Rozborka PYLONTECH US2000

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Rozborka PYLONTECH US2000

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

vážený docente Youdo , srovnávat cihly Pylontech a bedny od e-skůtru mi nepřipadá relevantní .
Pylontechy a jiné jsou kompletovány v chině z chinských dílů jež na kompletační linku urazí pár km . Kompletují jich vagóny , ehm kontejnéry týdně , tudíž i ceny komponent mají jinde než-li se dají sehnat třeba na Ali .
E-skůtr bedny skládá pár lidí (možná jeden ?) z dovezených článků za téměř koncovou cenu , bedna je standardní plechová skříň elektrorozvaděče za plnou cenu a použitá BMS je český "garážový" výtvor . Tudíž není možné očekávat konkurenci drtící chiňany .
V Chině není problém postavit fabriku jež bude non-stop hrnout produkty do celýho světa . Jediná reálná konkurence je Giga factory Edisona Muska v USA . Kdosi kdesi v ňáký EU se mezinárodně prosadí stěží . Vyjimky jsou ... , jen vyjimky :? .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Rozborka PYLONTECH US2000

Příspěvek od youda »

Relevantní srovnání to opravdu není, právě z mnoha důvodů, které jsem uvedl ve dvou předchozích postech.

Nicméně, pro mnoho z nás se jednalo o dvě alternativy, které jsme zvažovali pro svoji FVE. Já postupně investoval do obojího, jak lze najít z historie v mém vlákně. Z toho více než 300 tis Kč do 20kWh "eskutr", které jsem později nahradil za 32kWh Pylontechu v ceně 315 tis Kč.

Takže jsem to srovnat mohl, jak cenově tak i v provozu :(

PS: Rozvaděčová skříň byla jen u prvních kusů a zůstala na fotkách v eshopech. V reálu je "eskutr" dodáván v nerezových boxech. Ty jsou v něčem lepší, v něčem horší, než ty původní skříně.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
zbek
Příspěvky: 441
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm

Re: Rozborka PYLONTECH US2000

Příspěvek od zbek »

Jen malej dotaz
Winston sem viděl nafouknuty , stalo se to někomu už i s PYLONTECHem ?

Podle mne je Winston a podobné baterky dost předraženy oproti PYLONTECHu . Kus smotané folie v plastové krabičce a je to dražší než cela baterka s kompletnim řizenim.
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
jahodovák
Příspěvky: 1924
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Rozborka PYLONTECH US2000

Příspěvek od jahodovák »

Asi ne,ale pylontech určitě není používán jako trakční baterie v elektroautobusech....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Rozborka PYLONTECH US2000

Příspěvek od youda »

zbek píše:Jen malej dotaz
Winston sem viděl nafouknuty , stalo se to někomu už i s PYLONTECHem ?

Podle mne je Winston a podobné baterky dost předraženy oproti PYLONTECHu . Kus smotané folie v plastové krabičce a je to dražší než cela baterka s kompletnim řizenim.
U mne dobrý, ani jedna z devíti cihel se zatím nenafukuje. Snad jsem to nezakřiknul. Pokud by se nějaký průser stal, určitě dám report do vlákna mojí laboratoře.

Co vím z doslechu, tak:
- Pár Pylontechů přišlo vadných rovnou z fabriky, vůbec nešly nastartovat.
- Pár jich taky lidem odešlo po bouřce.

Za mne souhlas - Winstony, CALBy i Sinopoly jsou předražený jako prase. To je dáno jednak samotným výrobcem, jednak nenažraným EU distributorem, tedy i4wifi/GWL.
Na druhou stranu, pokud bych stavěl jachtu na cestu kolem světa, tak veškerej volnej prostor v trupu vyplním právě Winstonama. Baterka, která 8 let jezdila v trolejbusu, je kulatá jak rugbyovej míč, ale pořád má ještě 80% kapacity i relativně slušnej vnitřní odpor, to je prostě mokrej sen. A uprostřed indickýho oceánu fakt nechceš, aby ti nějaká chytrá baterka typu Pylontech napsala "Error 404" a šla do kopru.

Podobné pravidlo platí pro měniče - na doma bych si dnes vybral asi GoodWe nebo Axpert King, ale na moře bych vyplul jedině s Victron Multiplus 5000VA. Ideálně ta starší, hliníková verze. Ačkoliv cena všech krámů od Victrona je stanovená velmi podobně jako u lithiových baterek, cca 10 000 Kč za kVA.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
rokytna
Příspěvky: 177
Registrován: pát úno 14, 2020 8:35 am

Re: Rozborka PYLONTECH US2000

Příspěvek od rokytna »

Rozborka je vždycky zajímavá, tady jde vidět že uzemnění celé rack skříně pylonu má asi nějaký význam, chválím za tu bleskojistku:
https://forum.mypower.cz/download/file. ... &mode=view
(PMU deska vpravo nahoře).
Přesně po tomhle jsem nedávno pátral, jak to vevnitř z tohoto hlediska mají.
ostrovní FVE
zbek
Příspěvky: 441
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm

Re: Rozborka PYLONTECH US2000

Příspěvek od zbek »

Tak doma na barák zatím vypada Pylontech jako nejlepši volba cena výkon . Tak ted ještě rozkuchat Baterie RCT nebo LG Resu, připadně baterie Triplepower , ale to jsou baterky za dvojnásobnou cenu .
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek