E-kolo

Elektromobily, hybridy, elektrokola, elektroskůtry, řešení pro karavany, obytné přívěsy, maringotky, obytné automobily, mobilní domy.
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: E-kolo

Příspěvek od LIX »

Kvôli takémuto prvotnému zapájaniu ovládacej jednotky vždy zavesím bicykel na garážové dvere, pretože raz mi spravilo zadné koleso pekný vzor na ruku ako mi po nej prešlo. :D
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

Takže od řj je to červena, černá, modra = akcelerátor nereaguje. Zítra zkusím přehodit. Jestli to nema být červena, modrá, černá. Pokud jsem se dival na stáre zapojení, tak to vypadá že je to špatne u sin wave. Jinak me napadlo, že mám ruční akcelerátor s led + světlo. Jestli náhodou u plynového jak u motorky rukojeť to není zapojene jinak!!!

Zaver: sled fázi motoru je správně. Halovky taky. Jinak by mi to nejelo do předu!
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

Tradá už jedem :-) Ještě, že jsem včera zapojoval pod proudem. Jinak bych si nevším přehozených kablu u throttle. Jak se jsme pripojil málem mi to ujelo :-) Dnes jsem přehodil přidal plyn a hurá. No teď budu muset nějak spojit aby to drželo. Chci to zkusit projet. Jednotka je vetsi a ani do brašny nevleze. Zítra navštívím autoelektro a koupím konektory a nechám si to tam nacvakat. Kvůli tech par koncovek nebudu kupovat kleště.
Jinak jednotka me vyšla na 1500
Edit: Tvl hoši jsem v šoku. První požitek z rozjezdu a ujet i pár metrů v garáži. Osedlal jsem elektrárnu, zatím to tak vypadá. No a byl jsem v šoku. Vůbec ale vůbec!!! Jsem neslyšel motor!!! Absolutní ticho!!! Žádný chrochtavy cvrkot atd. Prostě nic :yes: Zda se ze to má větší silu při rozjezdu! No jsem fakt zvědavý až s tim výjezdu na cestu. Napřed dobíjí baterku do full.
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
Matess
Příspěvky: 1524
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: E-kolo

Příspěvek od Matess »

LIX píše:Kvôli takémuto prvotnému zapájaniu ovládacej jednotky vždy zavesím bicykel na garážové dvere, pretože raz mi spravilo zadné koleso pekný vzor na ruku ako mi po nej prešlo. :D
mame podobne zkusenosti... me se poprve kolo samo rozjelo dozadu (pri ceste dozadu se toci i slapky) a slapka se zasekla o futra... nez jsem zareagoval motor zabral a slapka vyskrabla omitku s kouskem cihly :-D
Matess
Příspěvky: 1524
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: E-kolo

Příspěvek od Matess »

jestli jsem to spravne pochopil, tak bez displaye na teto jednotce nejde regenerativni brzdeni... je tak?

jak funguje PAS?
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

Ano presne tak! PAS nepoužívám a nechci. PAS intenzita přišlapu se ovládá pouze na LCD
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
Matess
Příspěvky: 1524
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: E-kolo

Příspěvek od Matess »

no ja prave regen pouzivam a chci... je to u nas dosti kopcovite.

Co se tyka PAS - je to detail kvuli legalnosti a policii... prepinam na to jen kdyz vidim hlidku.

Nicmene PAS jsem schopen udelat pres speedict, ale regen me stve... regen je tak na druhou ridici jednotku.

jednotka pro brushed motor se da pouziti pro regenerativni brzdeni, jen se zapoji naopak. Z motoru se da 3f usmernovac, a z usmernovace se to pripoji na napajeni brushed jednotky, vystup oznaceny jako motor se pripoji na baterii.

Funguje to jen je treba dodelat halovy snimac na na lanko od brzdy.
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

Neřeším budu mít k tomu lcd a rekuperací aktivuji. Takže dnes to zapojím a narvu to do brasny, zatím to výřeším na svorky wago jsou do 34A. Do brašny to vleze s odření má ušima. Půjdu odpoledne otestovat a dam vědět. Akorát me štve že zatím nemůžu brzdit na rekuperaci. Budu se spoléhat na špalíky.
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

Takže první poznatky z jízdy. Krom toho, že jsem si dal cestou pivo :-) Oproti stáre jednotce je od nuly svižnější zrychlení
Rychlost bez slapani 45 km/hod proti větru 41.6 km/hod. Dneska docela sine fouká vítr :-( Je to neuvěřitelně tiché a žadne pazvuky to nevydává vůbec žadne! Pak dam info ohledně dojezdu. Zatím super! Jednotku jsem do brašny narval,budu muset zkrátit dráty. Je tam předratváno. No bude to chtít aktivovat rekuperaci protože bez toho to brzdit je dosti o ničem! Jak někde psali na netu, že to da 50 km/hod. Tak tohle bohužel nedá!
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
rob.brno
Příspěvky: 971
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: E-kolo

Příspěvek od rob.brno »

Kamilos píše:Ano presne tak! PAS nepoužívám a nechci. PAS intenzita přišlapu se ovládá pouze na LCD
Přes display se regenerace pouze aktivuje a pak už není display třeba(nebo tam musí zůstat furt)?
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

To netuším. Zjistim až display dorazi.
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
rob.brno
Příspěvky: 971
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: E-kolo

Příspěvek od rob.brno »

Kamilos píše: Jak někde psali na netu, že to da 50 km/hod. Tak tohle bohužel nedá!
Rychlost tedy zůstala stejná? Třeba měli vyšší napětí nebo větší kola.

Ono stejně vyšší ryclhost neyužiješ, žere to strašně baterky.
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

Stejna. Pokud tedy dobře ukazuje tachometr. Např GPS ve sport trackeru ukazovala 50. No nevím. Zkusím pak ještě jednou změřit a porovnám. Uvidím jak to bude s baterkou. Neumím připojit led na akcelerátoru. Musím zatím koukat přímo na baterku. Ale za jízdy to nejde.
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

Cusik, tak je to komplet. Kable nakrimpovené. Jednotka v brašně. Odpadli ruzne svorky a hrubého draty k propojkama. Tudíž ztráty by mel byt minimální nebo shodne jak u minule.Tak jsem zvědavý. Zítra zapojím predni svetlo na 48V a počkám si na lcd. Jakmile bude venku přijatelněji pojedu na delší test trasu. :yes:
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

Proc tady nejde editovat? Tak jsou zbytečně 3 příspěvky pod sebou!
Jako dneska jsem vyjel ven. Mam to tedy komplet zapojene. Říkám si ze mam ujeto 16km a ujedu necelý 1 km a už jednotka vypína. Je fakt že minule jsem to drtil na plný ceres proti větru. To nebyl vítr ale duják. Tož to me docela dostalo! Je fakt, že jsem to měl předtím tak ruzne propojene a mel jsem tam hrubého draty. Tak to přisuzují tomu, že to melo velké ztráty. Ne sinusovka dala na plný knedl v pohodě trasu 30 km. No uvidím při dalším testu. Jinak jsem.zapojil světlo na 48V.
Edit: jo a zapomel jsem napsat, ze to zatím jede. Sice nesmím dávat plný plyn, ale na pul s prislapem. Tak zatím ještě to jede 23 km.
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
rob.brno
Příspěvky: 971
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: E-kolo

Příspěvek od rob.brno »

Editovat lze tuším jen během hodiny po zadání, pak se to blokne.

Nerozumím tvému příspěvku, co jsi vlastně chtěl říct. Zdá se teda že ta sinus má lepší efektivitu?
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

Ne zadna efektivita se nekona protože s minulou jednotkou jsem ujel bez přišlapu 30 km a teď mi to vypína při 16 km. Což je o polovinu méně! U stáre jsem nemusel vůbec šlapat a tady při poloviční vzdálenosti už to trucuje!
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
Matess
Příspěvky: 1524
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: E-kolo

Příspěvek od Matess »

nezapomen ze chladno baterkam taky neprida...
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Kamilos »

Jn. Už pomalu kolo pověsim na "hřebík" Doladím detaily, zapojím lcd. Ještě testnu a už to pak dlabu. Už je docela zima na kolo.
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
rob.brno
Příspěvky: 971
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: E-kolo

Příspěvek od rob.brno »

Jaký máte přední světlo na kolech?
Uvažuju, že koupím tohle:
http://www.ebay.com/itm/New-5000Lm-Sola ... 296wt_1339
Má to svítit se stejnou intenzitou jako auto světlomet:
http://solarstorm-svitilny.cz/SolarStor ... -lumen.php

Chci to asi napájet přes dva paralelně spojené DC-DC měniče dávající 5V.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek