Goodwe 10K-ET a alternatívne batérie

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Odpovědět
ersiensi
Příspěvky: 15
Registrován: stř zář 25, 2019 9:41 am
Reputace: 0
Bydliště: Martin

Goodwe 10K-ET a alternatívne batérie

Příspěvek od ersiensi »

Riešil prosím vás niekto alternatívne batérie pre tento menič? Zvažujem zobrať 50Ah články z tunajšieho eshopu, ale mám problém s BMS. Zvažujem 64 ks článkov, aby som sa dostal nad minimálnych 180V (4x 16 kanálová BMS?). Nie som v tejto téme doma, takže akékoľvek info poteší.
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm
Reputace: 23

Re: Goodwe 10K-ET a alternatívne batérie

Příspěvek od Quickyprd »

S výrobou doma skládaných HV baterií bych byl hodně opatrný. Zejména když ideální napětí je výrazně více než psaných 180V. (Dle datasheetu originálních výrobců to je od 250 až přes 400). Nemluvě že tím moc neušetříte (pojistky,BMS atd.)
Mojm10
Příspěvky: 245
Registrován: ned bře 22, 2020 11:55 am
Reputace: 6

Re: Goodwe 10K-ET a alternatívne batérie

Příspěvek od Mojm10 »

Toto jsem resil. Tesla nebo leaf moduly, orion nebo jine HV bms.
Skoncil jsem na tom, ze Pylontechy nebo jine podporovane baterie vyjdou nakonec jen o trochu draz, k tomu se ale daji nainstalovat i se stavbou racku za dve hodiny.

Vypocital jsem ze by to vychazelo lepe Kc/kwh od zbruba 80-100 kWh v tesla modulech.
Ale! Kvuli klidnemu spani plechova bouda, termalni management s velkym rozsahem, pravdepodobne vodni, drahe kontaktory, drahe slozite bms, atd.
Celkem tedy asi 350 tis. a vice
Vyhodou by byla asi dlouha zivotnost i kapacita.

Jedine na ostrovni system u domu na konci sveta.

Doporucuji jit do jineho 3f menice nebo 3x1f, ktery je plne konfigurovatelny a do bezpecneho napeti 48V. HV systemy jsou spise plug&play, aby to bylo bezpecne.
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am
Reputace: 20

Re: Goodwe 10K-ET a alternatívne batérie

Příspěvek od rob.brno »

Pozor Pylontech má v záručních podmínkách výluku pro nepodporované aku.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Goodwe 10K-ET a alternatívne batérie

Příspěvek od tomas »

Nevím jak u Goodwe, ale u Solaxu můžete připojit jakékoliv akumulátory když si vyřešíte BMS, nebo budou bez komunikace jako olovo. V menu je volba olovo.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
ersiensi
Příspěvky: 15
Registrován: stř zář 25, 2019 9:41 am
Reputace: 0
Bydliště: Martin

Re: Goodwe 10K-ET a alternatívne batérie

Příspěvek od ersiensi »

Tak ja už mám menič Goodwe 10K-ET a batériové články som si vyhliadol tieto:

https://shop.mypower.cz/akumulator-clan ... -3-2v-4017

Problém je tá BMSka (BMSky), aby to komunikovalo s meničom.
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am
Reputace: 20

Re: Goodwe 10K-ET a alternatívne batérie

Příspěvek od rob.brno »

ersiensi píše:Tak ja už mám menič Goodwe 10K-ET a batériové články som si vyhliadol tieto:

https://shop.mypower.cz/akumulator-clan ... -3-2v-4017

Problém je tá BMSka (BMSky), aby to komunikovalo s meničom.
Cena vychází celkem zajímavě na 4500kč za kwh. Jen jsem tam nenašel deklarovaný počet cyklů.
Ten CATL 120Ah článek vychází cenově ještě o trochu lépe na 4170kč za kwh.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Goodwe 10K-ET a alternatívne batérie

Příspěvek od tomas »

A jaké ty články mají izolační napětí k tomu hliníkovému obalu s ohledem na to kdyby z toho chtěl někdo poskládat akumulátor o napětí třeba 800V? Nebo jej připojit ke střídači bez trafa například jako v tomto případě Goodwe 10k-ET. Snese to alespoň 4kV proti tomu hliníkovému obalu?
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 969
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm
Reputace: 212

Re: Goodwe 10K-ET a alternatívne batérie

Příspěvek od Mikel »

tomas píše:A jaké ty články mají izolační napětí k tomu hliníkovému obalu s ohledem na to kdyby z toho chtěl někdo poskládat akumulátor o napětí třeba 800V? Nebo jej připojit ke střídači bez trafa například jako v tomto případě Goodwe 10k-ET. Snese to alespoň 4kV proti tomu hliníkovému obalu?
Je to uplne stejne jako jsou v hlikokovem obalu naprilad clanky Samsung SDI nebo clanky Panasonic, ktere pouziva VW a Toyota atd... Prikladu je mnoho.
Ke vsemu jsou potrebene certifikaty vcetne bezpenostnich cetifikatu:) ( bez toho nelze ani realizovat dopravu ani zbozi propustit do volneho obehu celnim uradem )
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 969
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm
Reputace: 212

Re: Goodwe 10K-ET a alternatívne batérie

Příspěvek od Mikel »

rob.brno píše: Cena vychází celkem zajímavě na 4500kč za kwh. Jen jsem tam nenašel deklarovaný počet cyklů.
Deklarovany pocet cyklu dle vyrobce je 3500 pri poklesu na 80%.
Pokud by to chtel nekdo v originale tak zde:
标准充电结束后,搁置30min后,以0.5CA恒流放电 至截止电压2.5V。循环3500周后测试容量。
容量保持率≥80%
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
lubomirz
Příspěvky: 444
Registrován: ned kvě 31, 2020 5:25 pm
Reputace: 26

Re: Goodwe 10K-ET a alternatívne batérie

Příspěvek od lubomirz »

>> Skoncil jsem na tom, ze Pylontechy nebo jine podporovane baterie vyjdou nakonec jen o trochu draz,
>> k tomu se ale daji nainstalovat i se stavbou racku za dve hodiny.

mozeme vediet ake boli ine moznosti ktore si porovnaval ?
Mojm10
Příspěvky: 245
Registrován: ned bře 22, 2020 11:55 am
Reputace: 6

Re: Goodwe 10K-ET a alternatívne batérie

Příspěvek od Mojm10 »

ersiensi píše:Tak ja už mám menič Goodwe 10K-ET a batériové články som si vyhliadol tieto:

https://shop.mypower.cz/akumulator-clan ... -3-2v-4017

Problém je tá BMSka (BMSky), aby to komunikovalo s meničom.
Mám za to, že jakákoliv BMS nebude nikdy komunikovat s měničem bez programovacich schopnosti a zpřístupnění softwaru výrobcem měniče. Proto je možné použít jen baterie s BMS, které si to s výrobcem měniče "domluvili" (zaplatili). U GoodWe ET to jsou Pylontechy H2 Force, H48050, BYD, LG, a další.

Pokud do toho chci jiné baterie, bude daná BMS jen "na tvrdo" skrz relé, nebo kontaktor odpojovat baterie od měniče. Na měniči se samozřejmě ručně nastaví nastaví nabíjecí napětí, max. proud, atp. Všeobecně to není problém. Jenže rozsah napětí u GoodWe ET je 180-550V, což znamená, že takovou baterii s BMS je těžší, dražší a více nebezpečné.
Mojm10
Příspěvky: 245
Registrován: ned bře 22, 2020 11:55 am
Reputace: 6

Re: Goodwe 10K-ET a alternatívne batérie

Příspěvek od Mojm10 »

Mojm10 píše:
ersiensi píše:Tak ja už mám menič Goodwe 10K-ET a batériové články som si vyhliadol tieto:

https://shop.mypower.cz/akumulator-clan ... -3-2v-4017

Problém je tá BMSka (BMSky), aby to komunikovalo s meničom.
Mám za to, že jakákoliv BMS nebude nikdy komunikovat s měničem bez programovacich schopnosti a zpřístupnění softwaru výrobcem měniče. Proto je možné použít jen baterie s BMS, které si to s výrobcem měniče "domluvili" (zaplatili). U GoodWe ET to jsou Pylontechy H2 Force, H48050, BYD, LG, a další.

Pokud do toho chci jiné baterie, bude daná BMS jen "na tvrdo" skrz relé, nebo kontaktor odpojovat baterie od měniče. Na měniči se samozřejmě ručně nastaví nastaví nabíjecí napětí, max. proud, atp. Všeobecně to není problém. Jenže rozsah napětí u GoodWe ET je 180-550V, což znamená, že takovou baterii s BMS je těžší, dražší a více nebezpečné.
Samozřejmě jdou jakékoliv baterie (třeba i olovo) pospojovat do série na 200 a více V, bez BMS, nechat to na měniči a udělat si dobrou pojistku :)
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am
Reputace: 20

Re: Goodwe 10K-ET a alternatívne batérie

Příspěvek od rob.brno »

Mikel píše: Deklarovany pocet cyklu dle vyrobce je 3500 pri poklesu na 80%.
Pokud by to chtel nekdo v originale tak zde:
标准充电结束后,搁置30min后,以0.5CA恒流放电 至截止电压2.5V。循环3500周后测试容量。
容量保持率≥80%
Jaký je počet cyklů u té Lishen 202Ah(má poloviční proudovou zatížitelnost oproti CATLu)?
pahorpet
Příspěvky: 12
Registrován: pon črc 05, 2021 5:06 pm
Reputace: 0

Re: Goodwe 10K-ET a alternatívne batérie

Příspěvek od pahorpet »

Zrovna jsem to řešil, tedy vlastní baterii pro GW et verze, a aktuálně dodělávám komunikaci, již mám funkční prototyp(na stole).
Mám to jako 3x32cell, včetně komunikace přes CAN, ale může být i 2x32, či 4x32 ale neotestovano.
Pokud by někdo chtěl mohu poradit, nebo dodat hotové řešení, více PM

Jinak cenovka oproti py je do 6kwh opravdu jen lehce méně, ale pokud vezměte komplet py tedy včetně boxu,... tak je cenovka jinde. A v případě 12kwh je to už klidně i 30%
Uživatelský avatar
cerberus
Příspěvky: 1
Registrován: pát úno 17, 2023 11:00 am
Reputace: 0

Re: Goodwe 10K-ET a alternatívne batérie

Příspěvek od cerberus »

pahorpet píše:Zrovna jsem to řešil, tedy vlastní baterii pro GW et verze, a aktuálně dodělávám komunikaci, již mám funkční prototyp(na stole).
Mám to jako 3x32cell, včetně komunikace přes CAN, ale může být i 2x32, či 4x32 ale neotestovano.
Pokud by někdo chtěl mohu poradit, nebo dodat hotové řešení, více PM

Jinak cenovka oproti py je do 6kwh opravdu jen lehce méně, ale pokud vezměte komplet py tedy včetně boxu,... tak je cenovka jinde. A v případě 12kwh je to už klidně i 30%

môžete mi poradiť ako na to?
Uživatelský avatar
teejay
Příspěvky: 2
Registrován: úte kvě 02, 2023 10:58 am
Reputace: 0
Lokalita: Kralovehradecky
Systémové napětí: >48V

Re: Goodwe 10K-ET a alternatívne batérie

Příspěvek od teejay »

Da se sehnat BMS, ktera s GoodWe komunikuje. Ale vzdycky to je desny opruz rozchodit. Cinani nakonec jsou schopni dodat nastaveni k BMS, ale je to na dlouho.
Tedy muj zaver je, hotove baterky jsou mnohem rychlejsi reseni a cenove ve finale neni az takovy rozdil.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek