Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: čtv kvě 13, 2021 4:02 pm

napajni axperta axpertem

Měniče Axpert

napajni axperta axpertem

Příspěvekod brana » ned kvě 02, 2021 9:02 am

ahoj solarnici,stale mne pronasleduje myslenka mit 3 axperty na 1 fazi v paraelnim zapojeni-coz mam,ale provokuje mne ta nutnost mit 1 spolecnou baterii...a tak mne napadlo...silenost asi...ale zapojit na vstup axperta -vystup druhého
cili-misto DS by dostal stavu z druhého...je malo stavy-prepne se na DS a dostane 220V z druhého-odpadnou oba a dostanou stavu z tretiho-co mne k tomu vede? bezna spotřeba domacnosti mi 4000W nepřesáhne-cili staci jeden a zbytek- 2 jedou jen jako nabijece batérek..........a tak mne napadlo-kdyby jeden v pripade poklesu nap.na bat. prepnuti na bypas dostal by stavu z dalšího-mohl by mit teoreticky každý svoji baterku a tim by odpadla starost s velkou baterkou a jejím paraelnim zapojovanim z vice sad -zkusil nekdy někdo napajet menic menicem???DC odbvod by mel každý sam ,baterku každý svoji,nabijeni z panelu take každý sve-takze kaskadovite propojeni jen na vystupu 220V-co vy na to solarnici?moc silene?
brana

Re: napajni axperta axpertem

Příspěvekod kodl69 » ned kvě 02, 2021 10:01 am

Proč by musela být jedna společná baterie? Nechápu.
ostrov 4600Wp neustále ve stádiu zrodu: midnite classic 150 lite+whizbang jr., 16S a různě P cca 300Ah Winston, Ex Powerjack 8kW (momentálně samodomo cca 6kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
kodl69

Příspěvekod brana » ned kvě 02, 2021 10:04 am

kodl69 píše:Proč by musela být jedna společná baterie? Nechápu.

udajne musí mit spolecou baterii,protoze mezi menici mohou tect vyrovnavaci proudy které menic znici...
brana

Příspěvekod brana » pát kvě 07, 2021 9:39 am

nebo někdo provozuje vice paraelne zapojenych axpertu 4048ms na jedne fazi a na kazdem menici zvlast solo baterii?
brana

Zpět na Axpert