Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: pát kvě 14, 2021 11:17 am

batérie z automobilu tesla

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Předchozí

Re: batérie z automobilu tesla

Příspěvekod kuli » pon dub 19, 2021 5:51 pm

Takže predsa to tu niekto má ! Máš to pekne . Niečo podobné by som chcel. Pozerám, že to máš 1 rok, takže skúsenosti už máš. Vedel by si to rozvinúť ? Treba tam dať iné BMS, alebo to funguje s tými originálnymi ? Určite sú viacerý zvedavý.
kuli

Příspěvekod Tomano79 » pon dub 19, 2021 8:02 pm

Záleží co od té BMS očekáváš, že by měla umět. Na balancování 74p rovnou zapomeň. To co je na baterce je jen měřící a komunikační modul, který dále komunikuje s autem přes CanBus a tady je to pro mě game over :D Na netu jsem sice našel krabičku za cca 12tis. která umí komunikovat s tesla moduly i s Victronem, ale tohle jde elegantně obejít pomocí Victron BMV - 700, akorát uvidíš jen celkové napětí + další hodnoty a ne napětí na jednotlivých článcích(blocích). To jsem ale vyřešil naroubováním 7pin 6s konektoru na původní tesla modul a napětí na jednotlivých blocích kontroluji obyčejným modelářským battery checkerem jednou za čas, kdy jdu do sklepa pro pivo, zdali se neděje nějaká nekázeň. Pokud jsi hračička a nutně potřebuješ monitoring jednotlivých bloků, asi by to šlo vyřešit nějakým 12s bluetooth BMS a posílat hodnoty do telefonu/tabletu. Za ten rok se to pořád drží v rámci max. dvou setin Voltu podle zatížení a nerozchází se to. Z hlediska ochrany napětí spoléhám na Victron jak nahoře tak dole a proudově tu baterii v dané sestavě nemám šanci přetížit. Jinými slovy, žádný BMS tam zatím nemám. ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
12 panelů východ + 12 jih + 12 západ, vše poly Amerisolar 285Wp, 3x Victron Smartsolar 150/70 -Tr VE.Can, 1x Victron Multiplus 48/5000, BMV 700, Color Control GX,
Baterie Li-Ion 8x Tesla battery pack, celkem 48V/880Ah, ostrovní režim, spuštěno 27.4.2020
Tomano79

Příspěvekod kuli » úte dub 20, 2021 9:33 am

Zdal sa mi ten plošák malý na to aby to vedelo balancovať. Ešte som bateriu nevidel na živo.

Ako to potom ma Tesla vyriešené keď má 16 blokov v sérii a blok je 6s74p 400 V a nabíjajú aj 50 kW ? Alebo to neriešia a iba to chladia a monitorujú v prípade núdze sa to odpojí ?

Smart BMS som prednedávnom objednal túto
https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... 4c4dCqafs5

P.S. : Vďaka
kuli

Předchozí

Zpět na Baterie, úložiště energie