Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: stř kvě 18, 2022 8:34 am

GoodWe ET série firmware

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Předchozí

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvekod paja-fve » stř úno 16, 2022 4:05 pm

Z.S. píše: Poslali mi ale aktualizaci firmware pro ARM (mikrokontrolér, co se stará o komunikaci) pro nahrání kabelem, tak to dneska vyzkouším.

jakym kabelem a kudy si vnutil do wifi modulu novou verzi ARMu?
GW8K-ET (FW.614), 4.4kWp CanadianSolar365 - 2S Vychod, Jih, PylonTech Force H2 7.2kW.
?
paja-fve

Příspěvekod JirkaFM » stř úno 16, 2022 6:58 pm

paja-fve píše:
JirkaFM píše:...mne zklamala pokud vypnu a zapnou elektřinu 2x za sebou v průběhu do 5 min (bohužel při poruše DS u nás normální průběh) tak v tomto poruchovém stavu skončí sřídač a je ho třeba úplně vypnout a zapnout. Ztratí možnost dalšího Back-UP a ani nefungují solární panely.

Vypinas/zapinas jak? Odpojeni baterie -> odpojeni panelu -> odpojeni od gridu a pak zpet?

Odpojením gridu (vypínačem před FVE) . Když má u nás ČEZ problémy tak většinou padá a zapíná se několikrát za sebou.
?
JirkaFM

Příspěvekod paja-fve » čtv úno 17, 2022 4:14 pm

to ale prece neni vypnuti a zapnuti stridace, ne? tim jenom znovu spustis prifazovani.
GW8K-ET (FW.614), 4.4kWp CanadianSolar365 - 2S Vychod, Jih, PylonTech Force H2 7.2kW.
?
paja-fve

Příspěvekod JirkaFM » čtv úno 17, 2022 8:39 pm

paja-fve píše:to ale prece neni vypnuti a zapnuti stridace, ne? tim jenom znovu spustis prifazovani.

Pokud vypnu DS (hlavní jistič před elektroměrem nebo taky Grid) přepne se do modu BackUP a udělá se z něj ostrovní systém. Pokud se na kratší dobu pustí DS a opět se vypne tak opět najede správně do BackUP, ale je to už naposledy protože poté zůstává v nějakém přiblblém stavu a další BackUP už nefunguje. Tak stejně se chová pokud dostane signál z HDO k vypnutí a zapnutí FVE v kratším čase. Pro střídač je tento signál taky jen ztráta DS (odpojení od sítě). Z tohoto přiblblého stavu(kdy nefunguje příjem energie z FV panelů) lze střídač dostat asi jen úplným vypnutím - mechanickým otočným vypínačem pod střídačem. Možná se mýlím nebo to dělá jen ten můj.
?
JirkaFM

Příspěvekod danidani » ned úno 20, 2022 3:08 pm

Včera u nás mikrovýpadky na DS. Zajímavé je, že backup to občas nedával, takže zálohované spotřebiče (třeba nas, lednice) se resetly, ale nezálohované to pobraly (hodiny na troubě zůstaly). V těchto případech šly i panely na (skoro) nulu a to trvalo cca 5 minut, než zase naběhly (předpokládám, že se GW přifázovával). Tak třeba se u tebe nepodaří to svázofání s DS?

Jinak ten mechanický otočný vypínač odpojí panely. Pro vypnutí GW je třeba vypnout i baterii a odpojit ho od DS.
?
danidani

Příspěvekod JirkaFM » pon úno 21, 2022 8:52 am

danidani píše:Včera u nás mikrovýpadky na DS. Zajímavé je, že backup to občas nedával, takže zálohované spotřebiče (třeba nas, lednice) se resetly, ale nezálohované to pobraly (hodiny na troubě zůstaly). V těchto případech šly i panely na (skoro) nulu a to trvalo cca 5 minut, než zase naběhly (předpokládám, že se GW přifázovával). Tak třeba se u tebe nepodaří to svázofání s DS?

Jinak ten mechanický otočný vypínač odpojí panely. Pro vypnutí GW je třeba vypnout i baterii a odpojit ho od DS.

Tak to jsem rád, že se chovají stejně i ostatní GW. Právě, že pokud v těch "cca 5 minutách" pokud dojde k dalšímu výpadku DS tak to GW rozhodí a už se nemusí vzpamatovat. K tomu otočnému vypínači na GW mám samozřejmě zapínací a vypínací proceduru v různém pořadí, včetně baterii a dvou jističů v rozvaděči FVE a čekám než definitivně zhasnou včechny diody na GW.
?
JirkaFM

Příspěvekod Z.S. » pát bře 18, 2022 3:07 pm

paja-fve píše:
Z.S. píše: Poslali mi ale aktualizaci firmware pro ARM (mikrokontrolér, co se stará o komunikaci) pro nahrání kabelem, tak to dneska vyzkouším.

jakym kabelem a kudy si vnutil do wifi modulu novou verzi ARMu?

USB A-USB A kabelem. USB konektor pro nahrání firmware je pod krytkou na wifi modul. Je třeba vyšroubovat 4 šroubky a wifi modul nechat viset na kablíku.
Jinak u mně byl problém v tom, že jsem měl baterku vybitou pod mez, kdy ji střádač neměl vybíjet. Díky tomu pak neproběhla kalibrace smart meteru. Jakmile jsem povolil hlubší vybití, smart meter se zkalibroval a pak už vše běželo normálně. Tedy asi týden. Pak střídač shořel. Na svorkovnici z FV panelů zkondenzovala mezi jeden pól a zem voda, která svorkovnice pravděpodobně propojila. Měnič v důsledku po nafázování vyhodí všechny jističe po cestě, přičemž měnič pak dál ze solárů/baterky jede a nedetekuje ani žádnou chybu krom výpadku AC sítě. Stalo se to v noci, bez napětí na panelech. Svorkovnicí prošel slušný proud, byla roztavená. Řeším reklamaci. Mám v plánu na AC stranu střídače nainstalovat proudový chránič, který by tomuto snad měl zabránit, pač probití FV panelu na rám by toto také způsobilo. Tak bacha na to. Z manuálu vyplývá, že střídač izolační stav detekuje. Nenapadlo mě, že při takovéto, asi poměrně očekávatelné závadě, střídač shoří.
?
Z.S.

GoodWe 10k et Modbus problem "Illegal data address"

Příspěvekod bafoun » úte dub 26, 2022 11:37 pm

Snažím se přemluvit GoodWe 10k et aby se mnou komunikoval přes modbus a vrací mi "Illegal data address"
Neporadíte někdo co by to mohlo být?
Dle data sondy mi samotná komunikace jede a střídač jako by nechtěl pustit data ven.
Není to třeba aktivovat? Dle jiných komunikací zde na fóru to lidem jede.

Verze (FW/BMS)617/4897
?
bafoun

Příspěvekod jakamil » sob kvě 14, 2022 11:24 pm

Ahoj, mám snad jednoduchý dotaz, ale nemohu najít odpověď. Jaká je poslední verze firmware pro Gw8k-et?
Případně jak aktualizovat?
Předem děkuji za ochotu a odpovědi.
?
jakamil

Předchozí

Zpět na Hybridní elektrárny