GoodWe ET série firmware

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Zdenek Vojc
Příspěvky: 64
Registrován: sob pro 19, 2020 11:47 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Zdenek Vojc »

Zdravím vás,
po změně času mám v měniči špatný čas. Přišel jsem na to, že mi nesedí časové značky událostí v HA vůči měniči.
Konkrétně 5.11.2021 12:37 (správný čas v HA) vypadl backup vývod. Ale v PV masteru je chyba zaznamenána k 13:25 (viz. obrázek).
Jak se nastavuje v ET čas? Předpokládám, že je to automat. Vše nastaveno na CZ, tak proč takový divný čas?
Díky
Zdenek
Přílohy
ET-HAcas.png
paja-fve
Příspěvky: 45
Registrován: úte říj 20, 2020 4:30 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od paja-fve »

Nemají tam synchronizaci času. Nebo nefunguje. Taky to mám blbe. Napíšu cinanovi na helpdesk včetně upgradu FW.
GW8K-ET (FW.614), 4.4kWp CanadianSolar365 - 2S Vychod, Jih, PylonTech Force H2 7.2kW.
Zdenek Vojc
Příspěvky: 64
Registrován: sob pro 19, 2020 11:47 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Zdenek Vojc »

Zdravím vás,
Goodwe 10 FW:415
dneska trochu svítilo, tak šly přebytky do baterie Force H2 4x . Nejdříve se baterie nabíjela plynule, ale po překročení 41% se za půl hodiny dostala na 98%, Podle Semsportálu a HA za tuto půlhodinu bylo dodáno do baterie cca. 0.5kwh.
Co to je za nesmysl? Už jste to někdo viděl?
V příloze jsou data ze semsportalu.
Přílohy
sems.png
Historická data-20211220203045 (1).xls
(68.5 KiB) Staženo 54 x
Mojm10
Příspěvky: 245
Registrován: ned bře 22, 2020 11:55 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Mojm10 »

Neznam ty baterie, ale to napeti se mi zda divne. 400V pri 25% SOC a 420V pro 97% ? Co bms, nehaze to nejake chyby do PV masteru?
Zdenek Vojc
Příspěvky: 64
Registrován: sob pro 19, 2020 11:47 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Zdenek Vojc »

V PV masteru žádné chyby nejsou. Napsal jsem to na Goodwe podporu a ti mi odpověděli, že o baterii se stará pouze BMS, měnic jen do ní dodává energii. Mám se obrátit na Pylontech.
Nicméně, baterie se večer vybíjela a dle údajů z semsportálu opravdu dodala energii cca. 9.8kWh.
Dexter
Příspěvky: 13
Registrován: stř pro 15, 2021 12:41 pm

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Dexter »

Zdravim, do poslednich hodin 2021 a hlavne do noveho roku co nejvic pozitivni energie :)
Mam kratky dotaz. Provozuji asi rok a pul GW10ET, H1 Pylontech (5x H48050 + BMS).
Paty modul baterie jsem doplnil behem roku. Behem zimnich mesicu jsem nastavil max DOD na 50%.
Par dni nesvitilo a SOC se dle ocekavani zastavilo na pulce. Asi 1% padlo za 24h. Ale po asi 3 dnech, ale doslo k nahlemu poklesu SOC o 20% a nasledne az na hranici 6%. Protoze mam spotrebu temer konstantni (experiment s tezbou) a spotreba se behem techto dnu rovnala odberu ze site predpokladam ze doslo k chybe na monitoringu, energie je realne z baterii nemohla jen tak vyparit.
Mohlo by se jednat o chybu jednoho bloku baterii? Pri beznem provozu, kdy mam DOD nastavene na 80% se vsechno chovalo normalne. A vykon dodany bateriemi odpovidal realite. Za posleni mesic k podobne "nahlemu zrate" doslo 2x.

V PV masteru jsou jen chyby tykajici se nizkeho napeti baterii, ale to ted dava smysl-
Predem dekuji za jakykoliv tip. Napadlo me, zda to nemuze treba zpusobit ten 5ty blok baterii ktery byl kupovan pozdeji. Takze treba jiny FW???
Diky
Přílohy
Screen Shot 2021-12-31 at 21.41.32.png
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Brbla »

Něco podobného už tu na fóru proběhlo několikrát. S velkou pravděpodobností jde o toto:
BMS Pylonů si registruje energii z/do baterií - přičítá, odčítá, a dle toho dopočítává SOC. To měření není uplně přesné a proto je čas od času potřeba pylony plně vybít někam pod hranici SOC<30% a plně nabít na SOC= cca 97. Pokud se to neudělá, BMS ztratí přehled. Koleno poklesu napětí při poklesu skutečné SOC je hodně ostré, BMS to zaregistruje a pak skokově změní hlášenou hodnotu SOC, stejně tak při dosažení horní hranice napětí při plném nabití.
V létě, kdy je dost slunce a je běžný provoz, se baterie cyklují a tendle problém se většinou neprojeví. Objeví se většinou v zimě, kdy k cyklování není dost energie.
Pokud by byl jeden Pylon slabší, tak by BMS velmi intenzivně ekvalizovalo a ledky na něm by blikaly jako vánoční stromeček, v tom si myslím problém nebude.
Dexter
Příspěvky: 13
Registrován: stř pro 15, 2021 12:41 pm

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Dexter »

jaj, diky moc za nakopnuti. Ja mel tez pocit, ze jsem to uz nekde cetl, ale asi v dobe kdy jsem spis cetl diskuze a vlastni zkusenosti nemel.
Souhlasim, v lete se to nedelo, jen v zime. Postupne to poklene az na SOC 6, pak nucene dobije z gridu na dolni hranici 10 a v tomto stavu to ted bude az do dalsiho slunecniho dne.
Mam jeste jeden dotaz, ted ke Goodwe, ma smysl na zimu nastavit nejaky jiny rezim? Loni jsem to na dva nejtemnejsi mesice prehodil na Backup mode. Letos jsem to zkusil nechat na normal a jen zvysil DOD z obvyklych 80 na 50 aby se baterie drzely co nejdele alespon na pulce. A prave behem techto "pokusu" jsem si vsiml ze cca po tydnu, dvou od posledniho dne kdy jakz takz svitilo dojde k teto nahle ztrate.

Co je tedy lepsi nastavit za rezim, kdyz tusim, ze pocasi tu bude horsi nejmin dalsi mesic?
Mojm10
Příspěvky: 245
Registrován: ned bře 22, 2020 11:55 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Mojm10 »

Ja mam nastavuji na zimu DOD na 50, ted dokonce na 35% Baterii ale v noci levne nabiju a vyhnu se prvni spicce v cene elektriny. Kdyz nahodou sviti, tak to proste pochytam do vody, kam ulozim az 25 kWh. o nic neprijdu a mam pocit, ze bateriim se prodlouzi zivotnost. Mozna by i bylo lepsi je odstavit. Kdyz vim, ze bude sviti vic dnu po sobe, dam DOD na plno a necham je pres noc vybit.
Rezim tedy provozuji ECO mode.
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Brbla »

Pozor ještě na jednu věc, to jsem tu už také popisoval - pokud SOC klesne pod nějakou minimální hodnotu, je to pokud se dobře pamatuju 13-15, tak to BMS nahlasí Goodwečku a to odpojí BackUp a zapne ho až když SOC zase vyleze někam hodně vysoko (snad 50-60), taky už si to přesně nepamatuju. To se projeví v režimu ostrov blackoutem. A když to člověk nečeká, je to docela stress :uh:
Je to proto, protože GW nemuže se slabejma baterkama zaručit dostatečný výkon na BackUpu.
V režimu OnGrid by se to projevit nemělo, odzkoušené to nemám.
JirkaFM
Příspěvky: 44
Registrován: stř led 05, 2022 9:12 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od JirkaFM »

Nemohl by jste mi někdo rozklíčovat co znamenají ty hodnoty na jednotlivých fazích? Napětí/Proud/Příkon k sobě nesedí a nesedí ani celkový příkon jako součet čehokoliv. Myslím že celkový přikon je reálné číslo, ale ty hodnoty k jednotlivým fázím nechápu. Vám to ukazuje reálné hodnoty na jednotlivých fázích a sedí tedy i součet?
Přílohy
Screenshot_20220105_094639_com.goodweforphone.jpg
Uživatelský avatar
sindyk
Příspěvky: 525
Registrován: pát kvě 21, 2021 12:53 pm
Bydliště: Semily

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od sindyk »

Z hodnoty napětí a proudu bez dalších informací známe zdánlivý příkon. Poslední hodnota bude ukazovat činný příkon. Tento jev vzniká v důsledku fázového posunu střídavého napětí a proudu, pokud má zátěž kapacitní nebo induktivní charakter.
3800 Wp (10s Elerix 380 Wp) | Deye SUN-3.6K-SG03LP1-EU | 14 kWh olova (4s2p JPC12-100 + 4s 12V92F)
Domovské vlákno: FVE Pojizeří, povinná četba: Victron Wiring Unlimited
JirkaFM
Příspěvky: 44
Registrován: stř led 05, 2022 9:12 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od JirkaFM »

Tak se mi zdá že jsem pochopil ty jednotlivá čísla. První tři výstupy píšou kolik FV dodává do fází a druhé tří kolik spotřebuje střídač na svůj provoz. Reálný průtok jednotlivými fázemi tato apka asi nezobrazuje.
Naposledy upravil(a) JirkaFM dne stř led 05, 2022 11:15 am, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
sindyk
Příspěvky: 525
Registrován: pát kvě 21, 2021 12:53 pm
Bydliště: Semily

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od sindyk »

Tam může být klidně rozdíl 119 VA proti 40 W na těch fázích, to mi divný nepřijde. A do toho údaje "přivedená energie" nevím, co všechno se počítá, to by měl vysvětlit manuál.
3800 Wp (10s Elerix 380 Wp) | Deye SUN-3.6K-SG03LP1-EU | 14 kWh olova (4s2p JPC12-100 + 4s 12V92F)
Domovské vlákno: FVE Pojizeří, povinná četba: Victron Wiring Unlimited
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Brbla »

JirkaFM píše:Tak se mi zdá že jsem pochopil ty jednotlivá čísla. První tři výstupy píšou kolik FV dodává do fází a druhé tří kolik spotřebuje střídač na svůj provoz. Reálný průtok jednotlivými fázemi tato apka asi nezobrazuje.
Ty fáze "záložní výstup" jsou BackUp. Z těch si GW vykrejvá vlastní spotřebu a protože zřejmě na nich nic nemáte, tak ty hodnoty +/- ukazují vlastní spotřebu GW.
JirkaFM
Příspěvky: 44
Registrován: stř led 05, 2022 9:12 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od JirkaFM »

Brbla píše:
JirkaFM píše:Tak se mi zdá že jsem pochopil ty jednotlivá čísla. První tři výstupy píšou kolik FV dodává do fází a druhé tří kolik spotřebuje střídač na svůj provoz. Reálný průtok jednotlivými fázemi tato apka asi nezobrazuje.
Ty fáze "záložní výstup" jsou BackUp. Z těch si GW vykrejvá vlastní spotřebu a protože zřejmě na nich nic nemáte, tak ty hodnoty +/- ukazují vlastní spotřebu GW.
Jo tak to dává smysl. Jaký je rozdím mezi "záložním výstupem" (BackUp) a "výstupem". Při výpadku elektřiny mi jede i ten "výstup". Je to jen nastavením střídače, že jsou si oba výstupy rovny?
FrantaK
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 08, 2022 1:06 pm

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od FrantaK »

Zdravím, při výpadku sítě by měl být "výstup" (On-Grid port) bez napětí. Backup port pod napětím.
8100Wp 18xAEG 450Wp, LiFePO4 14,21kWh,
GW10K-ET.
Mojm10
Příspěvky: 245
Registrován: ned bře 22, 2020 11:55 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Mojm10 »

Oba vystupy jsou na stejne liste a krmi se z DS, baterie i menice. Jsou tam dva odpojovace. Jeden odpojuje back-up, druhy AC vystup. V pripade vypadku DS, pokud mam nastaveno back-up na zapnuto, odpoji se AC na min. 20 minut. To, ze se tohle deje pod 10 ms stoji dost energie.

Schema je v navodu.
Mojm10
Příspěvky: 245
Registrován: ned bře 22, 2020 11:55 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Mojm10 »

Zase vice k tematu: Po update PV Masteru pribyla funkce "force charge to battery" s nastavenim procent SOC. Neci nekdo k cemu to je? Je to v advance settings.
FrantaK
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 08, 2022 1:06 pm

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od FrantaK »

Mojm10 píše:Zase vice k tematu: Po update PV Masteru pribyla funkce "force charge to battery" s nastavenim procent SOC. Neci nekdo k cemu to je? Je to v advance settings.
Myslím, že je to ruční (okamžité) nabíjení baterie do stavu SOC.
8100Wp 18xAEG 450Wp, LiFePO4 14,21kWh,
GW10K-ET.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek