Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: ned zář 19, 2021 12:35 am

GoodWe ET série firmware

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Předchozí

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvekod Mojm10 » pon čer 21, 2021 7:31 pm

Zdenal píše:Ano, v PV Masteru je aktuálně status Off-Grid. Odpojení od distribuční sítě udělal rozvaděč sám, když jsem v nastavení vybral pracovní režim Off-Grid. Nebyla potřeba instalovat žádný přepínač sítí. SEMS portál nereportuje žádné prodeje ani nákupy. Elektroměr od přepojení posledních spotřebičů na zálohu neudělal žádnou změnu, takže skutečně nic z venku neberu.
Denní generaci se snažím spotřebovat, ale samozřejmě něco zůstane na střeše. Plánuju dokoupit bojler a klimatizaci (která by momentálně hodně bodla). To by mělo pomoct zpracovat toho ještě víc a na té střeše nechávat minimum. Momentálně zpracuju asi 70% vyrobené energie.

Dej si pozor, ať je DS galvanicky odpojená od back-upu. Myslím si, že jediné co udělá přepnutí v PV masteru je to, že rozpojí přes relé AC výstup s backupem, které jsou normálně spojené. Ale back-up nesmí být spojený s DS, nebo jiným zdrojem. Mohlo by dojít k poškození měniče. V horším případě někoho zabít, když by se pracovalo na vedení.
?
Mojm10

Příspěvekod jirieibel » pon čer 28, 2021 12:10 pm

Ahoj,
používám GW10K-ET s fw 616. Často se stává, že měnič spustí selfcheck. Dříve jsem si toho nevšiml ale po instalaci UPS pro server mi od UPS příchazí hlašení o výpadku.

Nemá někdu tušení pro se měnič sám spustí tuto kontrolu?

Většinou se to stává v noci ale o víkentu to udělalo i 5x během dne.
Díky za info J.
?
jirieibel

Příspěvekod paja-fve » úte čer 29, 2021 8:09 pm

PVMaster v Alarmech píše co?
GW8K-ET (FW.614), 4.4kWp CanadianSolar365 - 2S Vychod, Jih, PylonTech Force H2 7.2kW.
?
paja-fve

Příspěvekod ringo » stř čer 30, 2021 1:30 pm

Mojm10 píše:
ringo píše:
PV Mater V4.2.9, Godwe GW10K-ET firmware 0404413 v režimu normální -on-Grid - V pokročilém nastavení mám položku "Boční nesymetrický výstup připojený k síti" u které bohužel není žádná volba (to přepínací tlačítko tam není) - popis Zapnutím tohoto tlačítka povolíte třífázový nevyvážený výstup připojený k síti. Před pár dny jsem začal panikařit že mi to jede pouze v symetrickém režimu, nicméně když se podívám na parametry-systémová data tak "Výstup na síti1" se často liší od "výstup na síti2" či "...3" (memontálně např. 0.82kW, 0,32kW a .52kW) Při malých zatíženích (dp 200W) to bývá shodné. Můžete mi prosím někdo objasnit co tedy tato volba znamená a proč nelze zapnout/vypnout.
Ještě v přehledu vidím stav měřiče netestováno - mohu bez obav spustit test a co se během testu vůbec děje?

Mam 4.2.9 v aj. Export power limit zapnout, powerlimit zadat hodnotu napr 10000., Grid-connected side unbalanced output zapnout. Nevimproc by tam to tlacitko nemelo byt.

Tak záhada vyřešena. To počeštění PV Masteru není dodělané - na některých položkách to zobrazuje nesmysly a proto chybí i to tlačítko (monžná je někde za rohem). Když jsem přepnul PV master do angličtiny tak je nyní vše v pořádku ;) Měl jsem podezření dlouho ale nemohl jsem najít to volbu jazykové mutace která svítí hned na první stránce po spuštění :?
?
ringo

Příspěvekod Brbla » pon srp 16, 2021 1:13 pm

Dnes jsem nedobrovolně prozkoumal další "funkcionalitu" (mám fw 020214)
Měl jsem střídač v režimu "Off-Grid mode" a v noci jsem měl poněkud vyšší spotřebu (klimošky), baterky (Pilon PowerCube H1*7) a soc jsem záměrně nechal klesnout na 10% s tím, že to vypadalo, že mi to vyjde a po rozednění dososám. Bylo to o chlup, ale nevyšlo to - GW vypnul BackUp výstup (mám nastaveno DoD na 90%) a přepínač sítí mě přehodil na Čezáka. Potud to je OK, ale pak jsem se nestačil divit. I když se baterky celkem hezky dososaly, tak dokud nebylo SOC nějakých 40%, tak GW tvrdošíjně odmítalo zapnout BackUp s tvrzením, že "Self consumption mode is off".
Jakmile SOC přelezlo 40%, BackUp výstup se nahodil a vše chodí "jak za mlada".
Takže pokud to někoho potká, neklesejte na mysli, BackUp není KO, ale jen si vzal na chvíli dovolenou ;)
Brbla

Příspěvekod Mojm10 » ned zář 05, 2021 6:20 am

Muzes nejak popsat, jak ten prepinac siti funguje? Snazim se dosahnout stejneho vysledku: Offgrid s automatickym prepnutim. Nyni mam triolohivy prepinac, tzn. musim jit a fyzicky to prepnout a jeste v PV masteru nastavit. A opavne pri prepnuti zpet.
?
Mojm10

Příspěvekod mypower.cz » ned zář 05, 2021 8:36 am

Panove dovoluji si podotknout, ze oproti puvodnimu dotazu jste v tomto vlakne uz hodne mimo tema. Doporucuji zalozit nove tema, pokud se to netyka primo puvodniho dotazu. Prepinani siti je fakt mimo tema. Dekuji za pochopeni.
mypower.cz
Site Admin

Předchozí

Zpět na Hybridní elektrárny