Solax X3-Hybrid-10.0T VS GoodWe GW10K-ET

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Solax X3-Hybrid-10.0T VS GoodWe GW10K-ET

Příspěvek od diablo007 »

petrd píše:
beethowen píše:Chce se to zamyslet nad tím 1f řešením. Myslím, že všichni kdo jsme na FVE přemýšleli, tak jsme měli pocit, že bez 3f nelze žít. Já jsem z toho už dávno vyléčený a spokojený. Chce to jenom trochu změnit myšlení sem tam něco co jde zautomatizovat a zkrotit ženu. Dává to potom více možností a smysl.
Presne tak. Pokud muze clovek zit bez 3fazovych motoru tak 1f neni pri male trose organizace problem. Napr. trochu hur a draz jsem shanel hlubine cerpadlo do vrtu atd ale jsem moc rad ze nakonec do domu taham el.z eonu pres jedno 16A ficko:)
Trošku plevelim vlákno ale pokud jde o hlubinné čerpadlo není problém ho mít přes frekvenční měnič to znamená život 1f a čerpadlo 3f s plynulým rozjezdem a regulaci otáček podle odebírané vody
Uživatelský avatar
Nautilus
Příspěvky: 146
Registrován: úte zář 17, 2019 1:37 pm

Re: Solax X3-Hybrid-10.0T VS GoodWe GW10K-ET

Příspěvek od Nautilus »

100x nic zabilo vola (tím na nikoho nenarážím) :)
Proč řešit 3f spotřebiče? Například čerpadlo ve studni. Kolik ušetřím za rok, když z 3f přejdu na 1f?
Tak konkrétně u mě. Výměna čerpadla 10.000 Kč + půl dne práce.

Stávající situace:
Příkon 1500W. Výkon 60 litrů za minutu. Spotřeba vody řekněme cca 600 litrů za den. tzn. 10 minut denně.
Takže běží celkem 60 hodin za rok. Při 5Kč za kWh mě stojí 450 Kč za rok.
... a to se vyplatí!
jedlickapetr
Příspěvky: 18
Registrován: úte čer 11, 2019 10:04 am

Re: Solax X3-Hybrid-10.0T VS GoodWe GW10K-ET

Příspěvek od jedlickapetr »

Jojo, čerpadlo na vodu mám taky na 220V od Grundfose.
Ale ty ostatní moje spotřebiče, to asi ne, to by byl vtip jet na 220 třeba ten soustuh. je to SU50.
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1152629 ... h-su50.php
To není soustruh na točení hřídelek pro modeláře....
Ne všechno jde na 220V posadit.
Nebo možná jsem to úplně nepochopil.
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm

Re: Solax X3-Hybrid-10.0T VS GoodWe GW10K-ET

Příspěvek od Brbla »

Já myslím, že 3F není ouplně špatné řešení, obzvláště když oba zmíněné střídače umějí "dososávat" ze sítě. Jako jeden z problémů vidím, že není možné (pokud ano, tak mě opravte) nastavit, aby v případě vyšší spotřeby než FV příkonu, nedorovnál střídač zbytečně z baterií tehdy, když je to nesmyslné, a huntovaly se baterie a pak v nich energiee chyběla.
Např. pozdě odpoledne pustim velký 3F spotřebič, vysosaj se baterky a večer stejně pojedu z DS, přitom bych rád nastavil, aby v takovém případě střídač nedorovnával z baterií, nechal je plné a spotřebu dorovnával ze sítě. A to prostě u těchto střídačů nastavit nejde. Řešení samozřejmě existuje - předřadit takovéto příležitostné žrouty před EZ - meter (u goodwe) nebo solaxmeter (u solaxu) - pak ale nikdy nevyužívám FV energii pro jejich provoz.
Uživatelský avatar
Nautilus
Příspěvky: 146
Registrován: úte zář 17, 2019 1:37 pm

Re: Solax X3-Hybrid-10.0T VS GoodWe GW10K-ET

Příspěvek od Nautilus »

jedlickapetr píše:...Nebo možná jsem to úplně nepochopil.
Chtěl jsem naznačit, že:

a) velké 3f spotřebiče nechat na DS a neřešit jak je asimilovat s FVE
b) spočítat si kolik mě stojí 3f spotřebiče z DS a kolik by mě stálo napojení na FVE

Určitě bych neřešil jak napájet 5kW 3f spotřebič z FVE, když mě to řešení přijde na dalších 200 tisíc, přestože elektřina kterou spotřebuje z DS na dvě stovky.
jedlickapetr
Příspěvky: 18
Registrován: úte čer 11, 2019 10:04 am

Re: Solax X3-Hybrid-10.0T VS GoodWe GW10K-ET

Příspěvek od jedlickapetr »

Jojo, naprostý souhlas.
Ale to jsem psal již výše. Celá 3f větev dílny z DS. Světla klidně z FVE.
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: Solax X3-Hybrid-10.0T VS GoodWe GW10K-ET

Příspěvek od rasto1 »

Videl som na 5kW inverter napojene vsetky 3f na 1f invertora a chalanisko fungoval a nemusel v dome riesit rozfazovanie :-)
Samozrejme nemal doma 3f spotrebice ani ine velke 1f zruty, takze pohodicka.
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Solax X3-Hybrid-10.0T VS GoodWe GW10K-ET

Příspěvek od diablo007 »

rasto1 píše:Videl som na 5kW inverter napojene vsetky 3f na 1f invertora a chalanisko fungoval a nemusel v dome riesit rozfazovanie :-)
Samozrejme nemal doma 3f spotrebice ani ine velke 1f zruty, takze pohodicka.
1f žrout není problém vezmeš 2ks 5kw axperty hodis paralelně na 1f a napojis na to rodiny dům pokud nestačí dopojis 3ti a 15kw souběh na baráku je už opravdu extrém.
jahodovák
Příspěvky: 1963
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Solax X3-Hybrid-10.0T VS GoodWe GW10K-ET

Příspěvek od jahodovák »

A pokud už máš ty dva až tři aexperty na jedné fázi,není problém po připojení frekvenčního měniče,pokud to dovolují 3fázové spotřebiče přepojit na 3krát 220 je jet na ten frekvenční měnič,jako bonus dostaneš pozvolný rozběh a možnost řízení otáček,málokterý stroj po rozběhu jede na plný výkon a frekvenční měnič se dá na bazoši sehnat docela levně.....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm

Re: Solax X3-Hybrid-10.0T VS GoodWe GW10K-ET

Příspěvek od Brbla »

Teď koukám, v parametrech je uvedena doba přepnutí do EPS režimu - Spínací doba < 2 s. To teda nic moc, to je dropout jako "kráva".
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Solax X3-Hybrid-10.0T VS GoodWe GW10K-ET

Příspěvek od diablo007 »

jahodovák píše:A pokud už máš ty dva až tři aexperty na jedné fázi,není problém po připojení frekvenčního měniče,pokud to dovolují 3fázové spotřebiče přepojit na 3krát 220 je jet na ten frekvenční měnič,jako bonus dostaneš pozvolný rozběh a možnost řízení otáček,málokterý stroj po rozběhu jede na plný výkon a frekvenční měnič se dá na bazoši sehnat docela levně.....
To tě asi sklamu ale málo který elektromotor bude podávat výkon na 3x230V. Čerpadla se pro měniče vyrábí 3x230 to ano ale pro jiné elektromotory co jsou v obráběcích strojích bys potřeboval 3x380V takové měniče asi budou ale bude to cena jak za zlatou krávu. Rozumný provoz a sestava je vyčlenit 3f elektromotor přímo na DS a zbytek dát na fve. Ona totiž 10kwh baterie podrží soustruh v provozu sice hodinu dvě podle stavu ale takto zbytečně vyklovat baterie je špatně
jahodovák
Příspěvky: 1963
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Solax X3-Hybrid-10.0T VS GoodWe GW10K-ET

Příspěvek od jahodovák »

Každý motor který je i na 230 dává stejný výkon,protože uměrně s tím stoupne i proud který bere,samozřejmě že je dost nepraktické používat FM když nesvítí sluníčko,pokud svítí stabilně šlo by to ...co jsem viděl ten soustruh,tak tam moderní motor určitě není a většina starších má uvnitř na štítku že hvězda 3 krát 380 a trojúhelník 3 krát 220,většinou je i na štítku různý odběr v ampérách v poměru k napětí.Moderní motory většinou takto řešeny nejsou a na rozdíl od starých málokdy snesou i štítkový výkon,na rozdíl od starých,které lze i přetížit.Pokud se podíváš na bazoš,lze občas najít i hodně výkonný FM za zlomkovou cenu,mám jeden zakoupen a chystám se ho zprovoznit na snížení rozběhového proudu motoru a řízení otáček....jediný problém je v hlídání teploty,protože s menšíma otáčkama je i méně chlazen...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1135
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: Solax X3-Hybrid-10.0T VS GoodWe GW10K-ET

Příspěvek od redcrown »

Až někde narazíš na inzerát s 1f FM s výkonem nad 4kW, tak dej vědět:)
Navíc podle mě ty větší motory jako např v tom soustruhu bývají D/Y 400/690V. Nejsem elektrikář, tak mě berte s rezervou...
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Solax X3-Hybrid-10.0T VS GoodWe GW10K-ET

Příspěvek od diablo007 »

redcrown píše:Až někde narazíš na inzerát s 1f FM s výkonem nad 4kW, tak dej vědět:)
Navíc podle mě ty větší motory jako např v tom soustruhu bývají D/Y 400/690V. Nejsem elektrikář, tak mě berte s rezervou...
Ano je to 400/690
jedlickapetr
Příspěvky: 18
Registrován: úte čer 11, 2019 10:04 am

Re: Solax X3-Hybrid-10.0T VS GoodWe GW10K-ET

Příspěvek od jedlickapetr »

Jojo, je to hvězda/trojúhelník. 3x220V je na rozběh a pak to alnyko přepne na 3x380.
Toto nejde takhle řešit. To by musel být oprav du móóoc velký nadšenec se spoustou peněz.
Mám C-éčkový jistič 3x25A, tak neplatím ani extra horentní měsíční sumu. Udrží mi to všechno, protože ten soustruh jednu jenom v "domácích" podmínkách. On je to docela na doma spořílek, protože tam jsou dva motory 5,5KW a na doma člověk nepotřebude jet na 11KW. Takže těch 5,5 mi jistič udrží. 11KW ho pošle do kytek. Jiné soustruhy třeba rychloběžka a.p. mají jeden motor, ale tutíž větší - 8KW. Takže ta SU50 je na doma v pohodě. To nemá cenu řešit. Prostě z DS. Co je pro mne zajímavější řešit je orientace panelů. Dnes jsem nezvládl vylézt na střechu a vyměřovat, co a jak bych nacpal na tu jižní stranu. Jeedno je jasné, je třeba pracovat s tím co tam vleze, takže zjistit, jestli jsou rozměrově lepší 170/100, nebo 200/100. Tak aby tam vlezlo pokud možno so nejvíce panelů. Pak to budou ale dva streamy. Jeden na jižní straně a jeden na té jihozápadní.
kodl69
Příspěvky: 7487
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Solax X3-Hybrid-10.0T VS GoodWe GW10K-ET

Příspěvek od kodl69 »

11kW s 3x25A jističem není problém, stačí softstartér, ani není potřeba frekvenční měnič. U kámoše jsem řešil 7kW štípačku na /3 B20A jistič, motor 400/230V, takže */D neřešitelný, při přímým zapnutí se muselo jističem asi desetkrát cvaknout, aby se roztočil jenom samotnej motor... Pokusně jsme jej nastartovali přes 3 rychlovarný konvice, ale to ke štípačce nechtěl... Na softstartu je nastavilo 17A, rozjíždí se to sice 5-6s, ale bez jakejkoliv nežádoucích efektů.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
jedlickapetr
Příspěvky: 18
Registrován: úte čer 11, 2019 10:04 am

Re: Solax X3-Hybrid-10.0T VS GoodWe GW10K-ET

Příspěvek od jedlickapetr »

Tak to je dost dobré :lol: Nechápu, mohl mít při štípání dostatek kávy. :lol:
No, myslím, že těch 11KW potřebovat nebudu. Ono to je docela zajímavý ten rozběh u SU50.
Rozbíhá to na 3x220V ale na druhém motoru, kdy ale teče proud i přes první motor, který využívá jako tlumivku. Až se roztočí na potřebné otáčky, tak dá alnyko impuls a přepne to na prní motor na 3x380. Pak tam je ještě zpožďovací relé, které připne druhý motor (pokud je to aktivované) na 3x380 a tehdy to udělá lup a je jistič venku.
Ten soustruh jsem skládal ze dvou, protože jej při převozu rozbili. A když jsem to zapojoval, tak jsem na to schema čučel jako z marsu.... Ale je to asi cca 10 let co jsem to dělal, tak snad si to ještě tak nějak pamatuju.
To jenom pro odlehčení diskuze :lol:
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Solax X3-Hybrid-10.0T VS GoodWe GW10K-ET

Příspěvek od vlkazajac »

Milí kolegovia,
diskusia pokračuje, dovolím si ešte malú vsuvku, pretože tu je asi najvhodnejšie miesto.

Vyzval som admina k zásahu, aby zvrátil nielen špatnú ambíciu, ale aj urážky, plynúce od pána Jedličku. Ten nie je schopný rozpoznať význam vlastných urážlivých slov a tvrdí, že tomu nerozumie.

https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 20#p114577

Stáva sa novým štandardom, že spŕška nadávok obohacuje obsah fóra, a je to šum a fuk ? Tak pekne poďakujem adminovi a všetkým kolegom za ich prínos do výborného fóra a od zajtra sa s Vami lúčim. Priateľom, ktorí prípadne prejavia záujem o kontakt, pošlem ho obratom prostredníctvom SZ.

Prajem Vám veľa úspechov a najmä veľa *sun* *sun* *sun*
Milan
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
jedlickapetr
Příspěvky: 18
Registrován: úte čer 11, 2019 10:04 am

Re: Solax X3-Hybrid-10.0T VS GoodWe GW10K-ET

Příspěvek od jedlickapetr »

Dobrý den,

reaguji na tento příspěvek:

Příspěvekod vlkazajac » pát led 31, 2020 12:51 pm
Milí kolegovia,
diskusia pokračuje, dovolím si ešte malú vsuvku, pretože tu je asi najvhodnejšie miesto.

Vyzval som admina k zásahu, aby zvrátil nielen špatnú ambíciu, ale aj urážky, plynúce od pána Jedličku.
Ten nie je schopný rozpoznať význam vlastných urážlivých slov a tvrdí, že tomu nerozumie.

viewtopic.php?f=4&t=5697&start=20#p114577

Stáva sa novým štandardom, že spŕška nadávok obohacuje obsah fóra, a je to šum a fuk ?
Tak pekne poďakujem adminovi a všetkým kolegom za ich prínos do výborného fóra a od zajtra sa s Vami lúčim.
Priateľom, ktorí prípadne prejavia záujem o kontakt, pošlem ho obratom prostredníctvom SZ.

Prajem Vám veľa úspechov a najmä veľa *sun* *sun* *sun*
Milan


myslím si, že diskuze je OK, i Vaše podněty už byly super a vždy, když vy něco napíšete (to myslím p. vlkazajac), tak útočíte vy na mě. Nezbývá mi nic jiného, než Vás dát do nepřátel (p. vlkazajac). Všichni tady jsou absolutně vpohodě, ale nevím proč, s Vámi je to marný. je mi to opravdu líto.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2417
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Solax X3-Hybrid-10.0T VS GoodWe GW10K-ET

Příspěvek od volente »

Tak teď něco k vám pane Jedlička.
Já si myslel že třeba uznáte že jste třeba podmínky fora nečetl a proto jste na to byl upozorněn. Že se omluvíte za ten první výlev který následoval na uživatele vlkazajac.
Místo toho si nás tady po 3 dnech dělíte na ty normální a na ty druhé a už si někoho chcete dávat do nepřátel.
A to jsem Vám radil a zastával se vás, ale s vámi je to marný.
Pročtěte si zpátky vaše příspěvky a zamyslete se.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek