Isolar SMS - Axpert klon - Solární regulátor

Měniče Axpert
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2211
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Isolar SMS - Axpert klon - Solární regulátor

Příspěvek od fugas »

Ahoj ve spolek.
Tak jsem už před nějakým časem připojil tento měnič na 18s LiFePo.Chtěl jsem jich tolik do série, abych se mohl pohybovat v přívětivých mezích napětí na článek a zároveň se slušnou kapacitou.
Na měniči se dá nastavit maximální nabíjecí napětí 61V.S tím jsem byl smířen.Je to 3,38V na článek.Spodní hranice by pak vycházela 2,83V na článek.I tak bych se tam dostal jen v případě krajní nouze, takže ani to mi nevadí.
Co mi ale vadí je fakt, že ačkoliv Axpert měří napětí baterek -0,1V oproti BMS, tak na těch 61V nevyleze.Dá nějakých 59,8V a má vystaráno.Přestane nabíjet, protože absorbci mám nastavenou na 5 minut.Jenže to samozřejmě zdaleka nestačí.Na tomhle napětí to bude s příkonem z panelů 500W držet hodiny, než to začne lézt na celkových 61V.
I když mám ještě externí regulátor, který se chová jak se po něm chce, tak té energie od Axperta je samozřejmě škoda.Máte prosím někdo stejnou zkušenost?
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am

Re: Isolar SMS - Axpert klon - Solární regulátor

Příspěvek od Plazivec »

Mám MPP solar 3kW/24V také klon axperta. Když jsem ho koupil, tak jsem se vytěšoval, že mě odpadne složitá divočina s měřením a vše budu mít na jednom místě v podobě ICC na malině pěkně graficky a barevně a hlavně srozumitelně znázorněno i pro zdejší obyvatele. Ale chyba lávky. Axpert je šunt co se týče mppt. Najednou bylo energie pořád málo, nedobitá baterie, slabý výkon FV. Tak jsem FV hodil zpátky na XTRA 40A a ejhle, najednou to dává i pod mrakama 200-300W na 4x285Wp 60čl. panely!!! A tak Axpert utře hubu a bude jen vyrábět střídu a já dodělám měření.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2211
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Isolar SMS - Axpert klon - Solární regulátor

Příspěvek od fugas »

Ten EAsun co jsem měl na 24V problémy nedělal.Ale je fakt, že jsem se nikdy nezabýval s tím, jakou má účinnost.
Každopádně máš pravdu.Než se s tím mordovat, přidám místo Axperta starý dobrý Epsolar ET64, hezky pěkně 2s3p.On totiž ani ten vysokonapěťový vstup není výhra, jak jsem byl pravda hned na začátku upozorněn.Trochu se zatáhne obloha a z 6s na Axpertu neleze vůbec nic.Oproti Epsolaru, který na 2s dává stále kolem 100W.Navíc proč mít na panelech nebezpečné napětí, když to stejně pořádně nefunguje.
Jako měnič to maká dobře, tak to bude dělat.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek