GoodWe ET série firmware

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Zdenek Vojc
Příspěvky: 64
Registrován: sob pro 19, 2020 11:47 am

GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Zdenek Vojc »

Zdravím vás,
Goodwe ET 10kW
02.02.2021 jsem řešil VAC failure (to bylo nepřipojenou baterkou) na svém měniči se supportem Goodwe a oni mi mimochodem řekli, že mám starý firmware a že až bude měnič online, mám jim dát vědět a oni provedou upgrade na nejnovější.
Nyní mám v měniči verzi 040413.
Jakou tam máte vy?
Zajímalo by mě co nový firmaware řeší. Je to někde napsaný?
Třeba v on-grid módu jsou přetoky do sítě jsou příšerný, hlavně pří menších spotřebách to nestíhá sledovat křivku a posílá 150W z baterky do sítě. To by chtělo určitě poladit.
Díky a zdravím
Zdeněk Vojč
Mojm10
Příspěvky: 245
Registrován: ned bře 22, 2020 11:55 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Mojm10 »

Nevim jak je to s firmwarem v menici, mam 020115, tak bych mel asi taky updatovat.

Kazdopadne nove funkce se objevuji s updatem PV masteru, naposledy Custom safety parametry, docela fajn.

Souhlasim, ze rychlost je pomala. Napriklad u indukcni plotny ktera spina napr. 0,5 Hz, je to tragedie. Vetsinu pretoku alespon stiha wattrouter resp. bojler. Za 24 hodin takto pobere asi 0,2 kWh.
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Brbla »

Mám firmware 020214.
Dalo by se sem "lehce nahodit", jak požádat o update a jak to pak probíhá ?
Zdenek Vojc
Příspěvky: 64
Registrován: sob pro 19, 2020 11:47 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Zdenek Vojc »

Napsal jsem na support Goodwe, odkaz jsem našel na jejich stránkách. Řešil jsem tu VAC failure hlášku.
A ozval se mi někdo z Mnichova. Nejsem si vědom, že bych někde udával verzi firmwaru. Klidně bych mu napsal, že je inverter online, ať do upgraduje. Jenže znáte to jak je to s firmwarama. To může být horší než lepší.

from:
gdwsupport.de@portal.zohodesk.eu

Dear Mr. Vojc,

thank you for your message.

Yes you are right, as long as no PV or Battery supplies sufficient energy, the output AC Voltage can't held at the desired level, resulting in a Vac error. This can also be shown during start and stop of the inverter. It is not an error but a information for you. However, I noticed a not up to date software on this device. To receive the latest software, please bring the inverter online and inform us. We will then start a software update.

With best regards
Rico Weist

Technical Support

GoodWe Europe GmbH


A Fürstenrieder Str. 279a, 81377 München, Germany

T +49 39484 976363

H www.goodwe.com



Geschäftsführer: Thomas Häring, Gang Fang

Firmensitz: München

Handelsregister Amtsgericht München, HRB 244934, DE321602051, WEEE-Reg.-Nr. DE 33154372


Please consider the environment before printing this email. Thank you!
Zdenek Vojc
Příspěvky: 64
Registrován: sob pro 19, 2020 11:47 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Zdenek Vojc »

Tak jsem nakonec požádal prodejce měniče iftech.cz aby upgrade zařídil. Něco se událo, protože mi psali z Německa, že se upgrade nepodařil kvůli špatnému internetímu připojení. Je pravda, že na měniči "častěji" bliká kontrolka špatného spojení se serverem.
Poradili abych jim dal vědět až opravím připojení.
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od rob.brno »

Zdenek Vojc píše: Třeba v on-grid módu jsou přetoky do sítě jsou příšerný, hlavně pří menších spotřebách to nestíhá sledovat křivku a posílá 150W z baterky do sítě. To by chtělo určitě poladit.
Díky a zdravím
Zdeněk Vojč
Jestli to jsou krátkodobé přetoky, tak by se to dalo pochopit. Co v noci, kdy je ustálená spotřeba a solární výroba je nulová, taky to stabilně valí z aku do DS 150W?

Tak určitě dejte vědět, jestli na ty vysoké nadbytečné přetoky aktualizace FW pomohla.
Zdenek Vojc
Příspěvky: 64
Registrován: sob pro 19, 2020 11:47 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Zdenek Vojc »

Ono to není naštěstí stále. Je to jen v okamžicích změn.
Pokud je ustálený stav tak měnič nic neposílá do sítě.
Spíše si přicucává.
Pokud je spotřeba do cca. 150W, měnič se příliš nesnaží toto vyrovnávat a cucá ze sítě.
Pokud je spotřeba vyšší, již začne vyrovnávat s tím kdy při změně zakmitá oběma směry (přicuc/výcuc).
Na doporučení Brbly jsem měnič připojil k Home Assistentu. Ten má databázi ve které je uložena kompletní historie dat.
Analýzou jsem zjitil, že to nakonec není tak strašné a v celkové bilanci jsou přetoky bezvýznamné. Jen když to sledujete v reálu a vidíte jak po zapnutí/vypnutí konvice to zakmitá, tak se zhrozíte.
Jiná otázka je pohled distributora a jeho penalizace za přetoky - 65Wh/měsíc. To ale nedodrží nikdo.
Koukněte na elekroměr jestli tam nacvakáte registr 2.8.0 a hejbe se hodnota. To jsou ty přetoky.
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od rob.brno »

Díky za uklidnění :-)
Ono je jasné, že když odpadne odběr např.2000W spotřebiče, tak se musí na chvíli objevit přetok těch 2kW do sítě, jak měnič tlačí do spotřeby a než zareaguje regulace přes RS485. Jde o to aby nebyly trvalé přetoky, to by pak bylo jednoduší při vyprázdnění baterie v noci celý měnič přes stykač rovnou shodit.

Bylo by zajímavé znát saldo těchto "nežádaných" přetoků během dne.
ersiensi
Příspěvky: 15
Registrován: stř zář 25, 2019 9:41 am
Bydliště: Martin

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od ersiensi »

V decembri 2020 som začal s Goodwe 10KET na verzii 413 bez batérií. Problém bol, že ak došlo k výpadku EE, alebo nejakej chybe, menič, pokiaľ nemal EE z panelov, reštartoval sa s orchestrom relátok každých 20 sek. až do nasledujúceho rána, kým niečo nedostal z panelov. Z iného diskusného fóra zase viem, že predchádzajúce verzie vybíjali batérie aj pod stanovené limity. Posledná verzia 615 v mojom prípade odstránila reštarty a mám subjektívny pocit, že menič dokáže z panelov počas 100% oblačnosti vyťažiť aspoň niečo, povedzme 200W zo 6kWp systému, zatiaľ čo predtým ostal po celý deň na nule, resp. 70W. Vyskytol sa však u mňa nový problém. Menič bez toho, aby zahlásil chybu občas bezdôvodne a sporadicky ukončí výrobu a padne na svojich 70W, aj keď sú podmienky pre výrobu vyhovujúce - čistá obloha a slnečný deň. Výroba sa už nevráti, je potrebný reštart meniča. Občas sa to stane 1x za deň, ale bol aj prípad 5x za deň. V jednej diskusii som sa dozvedel, že po prechode na verziu 615 museli prehadzovať meracie cievky, údajne boli prehodené v SW tejto verzie, ale tento prípad bol iba jeden a skôr si myslím, že cievky boli prehodené už predtým. Dva dni dozadu sa u mňa nahodil Wattrouter, GW má nastavený prietok 150W a akonáhle zapnem WR a vyťažovanie, rozlieta sa mi výroba a spotreba, doslova rozkmitá a nedá sa hovoriť o vyťažovaní, pretože GW nevyťahá z panelov viac, ako je nastavený limit prietoku. WR mám nahodený až za meničom a meracie cievky WR sú za cievkami meniča smerom do domu. Môže byť toto problém?
GW je veľa muziky za málo peňazí, ale dva mesiace odoberám dáta lokálne a nie som spokojný s tým, ako sa správa. Začínam si myslieť, že pripojené batérie (ktoré ešte nemám) majú všetok tento bordel vyrovnávať.
Zdenek Vojc
Příspěvky: 64
Registrován: sob pro 19, 2020 11:47 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Zdenek Vojc »

Zdravím,
dneska v noci se změnila verze z 413 na 415. Nevím co to znamená.
K tomu co píše ersiensi:
provoz měniče bez baterek mi vykazoval chybu VAC failure a opravdu až po připojení baterek se začal chovat vcelku standardně. Např. test smart meteru v PV masteru není možný bez zapojení BMS a baterky. Pak se může stát, že jsou cívky opravdu prohozené.
Mě se také něco nezdá:
Můj měnič je v módu OFF-grid, kdy pomocí stykače měnič odpojím od domu v případě vybití baterie na 40%.
Poslední dny kdy svítilo Slunce, měnič těžil vykrýval spotřebu a přebytkem dobíjel baterku. Paráda. Včera sněžilo, baterka se vybila, měnič se odpojil od domácnosti.
A nastal zvláštní stav, kterému moc nerozumím:
měnič je totálně odpojen od spotřebičů,
hodnoty které ukazuje dnes ráno:
výkon z baterky (14,2kWh): 0W, baterka se přesto vybíjí cca. 0,5% za hodinu a je ve stavu vybíjení (vlastní spotřeba měniče?)
výkon domácnosti: 53W (ale je galvanicky odpojena)
výkon PV: 53W (pod sněhem )
výkon BackUp výstupu: 30W (nic na něm není, je galv. odpojen)
výkon Grid: 350W(to je ze smart meteru, který ja napojen na přívod z EE a jde do domácnosti)

Je jasné, že měnič má vlastní spotřebu. Že by byla indikována jako výkon na BackUp výstupu? Proč výkon domácnosti kopíruje výkon PV a neukazuje nulu ?
Uvidíme co se stane až sleze sníh.
ersiensi
Příspěvky: 15
Registrován: stř zář 25, 2019 9:41 am
Bydliště: Martin

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od ersiensi »

Pre mňa novinka dnes. Z neznámeho dôvodu začalo od 09:38 hod. rozhadzovať výrobu (Wattrouter mám pritom vypnutý, ten to spôsoboval predtým), menič som reštartoval, prietoky zakázané, ale nepomohlo. Menič pritom dososáva aj z DS, vonku je 56k luxov, výroba by mohla byť pokojne aj 3kW a spotreba bez dososávania.
Přílohy
Menič bez WR.png
ersiensi
Příspěvky: 15
Registrován: stř zář 25, 2019 9:41 am
Bydliště: Martin

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od ersiensi »

10:23 som povolil 150W prietok do siete a výroba sa stabilizovala. Predtým nebol problém ani so zakázanými prietokmi. To GW si začína robiť, čo sa mu zachce.
Přílohy
Výroba bez WR s prietokom 150W.png
Zdenek Vojc
Příspěvky: 64
Registrován: sob pro 19, 2020 11:47 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Zdenek Vojc »

Je to dost nesrozumitelné. Lze tam sledovat nějaké souvislosti?
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od rob.brno »

Té nevyzpytatelnosti GW se právě bojím, kdyby to mělo jasně popsané mouchy, tak s tím může člověk počítat, ale podle vašich zkušeností si to dělá co chce.

Pár zákulisních info:
GW má cca 15vteřin zpoždění vyhodnocování nuly.
V reálu je výkon měniče GW10K jen kolem 3x 2,7kW.
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Brbla »

rob.brno píše:

. . .V reálu je výkon měniče GW10K jen kolem 3x 2,7kW.
toto tvrzení je nebetyčná KRAVINA, to může tvrdit jen :uh:

V loňském roce, konkrétně 22.6.2020, jsem měl maximální okamžitý příkon z panelů 11320W a do BackUpu mi šlo 10688,83W, zbytek šel do baterek (jedu v režimu ostrov). Po fázích to nemám, ale v GreenBono mám nastavené omezení na 3600W/fázi, takže každá fáze přes 3,5kW.

Letos mám od února logování do MariaDb a tahám to ven do Grafana, takže mužu postnout i grafy, ale zatím to nebyla žádná sluneční hitparáda. V logu jsem našel, že v jednom okamžiku došlo k přetížení druhé fáze na 4,2kW a měnič to ustál. Maximální letošní příkon ze střechy jsem měl 7,32kW. Když chvilku počkáte, tak se logu dočkáte (je to jen o *sun* ). Jen jsem zvědavej, jak chce "rob.brno" svůj vejmysl případně dokázat.
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od rob.brno »

Brbla píše: Jen jsem zvědavej, jak chce "rob.brno" svůj vejmysl případně dokázat.
Nebudu nic dokazovat, psal jsem, že jde o zákulisní info. Info mám od jedné instalační firmy. Sám jsem tím byl zklamán a rád bych, aby to bylo těch 3x3,3kW reálně.
Ono se to i těžko dokazuje, protože i v DS se píše o 10kVA, to není to samé jako 10kW. Stejně tak je otázkou jaké údaje měřicí prvky ukazují, zdánlivý výkon není totéž co výkon činný.
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Brbla »

rob.brno píše:
Brbla píše: Jen jsem zvědavej, jak chce "rob.brno" svůj vejmysl případně dokázat.
Nebudu nic dokazovat, psal jsem, že jde o zákulisní info. Info mám od jedné instalační firmy. Sám jsem tím byl zklamán a rád bych, aby to bylo těch 3x3,3kW reálně.
Ono se to i těžko dokazuje, protože i v DS se píše o 10kVA, to není to samé jako 10kW. Stejně tak je otázkou jaké údaje měřicí prvky ukazují, zdánlivý výkon není totéž co výkon činný.
A zase plácáme, pane "rob.brno", že ?

Psal jste kW, bavíme se tedy o kW, nikoliv o kVA, nebavíme se ani o způsobu stanovení hodnot.
Mimochodem zátěž byla v případě, o kterém píšu výše, čistě ohmická a jalový výkon (také mě zajímá) nulový.

O pokud tedy máte "zákulisní informace od jedné instalační firmy", tak si od ní raději nic neberte, raději ani ty informace.
Zdenek Vojc
Příspěvky: 64
Registrován: sob pro 19, 2020 11:47 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Zdenek Vojc »

rob.brno píše:Té nevyzpytatelnosti GW se právě bojím, kdyby to mělo jasně popsané mouchy, tak s tím může člověk počítat, ale podle vašich zkušeností si to dělá co chce.

Pár zákulisních info:
GW má cca 15vteřin zpoždění vyhodnocování nuly.
V reálu je výkon měniče GW10K jen kolem 3x 2,7kW.
Minulou neděli jsem ho zprovoznil do grid-off režimu a na zkoušku jsem zapnul konvici 2.2kW, v.desku 7.3kW.
Výkon na backUp výstupu byl 9,7kW, které bral z baterky.
jelo tao asi 2 minuty, pak vypla konvice. Takže by to měl unést.
Zdenek Vojc
Příspěvky: 64
Registrován: sob pro 19, 2020 11:47 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Zdenek Vojc »

Zdenek Vojc píše:Zdravím,
dneska v noci se změnila verze z 413 na 415. Nevím co to znamená.
K tomu co píše ersiensi:
provoz měniče bez baterek mi vykazoval chybu VAC failure a opravdu až po připojení baterek se začal chovat vcelku standardně. Např. test smart meteru v PV masteru není možný bez zapojení BMS a baterky. Pak se může stát, že jsou cívky opravdu prohozené.
Mě se také něco nezdá:
Můj měnič je v módu OFF-grid, kdy pomocí stykače měnič odpojím od domu v případě vybití baterie na 40%.
Poslední dny kdy svítilo Slunce, měnič těžil vykrýval spotřebu a přebytkem dobíjel baterku. Paráda. Včera sněžilo, baterka se vybila, měnič se odpojil od domácnosti.
A nastal zvláštní stav, kterému moc nerozumím:
měnič je totálně odpojen od spotřebičů,
hodnoty které ukazuje dnes ráno:
výkon z baterky (14,2kWh): 0W, baterka se přesto vybíjí cca. 0,5% za hodinu a je ve stavu vybíjení (vlastní spotřeba měniče?)

výkon domácnosti: 53W (ale je galvanicky odpojena)
výkon PV: 53W (pod sněhem )
výkon BackUp výstupu: 30W (nic na něm není, je galv. odpojen)
výkon Grid: 350W(to je ze smart meteru, který ja napojen na přívod z EE a jde do domácnosti)

Je jasné, že měnič má vlastní spotřebu. Že by byla indikována jako výkon na BackUp výstupu? Proč výkon domácnosti kopíruje výkon PV a neukazuje nulu ?
Uvidíme co se stane až sleze sníh.
Po odstranění sněhu se vše ustálilo na dodávce 2.3kW do baterky. Hodnoty se srovnaly. Takže dobrý.
ersiensi
Příspěvky: 15
Registrován: stř zář 25, 2019 9:41 am
Bydliště: Martin

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od ersiensi »

Na margo témy max. výroby na fázu. Nemohol som nájsť od začiatku roka žiadnu vyššiu spotrebu na jednej fáze, pričom by bola z FV zároveň pokrytá kompletná spotreba domu. Mám aspoň 2,84kW, čo je viac, ako spomínaných 2,7kW.
Přílohy
Výroba nad 2,7kW 2.png
Výroba nad 2,7kW 2.png (26.89 KiB) Zobrazeno 13684 x

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek