Vypnutí přetoku do DS

Měniče InfiniSolar
Uživatelský avatar
Meroj
Příspěvky: 4
Registrován: pát kvě 29, 2020 6:24 pm

Vypnutí přetoku do DS

Příspěvek od Meroj »

Zdravím všechny, vzhledem k tomu že, za přetoky do DS nám nikdo nic neplatí chtěl bych přetoky vypnout.
Přijde mi blbost zatěžovat a ničit střídač když z toho nic nemám. Když tak mě opravte...

Máme FVE sestavenou z 18ks panel IBC Monosol 315 VL5 + Infinisolar 10kw + 3ks Baterie PYLONTECH US2000

Je tam i předpokládám nějaký wattrouter (viz. foto) který v případě přetoku přepouští proud přes 3x SSR relé do topné spirály v 160L bojleru. V zimě se bojler nahříval z UT takže jsem to neřešil. Teď ale když je slunce podstatně víc, tak při nabití baterií na 100% jde do sítě např. 2kw ale do bojleru nic. Až když se slunce pořádně opře tak se pouští z každé fáze přetok na bojler. Stejně ale jde poměrná část do DS. Nevím jak střídač zjišťuje poměr kolik do DS a kolik na bojler.
Pravděpodobně DS má vyšší prioritu než bojler.

Pokud přetoky chci vypnout, změním v nastavení Infinisolar - "Grid-tie with Backup II." pouze na "Off-Grid" ? Nebo ještě je potřeba něco změnit?

Jak je to potom s přebytkem napětí na panelech?
Pokud budou baterie na 100% a bojler bude taky nahřátý, nebude střídači vadit, že se vyrobená energie nemá kde spotřebovat? ::rolleyes::
Přílohy
IMG_20200420_192317.jpg
zbek
Příspěvky: 441
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm

Re: Vypnutí přetoku do DS

Příspěvek od zbek »

Ja mam na goodwičku přímo v menu nastaveni jestli povoluji přetok a kolik . Když zakážu přetok tak měnič funguje tupěji prostě nema v danou chvilku kam výkon vyzářit , tak jsem je nechal povoleny a cca 1 až 3kwh za den věnuji Eonu a kolem 1kwh si zas koupím :eek2:

Až když se slunce pořádně opře tak se pouští z každé fáze přetok na bojler Tak tady musiš lepe vyladit wattrouter :oops:

Když zakážeš přetok tak ti pravděpodobně nebude fungovat watrouter
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: Vypnutí přetoku do DS

Příspěvek od ikovlabs »

Zavidim - po mne chtel CEZ za pretoky jeste zaplatit :-)
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Vypnutí přetoku do DS

Příspěvek od ota »

ikovlabs píše:Zavidim - po mne chtel CEZ za pretoky jeste zaplatit :-)
A kolik po tobě z ČEZu chtěli?
Zaplatit za dodané kWh?
Nebo pokutu 1800kč za maximální dodávku ve čtvrthodině, což mohlo být směšných pár Wh?
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Killingman
Příspěvky: 41
Registrován: stř bře 25, 2015 1:57 pm

Re: Vypnutí přetoku do DS

Příspěvek od Killingman »

Tak ono ani když ten výkup máte aktivní tak to není žádný terno...

Obrázek
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Vypnutí přetoku do DS

Příspěvek od diablo007 »

Takže pokud za službu výkup platíš a dodas málo tak vlastně ještě prodelas
Uživatelský avatar
Meroj
Příspěvky: 4
Registrován: pát kvě 29, 2020 6:24 pm

Re: Vypnutí přetoku do DS

Příspěvek od Meroj »

Trochu jsem to doladil, zmenil prioritu bojleru tak uvidim. Nasel jsem i firmy co vykupuji el. 500kc za 1MWh v pripade prechodu k nim i 1000,-kc ale vubec netusim kolik toho vyrobím navic v provozu je FVE nekdy od listopadu. Takze jen sonduju jestli to ma cenu hledat nekoho na vykup nebo ne. Snazime se vyuzit maximum pro vlasni spotrebu dle pocasi..

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek