Ponorné čerpadlo do IBC nádoby

DC i AC čerpadla, ponorné, nízkotlaké, vysokotlaké, oběhové, domácí vodárny, atd...
Odpovědět
Pavel.Z.
Příspěvky: 160
Registrován: ned lis 25, 2012 10:06 am
Reputace: 5

Ponorné čerpadlo do IBC nádoby

Příspěvek od Pavel.Z. »

Ahojte.
Zakopal som IBC 1000l nádobu. Na vrchu je otvor 150mm. Po zakopaní nádoby som začal hľadať vhodné čerpadlo no a to som akosi vôbec nenašiel.
Najskôr som si bol istý že Tesco cerpadlá mi budú stačiť no klasická Tesco kalovka sa nevmestí cez otvor a memránové čerpadlo vrčí, trasie tak že sa pri čerpaní vody bojím že nádobu prederie...

Nemáte nejaké overené čerpadlo na takýto účel? Najlepšie tak do 50Eur?
Napaťová hladina môže byť 12V, 24V, 230V. Bude sa jednať o občasné zavlažovanie záhrady, preto nehľadám žiadnu výkonnú hasičskú mašinu :) .

Zatiaľ som objednal z Aliexpr. takéto čerpadlo no bojím sa či vôbec bude fungovať.
Přílohy
cerpadlo.JPG
cerpadlo.JPG (30.37 KiB) Zobrazeno 1717 x
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Ponorné čerpadlo do IBC nádoby

Příspěvek od kodl69 »

kupoval jsem z ali 12V malinkou kalovku - asi bych ji nenechával trvale ve vodě ponořenou, přečerpala už cca 2m3 vody, zatím žije:
https://www.aliexpress.com/item/4000814 ... 4c4dzPyCf3 ten rozměr je přes hrdlo, myslím si, že by se do IBC měla dát vecpat. Odběr cca 3-4A/12V
Děckám na hraní jsem kupoval tohle, je to samonasávací, ale spíš tak na fontánku: https://www.aliexpress.com/item/3291213 ... 4c4dzPyCf3 tohle bere pod 1A/12V, děcka si s tím v takovým šikmým korytě poháněly přehrady a vodní kola... Taky pořád funguje, kolik přečerpalo nevím.
Na zalívání je nejlepší kontejner podložit tak 30-50cm, a pak to teče samospádem, tahle technologie se spolehlivě využívá už několik tisíc let, leckde nepřetržitě celou dobu (římský akvadukty) ...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Reputace: 48
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Ponorné čerpadlo do IBC nádoby

Příspěvek od LIX »

Ahoj mám to čerpadlo čo kodl z ali, ale na dlhodobé ponorenie neodporúčam. Je tam klasický motor z uťahovačky a tesnenie na hriadeli, takže tomu dávam tak 50h fungovania. Kúpil som ho na polievanie stromov mimo civilizácie... Ale výkon je akože brutálny
Tebe by sa hodilo BLDC čerpadlo, tie potvorky môžu byť vo vode aj 10 rokov a nič sa im nestane lebo sú celé zaliate a rotor je vlastne iba kus magnetu s vrtulkou. Neviem ale aký chceš výkon čerpadla, to od kodl dá minimálne 3000 litrov čo je už dosť šupa na tak malé čerpadlo na baterku. :D
Mám aj toto čerpadlo a to je to bldc zaliate a teda môže byť neustále ponorené ale výkon je ´´len´´ 800l/h
https://www.aliexpress.com/item/4000603 ... 4c4dCa3Z2S
niceman
Příspěvky: 119
Registrován: ned dub 14, 2019 9:45 pm
Reputace: 6

Re: Ponorné čerpadlo do IBC nádoby

Příspěvek od niceman »

ja mam čerpadlo Barwig bwv088 na 12v ponorene v studni už 2 roky pri 20m dlhej hadich a 6m vytlak a v pohode...
odber toho čerpadla je 3.5A
3x 280Wp 3P... MPPT Epever xtra 100/40... 12V,300Ah olovo...
Pavel.Z.
Příspěvky: 160
Registrován: ned lis 25, 2012 10:06 am
Reputace: 5

Re: Ponorné čerpadlo do IBC nádoby

Příspěvek od Pavel.Z. »

Ďakujem za typ. Najviac sa mi lubi to https://www.aliexpress.com/item/4000814 ... 4c4dzPyCf3 len škoda že je ta vodotesnosť poddimenzovaná.
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Reputace: 48
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Ponorné čerpadlo do IBC nádoby

Příspěvek od LIX »

Tak ho objednaj a možno rok-dva vydrží, ale asi by som ho vyťahoval vždy po použití a vydrží aj dlhšie.
Tu máš link rovno z polska, donesie ti ho kuriér pekne až domov do týždňa tak ako mne. ;)
https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... 4c4dNwlEH0
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 691
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm
Reputace: 52

Re: Ponorné čerpadlo do IBC nádoby

Příspěvek od shuty »

mozno troska mimo ale aj tak to napisem keby dakto do buducna chcel tiez zakopat takuto nadrz a potom nastal problem:
su viacere typy ibc kontajnerov a maju aj rozne velkosti otvorov. ja som prave pre to kupoval ibc ktora ma sirsie hrdlo a da sa tam potom vtrepat viac moznych cerpadiel ;)
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•5kWh LiFePo4•
Pavel.Z.
Příspěvky: 160
Registrován: ned lis 25, 2012 10:06 am
Reputace: 5

Re: Ponorné čerpadlo do IBC nádoby

Příspěvek od Pavel.Z. »

No poznám takéto aj s väčším priemerom. Len táto moja bola ako dar zadarmo, tak som nemal priveľa na výber. No čerpadla som začal pozerať az keď som ju zakopal.
Durgroda
Příspěvky: 93
Registrován: stř říj 30, 2019 7:13 pm
Reputace: 7
Bydliště: České Budějovice

Re: Ponorné čerpadlo do IBC nádoby

Příspěvek od Durgroda »

Ahoj. Ja mam na chalupe v IBC fieldman kalovku v akci cca 600Kč, je tam trvale, jediny problem byl ji dostat dovnitr. Ale slo to naklapenim a tlacenim, jenom nevim jestli tam nemam vetsi diru nez 15cm.. A provazkem mam danou asi 8cm nad dnem.

Jen si dej pozor na prumer hadice kdyz das hned malej prumer tak to vytlaci na 30m horizontalne ale na konci to moc nepotece. Ja mam 3/4 a na cca 20m uplne v pohode. Soused se opicil dal 1/2 a nadaval ze to netece.

Zkus z te tesco kalovky odmontovat ten pripojovaci L kus jestli pak projde a jeatli to pujde pripadne namontovat bez vetsich nervu.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek