Čím měřit výkony FVE?

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
eman
Příspěvky: 954
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Čím měřit výkony FVE?

Příspěvek od eman »

Ahoj,

rád bych si nechal doporučit systém na sledování, měření a statistiky FVE.
Zatím budu jenom ohřívat vodu, ale koupil jsem 3kWp na 160l bojler, takže přebytky budou asi velké. Ještě to nemám na střeše a už mě napadá další rozšíření.
"Bohužel" musím koupit Budínského regulátor, který nemá žádné vestavěné měření. Pan Nevřela je přetížený a 3 měsíce na Siton čekat nebudu.

Co by jste doporučili jako dobrou investici do budoucna?
Wattrouter, SDS micro, Raspberry znám, ale to je moc bastlení okolo a času moc není.

Díky
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Čím měřit výkony FVE?

Příspěvek od mypower.cz »

https://microlog.mypower.cz/phpmicrolog jak jinak.... :D Otázkou je, čím se budou získávat data. Zdali z nějakého měniče, či ze zařízení pana Budínského. což bych byl schopen vykomunikovat. Pan Budinský kontaktován... :))
eman
Příspěvky: 954
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Čím měřit výkony FVE?

Příspěvek od eman »

Já měl za to, že tam Budínský žádnou blechu, co by se dala "podojit" o data nemá. V Sitonu je Arduino, tak tam je to jasné. Pro malinu je převodník na měřící cívky na vodiče a docela pěkný projekt https://power-monitor.dalbrecht.tech/ , ale zatím jsem to blíže nestudoval.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Čím měřit výkony FVE?

Příspěvek od mypower.cz »

S panem Budinskym jsem zacatkem tohoto roku komunikoval ohledne spoluprace s mypower.cz. Urcite rozhrani by se dalo dle meho resit i pro raspberry a vycitat data primo z jeho zarizeni, popripade s podporou "blechy". Poslal jsem mu mail at mrkne na tohle tema, verim ze se mi ozve a budete-li mit zajem, verim, ze to dame dohromady. Moznosti jiste jsou.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek