GoodWe ET série firmware

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Uživatelský avatar
Alanko5
Příspěvky: 1
Registrován: pát srp 12, 2022 11:04 pm

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Alanko5 »

Kamilos píše:Super děkuji, teď funguje asymetrie a později zkusím přetoky.
Prietoky su okolo 6-7kwh mesacne.
Pri nastaveni 0 prietoku.
Yco
Příspěvky: 13
Registrován: stř kvě 18, 2022 10:58 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Yco »

Zdravím, dal som vyhľadávať reťazce "http" a "https" v tomto vlákne v nádeji, že niekto "hackol" URL, kde sú najnovšie firmware -i, a nič.
Google mi s tým tiež zatiaľ nepomohol...
Dá sa vôbec odniekiaľ stiahnuť najnovší Goodwe firmware? Vďaka.
Mart
Příspěvky: 179
Registrován: ned kvě 01, 2022 2:02 pm
Bydliště: Prostejov

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Mart »

Yco píše:Zdravím, dal som vyhľadávať reťazce "http" a "https" v tomto vlákne v nádeji, že niekto "hackol" URL, kde sú najnovšie firmware -i, a nič.
Google mi s tým tiež zatiaľ nepomohol...
Dá sa vôbec odniekiaľ stiahnuť najnovší Goodwe firmware? Vďaka.
Přehrátí firmware si řeší dálkově Goodwe podpora.
měnič GW3648D-ES, baterie 4x Pylontech US3000C (celkově 14,4 kWh)
panely mono 1920 Wp východ (sklon 20°) + 1920 Wp západ (sklon 16°)
Uživatelský avatar
TomHnM
Příspěvky: 1
Registrován: pon lis 07, 2022 6:30 pm

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od TomHnM »

JirkaFM píše:U mého Goodwe 10K-ET jsem narazil už na pár softwarových much. A ta poslední mi vadí asi ze všech nejvíc. Nemáte někdo zkušenost jestli se u něj dá někde nastavit, kdy se má používat baterie a kdy ne. Mám baterii 14,2kWh, která neutáhne spotřebu na celý zbytek času do další výroby z FV. Mám 8h nízkou sazbu a ta začíná relativně hned po konci výroby z FV. Potřeboval bych, aby se Goodwe chovalo tak aby v době nízkého tarifu baterii nepoužívalo. Myslel jsem si, že to řeší mód EKO, ale ten jen vybije určeným výkonem baterii do DS, jinak se podle mne chová stejně jako obecný režim. Chci to používat i jako zálohu tak vypínání měniče na dobu nízkého tarifu nepřipadá v úvahu. Nejlepší by byla možnost nařídit jak se chovat k baterii ve vybraných časech.
Ahoj, asi to máš s NT už vyřešené, ale pro jistotu: zakázat používat baterie v době NT (pokud máš NT ve fixních časech) se dá jednoduše přes ECO Mode (i když trochu přesmyčkou) = nastavíš si v ECO Mode interval nabíjení (!) na dobu NT a s power = 1%, tímto nepřímo zakážeš vybíjení (protože nabíjíš - i když minimálně...), tedy dům jede z DS a ne z baterie. Takto to používám zrovna v tuto roční dobu, abych šetřil baterky na VT. Pokud máš v baterii zrovna ten den dost, tak jednoduše ten interval zakážeš, není nutno ani restartovat měnič, změna intervalu se propíše okamžitě.
calvera.jarda
Příspěvky: 75
Registrován: úte kvě 17, 2016 4:04 pm

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od calvera.jarda »

Zdravím, pokud někdo máte Tigo na všech panelech... Ukazuje Vám také Tigo menší výrobu než Goodwee? Liší se to podle svitu o cca 5-20% Nezkoumali jste kdo má spíš pravdu?
digital
Příspěvky: 20
Registrován: úte pro 06, 2022 6:41 pm
Lokalita: Ostrava

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od digital »

Ahoj, Aktualizovali mi verzi GoodWe na 1023 (předtím jsem měl 890) a jak koukám podle toho co tu píšete tak žádné vylepšení nepřišlo. cca 500W někam zmizí při nabíjení Pylontechů a s těma fázema to je nějaké divné. Asi bez dalšího měřiče nezjistím co se tam ve skutečnosti děje.
GoodWE10K-ET, BMS SC0500-100 + 7 pylontech H48050, 6,4KW
JirkaFM
Příspěvky: 44
Registrován: stř led 05, 2022 9:12 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od JirkaFM »

Měl jsem verzi Fw 8-19 a po požádání o nový FW mám teď Fw 8-22. Máte někdo představu proč mi tam nenahráli Fw 10-23? Bylo tam něco špatně na tom novějším Fw?
jendak
Příspěvky: 46
Registrován: pát zář 10, 2021 5:44 am
Bydliště: Ostrava

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od jendak »

JirkaFM píše:U mého Goodwe 10K-ET jsem narazil už na pár softwarových much. A ta poslední mi vadí asi ze všech nejvíc. Nemáte někdo zkušenost jestli se u něj dá někde nastavit, kdy se má používat baterie a kdy ne. Mám baterii 14,2kWh, která neutáhne spotřebu na celý zbytek času do další výroby z FV. Mám 8h nízkou sazbu a ta začíná relativně hned po konci výroby z FV. Potřeboval bych, aby se Goodwe chovalo tak aby v době nízkého tarifu baterii nepoužívalo. Myslel jsem si, že to řeší mód EKO, ale ten jen vybije určeným výkonem baterii do DS, jinak se podle mne chová stejně jako obecný režim. Chci to používat i jako zálohu tak vypínání měniče na dobu nízkého tarifu nepřipadá v úvahu. Nejlepší by byla možnost nařídit jak se chovat k baterii ve vybraných časech.
dá se nastavit: nastavte aby se v dané hodiny (časy NT) nabíjel výkonem např. 1% tz. že se nebude baterie vybíjet v nastaveném čase...
Zdenek Vojc
Příspěvky: 64
Registrován: sob pro 19, 2020 11:47 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Zdenek Vojc »

Zdenek Vojc píše:Zdravím vás,
Goodwe ET 10kW
02.02.2021 jsem řešil VAC failure (to bylo nepřipojenou baterkou) na svém měniči se supportem Goodwe a oni mi mimochodem řekli, že mám starý firmware a že až bude měnič online, mám jim dát vědět a oni provedou upgrade na nejnovější.
Nyní mám v měniči verzi 040413.
Jakou tam máte vy?
Zajímalo by mě co nový firmaware řeší. Je to někde napsaný?
Třeba v on-grid módu jsou přetoky do sítě jsou příšerný, hlavně pří menších spotřebách to nestíhá sledovat křivku a posílá 150W z baterky do sítě. To by chtělo určitě poladit.
Díky a zdravím
Zdeněk Vojč
Zdravím vás,
vracím se ke svému příspěvku před dvěma roky. Do dnes mám stejný FW 040413, protože dálkově to podpoře nejde a já jsem nebyl schopen tomu nějak pomoci. Měnil jsem router, nastavoval jsem prostupy atp. Nakonec mi z podpory poslali inst. balíček firmwaru s návodem, abych si to udělal sám. K tomu jsem se zatím neodvážil.
Měnič používám v backup off-grid módu a v zimě v on-grid "general" módu, kdy jsou zakázány přetoky.
V off-grid módu není problém, jen jakýkoli spotřebič s regulací výkonu ho spolehlivě restartuje. V on-grid módu s vypnutým přetokem jen málo šetří. Dokud spotřeba nestoupne nad 200W, jede jen z gridu. Nicméně jsem na 20% spotřeby před vybudováním FTE.
Otázka zní: Mám se pustit do upgradu? Má to význam?
Díky
Zdeněk
JirkaFM
Příspěvky: 44
Registrován: stř led 05, 2022 9:12 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od JirkaFM »

Zdenek Vojc píše:
Zdenek Vojc píše:Zdravím vás,
Goodwe ET 10kW
02.02.2021 jsem řešil VAC failure (to bylo nepřipojenou baterkou) na svém měniči se supportem Goodwe a oni mi mimochodem řekli, že mám starý firmware a že až bude měnič online, mám jim dát vědět a oni provedou upgrade na nejnovější.
Nyní mám v měniči verzi 040413.
Jakou tam máte vy?
Zajímalo by mě co nový firmaware řeší. Je to někde napsaný?
Třeba v on-grid módu jsou přetoky do sítě jsou příšerný, hlavně pří menších spotřebách to nestíhá sledovat křivku a posílá 150W z baterky do sítě. To by chtělo určitě poladit.
Díky a zdravím
Zdeněk Vojč
Zdravím vás,
vracím se ke svému příspěvku před dvěma roky. Do dnes mám stejný FW 040413, protože dálkově to podpoře nejde a já jsem nebyl schopen tomu nějak pomoci. Měnil jsem router, nastavoval jsem prostupy atp. Nakonec mi z podpory poslali inst. balíček firmwaru s návodem, abych si to udělal sám. K tomu jsem se zatím neodvážil.
Měnič používám v backup off-grid módu a v zimě v on-grid "general" módu, kdy jsou zakázány přetoky.
V off-grid módu není problém, jen jakýkoli spotřebič s regulací výkonu ho spolehlivě restartuje. V on-grid módu s vypnutým přetokem jen málo šetří. Dokud spotřeba nestoupne nad 200W, jede jen z gridu. Nicméně jsem na 20% spotřeby před vybudováním FTE.
Otázka zní: Mám se pustit do upgradu? Má to význam?
Díky
Zdeněk
Pokud ti všechno jede tak bych od nových FW nečekal nějaké zázraky. Když já teď chtěl upgradovat FW tak mi taky napsali X věcí proč to přes stávající wifirouter asi nejde. Tak jsem na mobilu zapnul hotspot přihlásil Goodwe ne něj a upgrade proběhnul za 2h bez problému.
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Brbla »

Před dvěma dny jsem ticketem požádal o update, reagovali do několika hodin s tím, že do 24 hodin update provedou. Měl jsem verzi 20214 , v noci nejprve proběhl update na verzi 20225 a pak na 101025.

Hladký průběh mě docela překvapil. Mám totiž připojení ADSL a modem Zyxel VMG3312-T20A má docela odolný firewall. Za tímto modemem mám Mikrotik, samozřemě taky s nakonfigurovanym firewallem (původně jsem byl připojenej WiFinou k místnímu providerovi a při migraci jsem nový modem předřadil, fungovalo to, tak jsem to nechal být). Klasik by to nazval prezervativem na svíčce. Ale i tak evidentně s update žádný problém.

Oproti velmi starému firmware se ten nový chová mnohem opatrněji při hledání pracovního bodu MMPT a na první dobrou se chytá na WiFi po výpadku. K tomu hledání MMPT - působí to na mne dojmem, že po prvotním očuchání připojených panelů si vytvořil křivku, podle které jede. Ale třeba mu jen fandim.
danidani
Příspěvky: 26
Registrován: úte bře 16, 2021 3:23 pm

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od danidani »

Ta čísla FW jsou snad generovaná náhodně. Z 060616 mi to aktualizovali na 060625.
danidani
Příspěvky: 26
Registrován: úte bře 16, 2021 3:23 pm

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od danidani »

doplnění: Tak verze 060625 byla zřejmě nějaká postupná pro upgrade, další noc tam dali 101025.

Při té příležitosti restartovali GW, což shodilo WiFi infrastrukturu. Předpokládám, že GW začalo WiFi hledat dříve, než ta stačila naběhnout, takže ráno pomohl až ruční restart WiFi modulu na GW, do té doby se GW samo na WiFi nepřipojilo.
JirkaFM
Příspěvky: 44
Registrován: stř led 05, 2022 9:12 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od JirkaFM »

Máte někdo zkušenost s FW 11/27 od společnosti BayWe r.e. ? Chtěl jsem o něj požádat. Můj střídač je koupen přes ně, ale baví se jen s jejich přímým zákazníkem.
https://www.solarninovinky.cz/doporucuj ... erstridac/
Dejv37
Příspěvky: 3
Registrován: čtv črc 13, 2023 9:10 pm
Lokalita: Třinec
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 9,6
Kapacita baterie [kWh]: 9,6

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Dejv37 »

Mám zkušenost s tímto nejnovějším FW (asi 3 týdny). Dle GW je prý neveřejný a testovací, ale BayWe r.e. ho na přání nahraje do střídaču z jejich distribuce.
FW 1127 opravdu řeší 2 problémy GW a to pomalou regulaci a přetížení na fázi až 4,1kW. Rychlost reakce je opravdu znát, a konečně jde měnič v on-gridu přetížit.
JirkaFM
Příspěvky: 44
Registrován: stř led 05, 2022 9:12 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od JirkaFM »

Dejv37 píše:Mám zkušenost s tímto nejnovějším FW (asi 3 týdny). Dle GW je prý neveřejný a testovací, ale BayWe r.e. ho na přání nahraje do střídaču z jejich distribuce.
FW 1127 opravdu řeší 2 problémy GW a to pomalou regulaci a přetížení na fázi až 4,1kW. Rychlost reakce je opravdu znát, a konečně jde měnič v on-gridu přetížit.
Mám střídač velkoobchodně koupený přes BayWe r.e, ale můj dodavatel se tváří, že takový FW neexistuje a BayWe r.e se se mnou přímo bavit nechce, nevíte jak se k tomuto FW dostat?
Dejv37
Příspěvky: 3
Registrován: čtv črc 13, 2023 9:10 pm
Lokalita: Třinec
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 9,6
Kapacita baterie [kWh]: 9,6

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Dejv37 »

V tom případě nevím jak se k FW dostat, možná můžete napsat na DE podporu. Viz 3. komentář zde: https://oenergetice.cz/obnovitelne-zdro ... y#comments
Lotus
Příspěvky: 18
Registrován: pát kvě 20, 2022 8:39 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Lotus »

Goodwe neodporúča inštalovať tento firmware. Pravdepodobne sa jedná o svojvoľnú manipuláciu s originálnym FW. Inak dobrý reklamný ťah ;-)
tompik
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 15, 2023 2:44 pm
Lokalita: Ba

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od tompik »

TomHnM píše:
JirkaFM píše:U mého Goodwe 10K-ET jsem narazil už na pár softwarových much. A ta poslední mi vadí asi ze všech nejvíc. Nemáte někdo zkušenost jestli se u něj dá někde nastavit, kdy se má používat baterie a kdy ne. Mám baterii 14,2kWh, která neutáhne spotřebu na celý zbytek času do další výroby z FV. Mám 8h nízkou sazbu a ta začíná relativně hned po konci výroby z FV. Potřeboval bych, aby se Goodwe chovalo tak aby v době nízkého tarifu baterii nepoužívalo. Myslel jsem si, že to řeší mód EKO, ale ten jen vybije určeným výkonem baterii do DS, jinak se podle mne chová stejně jako obecný režim. Chci to používat i jako zálohu tak vypínání měniče na dobu nízkého tarifu nepřipadá v úvahu. Nejlepší by byla možnost nařídit jak se chovat k baterii ve vybraných časech.
Ahoj, asi to máš s NT už vyřešené, ale pro jistotu: zakázat používat baterie v době NT (pokud máš NT ve fixních časech) se dá jednoduše přes ECO Mode (i když trochu přesmyčkou) = nastavíš si v ECO Mode interval nabíjení (!) na dobu NT a s power = 1%, tímto nepřímo zakážeš vybíjení (protože nabíjíš - i když minimálně...), tedy dům jede z DS a ne z baterie. Takto to používám zrovna v tuto roční dobu, abych šetřil baterky na VT. Pokud máš v baterii zrovna ten den dost, tak jednoduše ten interval zakážeš, není nutno ani restartovat měnič, změna intervalu se propíše okamžitě.
Já to řeším tak, že nastavím DoD baterie (Depth of Discharge) na 100%, tím v podstatě zakážu její vybíjení. Resp. DoD lze nastavit na tolik procent, kolik je aktuálně nabití baterie, čímž se efektivně zamezí jejímu dalšímu vybíjení.
cz7jfm
Příspěvky: 30
Registrován: ned říj 11, 2015 2:51 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od cz7jfm »

Lotus píše:Goodwe neodporúča inštalovať tento firmware. Pravdepodobne sa jedná o svojvoľnú manipuláciu s originálnym FW. Inak dobrý reklamný ťah ;-)
Existuje k tomuto tvrzení nějaký odkaz na oficiální zdroj?
Moc se mi to nezdá, Baywa má oficiální zastoupení Goodwe v CZ.
FVP 2,4kWp, EPSolar 4215BN, BMV 700, Epever 3000SHI, Axpert msxe, BMZ Li-Ion 8,1kWh@24V
http://cz0njf.dreamsys.cz

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek