nadkrokevní izolace

Montáže panelů na střechy, fasády, terasy, balkóny, konstrukce, háky, spojky, šrouby, upevnění, ukotvení, profily, odolnost proti povětrnostním vlivům
mopadzi
Příspěvky: 991
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

nadkrokevní izolace

Příspěvek od mopadzi »

nevíte jak se řeší držáky na tento systém?
strecha.jpg
strecha.jpg (51.13 KiB) Zobrazeno 1552 x
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
mopadzi
Příspěvky: 991
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: nadkrokevní izolace

Příspěvek od mopadzi »

už jsem to zjistil. Položí se tam fošna, šikmo se zakotví ke krokvi šroubem a na fošnu se šroubují háky
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: nadkrokevní izolace

Příspěvek od kodl69 »

Ne, že bych se v tom chtěl vrtat, ale kam teče voda, která se dostane z nějakýho důvodu pod tašky (sníh a pod...)? Vypadá to, že jsou tam nějaký zámky, a taky to vypadá, že v tom zářezu za kterej visí taška zůstává stát voda, teda pokud neproteče pod ten polystyrén...
Ještě jsem zvědavej, jak to bude vypadat za 10 let, jestli tam nějakej polystyren ještě bude...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Pawel
Příspěvky: 812
Registrován: stř říj 02, 2013 8:57 am

Re: nadkrokevní izolace

Příspěvek od Pawel »

Mám polystyrén v baráku 35 let a je stále stejný. Proč by tam měla zatékat voda, háky tam budou přidělané tak jako na jiné taškové střeše kde také nezatéká. Jen ta fošna musí dobře držet.
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: nadkrokevní izolace

Příspěvek od DanoP »

To kodl69 - nekaz radost, to ze sa bezny penovy polystyren "odparuje" sa vie uz davno. Ak je na fasade, nesmie sa pouzit tmavsia farba omietky... A ze pod tou ciernou skridlov bude v lete horuco je jasne. Ja som videl podobne zateplenie ale bolo to nieco na baze tvrdej pur peny.
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
rva
Příspěvky: 3524
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: nadkrokevní izolace

Příspěvek od rva »

Přikládám příklad nadkrokevní izolace, jak se to nemá dělat. Jinak je to příklad jak v jednom člověku udělat nový krov a střechu a zakončit to FV panely.
Na krokve nabity palubky.
Na palubky se lepil polystyrén (mezery vypěněny) od spodní fošny, která je držena falešnými konci krokví.
Na polystyrén jsou od spodní fošny lepeny OSB desky
Na OSB desky jsou lepeny a přivrtány latě
Položeny staré tašky
Solární háky přichyceny přes všechny vrstvy až do krokví.
Dnes už je tam 6x3=18 FV panelů.
Z druhé (severní) strany je "ateliérové" prosklení rovněž řešeno jinak, než se má (3x3 pole izolačních dvojskel bez rámů).
Od roku 2010 to nespadlo - a pokud spadne, tak to budu muset opravit.
Nadkrokevní izolace - Jak to nedělat
Nadkrokevní izolace - Jak to nedělat
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: nadkrokevní izolace

Příspěvek od kodl69 »

Všichni výrobci tašek mají napsaný v technickým listu, že tašky NEJSOU VODOTĚSNÁ VRSTVA a že tu vodotěsnost zajistí podstřešní fólie. Tady nemá kde být, tak se hloupě ptám. A kdo neviděl na půdě nafoukanou 30cm závěj sněhu, tak taky nezná, zač je toho metr čtvereční :) Běžně se stane, že při větru nad 40km/h teče voda po střeše "nahoru" čímž se dostane pod tašky, i když jsou to klasický dvoufalcovky lepený na maltu, natož pod moderní posuvný tašky bez spodního/horního zámku. Neříkám, že je té vody moc, ale nějaká určitě.
Našel jsem obrázek tady: https://www.thermodach.cz/o-strese-a-za ... hermodach/ - je to obr. 3 - ty dílce mají na boku drážku podobně jako tašky, takže se počítá s odtokem vody v té izolaci, podobně jako třeba u obrácené střechy. Kdysi jsem o tomhle taky uvažoval, ale nakonec jsem přidal něco vaty zespodu a udělal sádrokartony, šlo to po kouskách a vlastně levněj.
Mě osobně se spíš líbí systémy s deskami s nakašírovsanou fólií, jako je třeba tohle: https://www.satjam.cz/nadkrokevni-izolace-izopir samozřejmě na PIR pěně bych netrval. potom jsou tam kalsický kontralatě a latě, odvětrávaná mezera (ta pod polystyrénovejma dílcema s přímo položenejma taškama prakticky neexistuje, navíc teploty nad 70°C tomu polystyrénu dlouhodobě fakt nesvědčí.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm

Re: nadkrokevní izolace

Příspěvek od Quickyprd »

Já před stavbou svého domu jsem dost hledal a zjišťoval co a jak a všechny systémy nadkrokevní izolace měly jedno společné - min. jednu pojistnou folii hned pod krytinou. Třeba zde je to hezky vidět. A já to mám v domě vše aspoň 2x, čili bych volil PIR desky s nakašírovanou a přelepenou folií a ještě přes to celé pojistnou folii. Třeba tady je to sice reklamní, ale pravdivé...
Obrázek

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek