Pylon Force H2

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm
Reputace: 43

Re: Pylon Force H2

Příspěvek od rasto1 »

Zdenek Vojc píše:Zdravím,
Tak jsem zapojil Pylon Force-H2 baterii 3x3.5kWh k Goodwe et10. A přesto, že v garáži je 7°C, tak aplikace PV-master
ukazuje, že baterie má 29°C , tedy s informací v závorce (from BMS).
Je to opravdu teplota v těch bednách s články? Na omak jsou studené.
Nebo je to teplota BMS jako takového?
Díky
Zdenek
zmeraj si to infra teplomerom, alebo najlesie jedna foto z termokamery a bud sa teplota potvrdi (najde miesto co senzor meria), alebo to bude blud.
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm
Reputace: 70

Re: Pylon Force H2

Příspěvek od Brbla »

Zdenek Vojc píše:Zdravím,
Tak jsem zapojil Pylon Force-H2 baterii 3x3.5kWh k Goodwe et10. A přesto, že v garáži je 7°C, tak aplikace PV-master
ukazuje, že baterie má 29°C , tedy s informací v závorce (from BMS).
Je to opravdu teplota v těch bednách s články? Na omak jsou studené.
Nebo je to teplota BMS jako takového?
Díky
Zdenek
Mám to podobné, v garáži 10°C, změrená teplota na horní baterii uvnitř racku vlastním snímačem 19,4°C a BMS hlásí 29,7°C. Ta teplota se mi od začátku nezdála a proto jsem si nainstaloval oveřené vlastní čidlo.
V cca 16:30 po ukončení nabíjení BMS hlásila 31,0°C a moje čidlo 20,8°C - rozdíl je stále cca 10,3-10,4°C.
Nejspíš to bude systematická chyba (někde v přepočtu °F a °C udělali soudruzi chybu). Poznalo by se to po odstavení pylonů, jejich vytemperování na teplotu místnosti a změření ined po zapnutí, odstavovat baterky se mi ale nechce.
Zdenek Vojc
Příspěvky: 64
Registrován: sob pro 19, 2020 11:47 am
Reputace: 2

Re: Pylon Force H2

Příspěvek od Zdenek Vojc »

Odpověď od Goodwe :
Hello Zdenek,

What PV-Master read out is the BMS temperature, not the module temperature.

I think Goodwe inverter didn`t implement the module temperature registers follow our protocol.

Regards,
Spenser





------------------

Pylon Technologies Co., Ltd.



Spenser Cheung



No. 73, Lane 887, Zu Chongzhi Road, Zhangjiang Hi-Tech Park

Pudong, Shanghai 201203, China

M +86-150 4509 1720 | T +86-21-51317697| F +86-21-51317698

E spenser.cheung@pylontech.com.cn

W www.pylontech.com.cn
Uživatelský avatar
zajo
Příspěvky: 146
Registrován: úte kvě 30, 2017 9:29 am
Reputace: 7

Re: Pylon Force H2

Příspěvek od zajo »

Brbla píše:
Zdenek Vojc píše:Zdravím,
Tak jsem zapojil Pylon Force-H2 baterii 3x3.5kWh k Goodwe et10. A přesto, že v garáži je 7°C, tak aplikace PV-master
ukazuje, že baterie má 29°C , tedy s informací v závorce (from BMS).
Je to opravdu teplota v těch bednách s články? Na omak jsou studené.
Nebo je to teplota BMS jako takového?
Díky
Zdenek
Mám to podobné, v garáži 10°C, změrená teplota na horní baterii uvnitř racku vlastním snímačem 19,4°C a BMS hlásí 29,7°C. Ta teplota se mi od začátku nezdála a proto jsem si nainstaloval oveřené vlastní čidlo.
V cca 16:30 po ukončení nabíjení BMS hlásila 31,0°C a moje čidlo 20,8°C - rozdíl je stále cca 10,3-10,4°C.
Nejspíš to bude systematická chyba (někde v přepočtu °F a °C udělali soudruzi chybu). Poznalo by se to po odstavení pylonů, jejich vytemperování na teplotu místnosti a změření ined po zapnutí, odstavovat baterky se mi ale nechce.
Goodwičko nepotřebuje vědět teplotu článků, Pylon posílá do měniče jen informaci o maximálním nabijecím proudu, který může do baterky pouštět a BMSka pylonu si řeší teploty článků sama.
Panely: 4,665kWp (9poly*275 Wp Winaico)-jih; (6mono*365Wp Sunergy)-východ; Měnič: GoodWe GW3648D-ES; Baterky: LiFePO4 24,0kW 500Ah (10*PylonTech US2000B - 2,4kWh)
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm
Reputace: 70

Re: Pylon Force H2

Příspěvek od Brbla »

zajo píše:
Goodwičko nepotřebuje vědět teplotu článků, Pylon posílá do měniče jen informaci o maximálním nabijecím proudu, který může do baterky pouštět a BMSka pylonu si řeší teploty článků sama.
To je post trochu mimo.

Otázka nezní, jestli Goodwíčko potřebuje znát teplotu Pylonů, ale k čemu je teplota, kterou BMS pylonů posílá do goodwíčka jako teplotu "temperature From BMS", vztažená a zda je v pořádku, nebo "šmajdá".
Dle mých kontrolních měření šmajdá cca o 10°C.
Uživatelský avatar
zajo
Příspěvky: 146
Registrován: úte kvě 30, 2017 9:29 am
Reputace: 7

Re: Pylon Force H2

Příspěvek od zajo »

Brbla píše:
zajo píše:
Goodwičko nepotřebuje vědět teplotu článků, Pylon posílá do měniče jen informaci o maximálním nabijecím proudu, který může do baterky pouštět a BMSka pylonu si řeší teploty článků sama.
To je post trochu mimo.

Otázka nezní, jestli Goodwíčko potřebuje znát teplotu Pylonů, ale k čemu je teplota, kterou BMS pylonů posílá do goodwíčka jako teplotu "temperature From BMS", vztažená a zda je v pořádku, nebo "šmajdá".
Dle mých kontrolních měření šmajdá cca o 10°C.

Něco musí strčit do grafů na SEMS, Přece tam nebudou dávat napětí každého článku, co je jedno 99% zákazníkům. Myslím si, že pro "standardního" uživatele je podle mně důležitější teplota BMS obzvláště pro teplejší oblasti a i pro případ připadné reklamace...
Panely: 4,665kWp (9poly*275 Wp Winaico)-jih; (6mono*365Wp Sunergy)-východ; Měnič: GoodWe GW3648D-ES; Baterky: LiFePO4 24,0kW 500Ah (10*PylonTech US2000B - 2,4kWh)
paja-fve
Příspěvky: 45
Registrován: úte říj 20, 2020 4:30 am
Reputace: 1

Re: Pylon Force H2

Příspěvek od paja-fve »

už jste někdo přišel na to k čemu je na Force h2 ta wifi antena? Nedá se k tomu připojit.
GW8K-ET (FW.614), 4.4kWp CanadianSolar365 - 2S Vychod, Jih, PylonTech Force H2 7.2kW.
misa84
Příspěvky: 96
Registrován: úte říj 19, 2021 10:21 pm
Reputace: 1

Re: Pylon Force H2

Příspěvek od misa84 »

Trochu off, ale kdyby náhodou, wifi u h2 je v podstatě jen kvuli upgrd firmware, k wifi se dá připojit v defaultu nemá heslo, poté přes webové rozhraní prohlížeče stačí zadan 10.10.100.254 jak u měniče a jsme v webovém rozhraní baterií kde jde nastavit podstatě pouze wifi AP-klient a upgr firmware, možná pro vzdálený přístup servisu dobrý, jiné využité jsem nenašel...zatím...
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Pylon Force H2

Příspěvek od tomas »

Brbla píše: Mám to podobné, v garáži 10°C, změrená teplota na horní baterii uvnitř racku vlastním snímačem 19,4°C a BMS hlásí 29,7°C. Ta teplota se mi od začátku nezdála a proto jsem si nainstaloval oveřené vlastní čidlo.
V cca 16:30 po ukončení nabíjení BMS hlásila 31,0°C a moje čidlo 20,8°C - rozdíl je stále cca 10,3-10,4°C.
Nejspíš to bude systematická chyba (někde v přepočtu °F a °C udělali soudruzi chybu). Poznalo by se to po odstavení pylonů, jejich vytemperování na teplotu místnosti a změření ined po zapnutí, odstavovat baterky se mi ale nechce.
Solax ukazuje teplotu Pylontech H48050 také o cca 10°C více než je ve skutečnosti.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Frantom
Příspěvky: 1
Registrován: sob lis 13, 2021 9:52 pm
Reputace: 0

Re: Pylon Force H2

Příspěvek od Frantom »

V nabídce FVE mi nabízejí tuto baterii. Můj požadavek byt LiFePo4.
Napohled tedy ok, všechny e-shopy tvrdí že je LiFePo4. Ale je to skutečně tak?
Když však kouknu na technický list u výrobce FORCE H2 sekce PDF Download, tak tam chemii baterek neuvádí. Není ani jinde v popisu na jejich webu. Kde je tedy jistota že se jedná o LiFePo4?
V obsáhlejším návodu k obsluze je občas zmíněno "Li-iron (LFP)" nebo i "Li-ion(LFP)".
Vrtá mi to hlavou a tak jsem hledal na webu a podle unboxing videa jsem našel štítky přímo na baterce.
No a jak vidíte na štítku je nápis Li-ion Battery:
PylontechH2.jpg
Obávám se aby to v reálu nebyly obyčejné Li-ionky.
Dík za případné uklidnění ;)
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Pylon Force H2

Příspěvek od brin »

Byl bych v klidu. Nominální napětí je 96V a to je čistě dělitelné jen 3,2 V, bude tam 30 článků v sérii. A vzhledem k nabíjecímu napětí 108 V je to určitě lifepo, to vychází na 3,6 V na článek. U ternárního lithia by byl ten rozdíl mezi jmenovitým a nabíjecím napětím výrazně větší.
misa84
Příspěvky: 96
Registrován: úte říj 19, 2021 10:21 pm
Reputace: 1

Re: Pylon Force H2

Příspěvek od misa84 »

Taky mě to ze začátku donutilo dát nad ní hasící balon :-) , Ale v návodu přes čínský překladač píšou "Li-iron LFP" , takže LFP-ok .Lithium je ve všech ne tak proč běžným uživatelům motat hlavy :-D
Uživatelský avatar
Jana
Příspěvky: 2
Registrován: pon říj 24, 2022 10:11 pm
Reputace: 0

Re: Pylon Force H2

Příspěvek od Jana »

Dobrý den,
prosím o radu. Byly nám nabídnuty na výběr : baterie Pylon Force H2 s kapacitou 10,65 kWh nebo baterie Dyness Tower T10 s kapacitou 10,66 kWh. Baterie bude umístěna v domě. Prosím o radu, která baterie je lepší.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Pylon Force H2

Příspěvek od kyocera »

Dobrý den,
pro Jana, obě baterie mají uvedený stejný počet cyklů a obě baterie se umístují v domě.
A zkuste trochu více popsat Váš projekt .
Tedy nějaká certifikovaná montážní firma Vám udělala cenovou nabídku na realizaci fotovoltaiky ve Vašem domě s dotací ?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
Jana
Příspěvky: 2
Registrován: pon říj 24, 2022 10:11 pm
Reputace: 0

Re: Pylon Force H2

Příspěvek od Jana »

Ano, máme domluvenou realizaci s certifikovanou firmou, rádi bychom využili zelenou úsporám. Instalovaný výkon FVE 5,5 kWp, Typ FV panelů CanadianSolar 12 ks, Hybridní asymetrický 3F měnič GoodWe GW10K-ET, Bezdrátový přenos HDO – vysílač +spínač EP RFSG-1M + EP RFSA-61. Původně jsme měli mít Bateriové úložiště Pylontech H2 10,65 kWh. Firma nám ale nabídla baterie Dyness Tower T10 s kapacitou 10,66 kWh se zdůvodněním, že jsou lepší.
Problematice nerozumím, ráda bych tedy přivítala radu někoho nezávislého.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Pylon Force H2

Příspěvek od kyocera »

Dobrý den,
pro Jana,
tady na tomto foru se řeší fotovoltaické systémy bez dotací, ostrovní systémy stavěné svépomocí.
Ostrovní systém představuje větší svobodu a větší nezávislost . Pokud Vám něco nabídne firma s dotací, tak ten kdo podlehne a přijme dotaci má ve výsledku větší závislost na DS. Obecně dotace deformují trh . Někdo namítne, že dotace jsou peníze zadarmo a je škoda je nevyužít. Ale ani já ani členové fora mypower s takovým názorem nesouhlasí
a v podmínkách tohoto fora je , že výměna technických informací a diskuze jsou pro projekty bez dotací.
Ale jinak to co Vám nabízí firma je standartní nabídka a firmy staví z mat. co je aktuálně k sehnání. Obě baterky mají stejný počet cyklů a technicky jsou srovnatelné . Je škoda, že problematice nerozumíte, ale tady na foru je jedna žena, která na začátku také problematice nerozuměla, ale vše studovala a pak sama za pomocí rad členů fora mypower si sama před roky zapojila svoji první vlastní fotovoltaický ostrovní systém. Nakonec vymyslela i svůj vlastní systém řízení fotovoltaické elektrárny a k tomu radí a poskytuje technickou podporu pro ostrovní fotovoltaické systémy podle jejího řízení zde https://vati.cz/valc/ Vymyslela tedy vlastní český výrobek. A na tomto foru ji můžete najít pod přezdívkou Vata.
A tato žena popisuje svoji vlastní fotovoltaickou ostrovní elektrárnu zde
https://vati.cz/fve-1-zamer/
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek