MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Měniče Victron
ladik
Příspěvky: 113
Registrován: stř bře 25, 2015 4:13 pm

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od ladik »

Tak to je potesujici zprava a to cidlo mas na vstupu do menice nebo vystupu?
MartinPi
Příspěvky: 19
Registrován: ned lis 13, 2022 10:58 pm

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od MartinPi »

Na vstupu AC IN
2 kWp V, 4kWp J, MPII 5k/48V/GX, Victron MPPT 250/100-CAN, Baterie 11 kWh LiFePo4 16S, BMS 200A
turbyho
Příspěvky: 97
Registrován: sob lis 27, 2021 5:56 pm

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od turbyho »

pokud nemas jiny zdroj v systemu mezi ds a menicem tak je externi senzor uplne zbytecny. identicky ma uz mp v sobe. tvrdi se, ze je presnejsi, ale neni to pravda. externi slouzi jen k tomu aby bylo mozne osadit i dalsi zdroje mezi ds a menicem a ridit je pres mp.

z hlediska mereni in/out pro gx je pak lepsi dat dva elektromery na rs-485.
16x410Wp + 16x450Wp, 2xSmartSolar 250/100, 1xMP II Quatro 4kW v serii s 2xMP-II 2.4kW, 2x16x280Ah lifepo cina - poloostrov v polabi (bez ess)
ladik
Příspěvky: 113
Registrován: stř bře 25, 2015 4:13 pm

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od ladik »

Z ceho usuzujes, ze je to identicke mereni a neni potreba? Nikde jsem nevidel schema, kde ma Victron to mereni uvnitr v bedne. Ja pojedu 3F MPII 5000, tak to tam budu mit take. Zajimalo by mne to. Dekuji.
Diablo1st
Příspěvky: 1614
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od Diablo1st »

MP2 má interné prúdové čidlo, ktoré je vidieť TU

Je to tak ako kolega píše. Ak nie je žiadna záťaž, ktorú chceš živiť z batérii na ACin, žiadne čidlo ani smartmeter nie je potrebný.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
ladik
Příspěvky: 113
Registrován: stř bře 25, 2015 4:13 pm

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od ladik »

A to je prave ta odpoved, ja potrebuju zivit veci jak z AC-in (pri velkem odberu), tak z baterek, bez zbytecnych pretoku nechci nic prodavat.
A vlastne ani nevim proc bych mel posilat do AC-in neco z baterek, proto tam ten senzor asi chci.
Pokud to blbe chapu nakopnete mne.
Diablo1st
Příspěvky: 1614
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od Diablo1st »

Je to výhodné len pri oficiálnom hybridnom zapojení. Vtedy je dobré mať spotrebiče na ACin strane, ktoré chcem živiť z bateriek ak je DS k dispozícii, ale nechcem ich živiť v prípade výpadku DS. Napr. pračka, sušička, umývačka atď.
Pri ostrovnej prevádzky z prepínaním na DS je dodatočný prúdový senzor zbytočný, keďže ho MP2 má už v sebe a aj tak je väčší predpoklad použitia režimu Ignore AC, kedy pretoky nehrozia.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
turbyho
Příspěvky: 97
Registrován: sob lis 27, 2021 5:56 pm

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od turbyho »

to same lze ale realizovat i treba pres ac-out2 a nebyt zamceny v ess. predpokladal jsem, ze zde resime hlavne (polo)ostrovy.
16x410Wp + 16x450Wp, 2xSmartSolar 250/100, 1xMP II Quatro 4kW v serii s 2xMP-II 2.4kW, 2x16x280Ah lifepo cina - poloostrov v polabi (bez ess)
MartinPi
Příspěvky: 19
Registrován: ned lis 13, 2022 10:58 pm

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od MartinPi »

Trochu jsem pátral a našel jsem, že moje BMSka není řadou MPII 5000kW podporována. Moje BMSka se hlásí jako viz obrázek.To podle mého nejde nijak ovlivnit, prostě jí takto měnič identifikuje a hotovo. Údajně má podporovat Polyntech protokol, ale je divné že se hlásí jako LG resu Battery. Nemáte někdo stejnou BMS viz foto ? Jak se hlásí ve vašem systému ? Tohle píšou na webu Victron o baterii: https://www.victronenergy.com/live/batt ... _chem_resu
Přílohy
BMS:
BMS:
BMS:
BMS:
Baterie:
Baterie:
LgBaterie.jpg (16.13 KiB) Zobrazeno 545 x
2 kWp V, 4kWp J, MPII 5k/48V/GX, Victron MPPT 250/100-CAN, Baterie 11 kWh LiFePo4 16S, BMS 200A
PetrDubi
Příspěvky: 1347
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od PetrDubi »

Přes UART (sériové připojení) se bude chovat a hlásit jako JBD, přes CAN potom podle toho, co tam je nahrané.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
maxicusc
Příspěvky: 11
Registrován: pon úno 13, 2023 11:58 am
Lokalita: Praha

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od maxicusc »

stembi píše:
Michal A píše:To moc nepotěší, ale děkuji za odpověď. I tak nedalo by se to obejít s hlídáním přetížení Jj. Zkus se podívat na řešení které jsem popsal zde https://community.victronenergy.com/que ... ee-ph.html
Do vlakna bych chtěl přidat i svoje řešeni. Jen jeden drat.
Mám tech dratů dost, tak zkouším nedávat víc, než je třebá.

Na masteru - assistent co přepíná grid-baterky po AUX in.
Na cerbo - spináni rele podlě node-red, který hlídá SOC, alarmy přetížení (a tady už mužeme hlídat všechny faze) a co tam ještě chcete.
fufland
Příspěvky: 7
Registrován: úte bře 28, 2023 7:43 pm
Lokalita: Liberec

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od fufland »

Šel by sem dát screen nastavení masteru a cerba? Mám do masteru natažený kabel k Aux a zkouším to zatím spínat jen externím tlačítkem a prdí to na mně.
Díky
maxicusc
Příspěvky: 11
Registrován: pon úno 13, 2023 11:58 am
Lokalita: Praha

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od maxicusc »

fufland píše:Šel by sem dát screen nastavení masteru a cerba? Mám do masteru natažený kabel k Aux a zkouším to zatím spínat jen externím tlačítkem a prdí to na mně.
Díky
Pokud otazka je ke mě, tak jo. Tam je to uplně jednoduché.
Na tlačitko jen pozor - přepinani na AC muže klidně trvát i tak 5 vteřin, pokud ten victron se synchronizuje...
Přílohy
victron-ac-ignore.png
fufland
Příspěvky: 7
Registrován: úte bře 28, 2023 7:43 pm
Lokalita: Liberec

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od fufland »

maxicusc píše:
fufland píše:Šel by sem dát screen nastavení masteru a cerba? Mám do masteru natažený kabel k Aux a zkouším to zatím spínat jen externím tlačítkem a prdí to na mně.
Díky
Pokud otazka je ke mě, tak jo. Tam je to uplně jednoduché.
Na tlačitko jen pozor - přepinani na AC muže klidně trvát i tak 5 vteřin, pokud ten victron se synchronizuje...

Děkuji,
to čekat jsem nezkoušel. V asistentovi jsem měl podmínku v podstatě stejnou, takže když tam bylo Aux1 closed for 1 seconds, tak jsem tomu dal tak maximálně 3 sekundy, pak jsem to považoval za nefunkční.
Zítra bych na to měl mít čas, tak to zkusím znova.
Diablo1st
Příspěvky: 1614
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od Diablo1st »

Na ignore AC sa dá použiť aj Asistent Generator podľa návodu priamo od Victronu TU
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
maxicusc
Příspěvky: 11
Registrován: pon úno 13, 2023 11:58 am
Lokalita: Praha

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od maxicusc »

fufland píše:tak jsem tomu dal tak maximálně 3 sekundy, pak jsem to považoval za nefunkční.
Aha, nejspíš to bude ono.

Dokonce když jsem to zkoušel s Virtual Switch a podlě metody "zaprvé dělám, pak koukam do návodu" dal jsem to do všech multiplusu misto jen masteru - tak on se zkoušel přifazovat tak asi minutu a níc jako by se nedělo, až pák hodil mí alarm.

PS. Ten VS je stejně na níc - je omezenec. Ja třeba jdu do AC podlě napěti na nejslabšim članku, co dává BMSka. Tehle data multiplus prostě nemá.
Komar
Příspěvky: 22
Registrován: pon dub 03, 2023 9:42 pm
Lokalita: Kaplice
Bydliště: Hodonice u Malont

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od Komar »

Do vlakna bych chtěl přidat i svoje řešeni. Jen jeden drat.
Mám tech dratů dost, tak zkouším nedávat víc, než je třebá.

Na masteru - assistent co přepíná grid-baterky po AUX in.
Na cerbo - spináni rele podlě node-red, který hlídá SOC, alarmy přetížení (a tady už mužeme hlídat všechny faze) a co tam ještě chcete.
Já to vyřešil podobně. Podle AUX1 (nebo jiný) na Masteru řídit ACignore nějakým asistentem (Programable relay a řídit AC ignore, nebo imput current limit control). Na AUX1 pak připojím paralelně k sobě kontakty programovatelných relé (např. K1) všech měničů. V každé jednotce pak ovládám K1 přes generator start and stop assistant, což řeší přetížení i připojování podle SOC, nebo napětí (nebo obojí). SOC stačí použít u jednoho (kteréhokoliv) měniče. Napětí taky, ale dá se nastavit u jednotlivých měničů různé napětí a prodlevy a vytvořit tak dynamiku připojování - pomalejší při malém poklesu napětí kvůli rozběhům, rychlejší při příliš velkém výkyvu... Trochu jsem se bál, že tohle řešení bude pomalejší, než s AC ignore bez použití relé, ale nezdá se.
Karlik73
Příspěvky: 95
Registrován: sob pro 18, 2021 4:41 pm

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od Karlik73 »

A jak jsi to pretizeni faze L2 aL3 vyresil?

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek