YouTuber přestavěl starý VW Passat na elektromobil

Novinky, zajímavosti, věda a technika v oblasti solární energie.
Uživatelský avatar
Ricardo
Příspěvky: 59
Registrován: čtv kvě 14, 2020 10:05 pm

Re: YouTuber přestavěl starý VW Passat na elektromobil

Příspěvek od Ricardo »

fugas píše:Jeden za všechny.Psal jsi to ty, tak ti snad nemusím konkrétní místa zvýraznit.Jistě do budoucna hořce zalituji, že jsem odmítnul rady takového moudrého člověka počtáře a vizionáře.
Na závěr : Snad jedině tobě rovného může urazit, když ho někdo jako ty nazve lemplem.Ale takovýho budeš hledat dlouho.Ještě jsi opět takticky, jako už několikrát před tím zapomněl odpovědět Otovi.Teď se zeptej admina kolik ti dá za to lhaní a na mě už nereaguj, nemáš nic s čím bych chtěl ještě ztrácet čas.
Chlapče, ty tady opakovaně lžeš. Já tě tedy ZNOVU vyzívám abys mi citoval kde jsem psal že FVE v zimě dává průměrný nebo nominální výkon. Prosím buď té lásky a najdi to a zvýrazni to pro mne. Zesměšni mne nebo už přestaň konečně lhát. Aneb jak se od diskuse o autopilotovi a vlivu na akcie Tesly najednou vytáhne úplně nesmyslně zimní provoz FVE aby se záměrně vyvolal flame.


Ale abych byl konstruktivní. Ne každý investuje do Tesly, to chápu, každý to vyhodnotí jinak a jsou stovky jiných akcií. Takže se pochlub do čeho jsi investoval a jaké máš zhodnocení ty. Pro inspiraci ostatním. Řekl bych, že když mluvíš o akciích tak nebudeš tak neschopný abys neměl taky nějaké slušné zhodnocení v akciích jiné firmy.
10x Bi-facial Canadian Solar Poly 365Wp BiKu CS3U-PB-365 (glass/glass, half-cut, 9-bus-bar, 72-cell)
1x MPP Solar PIP-5048MK 5kW
4x Pb12V 45Ah
[/size]
Uživatelský avatar
berounskygrizly
Příspěvky: 49
Registrován: pát říj 06, 2017 5:27 pm
Lokalita: kousek od Berouna
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 5000
Kapacita baterie [kWh]: 20
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: YouTuber přestavěl starý VW Passat na elektromobil

Příspěvek od berounskygrizly »

marko250 píše:
Ricardo píše: Moje 3,6 kWp FVE stála 60 tis a hypotetickou Teslu Model 3 by mi nabylo každý den na cca 80 km jízdy.
:D
Tak si to spočti 80km v tesle je 15-18kWh ,to vyrobí tvá FVE během 6-7hodin v létě ,je tak a to od 10-17:00hod.Jelikoš máš jen trochu baterek,tak by musela stát T3 na place a musela by být ještě ke všemu vybitá aspoň z poloviny,aby tam tekla energie,protože ke konci už tolik nevezme.Pokud tedy děláš noční 40km daleko, tak by to od května do září celkem šlo vykrýt.Ale na domácnost už nic nezbude.Já jsem typicky v práci 6-14:00hod,tak bych musel nacpat elektrony a pak poslat do auta přez noc jedině z baterky a to máš 20kWh uložit a pak nabíječka min 3-4kW do auta,ale to už nemáš za 60tKč zase.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2187
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: YouTuber přestavěl starý VW Passat na elektromobil

Příspěvek od fugas »

Clapče, žádal jsem tě abys už na mě nereagoval.O akciích jsem neřekl ani slovo a do čeho investuji já nebo někdo jiný, po tom ti vůbec nic není.Tahat za slovíčka se nebudu.Několik lidí se ti tu snažilo vysvětlit že ty výpočty jsou mimo.Takže pokud chceš zatlouct, že jsi přepočítával naftu na elektřinu a násobil už tak nesmyslné číslo 80km,tedy 120kč za naftu denně X 365, tedy rok,tedy denní výroba, jsi lhář ty.Ty ostatní nesmysly už sem citovat nebudu.Na svoje zesměšnění si bohatě vystačíš sám.Já na tom opravdu nemám žádný zájem.Několik lidí tě přesvědčovalo o tom že jsi mimo a tys je urážel, místo abys něco pobral.Přečti si po sobě znovu to vlákno.Na co nemáš odpověď, to ignoruješ.Já nemám čas ani náladu tě vyučovat a už vůbec vychovávat.Jestli někdo jiný ano, zaměř se tam.Něco napíšeš co se dá dohledat o pár stran dozadu a tady to popíráš.I když už bych na to v rámci vyváženosti měl dávno právo, nebudu tě urážet a znovu a naposled tě slušně žádám abys na mě nereagoval, je to únavné.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: YouTuber přestavěl starý VW Passat na elektromobil

Příspěvek od mypower.cz »

Zdravím, podotýkám, že Ricardo byl nemilosrdně upozorněn na své výrazivo skrzeva lemplů a podobných přes SZ a pokud se budou jeho výplody ještě opakovat, tak poletí bez upozornění. Tohle se fakt nelíbí ani mě, takhle tu diskutovat na fóru nebudem. Můžeme spolu nesouhlasit, fakticky se třeba uargumentovat, ale fakticky a k věci, a "ocať pocať". I Ricardo je stále u mě na navštěvě a ani já netoleruji ledacos a tolerovat rozhodně nehodlám, což jsem dřív dělával. Trpělivost došla.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: YouTuber přestavěl starý VW Passat na elektromobil

Příspěvek od ota »

Já si myslím že Ricardo je pro toto fórum velmi potřebný a jeho názory přínosné.
Nic nestmelí komunitu slušných lidí víc než jeden pitomec.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: YouTuber přestavěl starý VW Passat na elektromobil

Příspěvek od mypower.cz »

ota píše:Já si myslím že Ricardo je pro toto fórum velmi potřebný a jeho názory přínosné.
Nic nestmelí komunitu slušných lidí víc než jeden pitomec.
Jeho nazory nejsou vubec spatne. Pitomcem bych to taky nenazyval .. :twisted:
Ale proste pojdme se bavit jako bychom sedeli vedle sebe. V hospode rekni nekomu lempl. Tos jako co si o tobe prisedici pomysli ... Otazka taky samozrejme kontext, emoce, kdo vi co .. Vnimejme to tak, ze internet emoce neprenese a tenhle level tam chybi. Chapejme to a diskutujme podle toho ze vime tohle. Asi tak nejak. Na druhou stranu, ja bych takhle nikoho ze zdejsich nenazval. Nebo udelal jsem to nekdy ? Link ... :D
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: YouTuber přestavěl starý VW Passat na elektromobil

Příspěvek od Frenky »

Já si myslím, že spousta emocí a nepříjemností je vlastně nedorozumění. I když mluvíme stejnou řečí, tak se neposloucháme, nebo jen tak na půl. Je to asi dobou.
Lidé ve všeobecnosti málo čtou, a když čtou, tak špatně, mají potom zkreslené informace.
Ve mně, také někdy bouchnou saze, ale snažím se nereagovat hned. Nechám situaci trochu vychladnout a po nějaké době zjistím, že mám na věc trochu odlišný názor nežli prve.
Tož tak kluci, přeji příjemný večer a těšme se na *sun* . Určitě vyjde z poza *cloud* a určitě i intenzita slunečních paprsků zasáhne naše ::pv::
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2187
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: YouTuber přestavěl starý VW Passat na elektromobil

Příspěvek od fugas »

Pánové.Chvíli tolerovat možná, ale omlouvat nelze.Chlap řekne jsem vůl, spletl jsem se a nesnaží se jiného obvinit ze lži na základě právnického slovíčkaření v mylném domění, že jeho lež je neprůkazná,protože nejde doslovně citovat.
Ota ho nazval velmi jemně.Házejte si klidně chlebem a čekejte šutr až mu budete vyvracet že 5x4 se nerovná 25, protože on to tak chce a doma říkali že má vždycky pravdu.Ryzí charakter to je.
Přečtěte si to vlákno.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek