napajni axperta axpertem

Měniče Axpert
brana
Příspěvky: 58
Registrován: sob dub 08, 2017 6:16 pm
Lokalita: Humpolec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: dost
Kapacita baterie [kWh]: stale malo
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

napajni axperta axpertem

Příspěvek od brana »

ahoj solarnici,stale mne pronasleduje myslenka mit 3 axperty na 1 fazi v paraelnim zapojeni-coz mam,ale provokuje mne ta nutnost mit 1 spolecnou baterii...a tak mne napadlo...silenost asi...ale zapojit na vstup axperta -vystup druhého
cili-misto DS by dostal stavu z druhého...je malo stavy-prepne se na DS a dostane 220V z druhého-odpadnou oba a dostanou stavu z tretiho-co mne k tomu vede? bezna spotřeba domacnosti mi 4000W nepřesáhne-cili staci jeden a zbytek- 2 jedou jen jako nabijece batérek..........a tak mne napadlo-kdyby jeden v pripade poklesu nap.na bat. prepnuti na bypas dostal by stavu z dalšího-mohl by mit teoreticky každý svoji baterku a tim by odpadla starost s velkou baterkou a jejím paraelnim zapojovanim z vice sad -zkusil nekdy někdo napajet menic menicem???DC odbvod by mel každý sam ,baterku každý svoji,nabijeni z panelu take každý sve-takze kaskadovite propojeni jen na vystupu 220V-co vy na to solarnici?moc silene?
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: napajni axperta axpertem

Příspěvek od kodl69 »

Proč by musela být jedna společná baterie? Nechápu.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
brana
Příspěvky: 58
Registrován: sob dub 08, 2017 6:16 pm
Lokalita: Humpolec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: dost
Kapacita baterie [kWh]: stale malo
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: napajni axperta axpertem

Příspěvek od brana »

kodl69 píše:Proč by musela být jedna společná baterie? Nechápu.
udajne musí mit spolecou baterii,protoze mezi menici mohou tect vyrovnavaci proudy které menic znici...
brana
Příspěvky: 58
Registrován: sob dub 08, 2017 6:16 pm
Lokalita: Humpolec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: dost
Kapacita baterie [kWh]: stale malo
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: napajni axperta axpertem

Příspěvek od brana »

nebo někdo provozuje vice paraelne zapojenych axpertu 4048ms na jedne fazi a na kazdem menici zvlast solo baterii?

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek