Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: pon lis 29, 2021 7:35 pm

E-kolo

Elektromobily, hybridy, elektrokola, elektroskůtry, řešení pro karavany, obytné přívěsy, maringotky, obytné automobily, mobilní domy.
Předchozí

Re: E-kolo

Příspěvekod PavelR » sob zář 25, 2021 8:30 pm

unicast píše:Jen tak mimo téma, jako nejlepší způsob, jak zabránit píchnutí kola, se mi osvědčilo tam udržovat patřičný tlak, čili tak jednou za pár dní to dofouknout kompresorem. Když tam jsou 4 bary, tak se to píchnout prakticky nedá. Samozřejmě závadám typu prasklina u ventilku apod. to nezabrání. Jo a taky klesá valivý odpor a tím spotřeba :-)

Jak je to v té písničce. Atmosféry atmosféry jak jsou důležité pro šoféry ...
Tlačím na horní tlak co je uveden na plášti aktuálně nějakých 5atm. Ale jednou za pár dní to bych při své neorganizovanosti a línosti rozhodně nedal. Dost mě to irituje. Ptal jsem se v cyklosportu na duše co neutíkají. Prej to neexistuje. A proč to existuje u aut? Auto mě neuteče ani za dva roky - a to vím jistě páč jsem poslední dva roky nestihl přezut na letní :D a zima je zase tu. Kde je kua problém? To nikdo nedělá duši do kola kde je trošku matroše aby to neutíkalo? 8-) 8-) 8-)

Jak to vlastně má fungovat že tlak v kole zabráníé defektu?
?
PavelR

Příspěvekod PavelR » sob zář 25, 2021 8:42 pm

Jinak sedlo je to co jsem měnil hned druhý den. Dovezl jsem si kolo a že to jedu vyzkoušet. 30km a ráno jsem chodil jako by mi upadlo mejdlo ve sprše :D bylo tam takový úzky - takovej půlič prdele. Na něčem takovým se nedá sedět kor s mýma rozměrama. Takže rychle dekatlon a největší sicna co měli skladem. Efekt se dostavil okamžitě, radost jezdit.
?
PavelR

Příspěvekod jahodovák » sob zář 25, 2021 10:27 pm

Jelikož jsem měl stejné problémy a občas prorazil duši,při přestavbě jsem si nechal poradit od odborníka v dh-elektrokola a ten mi poradil,že mám místi výpletu kola na 28 dát jen 26 a koupit od něho plášt,je tam za 990 a ten bude stačit foukat jen klidně na 1 atmosféru a budu to mít misto pérování a nebo i víc,pokud budu chtít šetřit energii a kolo s tím pláštěm bude mít vnější rozměr téměr totožný s tím 28,musím mu dát za pravdu,za více než 3500 kilometrů jsem neměl defekt a to jsem občas zapoměl dohustit a jezdil i pod tu atmosféru,jen kolo jelo více ztěžka.Tachometr ukazuje správně,jen se musí zadat správný obvod kola,za mě vznikající nápad,navíc plášt nejeví známky opotřebení...
6,4kWp-
aexpert MKS,power jack 10 kw a cca 40kW LIFE A LION
?
jahodovák

Příspěvekod unicast » ned zář 26, 2021 11:22 am

PavelR píše:Tlačím na horní tlak co je uveden na plášti aktuálně nějakých 5atm. Ale jednou za pár dní to bych při své neorganizovanosti a línosti rozhodně nedal.

To je v pohodě. Mám velký kompresor s 25l vzdušníkem a je ve stejné místnosti, jako kola, takže sáhnu, vezmu dofukovací pistoli, přední kolo, odšroubuji ventilek, nasadím, pssss, 4.05, zašroubuji, zadní kolo, pssss, 4.05, zašroubuji, odjezd, nezabere to víc než minutu. Teda když je vzdušník natlakovaný, když ne, tak se mi taky zpravidla moc nechce kompresor zapojovat do zásuvky a čekat v tom kraválu na natlakování :-)

PavelR píše:Jak to vlastně má fungovat že tlak v kole zabráníé defektu?

Laicky to vidím tak, že čím je kolo tvrdší, tím je pro případný penetrující objekt obtížnější se do něj vůbec zapíchnout. Taky menší styčná plocha kola s vozovkou atd.
?
unicast

Příspěvekod jahodovák » ned zář 26, 2021 1:43 pm

Kolo většinou prorazíš když najedeš na překážku a je málo nafouknuté,tak dojde k promáčknutí pláště až na ráfek a tím k procvaknutí duše o hranu ráfku....takže čím menší průměr pláště,tím vetší možnost tohoto jevu...a samozřejmě i větší tlak ,který toto nedovolí,tož tak...
6,4kWp-
?
jahodovák

Příspěvekod PavelR » ned zář 26, 2021 8:19 pm

unicast píše:
PavelR píše:Tlačím na horní tlak co je uveden na plášti aktuálně nějakých 5atm. Ale jednou za pár dní to bych při své neorganizovanosti a línosti rozhodně nedal.

To je v pohodě. Mám velký kompresor s 25l vzdušníkem a je ve stejné místnosti, jako kola, takže sáhnu, vezmu dofukovací pistoli, přední kolo, odšroubuji ventilek, nasadím, pssss, 4.05, zašroubuji, zadní kolo, pssss, 4.05, zašroubuji, odjezd, nezabere to víc než minutu. Teda když je vzdušník natlakovaný, když ne, tak se mi taky zpravidla moc nechce kompresor zapojovat do zásuvky a čekat v tom kraválu na natlakování :-)

To u mě nějde. Kompresor i když bezhlučný je v dílně ve dvorním stavení a kolo za vchodovými dveřmi. Hodím ráno oběd do koše a hurá do práce.
Ale tvoji organizovanost obdivuju. Mám odpor k činnostem které se musí provádět opakovaně-pravidelně a hned. Rozhodně nebudu rozšiřovat už tak jejich velký počet o foukání kola. Foukám nahodile když se mi zrovna chce.

Stále věřím ve vývoj a inovace. Jednou ta neutíkající duše bude vynalezena. :lol:
?
PavelR

Příspěvekod vlkazajac » ned zář 26, 2021 8:48 pm

Kedysi sa do duše, ktorá prepúšťala, nalialo trochu mlieka. No jo, kedysi - TO bývalo mlieko, teraz máme iba mlieko...
810 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
2170 Wp, 3 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
vlkazajac

Příspěvekod kodl69 » ned zář 26, 2021 9:03 pm

prodává se tekutina do bezdušovek na kolo, dávám ji do normálních duší, stačí vyšroubovat ventilek a stříkačkou tam poslat 20-40ml...
Určitě to neuchází, a dokáže to vyřešit i malej defekt, ale cvaklou duši mezi kámen a ráfek ne...
ostrov 4600Wp neustále ve stádiu zrodu: midnite classic 150 lite+whizbang jr., 16S a různě P cca 300Ah Winston, Ex Powerjack 8kW (momentálně samodomo cca 6kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
?
kodl69

Příspěvekod unicast » pon zář 27, 2021 11:04 am

PavelR píše: Ale tvoji organizovanost obdivuju. Mám odpor k činnostem které se musí provádět opakovaně-pravidelně a hned.

To jo. Ale za mnohem horší považuji sundavat kolo, stahovat plášť, měnit nebo lepit duši a zejména pak zase ten plášť nasazovat. Taky mě nebaví kupovat duše (pokud to zrovna není Lidl nebo Decathlon, ale nějaký normální městský obchod, tak tam už dneska blbá duše stojí od 140 do 230 korun). A představa, že to řeším někde uprostřed cesty nebo to vedu 10 kilometrů s prázdnou pneumatikou, to taky ten odpor k dofukování dokáže vyléčit celkem snadno :lol:
?
unicast

Příspěvekod jahodovák » pon zář 27, 2021 2:01 pm

Abych nemusel stále jezdit ke kompresoru,tak jsem si zakoupil velkou hustilku určenou do auta a pokud je třeba,stačí párkrát zapumpovat a je nahuštěno,jenak si procvičíte záda a za druhé nemusíte se zlobit s kompresore.Pokud ještě zvolíte správné pláště tak budete dofukovat tak 2 krát do roka jako já,že už je to třeba poznám tak,že kolo pěkně se spíš valí a jako by nikde nebylo hrbolů,a to je tlak podle manometru na pumpě 0,5 at,i s tímto tlakem se dá bez problémů jezdit,víc jak 2,5 ale nefoukám,je to potom jak kostitřas...a duši jsem koupil zároven s pláštěm a ani nevím jaká tam je,vše přišlo se zapleteným motorem...
6,4kWp-
?
jahodovák

Příspěvekod PavelR » úte zář 28, 2021 6:28 pm

unicast píše:
PavelR píše: Ale tvoji organizovanost obdivuju. Mám odpor k činnostem které se musí provádět opakovaně-pravidelně a hned.

To jo. Ale za mnohem horší považuji sundavat kolo, stahovat plášť, měnit nebo lepit duši a zejména pak zase ten plášť nasazovat. Taky mě nebaví kupovat duše (pokud to zrovna není Lidl nebo Decathlon, ale nějaký normální městský obchod, tak tam už dneska blbá duše stojí od 140 do 230 korun). A představa, že to řeším někde uprostřed cesty nebo to vedu 10 kilometrů s prázdnou pneumatikou, to taky ten odpor k dofukování dokáže vyléčit celkem snadno :lol:

Že jsem o tom vůbec mluvil. Tak dneska jsem v práci nafoukal kolo.Chybělo tam hodně jako vždycky u mě. No a po práci jsem jel se podívat jak vypadá řeka a takto to dopadlo. :roll: Objekt penetroval i natlačený kolo :lol:

Měl jsem štěstí - jen jsem vytáhl kousek duše, pleskl na to flek a už zase jezdím. Ale moje lehkovážnost se vymstila. Samozřejmě jsem s sebou neměl vůbec nic na opravu na místě.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
?
PavelR

Příspěvekod ViktorEX » úte zář 28, 2021 7:08 pm

už to konečně brzy zase přijde ... ta havěť venku přestane lítat ... mouchy, komáři, cyklisti .... :lol:
(polo) - Ostrov 13,8 kWp (bude 15 kWp, už to tu leží), 2x Mppt Epever 5kW, Batt Lifepo4 18kWh, 3x invertor 6kW (čistý sinus) .... 300K CZK bez práce, všechno nějaká čína,

od 14.7.2021 Ostrov, k 14.11.2021, spotřeba 22 kwh/den, 73% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 2,75 MWh
Cucnuto u nebe ... 2,02 MWh
Cucnuto z pekla ... 0,73 MWh
ViktorEX

Předchozí

Zpět na Mobilní elektrárny