Najnizsie ceny na baterie CALB !

Archiv ukončených inzerátů
Zamčeno
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od fugas »

No právě, jak píše lubomírz...Pokud je to levota v tom smyslu, že jde o nějakou domluvu mezi prodejcem a dopravcem, mohl bych se dost divit.Na druhé straně rva píše, že vše v pořádku dostal a navíc pravda je, že Ali dosti funguje.
Stalo se mi u daleko levnějších věcí, že prodejce psal kolem data doručení, že to přijde patrně později a důrazně mě žádal ať neotvírám spor.Takže se toho asi bojí jak čert kříže.Našel jsem i nabídku na 48 článků v této ceně.
Nicméně, proč tedy od stejného ptodejce nestojí 100Ah přibližně polovinu, nebo dvě třetiny, ať nežeru...
No jsem dosti pro to objednat.Ty ostatní nabídky např. na 100Ah, které jsou už neaktivní, měly cca 500+ kusů skladem.Což mě přiklání k možnosti, že jsou spíš rychle vyprodané, než že by jim zatrhli tipec.Navíc mají doručení do 2. ledna, jinak plná náhrada, což je v takovém objemu zakázky už slovo.
Možná se jim vyplatí točit obrat, než čekat kdo dá víc, pokud jsou výrobní náklady třeba třetinové?
Pak je možnost objednat z Polska, ale cena je už lehce jinde...
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od fugas »

Mikel píše:
lubomirz píše: 3) ked si myslis ze hento je charita, pockaj az uvidis toto :)
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 4b63LIWTzC
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... ef7emE7Zpo

a fčíl buc múdry :)
Obecne plati a na alibaba.com zejmena, ze ceny jsou fake a nelze to za tyto ceny koupit. Pokud budes kontaktovat nasledne prodejce na alibaba.com dostanes uplne jinou cenu a odpovidajici realite. Proto tam maji i odkaz "FOB Reference Price:Get Latest Price" :)
Dobré info, díky.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od fugas »

Pak jiný prodejce:

https://www.aliexpress.com/item/4001227 ... web201603_

A stejný prodejce jako z mého prvního odkazu:

https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... web201603_

A teď mě z toho někdo vyveďte :D
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od fugas »

Ještě jeden dotaz.Co jsou obecně zač všechny ty modré nunejmy?Mají podivné kapacity i rozměry.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
lubomirz
Příspěvky: 444
Registrován: ned kvě 31, 2020 5:25 pm
Reputace: 26

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od lubomirz »

>> A teď mě z toho někdo vyveďte :D

áááále kdeže, len si pekne držku nabi sám :) ja idem komunikovat a objednat tie "tristovky".
To nabeton musi byt odrb, neexistuje taka cena ani keby to bolo Grade D :)
lanyho
Příspěvky: 59
Registrován: pon čer 09, 2014 10:09 am
Reputace: 10

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od lanyho »

Můžu jen říct, že jsem nakoupil u CHLBATT store, baterie přišly a fungují. Mají nalepené štítky atd.
https://www.aliexpress.com/item/4000878 ... 6d20UURbqf
Od 8 kusů je doprava a clo v ceně. To že jsou nedostupné bych neřešil. Prodejce dělá ceny přímo na míru. Stačí napsat počet kusů a jakou BMS a udělá cenu. ;)
On grid 8kwp (35 x renesola 235W + Sunny TRIPOWER 8000TL) PV-log
off grid chata 3 x 240w Epsolar + 10 x 220w Victron Energy SmartSolar 250/60 PJ 5000W LF 24V
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od fugas »

lubomirz píše:>> A teď mě z toho někdo vyveďte :D

áááále kdeže, len si pekne držku nabi sám :) ja idem komunikovat a objednat tie "tristovky".
To nabeton musi byt odrb, neexistuje taka cena ani keby to bolo Grade D :)
No právě.Známe výrok "nechci slevu zadarmo" :D
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
mopadzi
Příspěvky: 989
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Reputace: 51
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od mopadzi »

moje poznatky: převážná většina jsou vyřazené z prvovýroby. 100% CATL je bez QR kodu. CALBY bez QR a seriového čísla.
testovací nákupy fiasko. Ted testuji jiné výrobce. Očekávám zásilku LISHEN 272Ah. Najít solidního dodavatele stojí hodně penez. Mám ted 16 článků CALB SE200 v kapacitách 110-190Ah. Složím z nich baterku 24V 300Ah po otestování prodám.....značka levně
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
oscar
Příspěvky: 96
Registrován: ned říj 14, 2018 6:53 am
Reputace: 20

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od oscar »

mam otazku, vazne zvazujem kupit jeden kus tohto:
https://xinlongding.en.alibaba.com/prod ... ttery.html
a/alebo tohto v 270AH variante:
https://xinlongding.en.alibaba.com/prod ... solar.html
na vyskusanie, akurat nemam ziadny HW na nabijanie/vybijanie na otestovanie jedneho kusu.
Je tu niekto, komu ked pre/poslem jeden takyto kus, vie to overit ci je to OK, alebo je to na vychodenie?

Je to sice projekt na celu zimu, ale skor ako na jar clovek ajtak nepotrebuje (dalsiu) baterku :lol:

PS: predtym, nez pribudnu commenty, ze je to smejd, a len 2000-2500 cyklov - mne to bohate staci, ked ma pravdu Ota, ze realne baterky si uziju v prevadzke len 100 CELYCH cyklov za rok, tak to je stale zivotnost 20-25 rokov...
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od fugas »

Jasně.Takže se vyplatí jít do 100Ah za stejné peníze z Polska a mít je za týden.Kdyby jich mělo být osm a pak si hrát, tak ok.Ale 42 už je trochu dost.Vyndavání z auta taky nic moc.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
lubomirz
Příspěvky: 444
Registrován: ned kvě 31, 2020 5:25 pm
Reputace: 26

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od lubomirz »

Oscar : jeden kus ti zrejme neposlu, maju tam napisane "minimal order 5 pcs" v tom prvom pripade a 12pcs v druhom.

Testovat tak ako si napisal sa moc neoplati z financneho hladiska - je to tazke, ked niekomu posles a ma ti poslat naspat tak minies kvantum prachov len na postovnom v ramci Slovenska, takze by to k tebe musel prist volakto zobrat alebo ty volakomu odniest (co tiez neni zadarmo).

Zmier sa s tym ze hento su proste produkty ktore chvilku budu fungovat, potom obrovska otazka a to plati pre vsetky baterie z Čínska. Je to taka "suma" penazi ze ked potrebujes jednu, tak to proste riskni ; keby si potreboval 100kWh tak je to uplne ine rozmyslanie.

Podla mna tam nemas co naspekulovat - vsetky tieto ultralacne srajdy su proste srajdy. Ci si kupis "CALB" alebo "CATL" alebo Lishen ako pisal Mopadzi o dva prispevky vyssie, je to uplne rovnake lajno. Ja som pisal tomu XinLongDing co som linkoval (https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 47350.html), zatial sa neozvali, ale ziadne nadeje ohladne kvality si nerobim a aj ta cenovka je nerealna (mi napisu 200$ postovne). Uvidim ake mnozstvo mi realne pustia a aka bude doprava/dph, zoberem na skusku 9 alebo 18 kusov.


Keby niekto chcel vediet ako hentie baterky vznikaju, je to takto :
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 18441.html
cize je len otazka statistickej nahody k akej "múke" sa v danom tyzdni dostane konkretny predajca u ktoreho si kupis (a ked chlapci nevaria doma, tak potom je rovnaka otazka z coho varí ten od koho kupili tie modre krabice uz zmontovane)


Ziadne iluzie, dobre ? Mimochodom predpokladam, ze absolutne rovnakym sposobom budu variť nejake lokalne firmy co v Ceskoslovensku vyrabaju "svoje vlastne" baterie (https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 42722.html). Tazka uloha a zodpovednost je na strane dlhodobeho a konzistentneho zabezpecenia standardov / parametrov, kvality vyroby (čistota múky, vyrobnych priestorov atd) a samozrejme logistiky (dostat sem tony z druhej strany sveta) plus nasledny customer service. To su najtazsie ulohy - inak poskladat hentie baterky dohromady je prdlajz, ziadna kozmicka technologia.
lubomirz
Příspěvky: 444
Registrován: ned kvě 31, 2020 5:25 pm
Reputace: 26

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od lubomirz »

Mopadzi : " Mám ted 16 článků CALB SE200 v kapacitách 110-190Ah"

to je taka katastrofa ze sa rozchadzaju takto strasne, alebo to mas rozlicne kapacity ?
mopadzi
Příspěvky: 989
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Reputace: 51
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od mopadzi »

lubomirz píše:Mopadzi : " Mám ted 16 článků CALB SE200 v kapacitách 110-190Ah"

to je taka katastrofa ze sa rozchadzaju takto strasne, alebo to mas rozlicne kapacity ?
to jsou články SE200, 200Ah nominálně. Vniřní odpor pod 0,15mohm
takže nové....
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
lubomirz
Příspěvky: 444
Registrován: ned kvě 31, 2020 5:25 pm
Reputace: 26

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od lubomirz »

svatá dobroto...
Martin P
Příspěvky: 574
Registrován: ned úno 25, 2018 5:04 pm
Reputace: 63
Lokalita: Havlíčkův Brod
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 19845
Kapacita baterie [kWh]: 66
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od Martin P »

fugas píše:Jasně.Takže se vyplatí jít do 100Ah za stejné peníze z Polska a mít je za týden.Kdyby jich mělo být osm a pak si hrát, tak ok.Ale 42 už je trochu dost.Vyndavání z auta taky nic moc.
Kdo je v Polsku prodává?
Díky za odpověď.
S-UPS.
20kWp v panelech rozdělených mezi východ, jih a západ. Do osmi stringů.
Baterie
Staré LiFePo4 o kapacitách 12, 24 kWh
Nové LiFePo4 o kapacitách 14, 14 kWh (od listopadu 2022)
Rezerva Pb vrla 200Ah.
Systémové napětí 48V
Hlavní měnič Victron 5000VA.
Pomocné měniče 2x REVO VM 5000
Regulátory PCM60X
Systém je modulární s možností dalšího rozšíření (kdyby bylo kam) řešený tak, aby při výpadku kteréhokoliv jednoho modulu mohly ostatní fungovat dál bez omezení.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od fugas »

Martin P píše:
fugas píše:Jasně.Takže se vyplatí jít do 100Ah za stejné peníze z Polska a mít je za týden.Kdyby jich mělo být osm a pak si hrát, tak ok.Ale 42 už je trochu dost.Vyndavání z auta taky nic moc.
Kdo je v Polsku prodává?
Díky za odpověď.
Třeba tady 136USD za kus s doručením do deseti dnů.Což je při vyšším počtu článků už celkem úspora.Ale stále se tu bavíme té jitrnici, kterou svět neviděl.Pokud bych chtěl osm článků jako úložiště, tak je asi úspora 5kKč v dlouhodobém horizontu používání zanedbatelná a koupím tady.I když to má jakýsi certifikát v čínštině s razítkem jednoho z tisíce výstupních kontrolorů....Ale kde je jistota, že za rok nebude kapacita u třetiny článků poloviční...
A že to jde jsem si už vyzkoušel, kdy článek ve vynikající formě ze dne na den spadne na 0.5V a prostě končí.Do toho fakt nikdo nevidí.

https://www.aliexpress.com/item/4000560 ... web201603_
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 691
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm
Reputace: 52

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od shuty »

fugas píše:
Martin P píše:
fugas píše:Jasně.Takže se vyplatí jít do 100Ah za stejné peníze z Polska a mít je za týden.Kdyby jich mělo být osm a pak si hrát, tak ok.Ale 42 už je trochu dost.Vyndavání z auta taky nic moc.
Kdo je v Polsku prodává?
Díky za odpověď.
Třeba tady 136USD za kus s doručením do deseti dnů.Což je při vyšším počtu článků už celkem úspora.Ale stále se tu bavíme té jitrnici, kterou svět neviděl.Pokud bych chtěl osm článků jako úložiště, tak je asi úspora 5kKč v dlouhodobém horizontu používání zanedbatelná a koupím tady.I když to má jakýsi certifikát v čínštině s razítkem jednoho z tisíce výstupních kontrolorů....Ale kde je jistota, že za rok nebude kapacita u třetiny článků poloviční...
A že to jde jsem si už vyzkoušel, kdy článek ve vynikající formě ze dne na den spadne na 0.5V a prostě končí.Do toho fakt nikdo nevidí.

https://www.aliexpress.com/item/4000560 ... web201603_

to co uvadzas teda moc vyhodne nie je. za tu cenu mozes mat 16x 100ah calb a nie len 8...
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•5kWh LiFePo4•
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od fugas »

Nebo za 1600USD 16X 200Ah Calb, modré nebo šedé, dle libosti.Při tom na jiném shopu ty naprosto stejné (dokonce i ilustrační foto štítků jsou stejné) za 3000USD.A to je oč tu běží.Nebude za nedlouho po nich?Že se prodejci předhánějí v řádu jednotek procent ceny je běžnou ukázkou lovu zákazníka.Ale 50%?
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.

Zamčeno