Napajedla 1880 Wp

Ostrovní FVE před rozšířením, většími úpravami, stěhováním, témata s nefunkčními odkazy, odstraněnými obrázky, atd.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od mypower.cz »

prekablovano
Obrázek

Edit: proc tam neni predni kryt na tristaru ? Protoze jsem nechtel vylamovat pruchodky, protoze tristar mam pouze zapujceny a tak jsem kable vyresil predem misto predniho panelu.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od mypower.cz »

mno a jeste jsem to dal s dovolenim pod sebe, at se to da srovnat (pokud se klikne na Zobrazit vse).

Obrázek
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od SJM »

Po instalaci Tristaru relativně vzrostly zisky FV2 ve srovnání s FV1.
soooc
Příspěvky: 94
Registrován: sob srp 20, 2011 10:31 pm

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od soooc »

Ještě by to chtělo, aby se objevil oskar :)
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od mypower.cz »

soooc píše:Ještě by to chtělo, aby se objevil oskar :)
zitra by se oskar mel konat hned jak pres noc odleze ten velikansky mrak co dneska lezl pres CR.. pokud bude, tak to bude mazec .. EP vs. TS pri zatazenem pocasi a EP vs TS pri slunci. Za tim mrakem je ale jeste jeden. Jestli to ta dira mezi mrakama stihne behem noci (jako obvykle) a v noci bude krasne jasno tak me to pekne nas**** :D

obavam se ale ze ..... no nevim ...

Obrázek

I kdyz za tim druhym mrakem, ktery tu bude nekdy brzo k ranu asi je dalsi dira... no ... hele kdo je tu meteorolog ? rongic .. :)

Zdroje:
http://www.yr.no/place/Czech_Republic/Z ... _hour.html
http://oiswww.eumetsat.org/IPPS/html/MS ... SEGMENT15/
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od mypower.cz »

:D skoro to dopadlo tak jak jsem nakreslil. Obrovsky mrak skoncil presne tam kde jsem ho v tuto dobu cekal (za slovenskem), v noci samozrejeme jasno, ovsem ten druhy mrak vlevo se rozpadnul, coz znamena, ze je jasno i pres den a ze to dneska podrtim (topim elektrikou, zhrivam vodu elektrikou, i nejaka pracka dneska padne), ale zase abych stihnul i neco dobit ... po tech skaredych dvou dnech.

Obrázek
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od joseff »

tak prijemne drceni!

pri pohledu na predpoved mame asi radost vsichni a zda se, ze nas ceka dalsich aspon 7 dnu drceni v kuse! - to je super

mate nekdo do sveho systemu nejak automaticky zabudovanou interakci s predpovedi pocasi? Tzn. ze pokud by byla prizniva, tak se to da podrtit trochu vic a pokud by v dalsich dnech prizniva nebyla, tak by byla snaha zachovat co nejvice nabite baterky?
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od drama »

Já jsem tohle plánoval. Tím že mám vše už hotové a naskriptované na routeru, mohl bych to okamžitě realizovat, ale nakonec nemám potřebu. Baterie je totiž třeba šetřit vždy, tím pádem jde jen o zpracování přebytků či načasování velkého odběru. Osvědčuje se mi před velkým odběrem nechat baterie 1-2h ve absorbci - čili toto bych mohl automatizovat, ale kromě praní zatím nic co by odebíralo hodně energie nemám. V případě pračky je to ale zbytečné automatizovat, protože ta se stejně musí ručně naskládat... Nicméně uvažoval jsem o dvoutlakém systému na rozvod vody a namražování mrazáku/lednice přes den. Tohle do budoucna asi rozjedu - v Arduinu přidám k PWM výstupu jeden logický, který bude mít vyšší prioritu než PWM, nebo se zapne od určitého plnění střidy...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od mypower.cz »

6.12 kWh dneska
:shock: :o

Elektrika asi za 36 korun zdarma = 24 rohliku v albertu = kotel zradla

hukot :D

Ja vim.. drama tohle dela s 840Wp systemem :D holt mackam z toho co mackat jde.. Ted otazka.. je to tristarem / neni to tristarem... jsem tak 50/50 ze ano a ze ne ... dneska byly totiz podminky takove, ze jsem mel ze vcerejska a predvcerejska vybito a k tomu jsem to cely den drtil co to slo, ale zase s rozumem, at mam taky i nabito, takze system mel co delat aby stihal.

No jako kazdopadne pekny vysledek, ja jsem s tim spokojen :)
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od JiříK »

Každopádně dnes překvápko, NiCd garáž plně nabito-včera večer už jsem byl na 10,7V. Je pravdou, že jsem cosik (dost) přihodil na střechu :-)
A Pb doma ve floatu, sic s menší dopomocí nabíječky v čase NT, ale je to prima-jak jsem přihodil (taky dost) panely 60°na JZ, tak v 16:30 tyto jely na 70%... Velmi potěšující na půlku října...
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od drama »

mypower.cz píše:6.12 kWh dneska
Ja vim.. drama tohle dela s 840Wp systemem :D
Ale kdepak, já dnes jen 3.6kWh a můj strop je kolem 5kWh. Bohužel se to tu od 11h dosti hemží slabou vysokou oblačností. Leč nestěžuji si, jedna pračka na 40° a 2 kubíky dřeva nařezány...
bert
Příspěvky: 365
Registrován: stř zář 07, 2011 10:09 pm

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od bert »

mypower.cz píše:6.12 kWh dneska
:shock: :o
Gratulujem!
Ja dnes asi 11,25kWh, no z toho asi 3,5kWh rovno spotrebované. K absorcii som sa po tej štvordňovej mizérii ani nepriblížil. Na najslabšom článlu lítia (rozdiel medzi najsilnejším a najslabším článkom je 0,02V), som od rána nabral 0,04V :roll: . Toš, asi to lítim bude ozaj tvrdý zdroj :) . Dúfam, že počasie zajtra a pozajtra dovolí batériám nabrať plný stav.
Prajem všetkým veľa slnka. *sun*
atom
Příspěvky: 436
Registrován: sob čer 02, 2012 8:22 pm
Bydliště: 580m n.m. na Vysočině

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od atom »

tak to ti dneska pěkně fičelo. 6,16 kWh hmm. drama to v létě dá i s 800Wp to jo, ale teď už je bez šance (3,63 kWh).

2349 : 3371Wh do 15:00 (v 14:30 už vidím baterku nabitou)
800:1080Wh tak tristár si máknul místo +35% dalo to 1080 pole +43.5%, takže by se dalo říci, že ten regl z panelu vydoloval dalších 8,5% energie navíc oproti EP :yes:

Mě dneska na vysočině nasvítilo 8,3kWh u tristaru a 1760Wp
8,3kWh -
8,3kWh -
2x Tristar / 17kWh v lithiu / 7,3kWp na střeše / 2xXTM-4000 / >31MWh :o / start 05/2012 s 440Wp.
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od SJM »

mypower.cz píše: Ted otazka.. je to tristarem / neni to tristarem... jsem tak 50/50 ze ano a ze ne ...
atom píše: 2349 : 3371Wh do 15:00
800:1080Wh tak tristár si máknul místo +35% dalo to 1080 pole +43.5%, takže by se dalo říci, že ten regl z panelu vydoloval dalších 8,5% energie navíc oproti EP
Čím jiným by to mohlo být? Výsledek včerejšího dne (oblačno) i dneška (slunečno) je poměrně jasný ve prospěch MS TS, zvláště v porovnání s předchozími dny.
luge
Příspěvky: 751
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Bydliště: SK

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od luge »

SJM píše:
mypower.cz píše: Ted otazka.. je to tristarem / neni to tristarem... jsem tak 50/50 ze ano a ze ne ...
atom píše: 2349 : 3371Wh do 15:00
800:1080Wh tak tristár si máknul místo +35% dalo to 1080 pole +43.5%, takže by se dalo říci, že ten regl z panelu vydoloval dalších 8,5% energie navíc oproti EP
Čím jiným by to mohlo být? Výsledek včerejšího dne (oblačno) i dneška (slunečno) je poměrně jasný ve prospěch MS TS, zvláště v porovnání s předchozími dny.
Mne sa to v tých Filipovych grafoch stále nazdá.U mňa dnes pri tiež celodennej polooblačnosti bolo vyrobené 3,6kWh,880Wp,používam EP
Pozorujem denne detaily FVE Napajedlá a beriem do úvahy aj počasie.Bude tam niekde problém keď to zrovnávam s mojím 940 Wp systémom alebo bratovým 868Wp stále tam chýba výkon.EP dá niečo menej ako MS TS ale velký rozdiel to nieje keď si to zrovnávam s Dramom.Som zvedavý na nasledujúce slnečné dni.
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od SJM »

Také je značný rozdíl mezi dnešními výsledky měření z Tristaru vs. měření Napajedla na FV2.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od mypower.cz »

SJM píše:Také je značný rozdíl mezi dnešními výsledky měření z Tristaru vs. měření Napajedla na FV2.
To muze byt i tim, ze tristar meri data v jinem okamziku nez mereni mimo tristar. Ovsem je tam o neco malo vic nez kilowatt ... zajimave ..

Metodika mereni wattstatistik je takova, ze se vezme 15 minut proud z panelu * napeti na panelech z kazdeho mereni (tedy vse co do systemu vstupuje panelama), spocita se prumer za 15 minut a z toho je vysledek ve Watt/15minut. Z techto 4 15timinutovek se udela souctem watt/hodina. Nejmensi "frame" pro mereni vykonu je tedy 15 minut. I kdyby behem 15ti minut prisel jediny vzorek, chape se to jako konstantni vykon po celych 15 minut. Dalsich 15 minut pokud neni ani jeden vzorek, pak je vykon nulovy. Pokud je vice vzorku behem 15ti minut, udela se 15ti minutovy prumer a tento se povazuje za trvaly vykon po dobu 15ti minut. Pri 2minutovem mereni tedy prumeruju maximalne 7 mereni, u dramy (posila v 5ti minutovych intervalech) maximalne 3 mereni proudu a napeti.

Ty data samozrejme nemam problem dat k dispozici, pokud z toho chce nekdo delat nejake presnejsi, nebo uplne jine vysledky, staci rict, vyexportuju. A nebo pokud nekdo navrhne lepsi select do databaze nez je ted, taky nebudu protestovat a databazovy dotaz, ktery pocita wattstatistiky ted klidne poslu na prozkoumani. Je to nekolik v sobe vnorenych SQL dotazu, kde se vysledky postupne zpracovavaji do uzitecnejsi formy tak aby data vylezly pripravene a setridene nejlepe primo pro zakešování a pote zobrazeni.
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od SJM »

Pro porovnání by bylo vhodné připojit TS na FV1, pokud je to možné.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od mypower.cz »

SJM píše:Pro porovnání by bylo vhodné připojit TS na FV1, pokud je to možné.
tohle chci taky zkusit, mozna pozitri to prehodim.
jara
Příspěvky: 166
Registrován: úte zář 11, 2012 11:59 pm

Re: Napajedla 1880 Wp

Příspěvek od jara »

Zdravim, videl jsem ze mate 2x EPsolar 4215 a chtel bych se zeptat jestli jdou zapojit k sobe na jedny baterie a jeden menic napeti? Budu mit 24 v system a jeden tento regulator a chtel bych pozdeji dokoupit jeste jeden tento reg. a nekde jsem cetl, ze jich jde k sobe zapojit pres komunikacni port az 16? V mem pripade bych dokoupil jen panely a dalsi EPsolar.
Panely 2,5 Kw ,regulator PCM 8048,baterie 720 Ah, system 24v, menic 5000W

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek