Dotaz ohledně FEV

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Dotaz ohledně FEV

Příspěvek od Kamilos »

Zdravím všechny příznivce FEV a mám na vás několik dotazu. Zvažuji elektrárnu na dotaci.
Výkon někde kolem 5 kW s bateriovým uložištěm. Oslovil jsem několik firem a bylo mi nabídnuto nastedujíci

Převážně se jedná o měnič Goodwee 10K-EKT a baterie pylontech H2 Force 3,55 kWh
Panely jsou různé od Longi nebo AEG, American solar a nějaké Sunergy 450 Wp SUn78M-HFD
Bat uložistě 7,1 kWh

Docela zajímavá nabídka byla s měničem od Sofarsolar a taky baterie LifePO4 6000 nabíjecích cyklů
cca 5 kW výkon a 10,1 kWp bat. uložiště s panely 410 Wp

Na co si mám dát pozor, nebo který uvedený sytém je lepší. Až tak zase tomu moc nerozumím. A zda máte zkušenosti s firmou která by měla provádět realizaci - momentálně nebudu uvádět oslovené firmy. Taky už jsem zjistil, že jsou podvodné firmy v dané oblasti.
Děkuji
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Dotaz ohledně FEV

Příspěvek od mypower.cz »

Dobrý den, poprosím vás znovu o přečtení pravidel fóra, které jste četl při registraci a jejich respektování.
Zde pouze FVE bez dotací. Děkuji za pochopení. Dotační vybírače tu nemáme rádi.

Zároveň vás požádám o korekci vašeho podpisu v uživatelském profilu. Reklamní služby zde lze řešit pouze touto formou, viz https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=125&t=7004
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: Dotaz ohledně FEV

Příspěvek od Kamilos »

Děkuji za vyčerpávající odpověď. Tak rychlou reakci jsem nečekal. Co je na tom špatného se zeptat na radu který systém je lepší? kdyby jsem to napsal, že se nejedná o dotaci tak mi někdo poradí? Ne každý má tu možnost si to udělat sám! Mimochodem odkaz v podpisu je nefunkční již delší dobu.
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Dotaz ohledně FEV

Příspěvek od mypower.cz »

Dobrý den, věřím, že vám zde poradí mnoho uživatelů, budou-li chtít. Já sám používám na své chatě jiné technologie a jiné produkty, takže k výše uvedenému se nemohu vyjádřit. I přes to, pravidla jsou na to, aby se četly, když už chcete fórum používat. Souhlasil jste s nimi při registraci. Co se dotací týče proběhlo zde o tom kilometry diskuzí. Nemá smysl dělat znovu elaboráty na téma dotace. Ohledně toho, že si to nemáte možnost udělat sám, vždyť to nijak nerozporuji, to jsem neuměl ani já ze začátku. Předmětem problému jsou dotace. Pokud je požadujete, myslím, že by bylo vhodnější si zaplatit komerční poradenství.
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm

Re: Dotaz ohledně FEV

Příspěvek od Quickyprd »

Já si to tak nebudu dělat sám a zároveň nechci dotaci. Tato kombinace není nemožná. Jen nekoukám na cenu, ale hlavně na efektivitu a možnost investovat do něčeho, co má užitek a současně i nějaká ta ekologie. Jinak o různých typech FVE tady je informací mnoho. Důležité je vedet, co od toho člověk čeká a k čemu to má. Potom se vybírá. Já třeba díky tomuto fóru zavrhl HV baterie a 3F systém (byt asymetrický).

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek