Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

Plazivec píše:
Vitek píše:Za mě jsem to vyřešil pořízením nového. starý zůstává na náhradní díly.
Docela dost vysoká spotřeba těch krabiček na vyrobenou kWh. :?
Je potřeba znova upozornit že téměř ve všech případech si za to mohl uživatel sám, stejně jako já....
1,5 MWh vyrobeno na MPPT za 6 tisíc. přijde ti to špatně?
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am
Reputace: 39

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Plazivec »

Vitek píše: 1,5 MWh vyrobeno na MPPT za 6 tisíc. přijde ti to špatně?
Podle mé ceny DS bych 1000 prodělal. Takže ano, špatně, ale pokud je to moje chyba, tak to jde na můj vrub.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

Plazivec píše:
Vitek píše: 1,5 MWh vyrobeno na MPPT za 6 tisíc. přijde ti to špatně?
Podle mé ceny DS bych 1000 prodělal. Takže ano, špatně, ale pokud je to moje chyba, tak to jde na můj vrub.
my co máme cenu za kwh kolem 7 až 9 kč si mneme zato ruce ..

největší sranda je jak se všechny debaty zaserou nic neříkajícíma hovnama ( taky k nim přispívám) a proto bych se rád vrátil k tématu, děkuju
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am
Reputace: 39

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Plazivec »

Vitek píše:................
největší sranda je jak se všechny debaty zaserou nic neříkajícíma hovnama ( taky k nim přispívám) a proto bych se rád vrátil k tématu, děkuju
Všema dvaceti souhlasím. Vlastně jsem nějak tak nešikovně směřoval k jistému dotazu, protože mi přijde divné, žeby ta spotřeba reglů byla tak vysoká. Dotaz zní nějak takhle:
Jaké jsou důvody objednávat levnou kopii, když je tak vysoká možnost jejího znefunkčnění a tím zvýšení nákladů, navíc v nejisté kvalitě provedení?
A teď se opravdu ptám, nemyslím to ironicky, protože tuším, že za tím budou nějaké důvody ohledně komunikace/automatizace/spolupráce s originál Vitrony - další krabice/měniče. Ber to tak Vítku, že já tý hatmatilce, když se bavíte o vitronech /řízení, komunikace/ prd rozumím a tak přirozene nemůžu mít ani tušení VCG.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

Plazivec píše:
Vitek píše:................
největší sranda je jak se všechny debaty zaserou nic neříkajícíma hovnama ( taky k nim přispívám) a proto bych se rád vrátil k tématu, děkuju
Všema dvaceti souhlasím. Vlastně jsem nějak tak nešikovně směřoval k jistému dotazu, protože mi přijde divné, žeby ta spotřeba reglů byla tak vysoká. Dotaz zní nějak takhle:
Jaké jsou důvody objednávat levnou kopii, když je tak vysoká možnost jejího znefunkčnění a tím zvýšení nákladů, navíc v nejisté kvalitě provedení?
A teď se opravdu ptám, nemyslím to ironicky, protože tuším, že za tím budou nějaké důvody ohledně komunikace/automatizace/spolupráce s originál Vitrony - další krabice/měniče. Ber to tak Vítku, že já tý hatmatilce, když se bavíte o vitronech /řízení, komunikace/ prd rozumím a tak přirozene nemůžu mít ani tušení VCG.
Ahoj ono totiz ne vzdy je original od kopie jiny. Kolikrat se resi jen treba jiny firmware jelikoz HW jde fakt pekne okopirovat a to jak DPS tak jsou zneritelne indukcnosti materialove zalezitosti atp. Vse je otazka penez. I kdyby to byla kopie a nebo jen nepovedeny kus je to jedno jedno je jiste EU nas nuti kupovat veci ktere nechceme a kdyz tak jsou predrazene. Treba victron. Nekde zde zaznelo ze zase si clovek predplaci podporu servisniho technika a schopnost opravit to.
Ano se vsim souhlasim

Nicmene je to trh kazdy si dnes muze koupit ci chce. Rozhodne nelituju jen jsem zde prezentoval cestu jak je jednoduche zlikvidovat pomoci zmeny firmwaru kopii resp klon. Tusim ze kdybych to nepripojoval na origo victron connect aplikaci a nemel potrebu zmenit nastaveni napeti v regulatoru coz mimochodem prave u victronu lze az po upgradu na nejnovejsi verze ( pokud je pc pripojen libovolne kdykoliv k netu aktualizuje asj svou databazi) tak se tan nedostaneme. No a ja asi v zapalu boje v minulosti dal upgrade firmwaru. Coz se mohlo projevit az po par dnech tim chovanim co popisuji.

Tim bych Vas vsechny chtel vyvarovat se nakupu klonu victronu kde hrozi toto.....

To jest moje zjisteni. Budis uspokojenim ze vyrobce mi zasila vyreklanovany novy kus a to jeen komunikaci 8 mailu 1 video 2 fotky popis chovani....

Je to na Vas nenutim Vas nikoho jit touto cestou. Pokud ale tento regl se opet pokazi jiz budu kupovat jen prumyslove profi verze i za cenu vysokou.

Berte toto jako dalsi slepou ulicku kterou Vitova chatrc pro vas prozkoumala... a to v ramci sveho ztrapneni a nekolikanasobneho ponizeni ...

Tak tak a jdu si dat jedno
FRSO
Příspěvky: 2253
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od FRSO »

Vitek píše:
Plazivec píše:
Vitek píše:................
největší sranda je jak se všechny debaty zaserou nic neříkajícíma hovnama ( taky k nim přispívám) a proto bych se rád vrátil k tématu, děkuju
Všema dvaceti souhlasím. Vlastně jsem nějak tak nešikovně směřoval k jistému dotazu, protože mi přijde divné, žeby ta spotřeba reglů byla tak vysoká. Dotaz zní nějak takhle:
Jaké jsou důvody objednávat levnou kopii, když je tak vysoká možnost jejího znefunkčnění a tím zvýšení nákladů, navíc v nejisté kvalitě provedení?
A teď se opravdu ptám, nemyslím to ironicky, protože tuším, že za tím budou nějaké důvody ohledně komunikace/automatizace/spolupráce s originál Vitrony - další krabice/měniče. Ber to tak Vítku, že já tý hatmatilce, když se bavíte o vitronech /řízení, komunikace/ prd rozumím a tak přirozene nemůžu mít ani tušení VCG.
Ahoj ono totiz ne vzdy je original od kopie jiny. Kolikrat se resi jen treba jiny firmware jelikoz HW jde fakt pekne okopirovat a to jak DPS tak jsou zneritelne indukcnosti materialove zalezitosti atp. Vse je otazka penez. I kdyby to byla kopie a nebo jen nepovedeny kus je to jedno jedno je jiste EU nas nuti kupovat veci ktere nechceme a kdyz tak jsou predrazene. Treba victron. Nekde zde zaznelo ze zase si clovek predplaci podporu servisniho technika a schopnost opravit to.
Ano se vsim souhlasim

Nicmene je to trh kazdy si dnes muze koupit ci chce. Rozhodne nelituju jen jsem zde prezentoval cestu jak je jednoduche zlikvidovat pomoci zmeny firmwaru kopii resp klon. Tusim ze kdybych to nepripojoval na origo victron connect aplikaci a nemel potrebu zmenit nastaveni napeti v regulatoru coz mimochodem prave u victronu lze az po upgradu na nejnovejsi verze ( pokud je pc pripojen libovolne kdykoliv k netu aktualizuje asj svou databazi) tak se tan nedostaneme. No a ja asi v zapalu boje v minulosti dal upgrade firmwaru. Coz se mohlo projevit az po par dnech tim chovanim co popisuji.

Tim bych Vas vsechny chtel vyvarovat se nakupu klonu victronu kde hrozi toto.....

To jest moje zjisteni. Budis uspokojenim ze vyrobce mi zasila vyreklanovany novy kus a to jeen komunikaci 8 mailu 1 video 2 fotky popis chovani....

Je to na Vas nenutim Vas nikoho jit touto cestou. Pokud ale tento regl se opet pokazi jiz budu kupovat jen prumyslove profi verze i za cenu vysokou.

Berte toto jako dalsi slepou ulicku kterou Vitova chatrc pro vas prozkoumala... a to v ramci sveho ztrapneni a nekolikanasobneho ponizeni ...

Tak tak a jdu si dat jedno
Asi tě zklamu, ale vrátit starší verze tuším 1.36 a starší do MPPT Victron bohužel už nejde, ani do origo MPPT Victron.
Ano, pokud jsi potřeboval změnit nastavení napětí, tak ti to vnutí nahrát novou verzi softu. Pokud máš victron connect v PC, tak se to automaticky upgraduje na poslední verzi.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 6.3.2024 8115kWh
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

Nezklamal jsi potvrdil jsi teorii kterou jsem musel aplikovat abych se do upraveni nastaveni dostal. Budiz tedy navidem pro ostatni.... Vitek
Dagus
Příspěvky: 1938
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Reputace: 202
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Dagus »

Vitek píše:Za mě jsem to vyřešil pořízením nového. starý zůstává na náhradní díly.
Ten upgrade jsi udělal když ti ho aplikace nabídla?
Chtěl bych systém předělat na 150V a tenhle regl místo 100/30 ale aby update odstavil vše, tak to by mě švihlo.
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

Dagus píše:
Vitek píše:Za mě jsem to vyřešil pořízením nového. starý zůstává na náhradní díly.
Ten upgrade jsi udělal když ti ho aplikace nabídla?
Chtěl bych systém předělat na 150V a tenhle regl místo 100/30 ale aby update odstavil vše, tak to by mě švihlo.
A myslis ze me nesvihlo? Jasny. Update to odstavil protoze jsem s fangem komunikoval pres victron. A jelikoz se fang po aktualizaci posral musim napsat jen to ze fegl fungovat bez aktualizace bude tomu verim. Proto sem si objednal mppt displej a 2 x fang. Resp asi 3 budou. Ale uz nikdy k nim nebudu pristupovat pres victronackou aplikaci. Asi ma victron osetreno co a jak...

To je moje zkusenost. Rad bych aby se taky pridali lide majici stejny zjisteni. Ono pomlouvat a schazovat umi kde kdo ale nejak z praxe poradit tak to vidime malokdy. Proto radim nedelejte to pokud nemusite.

Aktualizace probehne automaticky pred prihlaseni do ve connect a jste v pasti.

Toz to je moje zjisteni.
Uživatelský avatar
padre
Příspěvky: 70
Registrován: pát říj 03, 2014 9:11 pm
Reputace: 43
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od padre »

Vitek píše:To je moje zkusenost. Rad bych aby se taky pridali lide majici stejny zjisteni. Ono pomlouvat a schazovat umi kde kdo ale nejak z praxe poradit tak to vidime malokdy. Proto radim nedelejte to pokud nemusite.

Aktualizace probehne automaticky pred prihlaseni do ve connect a jste v pasti.

Toz to je moje zjisteni.
Ono není asi moc složité vyrobit kopii hardware a napálit firmware (ještě když se to určitě v Číně vyrábělo) tak mají poklady pro výrobu, ale udělat k tomu i funkční aplikaci už je složitější, jinak by byly u fangpusnu běžně ke stažení. Zatím jsem tam na jejich webu nic nenašel.
FV ohřev vody -> 2040Wp + Arduino střídač Siton 210 + 2x topná vložka 2kW s prioritou
12x Suntech 295Wp (3540Wp) JV + 12x Suntech 300Wp (3600Wp) SZ; PIP5048MK; Aku. 52V 100Ah (16s EvBattery) + 140Ah (16s24p 32700); DiyBMS_v4
Tom http://tnweb.tode.cz ... http://46.174.61.40/emoncms/eemon/fotovolt
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Reputace: 211
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od DanoP »

Ja to vidim inak, niekto spravi podklady, spravi sa linka a uz sa to chrli. Ti ludia co to finalizuju ani nevedia co robia, pracuju ako automaty. Medzitym pripravna skupina robi na inych produktoch. Preto je vacsina produktov z ciny vo faze prototypu, najma po SW stranke. Victronacky protokol (publikovany) nie je zlozity a bezne zrucny programator by tu appku pre nastavovanie MPPT regulatorov mal do tyzdna aj s testami.
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
Uživatelský avatar
padre
Příspěvky: 70
Registrován: pát říj 03, 2014 9:11 pm
Reputace: 43
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od padre »

DanoP píše:Ja to vidim inak, niekto spravi podklady, spravi sa linka a uz sa to chrli. Ti ludia co to finalizuju ani nevedia co robia, pracuju ako automaty. Medzitym pripravna skupina robi na inych produktoch. Preto je vacsina produktov z ciny vo faze prototypu, najma po SW stranke. Victronacky protokol (publikovany) nie je zlozity a bezne zrucny programator by tu appku pre nastavovanie MPPT regulatorov mal do tyzdna aj s testami.
Tak potom na fangpuson kašle, a cilem je hlavně prodat co nejvíce klonů.
FV ohřev vody -> 2040Wp + Arduino střídač Siton 210 + 2x topná vložka 2kW s prioritou
12x Suntech 295Wp (3540Wp) JV + 12x Suntech 300Wp (3600Wp) SZ; PIP5048MK; Aku. 52V 100Ah (16s EvBattery) + 140Ah (16s24p 32700); DiyBMS_v4
Tom http://tnweb.tode.cz ... http://46.174.61.40/emoncms/eemon/fotovolt
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od kodl69 »

Myslíte si, že je správně být v zajetí nějakejch mezinárodních korporací? Nechtělo by to něco málo OPEN hardware a opensoftware? vyrobit HW dvoufázový (klidně čtyřfázový) buck není celkem problém, obložit to bočníkama a děličema napětí, připojit třeba nějaký STM32 a napsat SW. A je mppt regulátor hotovej. Ostatně tak nějak vznikl makeskyblue, akorát bez otevřenýho kódu... HW bych dokázal vytvořit celkem v pohodě, ale jistě to nenaprogramuju...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Dagus
Příspěvky: 1938
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Reputace: 202
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Dagus »

No mě se celkem rodina Victronu se softem líbí, ale cena reglů mi přijde fakt úlet. Měniče ještě docela ok. Regl beru spíš jako bižuterii k měníči, ale pokud nemám 48V aku, tak je to zbytečně drahý, když chci alespoň 50A. Ale daň za jednotnej dohled je hold vysoká. Nevím jestli by victron dokázal přijímat data od jineho reglu, ale zatím mám pochybnosti, nikde jsem to neviděl.
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

Vitek píše:
Dagus píše:
Vitek píše:Za mě jsem to vyřešil pořízením nového. starý zůstává na náhradní díly.
Ten upgrade jsi udělal když ti ho aplikace nabídla?
Chtěl bych systém předělat na 150V a tenhle regl místo 100/30 ale aby update odstavil vše, tak to by mě švihlo.
A myslis ze me nesvihlo? Jasny. Update to odstavil protoze jsem s fangem komunikoval pres victron. A jelikoz se fang po aktualizaci posral musim napsat jen to ze fegl fungovat bez aktualizace bude tomu verim. Proto sem si objednal mppt displej a 2 x fang. Resp asi 3 budou. Ale uz nikdy k nim nebudu pristupovat pres victronackou aplikaci. Asi ma victron osetreno co a jak...
Dnes prisla sms a v utery ocekavam balicek z fedexu s novym fangem ...
To je moje zkusenost. Rad bych aby se taky pridali lide majici stejny zjisteni. Ono pomlouvat a schazovat umi kde kdo ale nejak z praxe poradit tak to vidime malokdy. Proto radim nedelejte to pokud nemusite.

Aktualizace probehne automaticky pred prihlaseni do ve connect a jste v pasti.

Toz to je moje zjisteni.
Fedexem jede novy vyreklamovany kus. Bezproblemu reklamace s hittey
dano
Příspěvky: 394
Registrován: pát zář 01, 2017 8:54 am
Reputace: 53

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od dano »

kodl69 píše:Myslíte si, že je správně být v zajetí nějakejch mezinárodních korporací?
Spravne to podla mna nieje, ale vdaka globalizacii je to dnes prakticky nemozne... Urcite sa da vyrobit kvalitny MPPT regulator, ale ten komercny support asi tazko. Victron vydava kazdu ver. ovladacieho sw. vratane beta verzii, pre vsetky mozne platformy, teda Windows, MAC OS, Linux, iOS, Android x86, Andrid ARM64, ARMv7. Tento mesiac 3. beta verzia Victron Connect. Podobne Venus OS pre rozny hw. Na takejto urovni sa to neda robit ako hobby a kazda spolocnost si to samozrejme necha zaplatit. Na Victrone sa mi paci najviac ako ma zmaknuty Venus OS a web portal.
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Reputace: 211
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od DanoP »

Vydávanie nových verzií každých n mesiacov je skôr znak hobby prístupu. V priemysle by ich hnali.
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
dano
Příspěvky: 394
Registrován: pát zář 01, 2017 8:54 am
Reputace: 53

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od dano »

Taka je doba, ak vyvijaju nove produkty musia pre ne urobit support, podobne pre nove funkcie. Samozrejme beta verzie niesu urcene pre beznych uzivatelov.
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

Ahoj poslušně hlásím že dnes dorazil nový reklamovaný MPPT regl fedexem. tak budiž mu přáno a snad vydrží v systému co nejdéle :-)

reklamace proběhla ve dvou dnech kdy jsem si s kittey vyměnil několik mailů, pár fotek a video na youtube.
takže paráda.

Ahoj Vítek
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

16007953303415328362856769549349.jpg
Ted uz tomu verim.... toz zdar zapojeno a funkcni....

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek