Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: ned čer 13, 2021 11:36 pm

Čím měřit výkony FVE?

Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...

Čím měřit výkony FVE?

Příspěvekod eman » úte kvě 11, 2021 8:49 pm

Ahoj,

rád bych si nechal doporučit systém na sledování, měření a statistiky FVE.
Zatím budu jenom ohřívat vodu, ale koupil jsem 3kWp na 160l bojler, takže přebytky budou asi velké. Ještě to nemám na střeše a už mě napadá další rozšíření.
"Bohužel" musím koupit Budínského regulátor, který nemá žádné vestavěné měření. Pan Nevřela je přetížený a 3 měsíce na Siton čekat nebudu.

Co by jste doporučili jako dobrou investici do budoucna?
Wattrouter, SDS micro, Raspberry znám, ale to je moc bastlení okolo a času moc není.

Díky
eman

Re: Čím měřit výkony FVE?

Příspěvekod mypower.cz » úte kvě 11, 2021 9:07 pm

https://microlog.mypower.cz/phpmicrolog jak jinak.... :D Otázkou je, čím se budou získávat data. Zdali z nějakého měniče, či ze zařízení pana Budínského. což bych byl schopen vykomunikovat. Pan Budinský kontaktován... :))
mypower.cz
Site Admin

Příspěvekod eman » úte kvě 11, 2021 9:33 pm

Já měl za to, že tam Budínský žádnou blechu, co by se dala "podojit" o data nemá. V Sitonu je Arduino, tak tam je to jasné. Pro malinu je převodník na měřící cívky na vodiče a docela pěkný projekt https://power-monitor.dalbrecht.tech/ , ale zatím jsem to blíže nestudoval.
eman

Příspěvekod mypower.cz » úte kvě 11, 2021 9:36 pm

S panem Budinskym jsem zacatkem tohoto roku komunikoval ohledne spoluprace s mypower.cz. Urcite rozhrani by se dalo dle meho resit i pro raspberry a vycitat data primo z jeho zarizeni, popripade s podporou "blechy". Poslal jsem mu mail at mrkne na tohle tema, verim ze se mi ozve a budete-li mit zajem, verim, ze to dame dohromady. Moznosti jiste jsou.
mypower.cz
Site Admin

Zpět na Automatizace, měření, statistiky