Infinisolar 10kW 3f - komunikace

Měniče InfiniSolar
xkacerx
Příspěvky: 12
Registrován: pon zář 03, 2018 10:12 am

Infinisolar 10kW 3f - komunikace

Příspěvek od xkacerx »

Zdravim vsechny zapalence tohoto menice. Mam dotaz -

Vlastnim tento menic a komunikuji s nim pomoci USB kabelu kdyz je neco potreba nastavit. Ted se mi dostal do ruky uplne stejny menic, ale neni mozne s nim navazat komunikaci.

Zkusim jeste popsat podrobneji - menic mi lezi na stole nezapojeni do site. Mam k nemu jen pripojenou baterii 48V. Menic zapnu propojim USB kabelem k pocitaci. Ve "spravci zarizeni" vidim ze problikne "vstupni USB zarizeni" Neni tam tedy zadny zluty vykricnik. Na pocitaci spustim software "Solar Power", cekam a nic se nedeje, viz. obrazek

Netusite nekdo co to muze byt za problem?

Zkusil jsem menic a pocitac propojit seriovym kabelem (RS232), ale vysledek je stejny. V programu SolarPower jen vidim v zalozce "COM port plug and play settings" napsano COM1 port. Stejne je napsano ve "Spravci zarizeni" (Windows) COM1 port. Zkusil jsem i jiny pocitac a stale stejny problem.
infini.jpg
Diky za rady

Martin
Uživatelský avatar
mati
Příspěvky: 363
Registrován: ned bře 03, 2013 12:11 pm
Bydliště: Paka - city

Re: Infinisolar 10kW 3f - komunikace

Příspěvek od mati »

dle mě to bude stejně chtít nějaký ovladač portu( komunikačního převodníku v propojovacím kabelu ).
V Ínfini nejedu , ale tak nějak to bylo při zprovozňování Axperta MKS.

Nic si z prvních neúspěchů nedělej - třeba podle docenta youdy je to standartní postup! Pokud by komunikace najela hned , tak by jsme ti oba stejně řekli , že je třeba se v souboru zařízení pořádně povrtat - jako test toho , že to zítra ráno nespadne.


xkacerx píše:Zdravim vsechny zapalence tohoto menice. Mam dotaz -

Vlastnim tento menic a komunikuji s nim pomoci USB kabelu kdyz je neco potreba nastavit. Ted se mi dostal do ruky uplne stejny menic, ale neni mozne s nim navazat komunikaci.

Zkusim jeste popsat podrobneji - menic mi lezi na stole nezapojeni do site. Mam k nemu jen pripojenou baterii 48V. Menic zapnu propojim USB kabelem k pocitaci. Ve "spravci zarizeni" vidim ze problikne "vstupni USB zarizeni" Neni tam tedy zadny zluty vykricnik. Na pocitaci spustim software "Solar Power", cekam a nic se nedeje, viz. obrazek

Netusite nekdo co to muze byt za problem?

Zkusil jsem menic a pocitac propojit seriovym kabelem (RS232), ale vysledek je stejny. V programu SolarPower jen vidim v zalozce "COM port plug and play settings" napsano COM1 port. Stejne je napsano ve "Spravci zarizeni" (Windows) COM1 port. Zkusil jsem i jiny pocitac a stale stejny problem.
infini.jpg
Diky za rady

Martin
2x 390Wp Trina Solar ,6x 240Wp Schutten, 10x NexPower 145Wp ,2x Solyndra 200Wp, Victron SmartSolar MPPT 150/35 ,Victron SmartSolar MPPT 250/60 , Victron BlueSolar MPPT 100/50 , Axpert MKS2400WPlus , 2x200Ah 24V Winston LiFePo4 , 4x Pylontech UP2500 , Victron Multiplus II 24/3000/32
lubos
Příspěvky: 35
Registrován: pon říj 24, 2011 11:15 pm

Re: Infinisolar 10kW 3f - komunikace

Příspěvek od lubos »

Ahoj. Odkud máš soft? USB jsem taky nerozchodil, ale běží mi to přes převodník RS232/USB .
Mám infini 3k plus. Zkus, třeba to půjde.
Kostěj
Příspěvky: 584
Registrován: úte úno 25, 2014 9:33 pm
Lokalita: Dobrovicko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Infinisolar 10kW 3f - komunikace

Příspěvek od Kostěj »

xkacerx píše: ...a komunikuji s nim pomoci USB kabelu...
Wireshark jde nainstalovat s podporou USB. Wireshark používám často, sice jsem USB nikdy nedělal, ale zkusil bych to. A potom porovnat funkční a nefunkční komunikaci. O měniči nevím bohužel nic.
xkacerx
Příspěvky: 12
Registrován: pon zář 03, 2018 10:12 am

Re: Infinisolar 10kW 3f - komunikace

Příspěvek od xkacerx »

lubos píše:Ahoj. Odkud máš soft? USB jsem taky nerozchodil, ale běží mi to přes převodník RS232/USB .
Mám infini 3k plus. Zkus, třeba to půjde.
Lubosi, software SolarPower mam posledni z roku 2020 co je nabizeno na webu ostrovni.elektrarny.cz. Ja mam jeste i stare PC ktere ma klasicky COM port. Nicmene nejaky prevodnik USB-RS232 (COM) bych mohl vyzkouset.

Diky

Martin
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Infinisolar 10kW 3f - komunikace

Příspěvek od mypower.cz »

Se stejnym infi jsem mel take problem s komunikaci. Komunikace chodila poskozena, nebo vubec, tedy pres USB. Je tam stejny prevodnik na tom USB portu jako v PIP menicich, tentyz cip, tedy 0665:5161 Cypress Semiconductor USB to Serial. Po prechodu na jiny USB RS232 prevodnik a komunikaci s menicem po seriaku komunikace chodi v poho, pripadne chyby koriguju opakovanym ctenim. Zjisteno pri vyvoji pluginu k PHP micrologu pro Infi. Kdo vi, jestli to neni kus od kusu.
xkacerx
Příspěvky: 12
Registrován: pon zář 03, 2018 10:12 am

Re: Infinisolar 10kW 3f - komunikace

Příspěvek od xkacerx »

mypower.cz píše:Se stejnym infi jsem mel take problem s komunikaci. Komunikace chodila poskozena, nebo vubec, tedy pres USB. Je tam stejny prevodnik na tom USB portu jako v PIP menicich, tentyz cip, tedy 0665:5161 Cypress Semiconductor USB to Serial. Po prechodu na jiny USB RS232 prevodnik a komunikaci s menicem po seriaku komunikace chodi v poho, pripadne chyby koriguju opakovanym ctenim. Zjisteno pri vyvoji pluginu k PHP micrologu pro Infi. Kdo vi, jestli to neni kus od kusu.
Je to pro me povzbuzujici zprava ze v tom nejsem sam, ale jedna vec mi nesedi. To co uvadis vyse je jasny - proste z nezjistnych duvodu dochazi k problemu v komunikaci mezi sbernici USB a seriovem portu menice, kterou zajistuje vyse uvedeny cip, ale proc mi nefunguje propojeni seriovym kabelem, ktery ma na obou koncich COM port. Prave z duvodu jednoduchosti jsem vyhrabal stary pocitac ktery jeste COM port ma, ale jak pisu stejne zadna zmena. Chova se to naprosto stejne jako kdyz to propojim pres USB. Mohu sice zakoupit redukci USB to serial, ale moc tomu nedavam. Kez bych se pletl.

Diky

Martin
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Infinisolar 10kW 3f - komunikace

Příspěvek od mypower.cz »

rychlost 2400 baudů je nastavena?
xkacerx
Příspěvky: 12
Registrován: pon zář 03, 2018 10:12 am

Re: Infinisolar 10kW 3f - komunikace

Příspěvek od xkacerx »

mypower.cz píše:rychlost 2400 baudů je nastavena?
Ted jsem v podstate vyzkousel vsechny dostupne rychlosti a stale stejny problem. Menic je osazen

Modbus kartou. Zakoncena je dvema RS-485 porty. K navazani komunikace jsem zkousel mit kartu zasunuto i vyndanou a stale nic, proste se nepripoji. Jen si rikam zda by pres kartu nebylo mozne s menicem komunikovat na takove urovni abych byl schopen nastavovat potrebne parametry jako je tomu v softwaru SolarPower.

Diky

Martin
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Infinisolar 10kW 3f - komunikace

Příspěvek od mypower.cz »

parita, startbit, stop bit, spravne commandy ... tezko rict. Jestli nakonec nebude problem i v tomhle kusu menice. Treba nedotazeny a nedotlaceny nejaky konektor datovy/napajeci do neceho, alchymie. I kdyz pokud to v SolarPoweru funguje, tak do bude jinde zakopany pes.

Ja s inifi komunikuji pres defaultni nastaveni stty pro komunikaci se seriovym rozhranim pres /dev/ttyUSB0 v Raspbianu, jen vzdy projistotu nastavim rychlost pred komunikaci.

V extremu odposlechnout komunikaci a zpusob komunikace SolarPoweru, komunikaci vlastni aplikace a srovnat.
SeaOtter
Příspěvky: 11
Registrován: stř lis 25, 2020 1:36 pm

Re: Infinisolar 10kW 3f - komunikace

Příspěvek od SeaOtter »

xkacerx píše:
mypower.cz píše:rychlost 2400 baudů je nastavena?
Ted jsem v podstate vyzkousel vsechny dostupne rychlosti a stale stejny problem. Menic je osazen

Modbus kartou. Zakoncena je dvema RS-485 porty. K navazani komunikace jsem zkousel mit kartu zasunuto i vyndanou a stale nic, proste se nepripoji. Jen si rikam zda by pres kartu nebylo mozne s menicem komunikovat na takove urovni abych byl schopen nastavovat potrebne parametry jako je tomu v softwaru SolarPower.

Diky

Martin
Zkontroluj zda není posunutý vnitřní konektor ve slotu pro kartu. Já jsem si na tom den lámal zuby, než jsem na to přišel.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek