Ostrovní pokusná Beroun 60W

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Ostrovní pokusná Beroun 60W

Příspěvek od tomas »

Proti krádeži jsou trhací matice http://www.akros.cz/matice-trhaci-an-9825/a2/prod/ po dotažení a utržení ji není za co chytit a povolit. Do imbusů se zase dávají kuličky.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Ostrovní pokusná Beroun 60W

Příspěvek od mypower.cz »

aha ... hm .. a to se divam ze za 7apul je rozsireni C => C+E. A ja potrebuju B->B+E no a jak se ted dozvidam, tak ani to ne, ale B->C+E hm .. tak to bude tech zakazek asi potreba povicero :idea: ... Nevadi, i to se da resit.... Akorat to bude holt trvat o neco dele.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Ostrovní pokusná Beroun 60W

Příspěvek od mypower.cz »

na druhou stranu proc to hnat do extremu a nezacit plynuleji ...

Obrázek

to same jako u fotovoltaiky
Obrázek
ze jo .. ;)
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Ostrovní pokusná Beroun 60W

Příspěvek od mypower.cz »

takzvaná karavanová optimalizace, to zní skoro jako energetická optimalizace :idea:
Brumla
Příspěvky: 109
Registrován: ned kvě 22, 2011 6:05 pm
Lokalita: Beroun
Výkon panelů [Wp]: 12 kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12 kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Beroun

Re: Ostrovní pokusná Beroun 60W

Příspěvek od Brumla »

problém je, že se sluneční elektrifikací bude vážit asi tak o 200 kilo více:-)))) já mám nahoře střechu 12,5x 16 bm a lehkou krytinu titanzinek:-))) já růst můžu:-)))
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Ostrovní pokusná Beroun 60W

Příspěvek od JiříK »

Céčko netřeba. Pokud má tažné vozidlo celkovou hmotnost do 3500kg, stačí béčko. Celková hmotnost soupravy není rozhodující! Za dodávkou o celkové hmotnosti 3,5 tuny tahám až dvoutunový vlek. Béčko na to stačí :-)
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am

Re: Ostrovní pokusná Beroun 60W

Příspěvek od avatar »

musis ale mit ve velkem TP napsano ze to tahat muzes. je jasne ze za oplem korzou nebudes tahat 3 tuny :)))

ja Cecko mam podminka udelani C+E je myslim mit zkusenosti s C myslim ze nelze prejit rovnou na C+E ale prvne na C a pak na C+E (teda za me to tak bylo).
Brumla
Příspěvky: 109
Registrován: ned kvě 22, 2011 6:05 pm
Lokalita: Beroun
Výkon panelů [Wp]: 12 kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12 kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Beroun

Re: Ostrovní pokusná Beroun 60W

Příspěvek od Brumla »

Plánovaný ostrovní systém se zálohou ČEZ
Maximální využití fotovoltaiky pro běžný provoz domácnosti.
osvětlení domku 2+1 s příslušenstvím. 150 W / H
Čerpání vody do zásobníku ( vodojemu )120 W /H
zabezpečení provozu ADSL + Notebook 150 W/H
pohon cirkulačního čerpadla Ú.T. 50 W/H
CHladnička 65 W/H
Můj průměr při létě cca 200 W / h 12 V po dobu 20 hodin = 4000 W den 12 V - 24 V
Ostatní spotřebiče budou na DS
Představa je:
okruh 12 V pro osvětlení - každá místnost zvlášť + napájení ADSL
osazeno: Amorfní panely asi 200 Wp+ reg+baterie 2x180 Ah = 360 Ah/12V + jištění každého okruhu samostatně
okruh 24 V pro čerpadla a chladničku
osazeno : Amorfní panely asi 400Wp + reg+bat 2x 2x180 Ah = 360 Ah/24V + jištění každý okruh samostatně
Jak vyřešit???
1/ aby čerpadlo do vodojemu pracovalo po dobytí baterií ( bude jištěno čerpadlem na DS )
2/ napájení NB příkon 90 W / 19 V, mám zdroj na 12 V ale 10 A jistič vypadává ( zkušenost z auta-v autozásuvce nevypadne!! ) přívod je 2x8mm lanko průřez, vzdálenost cca 10 m
3/ napojení zálohy ČEZ -
moje představa = je to možné???
a) napojit vedení z nabíječky do regulátoru na svorky od panelů??? Co to udělá??
b) pokud to jde, jde z regulátoru udělat výstup na relé, které by spínalo napájení nabíječky??
V autě mám centrálu, která výstup na 12 V 8 A mám jej napojený přímo na baterii.... když nastartuji, okamžitě CX 5 svítí na plno, i když jede měnič... to asi nepochopim:-((( Proto nechci přivádět proud na baterie.Regulátor by to měl vyhodnotit jako výkon panelů????
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 543
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Ostrovní pokusná Beroun 60W

Příspěvek od ResHacker »

avatar píše:musis ale mit ve velkem TP napsano ze to tahat muzes. je jasne ze za oplem korzou nebudes tahat 3 tuny :)))

ja Cecko mam podminka udelani C+E je myslim mit zkusenosti s C myslim ze nelze prejit rovnou na C+E ale prvne na C a pak na C+E (teda za me to tak bylo).
Já za svojí Corsou tahal i 2-tunový Pajero :D na provaze ale...s plaťákem by to asi neprošlo :D:D
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek