Najnizsie ceny na baterie CALB !

Archiv ukončených inzerátů
Zamčeno
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am
Reputace: 20

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od rob.brno »

DanoP píše: 265€ kWh ak počítam že 16x100Ah má 5kWh.
Pro srovnání - komerčně prodávané Pylontechy v boxu 3,6kwh výjdou na 8600kč na kwh. Cena je s DPH s balancery s kompakním obalem.
Volil bych tyto Pylontechy.
lanyho
Příspěvky: 59
Registrován: pon čer 09, 2014 10:09 am
Reputace: 10

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od lanyho »

rob.brno píše:
DanoP píše: 265€ kWh ak počítam že 16x100Ah má 5kWh.
Pro srovnání - komerčně prodávané Pylontechy v boxu 3,6kwh výjdou na 8600kč na kwh. Cena je s DPH s balancery s kompakním obalem.
Volil bych tyto Pylontechy.
Jak jsem psal, mě to vyšlo na 24k za 8*180Ah + BMS. Což je tuším 5200 za kwh. Tzn. úspora 15,6k + mám hračku ;)
Navíc na chatě je to čistý ostrov kde bohužel používám 24V systém. Což Pylontech asi nedělá.
Ale jako srovnání OK
On grid 8kwp (35 x renesola 235W + Sunny TRIPOWER 8000TL) PV-log
off grid chata 3 x 240w Epsolar + 10 x 220w Victron Energy SmartSolar 250/60 PJ 5000W LF 24V
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od diablo007 »

lanyho píše:
rob.brno píše:
DanoP píše: 265€ kWh ak počítam že 16x100Ah má 5kWh.
Pro srovnání - komerčně prodávané Pylontechy v boxu 3,6kwh výjdou na 8600kč na kwh. Cena je s DPH s balancery s kompakním obalem.
Volil bych tyto Pylontechy.
Jak jsem psal, mě to vyšlo na 24k za 8*180Ah + BMS. Což je tuším 5200 za kwh. Tzn. úspora 15,6k + mám hračku ;)
Navíc na chatě je to čistý ostrov kde bohužel používám 24V systém. Což Pylontech asi nedělá.
Ale jako srovnání OK
Dělá 24V
radot
Příspěvky: 66
Registrován: pát pro 28, 2018 7:49 pm
Reputace: 10

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od radot »

Vieš dôvera medzi predajcom a zákazníkom sa buduje dlho a veľmi ťažko. Ja som na tom tak, že už by ma ani nenapadlo tie batérie kupovať z akéhokoľvek iného zdroja. Za tie 4 roky čo hľadám Lifepo4 články s výbornou kvalitou za rozumnú cenu som narazil snáď na všetky nekalé praktiky Čínskych predajcov. Najhoršie na tom je že sa to deje v tak obrovskom merítku že si trúfam povedať že 99% sortimentu na veľkých portáloch má nejaký problém. Bolo by to na dlhú debatu. Skrátim to. Môj zdroj by tiež dokázal zohnať batérie pochybnej kvality ale aj mi narovinu povedali že si to nikdy nedovolia urobiť pre medzinárodný obchod pretože nechcú riešiť reklamácie. Čo i len jediná reklamácia znamená pre nich stratu. Radšej idú cestou vytvárania dobrého mena. Presne preto zatiaľ žiadna reklamácia nebola. Čo sa týka CATL nie je to vyššia kvalita ale identická s tým čo sa dodalo. Rozdiel je v tom, že CATL dodáva strigtne iba pre automobilky a narozdiel od Tesly nemajú jediný prípad vyhorenia. CATL však nestíha dodávať ani pre automobilový priemysel a preto ak sa objaví ich článok niekde v predaji, buď je použitý alebo fake. Toto sa žiaľ u CALB odlišuje ťažšie a práve preto CALB onedlho zmení komplet celú produktovú radu a tiež prestanú vyrábať vyššie kapacity ako napr. 300Ah,400Ah...
12x Poly Amerisolar 285Wp východne, 12x Poly Amerisolar 285Wp západne, 17x CALB LiFePo4 200Ah, EMUS BMS, EASUN ISolar SMV III 5KW (500V MPPT)
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 969
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm
Reputace: 212

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od Mikel »

radot píše: CATL však nestíha dodávať ani pre automobilový priemysel a preto ak sa objaví ich článok niekde v predaji, buď je použitý alebo fake.
Vetsí pitomost jsem jeste necetl. Vlastne ano, uz tu nekdo psal, ze kazda vyrobena baterie na svete bude mit vlastni GPS chip aby sla najit :D
Clovek nesmi verit kazde pohadce, kterou kde slysi a vice se zajimat o realny system vyroby, prodeje a obchodu v Cine a nejen tam. :)
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
lubomirz
Příspěvky: 444
Registrován: ned kvě 31, 2020 5:25 pm
Reputace: 26

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od lubomirz »

>> Presne preto zatiaľ žiadna reklamácia nebola.

sme radi ze vidis do multistomilionoveho uctovnictva a logistiky nejakej obrovskej cinskej firmy... to sa nevidi len tak casto.
radot
Příspěvky: 66
Registrován: pát pro 28, 2018 7:49 pm
Reputace: 10

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od radot »

Mne sa páči na Vás že ak sa jedna vec dá pochopiť viac spôsobmi že si vždy vyberiete tú najhoršiu možnú a potom to ešte prekrútite do totálnych nezmyslov. Ja skrátka nemám dôvod pochybovať o svojich partneroch v Číne. To že vy tu považujete každú informáciu za konšpiráciu je čisto iba Váš problém. A to že informácie ktoré sú v Číne verejné a sem nepresiaknu alebo im niekto neverí tiež nie je môj problém. Vyzerá to tak že s niektorými je to fakt strata času ale kto má záujem skúste si prečítať aspoň prvú stranu:

https://www.everledger.io/batteries-lif ... anagement/

Mimochodom nevidím dôvod prečo by sa malo automaticky očakávať pridávať ku každej informácii zdroj či dokonca dôkaz. Každý má svoje možnosti svoj postoj čomu verí a čomu nie ale aby niekto prekrúcal veci úplne naruby len preto že má taký názor to je už trocha moc.
12x Poly Amerisolar 285Wp východne, 12x Poly Amerisolar 285Wp západne, 17x CALB LiFePo4 200Ah, EMUS BMS, EASUN ISolar SMV III 5KW (500V MPPT)
josse
Příspěvky: 1142
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm
Reputace: 139

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od josse »

radot píše:Mimochodom nevidím dôvod prečo by sa malo automaticky očakávať pridávať ku každej informácii zdroj či dokonca dôkaz. Každý má svoje možnosti svoj postoj čomu verí a čomu nie ale aby niekto prekrúcal veci úplne naruby len preto že má taký názor to je už trocha moc.
No tak přidávání zdrojů je snad běžné a automatické, to že to v místních končinách zvykem není je snad i ostuda... Taky to tak dělám, ale "ozdrojovat" je slušnost.
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 969
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm
Reputace: 212

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od Mikel »

radot píše: Mimochodom nevidím dôvod prečo by sa malo automaticky očakávať pridávať ku každej informácii zdroj či dokonca dôkaz. Každý má svoje možnosti svoj postoj čomu verí a čomu nie ale aby niekto prekrúcal veci úplne naruby len preto že má taký názor to je už trocha moc.
Nejhorsi jsou takove fake news ktere tu "radot" stale rozsiruje v domeni, ze je asi jediny kdo kdy obchodoval s Cinou :D
Podle jo prispevku, si troufnu rict, ze v Cine byl pouze prstem na mape a Cinu zna jen od jeho "pratnera" ktery mu vypravi ruzne pohadky.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od mypower.cz »

Uplne nejvic nejhorsi je negramotnost uzivatelu, kteri nectou a nerespektuji vubec zadne pravidla (asi cist neumi), netusi ze nejsou v diskuzi ale v bazaru a nechapou, ze bazar je na neco jineho nez na diskutovani, viz pravidla bazaru bod 3. Asi tohle tema z bazaru vyhodim, pac to s bazarovym prodejem uz nema lautr nic spolecneho.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 969
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm
Reputace: 212

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od Mikel »

mypower.cz píše:Váhám zdali se jedná o bazarový prodej. Viz pravidla bazaru. Nikdo mě s ničím nekontaktoval.
Souhlasim s adminem a uz davno toto vlakno melo byt jinde, viz jeho prispevek jiz v pocatku.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
radot
Příspěvky: 66
Registrován: pát pro 28, 2018 7:49 pm
Reputace: 10

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od radot »

Súhlasím s adminmi, kľudne odstránte celé vlákno pretože jediný a hlavný zmysel pre ktorý som to robil bola pomoc používateľom fóra a mám pocit že ten význam zdá sa pominul. Vďaka za pochopenie
12x Poly Amerisolar 285Wp východne, 12x Poly Amerisolar 285Wp západne, 17x CALB LiFePo4 200Ah, EMUS BMS, EASUN ISolar SMV III 5KW (500V MPPT)
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od fugas »

Zdravám ve spolek.
Jak jsem se dočetl, někteří nakoupili aku rovnou z Číny za velmi pěknou cenu a vše proběhlo v pořádku.Některé nabídky, které jsem vyhledal jsou doprodány a prodej je ukončen.Ale našel jsem nabídky obchodů, kdy článek 200Ah vychází lehce přes 100USD, což je opravdu až moc dobré.Vzhledem k tomu, že jsem poměrně pracně už dříve upravil EV tak, aby se tam vlezlo 42 těchto 200Ah článků, tak mě taková nabídka zajímá.Články na fotkách mají štítky kapacitních testů lehce přes 200Ah a při tom se dají najít 100Ah články za stejnou, nebo vyšší cenu.Nevíte někdo ve věci sběhlý jak je toto možné?
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 969
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm
Reputace: 212

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od Mikel »

Krom ruznych vyrobcu, tak rozdil je take v kvalite jaky clanek vam cinan proda. Maji to rozdelene na clnaky A+, A-, B+, B- a podlo toho je take cena.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od fugas »

No jo, ale tohle má být Calb v těch nových šedých obalech.Rozměry sedí na 200Ah a v popisu jsou napsané jako Áčkové.Proto se vyptávám.Jelikož už mi to přijde jako charita :D
to jsem měl napsat rovnou, omlouvám se.

https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... web201603_

EDIT: Nebaví mě koukat na dlouhodobě nepojízdný elektromobil, ale další nákup komplet battery packu za dost peněz už prostě musí dlouhodobě fungovat.Proto se rozhlížím velice obezřetně.Spokojil bych se se 100Ah, ale ta cena mě dělá dosti nejistým.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 526
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od rva »

Ta cena je dost podezřelá. Kdybych byl zájemce, tak prodejce kontaktuji v čem je zakopán pes. Chyba to asi nebude, protože takto příznivě to nabízí u více článků.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
marsal64
Příspěvky: 1200
Registrován: sob čer 16, 2018 1:45 pm
Reputace: 133
Lokalita: Velké Popovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9,3
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Velké Popovice

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od marsal64 »

rva píše:Ta cena je dost podezřelá. Kdybych byl zájemce, tak prodejce kontaktuji v čem je zakopán pes. Chyba to asi nebude, protože takto příznivě to nabízí u více článků.
Já stále váhám, zda jít do pylonů nebo něčeho takového. Cenové nůžky se zvětšují... Komunikace viz obr.
Přílohy
Calb.jpg
lubomirz
Příspěvky: 444
Registrován: ned kvě 31, 2020 5:25 pm
Reputace: 26

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od lubomirz »

vobec neriesime kvalitu a realnost nejakej zaruky "aňo aňo, pošlite mi to do Ciny a ja sa na to pozrem", pretoze to bude ina depresia. Moja dlhodoba skusenost s ebayom/alibabou/aliexpresom/zakazkovou vyrobou [!!!] v Cine je taka, ze zoberu peniaze a fajront. Absolutne ziadne reklamacie, absolutne ziadny customer service. Aspon do momentu pokial nie si Volkswagen, Tesla, Mercedes, atd s lokalnou pritomnostou na cinskom trhu - na dialku sa nedomozes absolutne nicoho.

Podnikatelske riziko proste zarataj do cenovky. Odhadni failure rate. Ak ti to nevyjde, prerobil si. Jednoduche ako facka, si na to sam.



1) na tych baterkach uprimne nic neni, primitivna technologia, nejaka hlina, "nejaky prasok". Nechapem preco by 3.2V/100Ah malo stat 1000$, ta doba uz skoncila (pamatas si casy kedy vaha vzduchu na Oktaviu 1.9tdi stala 40.000 Kc ? Predne ramena na Audi A4 boli len za 78.000 Kc, pohoda). Podradna kvalita, podradna vyroba, podradne standardy. Toto nie je Siemens / Victron / Pylontech kde si strazia aspon tu kvalitu, aj ked beru z Ciny.

2) henta cena nie je nicim zaujimava, v tomto vlakne mas chlapcov ktorym domov dosli 5120Wh clanky za 1300 eur. Presne polovicna cena hentoho 10kWh packu co si linkoval (16x 3.2V x 200Ah = 10.240Wh). Cena 1660$ je bez dopravy bez cla bez dph takze doma na ponku ju budes mat za priblizne 2800$ co je 2600 eur. Vidim obrazok ktory si dal, ale v inzerate je napisane "EU TAX FREE" co sa teda nestane ani nahodou. Funguje to tak, ze chlapci maju nieco podplatene v pristavoch a ked im to neprejde, nebudes mat ani tovar ani prachy. Uz som v takej situacii bol, nastastie sa jednalo len o dva litre v eurach, takze sme s uradmi v Rotterdame vykomunikovali veci, doplatili DPH a clo, a tovar nam pustili.

Jednoduche ako facka. Mimochodom tvoj obrazok NEPOTVRDZUJE ze DOPRAVA je zahrnuta v cene. Je tam custom clearances and taxes, ale nie shipping. Tozt moja [draha] skusenost so slovickami. Ale skusit to mozes, kludne zaloz novu temu.


3) ked si myslis ze hento je charita, pockaj az uvidis toto :)
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 4b63LIWTzC
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... ef7emE7Zpo

a fčíl buc múdry :)
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 969
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm
Reputace: 212

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od Mikel »

lubomirz píše: 3) ked si myslis ze hento je charita, pockaj az uvidis toto :)
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 4b63LIWTzC
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... ef7emE7Zpo

a fčíl buc múdry :)
Obecne plati a na alibaba.com zejmena, ze ceny jsou fake a nelze to za tyto ceny koupit. Pokud budes kontaktovat nasledne prodejce na alibaba.com dostanes uplne jinou cenu a odpovidajici realite. Proto tam maji i odkaz "FOB Reference Price:Get Latest Price" :)
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 526
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Najnizsie ceny na baterie CALB !

Příspěvek od rva »

Já bych risknul i těch 200 Ah. Ale kdyby se něco přihodilo, tak z mostu skákat nebudu. Před půl rokem jsem tady riskl 16x 100Ah a bylo to tak, jak prodejce tvrdil. A články se chovají normálně. Navíc na Aliexpresu mám do doby, než potvrdím, že je vše v pořádku, celkem silnou páku na prodejce.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS

Zamčeno