Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: ned zář 20, 2020 2:06 pm

Poloostrov 2xXTM + LFP 30kWh + 12kWp

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Předchozí

Re: Poloostrov 2xXTM + LFP 30kWh + 12kWp

Příspěvekod redcrown » pát zář 11, 2020 6:33 pm

léto končí, letní lenošení musí taky. Než jsem ale začal instalovat FV kabeláž, podařilo se mi víc než výhodně sehnat kilometry Alpex trubky 16x2 (asi nemusím vysvětlovat, co je Alpex trubka, že ne...). Říkám si, že bych ji použil jako průchodku pro FV kabeláž v oblasti střechy, tedy největšího rizika požáru, poškození izolací hlodavci apod. Myšlenka se mi líbí, ba dokonce mě napadá i nějaké to negativum. Nechat kabeláž volně, to se mi opravdu vůbec nelíbí.
Co si o tom myslíte? Cenu neřešte, jak jsem psal, v podstatě zadarmo.
redcrown

Příspěvekod diablo007 » pát zář 11, 2020 7:28 pm

Střecha je široký pojem pokud pod střechou ano pokud nad střechou bal bych se UV stability venkovního plastů ale asi by to neměl být zásadní problém jelikož když opadá plast zůstane hliník.
diablo007

Příspěvekod redcrown » sob zář 12, 2020 6:13 am

Jde o vedení po půdě, pod krytinou betonové tašky až po větrací tašku, která poslouží jako průchod ven. Takže na UV snad ani ne.
Mě napadlo horší chlazení nebo téma bleskové ochrany a možné indukce. Z hlediska bleskové ochrany by se to možná dalo vnímat jako výhoda?
redcrown

Předchozí

Zpět na Plánované elektrárny