Asymetrické měniče

Diskuze na téma zařízení určených pro převod a stabilizaci napětí, zejména DC/AC měniče a DC/DC měniče, zkušenosti, teorie, praxe ...
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Asymetrické měniče

Příspěvek od youda »

Z pohledu normálního spotřebitele, laika, je denní přetok 1-2kWh na domácnosti se spotřebou 20kWh zcela zanedbatený a ekonomicky vůbec nedává smysl, snažit se ho vyřešit za každou cenu. To jen my tady můžeme dupat nožkou, čertit se, a vyrábět orloje jen proto, abychom nikomu nedali ani tu jednu kWh zadarmo. Raději spálím 5kWh v balancerech a konverzích, než abych poslal 2kWh do DS!

Hlavní přínos dvojité konverze je v tom, že pokud se někdo nechce otravovat jednáním s DS, tak toto je cesta jak to obejít. Není to však řešení pro každého a rozhodně ne pro laika.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Asymetrické měniče

Příspěvek od tomas »

brumlaj píše:
tomas píše:....... "nulu" posunout do spotřeby nebo do dodávky. Jde to u GoodWe?.......
Z předchozího grafu je jasně vidět, že nula by musela být u GoodWe posunuta do spotřeby více než dělá bazální spotřeba domu. Není to řešení. To by FV v domě nebyla na nic. To relé na AC-In které zmínil youda a které by spínalo pouze při spotřebě v domě velkými spotřebiči dává větší smysl (opsaný s chybou od Studeru ;-) ). Ovšem co na to měnič GoodWe? Jaká bude v tomto režimu jeho dlouhodobá spolehlivost?

Samotného by mne zajímalo zda u 3f systému není tento problém s přetoky na každé fázi. Což by zmnohonásobilo problém (třetinová bazální spotřeba na jednu fázi avšak stejná neschopnost uregulovat nulu na každé z fází)

Popsaná zkušenost s GoodWe mne jasně utvrdila v mém názoru, že All-in-one řešení nemá žádná využitelná pozitiva kterými jsme výrobci masírováni. Avšak má vždy kromě souhrnu negativ samostatných verzí zařízení i přidanou hodnotu v nějakém tom negativu navíc ;-)
Aktuální grafy Solaxu jsem zveřejnil zde:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 37#p128637
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm
Reputace: 23

Re: Asymetrické měniče

Příspěvek od Quickyprd »

beethowen píše: Já žiju s 1x25A a to mám o dost žravější spotřebiče než ty. Mám taky TČ a to výkonější, indukci, atd. Dá se to celkem v pohodě, pokud se dodrží alespoň určitá kázeň, ale nic zvláštního.
Tomu rád věřím a u Nás by to taky jistě stačilo, ale vždy radši plánuji o řád více (ona až dcera doroste do puberty, tak jí bude jedno, že mamka peče a pere a pustím kulmu, fén a sekačku :-) A taky plánujeme do pár let EV a současně neplánujeme nějakou monstrozní FVE, není fyzický, mentální ani časový prostor a ani reálné plné využití :-)
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm
Reputace: 70

Re: Asymetrické měniče

Příspěvek od Brbla »

Jedu GW 10K-et v ostrovnim režimu. Mám 9,3 kWp a 16,8 kWh v baterkách. V podstatě celou současnou spotřebu 14-30 kWh/den vykreje FV, pouze některé spotřebiče jsou na DS (sporák + jeden zásuvkový okruh na "nepřátelské" spotřebiče). V současné době je spotřeba z DS cca 2kWh/den. V době temna sklopim uši a přešaltuju vše na DS a nechám FV dobít baterky. Ano, není tam ten konfort, co by mohl být v případě režimu s dososávím z DS, možná nevytěžím ze střechy vše, co bych v takovém případě mohl, musel jse malinko zregulovat chování osazenstva, ale v reálu je ztráta zanedbatelná a kvůli úspoře 2KWh/den pro mne nemá cenu se namáhat.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Asymetrické měniče

Příspěvek od vlkazajac »

sheepak píše:No asi takhle, na normalní RD to možná stačí.Ptám se proto že v baráku je TČ s možností ohřev bazén, v zimě vytápění.Chování hospodářských zvířátek s líhnutím kde je spotřeba na líhnutí a posléze svícení a ohřev v odchovně.Další věc je nechci se omezovat v pohodlí spouštění spotřebičů,takže nebudu vše věšet na jednu fázi.
Proto se ptám na více jednofázových měničů nebo zda asymetrický 3f měnič.A jednofázově těžko sestavím 9kw.
No a zajímalo mě kde se dočtu že střídač je asymetrický.Asi blbě koukám.Kde se to píše třeba u goodwe 10k?
Ani 3f nerieši prípad, že je súbeh viacerých silných spotrebičov a pritom nesvieti, kapacita batérie je nedostatočná. "Učenie" posádky domu je nekomfortné.
Je predsa výhodnejšie siahnuť po archaickom ( ? ) prednostnom relé a oddialiť tak ešte aj krajnú možnosť, že systém prepne na DS.
Dva z najväčších žrútov sú práčka a umývačka riadu, k tomu pridám úmyselne aj ohrev vody ( pre obecný prípad vyťažovača s relé ). Cyklus týchto dvoch spotrebičov je typicky dvojhodinový s jedným alebo s dvomi ohrevmi v sume cca 0,5 h. Čo sa stane, ak použijem prednostné relé ? Predĺži sa cyklus jedného zo spotrebičov na 2,5 hod a druhý pobeží dve hodiny. Z toho hlava nikoho nebolí a je dokonca možnosť poväčšine neprerušovať súbeh obidvoch, ak na prúdové relé pripojím len ohrev sekundárneho spotrebiča.
Praktická požiadavka je naťahať o jednu žilu viac medzi zásuvkami. Pretože ide o spotrebiče so štandardným a nemenným umiestnením v chalupe, nie je to problém urobiť hneď alebo dodatočne, raz a navždy.

Nevyrábajme si problémy...
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Mojm10
Příspěvky: 245
Registrován: ned bře 22, 2020 11:55 am
Reputace: 6

Re: Asymetrické měniče

Příspěvek od Mojm10 »

youda píše:Sheepak,

Pro normálního člověka,
který chce co největší legální přifázovanou elektrárnu,
k pokrytí vlastní spotřeby rozežraného RD,
netouží pro možnosti delšího provozu při blackoutu
nechce tomu rozumět
a nechce se o to starat,
...vychází jako nejlepší řešení all-in-one 3f asymetrický hybrid + co nejmenší baterie + wattrouter k bojleru.

Ano, z technického hlediska je mnohem efektivnější 1f systém, ale ten od člověka vyžaduje více přemýšlení a plánování. Ne každý je té mentální investice schopen.

Ano, rychlejší návratnost má bezbateriový OnGrid, který vyrábí elektřinu a přebytky nahřívá bojer. Ale kdo potřebuje mít každý den kubík horké vody, že.

Zkombinování více 1f měničů do 3f systému nedává pro legální přifázované elektrárny žádný smysl. Jednak to více žere, druhnak je tam několik technických problémů, které je potřeba dopředu vyřešit. Například sychronizaci fází při blackoutu, společný anti-islanding, ale je toho více.

Spojení více 1f měničů do 3f je výhodné jen pro megalomany, hračičky a občany s licencí na výrobu elektřiny:
- lze tak postavit FVE s výkonem násobně větším, než 10kW
- lze rovnou začít s něčím silnějším, například 3x5kW
- lze postavit asymetrický systém, například 5+10+10kW
- není-li zrovna potřeba výkon, lze část měničů řízeně vypnout
- 1f měniče se spokojí se 48V baterií, tudíž není nutné do začátku kupovat velkou kapacitu, ale klidně je možné dát tam třeba jen 3kWh. Samozřejmě, za dodržení určitých podmínek, jako je omezení nabíjecího/vybíjecího proudu. Naopak u 3f měničů je viditelný trend přechodu na HV baterie, jejichž architektura vyžaduje, aby člověk hned v začátku pořídil minimálně 10kWh kapacity.

Takže ano, stavba 3f z více měničů má určité výhody, ale pro normálního laika je většina těchto výhod bezcenná.

Na základě tvých dosavadních příspěvků bych tedy sáhnul po GW10K-ET + 4x Pylontech H48050 + 1x Pylontech S500/1000.

PS: Proč bych nevolil jiné 3f hybridy:
InfiniSolar 10K.......Má příliš velkou vlastní spotřebu a je hlučný. Jeho výhodou je však 48V DC baterie.
SolaX ..................Má trochu nešťastně řešeno přepínání backup výstupu při blackoutu.
RCT ....................V ČR se primárně nabízí jen 6kW verze, 10kW verzi by bylo potřeba nechat dovézt.
Huawei SUN2000.....Neznám nikoho, kdo by to měl vyzkoušené.

Stačí takto?
Skvele napsano a hlavne naprosta pravda. Provozuji presne tento system, teda je. 5kw verzi stridace. Baterie da 25A. Na strese 5.4kwp, v bojleru 325l spirala 4.8 kw. pres Wattrouter. Voda se ohriva pouze s prebytku. Dum ke pasiv, tzn. pouze kamna a 500w v podlahovkach. Jedine co bych pridal je vymenik do kamen. Nyni uz jen nejak snizit stale platby za DS :)
Mojm10
Příspěvky: 245
Registrován: ned bře 22, 2020 11:55 am
Reputace: 6

Re: Asymetrické měniče

Příspěvek od Mojm10 »

vlkazajac píše:
sheepak píše:No asi takhle, na normalní RD to možná stačí.Ptám se proto že v baráku je TČ s možností ohřev bazén, v zimě vytápění.Chování hospodářských zvířátek s líhnutím kde je spotřeba na líhnutí a posléze svícení a ohřev v odchovně.Další věc je nechci se omezovat v pohodlí spouštění spotřebičů,takže nebudu vše věšet na jednu fázi.
Proto se ptám na více jednofázových měničů nebo zda asymetrický 3f měnič.A jednofázově těžko sestavím 9kw.
No a zajímalo mě kde se dočtu že střídač je asymetrický.Asi blbě koukám.Kde se to píše třeba u goodwe 10k?
Ani 3f nerieši prípad, že je súbeh viacerých silných spotrebičov a pritom nesvieti, kapacita batérie je nedostatočná. "Učenie" posádky domu je nekomfortné.
Je predsa výhodnejšie siahnuť po archaickom ( ? ) prednostnom relé a oddialiť tak ešte aj krajnú možnosť, že systém prepne na DS.
Dva z najväčších žrútov sú práčka a umývačka riadu, k tomu pridám úmyselne aj ohrev vody ( pre obecný prípad vyťažovača s relé ). Cyklus týchto dvoch spotrebičov je typicky dvojhodinový s jedným alebo s dvomi ohrevmi v sume cca 0,5 h. Čo sa stane, ak použijem prednostné relé ? Predĺži sa cyklus jedného zo spotrebičov na 2,5 hod a druhý pobeží dve hodiny. Z toho hlava nikoho nebolí a je dokonca možnosť poväčšine neprerušovať súbeh obidvoch, ak na prúdové relé pripojím len ohrev sekundárneho spotrebiča.
Praktická požiadavka je naťahať o jednu žilu viac medzi zásuvkami. Pretože ide o spotrebiče so štandardným a nemenným umiestnením v chalupe, nie je to problém urobiť hneď alebo dodatočne, raz a navždy.

Nevyrábajme si problémy...
Jak pracku tak mycku mam napojenou pres termostaticky ventil na horkou vodu. Spotreba je tedy pouze motorek a cerpadlo, coz je do 200W. Muzu tedy mit soubeh i poustet v noci. Nejlevnejsi baterie je z vody. (Ano, diskomfort u pracky je nastavemi teploty ne na pracce ale na termoventilu).
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Asymetrické měniče

Příspěvek od tomas »

Jsem si teď všiml že ve Voltronic Power Technology udělali velký krok ve vývoji a zveřejnili parametry zajímavého hybridního střídače InfiniSolar WP 30kW se 150% asymetrií, do jedné fáze dokáže dodat až 15kW při celkovém výkonu 30kW.
+ velký rozsah napětí akumulátoru 600 až 1000Vdc
+ vysoká účinnost a nízká váha a tedy snad i nízká cena
+ 3 x MPPT, max 26A, 1000Vdc
https://voltronicpower.com/en-US/Produc ... ar-WP-30KW
To už má větší výkon než většina přípojek pro rodinné domy, z distribuční sítě se tak stane pouze záložní zdroj s malým výkonem pro případ nouze :)
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Dagus
Příspěvky: 1938
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Reputace: 202
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Asymetrické měniče

Příspěvek od Dagus »

No krásný to je, ale taky okolo toho budeš chodit jako okolo rozvodny VN s respektem :D hlavně se nikdy s tím vysokonapěťovým DC nepotkat. Stačilo 55V když se chytneš kvalitně + i - najednou, tak to není nic co bych chtěl celý den. 800V aku, to už bych obsluhoval v silikonovejch rukavicích.
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Asymetrické měniče

Příspěvek od tomas »

Používáme například Pylontech H48050 a krytí mají vyřešeno až to 1000V, spousta lidí už to má doma nebo jiné s podobným napětím.
Já se bojím velkých proudů a silných kabelů se kterými se špatně pracuje :D
V Tesle je také tuším kolem 800V a gumové rukavice nejsou povinná výbava. A v mikrovlnce 4 kV a CRT televizích a monitorech tuším až 6 kV.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Dagus
Příspěvky: 1938
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Reputace: 202
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Asymetrické měniče

Příspěvek od Dagus »

No však neboj respekt z baterky tesly a podobných mám stejnej. Já samozdřejmě chápu výhody jak pro firmy co to montují, tak pro lidi. Ale jak píšu, já z toho teda strach mám. Už vidím nějakou hospodyňku, jak jí ten akubox překáží a hodí si na to přes zimu zazimovat muškáty a na jaře si je na tom ještě zaleje. Takové boxy by museli být asi vodotěsné, abych měl menší strach. Jinak k té televizi a mikrovlnce okey, ale kolik energie má ta mikrovlnka v kondenzátoru a kolik je v té baterce? Chápu, na zabití to stačí, ale můj respekt pramení z toho, kolik energie je v těch baterkách a při jakém napětí.
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
PetrDubi
Příspěvky: 1327
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Reputace: 208
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Asymetrické měniče

Příspěvek od PetrDubi »

Já bych se u tak vysokého napětí bát hlavně rozkladu krve, což bude v takovém případě hodně aktuální problém.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Asymetrické měniče

Příspěvek od tomas »

PetrDubi a kolik myslíš že se ti rozloží krve když dostaneš "kopanec"? Nebo ty si to u DC plánuješ užívat a držet se toho několik hodin když už to nedělá ty křeče a fibrilaci srdce jako AC tak ať se aspoň pořádně kouří z pazourů?
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
PetrDubi
Příspěvky: 1327
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Reputace: 208
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Asymetrické měniče

Příspěvek od PetrDubi »

Tomas:
Nevím co chceš slyšet. ale já už jsem jednoho kolegu, který kvůli tomu skončil v nemocnici zažil. Chytl se omylem dvou fází kde nemělo nic být (jasně, měl si to zkontrolovat, ale nemělo tam být nic, protože to nebylo ještě uvedené do provozu) a dostal kopanec, kdy se asi vteřinu držel a nejdřív že mu nic není, večer už ho vezli do nemocnice a tam ho potom několik týdnů zachraňovali. Běžně se to nestává, záleží na zdravotním stavu toho jedince a plno dalších věcech (včetně štěstí nebo smůly), ale stát se to může a čím je to napětí větší, tím větší je šance, že se něco takového stane.
Blbé u toho je, že narozdíl od popálenin nebo fibrilace srdce to ze začátku není vidět a projeví se to až když jde do tuhého..
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Asymetrické měniče

Příspěvek od tomas »

Dagus píše:No však neboj respekt z baterky tesly a podobných mám stejnej. Já samozdřejmě chápu výhody jak pro firmy co to montují, tak pro lidi. Ale jak píšu, já z toho teda strach mám. Už vidím nějakou hospodyňku, jak jí ten akubox překáží a hodí si na to přes zimu zazimovat muškáty a na jaře si je na tom ještě zaleje. Takové boxy by museli být asi vodotěsné, abych měl menší strach. Jinak k té televizi a mikrovlnce okey, ale kolik energie má ta mikrovlnka v kondenzátoru a kolik je v té baterce? Chápu, na zabití to stačí, ale můj respekt pramení z toho, kolik energie je v těch baterkách a při jakém napětí.
Vodotěsných by musela být spousta elektrospotřebičů, i v maličké nabíječce na mobil najdete kondenzátor na kterém je napětí cca 320 Vdc a ve kterém je možná i dost energie na způsobení úrazu el.
Ale to DC napětí z toho akumulátoru i kondenzátoru v nabíječce není proti zemi a aby jste to DC napětí pocítil musel by jste schválně poškodit izolaci na obou pólech a sáhnout na tyto oba póly.
Ale díky tomu že střídač není galvanicky od sítě izolovaný, tak by mělo být na pólech těchto akumulátorů proti zemi pouze pulzní napětí (polovina sinusovky sítě) což je nějakých 115V. No a protože tyto střídače mají AC i DC chrániče, tak v případě že by jste se toho pólu akumulátoru dotkl a tekl tam nějaký svodový proud to země, tak by se měl střídač okamžitě od sítě odpojit a tím napětí akumulátoru proti zemi by mělo spadnout na 0V. Podobně jako kdyby jste sáhl do obvodu FV panelů kde si také tyto střídače hlídají svodový proud. Ale pozor na to, že u panelů je vypínací limit svodového proudu daleko vyšší, protože panely na plechové střeše tvoří desky kondenzátoru a u velkých FV polí tam teče dost velký kapacitní svodový proud.
No a dále by to mělo fungovat tak, že pokud střídač přestane vlivem poruchy izolace vyrábět, tak i hlavní BMS akumulátor odpojí. Teoreticky by bylo možné rozpojit každý akumulační modul podobně jako to dělají optimizéry což je vlastně u akumulátoru BMS u každého modulu, ale to je asi u výrobců různé.
Takže ta bezpečnost může být u HV systémů daleko vyšší a předpokládá škoda daleko nižší, než když vám na nekrytý 12V akumulátor spadne klíč. Prakticky tedy záleží jen na tom, jak je to provedené jaké je IP a jestli to není nějaký střídač který nesplňuje bezpečností normy a nehlídá si svodové proudy.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Asymetrické měniče

Příspěvek od tomas »

PetrDubi píše:Tomas:
Nevím co chceš slyšet. ale já už jsem jednoho kolegu, který kvůli tomu skončil v nemocnici zažil. Chytl se omylem dvou fází kde nemělo nic být (jasně, měl si to zkontrolovat, ale nemělo tam být nic, protože to nebylo ještě uvedené do provozu) a dostal kopanec, kdy se asi vteřinu držel a nejdřív že mu nic není, večer už ho vezli do nemocnice a tam ho potom několik týdnů zachraňovali. Běžně se to nestává, záleží na zdravotním stavu toho jedince a plno dalších věcech (včetně štěstí nebo smůly), ale stát se to může a čím je to napětí větší, tím větší je šance, že se něco takového stane.
Blbé u toho je, že narozdíl od popálenin nebo fibrilace srdce to ze začátku není vidět a projeví se to až když jde do tuhého..
Tak takový případ už jsem také zažil, že se kolegovy udělalo zle až později, ale bylo to u AC napětí.
No v NN rozvodně proudové chrániče zpravidla nejsou a navíc by mu na izolačním koberci když se držel mezi fázemi asi stejně nevybavil.
Naštěstí to tak u těchto systému s HV akumulátory není a tam si střídače hlídají izolační stav.
Určitě by u NN rozvoden bylo bezpečnější je vybavit proudovými chrániči a místo izolačních koberečků tam dát uzemněné plechové vaničky s vodou a každý kdo by tam vstupoval by se musel zout. ;) Potom by proudové chrániče vybavovali jedna radost, jen by chloupek ruky brnkl o šinu. Ovšem vše by se muselo předělat na 5 vodičový systém a i tak by ty chrániče musel někdo neustále zapínat. Ale podobný úraz by už nehrozil a bylo by to asi stejně bezpečné jako střídač s HV akumulátory.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Asymetrické měniče

Příspěvek od tomas »

tomas píše:Jsem si teď všiml že ve Voltronic Power Technology udělali velký krok ve vývoji a zveřejnili parametry zajímavého hybridního střídače InfiniSolar WP 30kW se 150% asymetrií, do jedné fáze dokáže dodat až 15kW při celkovém výkonu 30kW.
+ velký rozsah napětí akumulátoru 600 až 1000Vdc
+ vysoká účinnost a nízká váha a tedy snad i nízká cena
+ 3 x MPPT, max 26A, 1000Vdc
https://voltronicpower.com/en-US/Produc ... ar-WP-30KW
To už má větší výkon než většina přípojek pro rodinné domy, z distribuční sítě se tak stane pouze záložní zdroj s malým výkonem pro případ nouze :)
Tady už jsem ho našel v prodeji:
https://powmr.com/inverters/hybrid-inve ... -inverter/
za cca 132 tisíc Kč.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek