Transformátory pre meniče LF

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
Odpovědět
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Reputace: 85
Bydliště: Rosovice

Transformátory pre meniče LF

Příspěvek od Jozef51 »

Vcera mi doslo z firmy JK-ELTRA, Heřmanův Městec toroidne trafo ktore malo v zadani nasledujuce parametre. Prevod naprazdno 26V->220V, vykon 5kW. Vysledok je v prilohe. Hmotnost trafa odhadujem okolo 40kg (viem zvazit iba do 25kg). Odber naprazdno som meral po kompenzacii indukcnosti trafa kondenzatorom M47 a bola tesne pod 14W.
Cena trafa je bez DPH 6500Kc+300Kc priplatok za kvalitnejsie jadro teda celkove 6800Kc.
Na zaver este podakovanie sponzorovi ktory umoznil tento nakup.
Ak mate ine vhodne trafaky pridajte ich do tohto vlakna. Nech je info nie roztahane po celom MyP.
Přílohy
Trafo 5kW_stitokX.jpg
Trafo 5kW_zarucny listX.jpg
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Transformátory pre meniče LF

Příspěvek od kodl69 »

Pěkný. Ten sekundár (teda vlastně primár) vodičem CYa mi přijde hodně, trochu bych měl obavy o to, co to udělá po nahřátí.
1.2V na závit, to se pak ten sekundár vine snadno. Co by to chtělo, tak sekundár pěkně rozdělit poi celým obvodu trafa, tady je kus volnej. Ten sekundár je CYa35mm2 nebo víc?
Stálo by ještě za pokus tím prohnat nějaký kilowaty, aby bylo patrný oteplení... V každým případě je to mohutnější než dvě trafa z PJ8000 dohromady, ty mají tak 25kg, přesně jsem je nevážil.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Transformátory pre meniče LF

Příspěvek od Vitek »

kodl69 píše:Pěkný. Ten sekundár (teda vlastně primár) vodičem CYa mi přijde hodně, trochu bych měl obavy o to, co to udělá po nahřátí.
1.2V na závit, to se pak ten sekundár vine snadno. Co by to chtělo, tak sekundár pěkně rozdělit poi celým obvodu trafa, tady je kus volnej. Ten sekundár je CYa35mm2 nebo víc?
Stálo by ještě za pokus tím prohnat nějaký kilowaty, aby bylo patrný oteplení... V každým případě je to mohutnější než dvě trafa z PJ8000 dohromady, ty mají tak 25kg, přesně jsem je nevážil.
Sekundár 26V 192A ... slušné

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek