Akumulátor PABS 10,8 A2-1

Baterie a bateriová úložiště založená na článcích Li-ion 18650, zkušenosti, praxe, dobíjení, batery management, výroba bateriových úložišť, bezpečnost.
Oshurty
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 19, 2018 5:22 pm

Akumulátor PABS 10,8 A2-1

Příspěvek od Oshurty »

Zdravím,
obracím se prosbou o radu, mám starší akušroubovák Parkside, a jedna baterie uz "nedrží", jsou v ní články 3x 18650/1300 mAh, jsem schopen si je vyměnit sám a rád bych použil články s větší kapacitou, ale nejsem si jistý jestli to utáhne nabíječka , resp o kolik se prodlouží doba nabíjení.
Děkuji za názory
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2530
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Akumulátor PABS 10,8 A2-1

Příspěvek od NOPARasito »

Oshurty píše:Zdravím,
obracím se prosbou o radu, mám starší akušroubovák Parkside, a jedna baterie uz "nedrží", jsou v ní články 3x 18650/1300 mAh, jsem schopen si je vyměnit sám a rád bych použil články s větší kapacitou, ale nejsem si jistý jestli to utáhne nabíječka , resp o kolik se prodlouží doba nabíjení.
Děkuji za názory
Zvladnes, ja v tydnu prekopaval 3ks "Fieldmann".
https://www.datart.cz/Nabijecka-Fieldma ... r-18V.html
Normalne jsem je pajel, jen je odtam dostat bez poskozeni bodovanych propoju je opruz, ale da se ;) .
Dle kapacity se zvedne doba nabijeni. Takze z 1300 na 2500 cca. 2x tolik.
jahodovák
Příspěvky: 1921
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Akumulátor PABS 10,8 A2-1

Příspěvek od jahodovák »

U aku vrtačky a podobných není až tak důležitá kapacita ale schopnost dodat co největší proud,článek s malým proudem a velkou kapacitou ti vydrží méně než malá kapacita a velký proud..
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Oshurty
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 19, 2018 5:22 pm

Re: Akumulátor PABS 10,8 A2-1

Příspěvek od Oshurty »

Zdravím,
po delší době opět kvůli bateriím 18650. potřebuji nabíječku na akupak 18650 (3x3,7V, 2,5 Ah). Je to k vanovému zvedáku Aquatec, který dostal kamarád jako nefunkční a bez nabíječky. Fotky přikládám. Baterky jsou KO , a nevím, jak moc je tam důležitá ta pojistka 5A? ) ta je taky vadná.. :| původní baterie jsou 1,3 Ah, chtěl bych dát 2,5 Ah.
Dotazem u firmy jsem byl odkázán na regionálního prodejce, tyto informace nedávájí, mám si koupit origo ovládač s nabíječkou.....to se me zdá zbytečné, když za baterie i s nabíječkou dám 800 Kč?
Obrázek

Obrázek

Obrázek

[/img]
Obrázek

Děkuji za rady
Valda
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Akumulátor PABS 10,8 A2-1

Příspěvek od JonasPP »

Pana beka. Furt davaju baterie bez balancera. To naschval,aby to po dvoch rokoch odišlo.
Nič,skus rovnake zapojenie,ako su tie odidene članky a uvidiš. Podľa mňa to normalne bude fungovať,len odporučak normalne vytiahnuť štvorpin na modelarsku nabijačku,ta to udrži zbalancovane a tipujem,že tak to bude fungovať dlhe roky,nie ako original zapojenie.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Oshurty
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 19, 2018 5:22 pm

Re: Akumulátor PABS 10,8 A2-1

Příspěvek od Oshurty »

Děkuji, a omlouvám se, ten balancer v tom je taky - z toho modreho konektoru na první fotce jdou tři dráty na desku a z deska dva dráty do akupaku. Podle mě odešly ta články protože byly asi 5 roků mimo provoz ( dva články mají 3,7 V a jeden cca 2 V)¨
Jde mi hlavně o tu nabíječku - kolik voltů a ampér...? snažím všude možně po bazarech najít sedák s nabíječkou abych věděl co mám shánět.... Jo a na nabíječce je audio konektor jack 6,3 mm .
Potřebuju nabíječku, aby to nabíjelo max 6 hod....
Děkuji
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Akumulátor PABS 10,8 A2-1

Příspěvek od kodl69 »

Tu origo nabíječku nemáš, nebo co?
Ty baterky napájí jenom ovládání, nebo i ten pohon nahoru/dolu?
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Akumulátor PABS 10,8 A2-1

Příspěvek od JonasPP »

Tak ak maš dajaky stabilizovany zdroj,tak ten jeden članok nabijaj prudom pod 0,1A aspoň dajaku hodinku dve a po tom tomu pridaj na 0,2-0,5A,až kym nebude mať 4,1v. Nechaj odstať do druheho dňa,či nespadne napätie a po tom dobi aj ostatne članky na rovnaku hodnotu a nemusiš nič ine riešiť. Okrem poistky,ktoru treba vymeniť.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Oshurty
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 19, 2018 5:22 pm

Re: Akumulátor PABS 10,8 A2-1

Příspěvek od Oshurty »

kodl69 píše:Tu origo nabíječku nemáš, nebo co?
Ty baterky napájí jenom ovládání, nebo i ten pohon nahoru/dolu?
Origo nabíječku nemám, hledám po všech bazarech, jestli někdo ten sedák s nabíječkou neprodává, že bych poprosil u udaje nabíječky. ten akupak pohání i ten motor( 14V, max 5A) Protože je to do vany, tak jenom těch 14V, ale údajně to zvládne na jedno nabití 3 x zdvih 40 cm
[img][img]https://i.postimg.cc/Bt5JkSHp/IMG-20210218-201558.jpg[/img][/img]
Oshurty
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 19, 2018 5:22 pm

Re: Akumulátor PABS 10,8 A2-1

Příspěvek od Oshurty »

JonasPP píše:Tak ak maš dajaky stabilizovany zdroj,tak ten jeden članok nabijaj prudom pod 0,1A aspoň dajaku hodinku dve a po tom tomu pridaj na 0,2-0,5A,až kym nebude mať 4,1v. Nechaj odstať do druheho dňa,či nespadne napätie a po tom dobi aj ostatne članky na rovnaku hodnotu a nemusiš nič ine riešiť. Okrem poistky,ktoru treba vymeniť.
děkuji, už jsem to jednou zkoušel, ale tady jsou 3 články pospojované bodovanými pásky, můžu to zkusit, když budu nabíjej jen ten jeden vadný článek?
omlouvám se, pokud moje dotazy připadnou někomu přiblblé, ale jsem strojař, ještě tak zvládnu silnoproud, ale tohle jsou věci, o kterých se mi před 40 roky ani nesnilo....
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Akumulátor PABS 10,8 A2-1

Příspěvek od JonasPP »

Oshurty píše:
JonasPP píše:Tak ak maš dajaky stabilizovany zdroj,tak ten jeden članok nabijaj prudom pod 0,1A aspoň dajaku hodinku dve a po tom tomu pridaj na 0,2-0,5A,až kym nebude mať 4,1v. Nechaj odstať do druheho dňa,či nespadne napätie a po tom dobi aj ostatne članky na rovnaku hodnotu a nemusiš nič ine riešiť. Okrem poistky,ktoru treba vymeniť.
děkuji, už jsem to jednou zkoušel, ale tady jsou 3 články pospojované bodovanými pásky, můžu to zkusit, když budu nabíjej jen ten jeden vadný článek?
omlouvám se, pokud moje dotazy připadnou někomu přiblblé, ale jsem strojař, ještě tak zvládnu silnoproud, ale tohle jsou věci, o kterých se mi před 40 roky ani nesnilo....
Teraz som trocha zmäteny,či sa dobre chapeme. Najskor skusiť pomaličky nabiť len ten jeden članok,čo ma iba 2v. Mal by v pohode nabehnuť a ak skoči napätie okamžite hore,aj pri drobnom prude,tak je članok off.
Inak Ja som holka na všechno,teda fušujem do každej roboty a skoro vôbec som nerobil to na čo mam školu. Teda strojar nestrojar,cele je to len o tom,či to človek chce vedieť.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek