upgrade mojej elektrárne a všimol som si, že chlap od ktorého som bral menič ponúka túto vraj novú generáciu axperta:
https://dom.bazar.sk/34447309-hybridny- ... ing-5-3kw/

keďže ujo google mi našiel akurát tak jeho inzeráty, tak mi bliká varovná kontrolka. Počuli ste už niekto o tomto meniči? celkom by sa mi hodil do inštalácie, ale nakoľko o ňom neviem nič nájsť, tak je to dosť ťažké zhodnotiť. A veriť údajom z toho inzerátu mi príde trochu naivné.
Určite by sa hodil nejaký datasheet pokiaľ máte
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Axpert king IV generácia 5,3kW

Příspěvek od fugas »

Ahoj.
Je hodně podobný tomu co mám já.Alespoň displej je stejný.Též s wifi.Těch krabic je opravdu spousta.Jako měnič funguje dobře.Ten regulátor úplně dobře nefunguje.Možná by to spravil firmware, ale přímo k tomu jsem jiný nenašel a i když je to "stejné" tak z Kinga se tam bojím cpát, aby nebylo ještě hůř.Výhodou je, že ten wifi monitoring funguje bez registrace a polohy a tak dál.
Každopádně tady ho máš levněji:
https://www.aliexpress.com/item/4001143 ... web201603_
Inzerent si to buď rozmyslel, nebo je to překupník.Na Bazoši je takových spousta.
Já mám konkrétně tento:
https://www.aliexpress.com/item/4001142 ... web201603_
Jen se jmenuje Isolar :D
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Axpert king IV generácia 5,3kW

Příspěvek od xmasin »

Dle všeho oba měniče nejsou "King", ale spíš nějaký klon Axpertu VM, který už ve IV. generaci je. Lze to poznat podle toho, že umí dodávat do sítě a mají čas přepnutí 10 ms.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Axpert king IV generácia 5,3kW

Příspěvek od fugas »

Ten můj to neumí, naštěstí :D U toho inzerovaného jsem se toho nevšiml, ale píšou to.Čert aby se v tom dneska vyznal.
Já jsem kupoval odtud:
https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... web201603_
Protože jsem samozřejmě ve vyhledávači použil "Axpert King".Tak mu tam říkají a pošlou Isolar.No ale oni toho nakecají :D
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
SnipE_88
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 23, 2020 6:52 am
Bydliště: Liptov

Re: Axpert king IV generácia 5,3kW

Příspěvek od SnipE_88 »

je možné že sa mýlim, ale neni rozdiel medzi king a vm aj v tom, že king vie pracovať v paralelnom zapojení?
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Axpert king IV generácia 5,3kW

Příspěvek od fugas »

To nevím.Na Ali najdeš pohledově identické stroje a některý umí, jiný ne.Ten můj to neumí.Nepředpokládám 3f provoz.Naopak jsem všechno důležité předělal na 1f.Čím víc strojů, tím větší pravděpodobnost výpadku.Určitě máš z čeho vybírat.Těch krabic je opravdu mnoho.Jen jak jsem psal, ten regulátor na mě neudělal dojem.I když u předchozího Axperta (EAsun) na 24V jsem potíže nepozoroval.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am

Re: Axpert king IV generácia 5,3kW

Příspěvek od Plazivec »

Ten prodejce vypadá na firmu, pozoruju ho už dlouhodobě že inzeruje - kompletní fotovoltaiku, jednou jsem s ním mluvil po telefonu, zdá se, že má dost velkej kšeft, protože dva panely se mu nechtělo ani poslat, dělá rozvoz po větších množstvích, moc času také nemá, protože pořád spěchá. Asi bych se osobně nebál jej oslovit, vyzná se.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion
SnipE_88
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 23, 2020 6:52 am
Bydliště: Liptov

Re: Axpert king IV generácia 5,3kW

Příspěvek od SnipE_88 »

Ak myslíš toho čo som dal ja, tak keď som bol od neho posledne brať materiál, mal v garaží panelov asi tak 80 + za domom obrovskú vlastnú inčštaláciu. Menič mi objednal aký som chcel, baterky mal tiež skladom. Má toho kopec a aj keď bol na začiatku odmeraný, až nepríjemný, tak nakoniec mi poradil a všetko funguje.
Každopádne som si to chcel preveriť aj z iného zdroja, predsa len v tom inzeráte toho moc popísaného nie je.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Axpert king IV generácia 5,3kW

Příspěvek od fugas »

Ahoj.
Mám telecí dotaz.Pokud je Axpert sfázovaný se sítí, do které je připojen, co se tedy stane když jeho výstup připojím do sítě?Bude dodávat jako GTI?
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
rva
Příspěvky: 3518
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Axpert king IV generácia 5,3kW

Příspěvek od rva »

Protože na to není stavěn, tak těžko říct. Pravděpodobně vypustí obláček kouře a přestane fungovat.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Axpert king IV generácia 5,3kW

Příspěvek od fugas »

To jsem si myslel.Minimálně by to rozjel plným výkonem a sám sebe by upřepínal k smrti.Ne že bych se chystal pouštět so sítě a ještě tak blbě, ale napadlo mě kterak přepínat.Dám to do příslušného vlákna a mnozí z nás včetně mě se zase něco nového dozví ;)
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
stevesk
Příspěvky: 10
Registrován: čtv dub 22, 2021 6:16 pm

Re: Axpert king IV generácia 5,3kW

Příspěvek od stevesk »

Mam tento menič a da sa použit aj ako GTI....len bez papierovania s Distributorom bezpredmetne.Ale vtedy ide MPPT a dava sakra vačsi vykon.Zatial nemam baterky a tak ide v mode UPS,vtedy si čo mu chyba docucne zo siete.12 panelov 285W mam do serie a už sa mi stalo,že skočil do poruchy ked bol mrak a nahle odisiel a slnko nahle ho tam poslalo.Rozmyslam skusit ho dat do 6 S + 6 S a oba paralelne stringy,sice Ampere budu do 20.ale Volty počítam kolo 200V,čo pri max.450V je slušna rezerva.Max je pre tento menič aj tak odporučanych 11 panelov260W,hm som kupil 12-285W. Zatial to frčí,okolo 2,5kW to ukazuje že da kolo obeda ale to vraj pri tom mode UPS ide PWM.Priorita je SUB,ostatne nastavenia podla tu zverejnenych poznamok a kedže bez baterky(ma prist LiFEPO4 z chiny),BMS už došla,tak to budem riešit potom.Ešte regulaciu prebytkov rozmyslam aku,PLC S7-300 alebo dačo jednoduche,dako to nechcem komplikovat ohladom pripadnych poruch a oprav.Mam Allen Bradley Micrologix 1200 ku a karty OB16,no to zase neovladam.Ked sa dakomu zide vieme sa dohodnut.Zatial asi na ovladanie Boilera dam take dačo ako Sonof cez APP ovladanie NC NO relatka 4ks.Ešte mam taku otazku-pokial nemam baterky-ako ovladat trebars odpojenie boilera pri zamračeni-zatial nie takymi vecami ako Greenbono.Aby my zbytočne necucalo zo siete .či je lepšie daky prevodník čo meria vystupny prud z meniča a da ho do vstupu LOGA...trebars a pri určitej hranici boiler vypne a menič napaja ostatne spotrebiče i ked tam bude FLOAT alebo menšie docucnutie.No som sa rozpisal,ale stale sa ešte učím a rad si necham poradit.S pozdravom Steveee
stevesk
Příspěvky: 10
Registrován: čtv dub 22, 2021 6:16 pm

Re: Axpert king IV generácia 5,3kW

Příspěvek od stevesk »

No dal som to na 6S + 6S a odvtedy mam pokoj s tou por.hlaskou na prepatie.Prud je teraz max.do 19A...napatie okolo165V vtedy pri zataženi a vykon max.2,8kW z PVA.Takže lepšie bude dodrzať tie povolene Volty meniča a do serie dat max.10 panelov 285W poly alebo podla typu panela si už kazdy spočita.
Xixan
Příspěvky: 117
Registrován: pát čer 05, 2020 7:09 am

Re: Axpert king IV generácia 5,3kW

Příspěvek od Xixan »

Aky prud znesu tieto (vysokonapatove) axperty na vstupe z panelov ? Daju sa dat aj 3 alebo 4 stringy po (5)6 panelov ? Max Vykon by bol dodrzany

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek