Ostrovní systém? To je jedno, plaťte!

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Re: Ostrovní systém? To je jedno, plaťte!

Příspěvek od solárník »

:D 6000,- ročně je přesná polovina úspory energie mých několika solárních panelů a větrníku dohromady. Zřejmě si myslí, že jsem padlej na hlavu. Ještě že na vesnici nikdo nic nezkoumá. A jestli někdo přijde, tak povolím vrtuli u turbíny, ať mu to usekne palici.

Aneb celé je to velký nesmysl několika idiotů, kteří chtějí z ostatních dělat blbce. Jako ten zákon o tom, že panel smí na střechu instalovat jen pověřená osoba, samozřejmě za nekřesťanské peníze. Být v Americe, tak stojím na prahu s nabitou brokovnicí a může někdo přijít, že se mu něco nelíbí.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Ostrovní systém? To je jedno, plaťte!

Příspěvek od Roger »

Klid, on nikdo k tobe neprijde, proc taky... Toho bych se nebal. I v CR se prekvapive cti zasada, ze se nevybira, pokud naklady jsou vyssi nez vyber...
Ale az neco vyhori, tak pojistovna si to uz pohlida..

A ten spolek je dobrovolny a jiste neni urceny ostrovnikum, ty si udelaji vlastni spolek u piva.

Proc by k tobe nekdo chodil, pokud tim panelem nekoho neohrozujes ci neomezujes?
Ps: Na ten vetrnik nemusi byt ohlaseni? Zalezi asi, jak je vysoky...
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Ostrovní systém? To je jedno, plaťte!

Příspěvek od Frenky »

Tento mail jsem dostal od mého kamaráda. Nedá mi abych se s Vámi tady o něj nepodělil. Dotyčný si zatím nepřeje být identifikován, tak budu vystupovat jako jeho tiskový mluvčí.

Jste trochu zmateni.
V cenovém rozhodnutí se píše:
419,22 Kč/MWh ...včetně spotřeby zákazníka v ostrovním
provozu na území České republiky prokazatelně odděleném od elektrizační soustavy...

Povšimni si slůvka "zákazníka". Pokud mám ostrov, nemohu být a ani nejsem sám sobě zákazníkem. Je to směrováno jinam, zde je příklakd: ve Škodovce je Škoenergo s elektrárnou+teplárnou a dodávaj proud do fabriky. Pokud nastane totální výpadek okolní sítě, odpojí vnější přívody, ale fabrika díky Škoenergu pořád pojede. Bude to ostrov, ale protože si vzájemně posílají faktury (a existuje zákazník), bude tam i zmíněná částka 419Kč/MWh. Pokud budeš mít doma ostrov a současně budeš podnikatelem a budeš si posílat faktury (může být výhodné, když soukromá osoba vlastnící elektrárnu prodává elektriku živnostníkovi, ač to jsou stejné osoby), pak na té faktuře také musí být zmíněná částka.

Nejsem právník, ale myslím si, že to tak je. Jestli chceš, zveřejni to (ale mé jméno vynech).

*sun* *sun* *sun* *sun* *sun* *sun* *sun* *sun* *sun* *sun* *sun* *sun* *sun* *sun* *sun* *sun* *sun* *sun* *sun*
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Ostrovní systém? To je jedno, plaťte!

Příspěvek od střídač »

Frenky píše:Jste trochu zmateni.V cenovém rozhodnutí se píše:
Frenky, již jsem to zde psal několikrát, nejsme podnikatelé, tudíž jsme mimo "jurisdikci" Regulačního úřadu.

Existuje i možnost přenechání vyrobené el.energie. Neprodáváme, nejsme podnikatelé.
Pronájem solárního pole, včetně z toho plynoucí el. energie. Opět, nejsme podnikatelé, atd. atd.

S novým občanským zákoníkem se Nového Roku se mnohé změní, ale princip zůstane zachován.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Ostrovní systém? To je jedno, plaťte!

Příspěvek od Frenky »

Já vím, byl jsem jen tiskový mluvčí a chtěl jsem jen problematiku zdůraznit.
Jsem rád že máme společný názor.

nejsme podnikatelé, tudíž jsme mimo "jurisdikci" Regulačního úřadu.

PS: Máme tady spousty čtenářů a návštěvníků. :D

*sun* *sun* *sun* *sun* *sun* *sun* *sun* *sun* *sun* *sun* *sun* *sun* *sun* *sun* *sun* *sun* *sun* *sun*
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek