MyPower MicroLog monitoring článků

Diskuze k opensource loggeru MyPower MicroLog
lanyho
Příspěvky: 59
Registrován: pon čer 09, 2014 10:09 am

MyPower MicroLog monitoring článků

Příspěvek od lanyho »

Zdravím přátelé

Přecházím na Lifepo4 baterie na chatě a řeším vzdálený monitoring jednotlivých článků.
Arduino jsem oživil, odesílá data na mypower, ale řeším jak docílit měření jednotlivých článků.
Nevím jak v arduinu nastavit odčítání příklad: A2=(měř.hodnotaA2(669)) - (měř.hodnotaA1(331)) atd.A3=(měřA3-měřA2)


Spousta uživatelů řeší monitoring a tohle mi přijde jako nejlepší.....
Nezkoušel někdo?
microlog.jpg
On grid 8kwp (35 x renesola 235W + Sunny TRIPOWER 8000TL) PV-log
off grid chata 3 x 240w Epsolar + 10 x 220w Victron Energy SmartSolar 250/60 PJ 5000W LF 24V
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: MyPower MicroLog monitoring článků

Příspěvek od mypower.cz »

Tak pokud by se data posilaly na mypower.cz tak se s tim da pocitat a hodnoty na strane serveru prepocitat pri znalosti na kterem pinu je ktery clanek. Vsechny predchozi clanky od mereneho clanku odecist.

Microlog jako takovy, aby data zobrazoval jak je potreba, by potreboval programatorskou upravu.

Nastavenim minima a maxima to nepujde. Minimum je totiz vzdy 0 a maximum pocet clanku x napeti na jednotlivych clancich. Pokud ma clanek rekneme 4V, tak je to 0-4 pro 1 clanek, 0-8 pro 1 a druhy clanek v serii, 0-12 pro 1, druhy a 3 clanek v serii, 0-16 ..... . Jina vec je pokud by se galvanicky (aby zem mel kazdy clanek na minusu a mereni na plusu) podarilo mereni oddelit a z clanku by lezla hodnota 0 - 5V pro kazdy jednotlivy clanek, coz je ale elektronicka komplikace.

Nemuzeme jednim arduinem merit napeti proti vice ruznym zemim, to bez elektroniky nejde. respektive spojenim zemi na baterkach by doslo ke zkratu na baterkach.
lanyho
Příspěvky: 59
Registrován: pon čer 09, 2014 10:09 am

Re: MyPower MicroLog monitoring článků

Příspěvek od lanyho »

Díky admine, za odpověď. Mě je toto tak nějak známo. Elektronicky bych to nechtěl řešit, bohužel moje programátorská úroveň je hodně slabá. Spíš toto byl takový nápad pro tuto komunitu a směrem k tobě jak oprášit tento, z mého pohledu, geniální projekt. Třeba to vzbudí odezvu k finanční podpoře, s čímž já určitě nemám problém. ;)
On grid 8kwp (35 x renesola 235W + Sunny TRIPOWER 8000TL) PV-log
off grid chata 3 x 240w Epsolar + 10 x 220w Victron Energy SmartSolar 250/60 PJ 5000W LF 24V

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek