Měnič Victron versus lednička

Měniče Victron
xmasin
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm
Reputace: 101

Re: Měnič Victron versus lednička

Příspěvek od xmasin »

Do Victron cloudu posílá jen zařízení s VenusOS, takže jen různé GX krabičky, které vyčítají údaje z měničů, regulátorů atd. Co se týče OKD a případně dalších problémů se zašifrovanými disky, tak je to obvykle problém mezi klávesnicí a židlí. Pokud firma nemá vystrčený server s daty, tak jediná cesta, jak dostat vir do sítě je přes mail a doufat, že se najde dostatečně tupý uživatel, který mail otevře a tím dostane vir do vnitřní sítě.
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Měnič Victron versus lednička

Příspěvek od jahodovák »

Pokud si někdo myslí,že jakýkoliv program nemá zadní vrátka,tak se mýlí,do všeho se dá dostat a i zneužít podle zadavatele softvéru,nebo snad někdo z vás je schopen zjistir,zda v čipu není zabudován vysílač a přijímač,myslím že nikdo,to ,co nám přiznají je jen malá část pravdy....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm
Reputace: 74

Re: Měnič Victron versus lednička

Příspěvek od chatař »

jahodovák píše:Pokud si někdo myslí,že jakýkoliv program nemá zadní vrátka,tak se mýlí,do všeho se dá dostat a i zneužít podle zadavatele softvéru,nebo snad někdo z vás je schopen zjistir,zda v čipu není zabudován vysílač a přijímač,myslím že nikdo,to ,co nám přiznají je jen malá část pravdy....
Já jsem možná trochu paranoidní, ale takhle ne. :lol:
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Měnič Victron versus lednička

Příspěvek od gupa »

Jasně, také jsem tomu nevěřil, ale poté co jsem kdysi objevil doma v MS Excel jakýsi 3d simulátor věřím už i tomu.

https://www.youtube.com/watch?v=-gYb5GUs0dM
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek