E-kolo

Elektromobily, hybridy, elektrokola, elektroskůtry, řešení pro karavany, obytné přívěsy, maringotky, obytné automobily, mobilní domy.
jahodovák
Příspěvky: 1922
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: E-kolo

Příspěvek od jahodovák »

Nějak nevím,na kole mě u přední brzdy odešel mechanismus,prostě to v tom závitu přeskočilo a nebrzdilo,ale do té doby to bzdilo parádně,při větším brždění bylo nebezpečí,že se budu koulet i s kolem,ono to chce dost často seřizovat,brzdu moc často ale nepoužívám,protože brzdím rekuperací,většinou mi to stačí,jen je třeba předvídat co že je to předemnou.Mám zjištěno,že pokud takto jedu,dojedu možná o pár minut později ale v pohodě,však už odedávna se říká,všeliké kvaltování pro hovada dobré jest....přestože brzdím rekuperací tak se mi kolo nikdy nepovolilo a to jsem musel upravit a propilovat aby se tam ta hřídel od silnějšího motoru vešla a nějak jsem toho upiloval víc,jen je třeba dát pořádnou podložku .....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: E-kolo

Příspěvek od PavelR »

souhlas. tímto stylem jezím na ryby 30-35 pohoda klídek. jen to té práce se nemůžu donutit vstávat takže jezdím na poslední chvíli rychle. Ale to už odbíháme.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: E-kolo

Příspěvek od PavelR »

Tak hlásím výsledek. Naprostá pecka. Jen to je celkem hlučný ale to si snad trošku sedne jak se desky a kotouče zajedou. Zkusil jsem trušku víc a před zastavením jsem byl už na předním kole.... :)
Přílohy
IMG-20210922-WA0020.jpg
jahodovák
Příspěvky: 1922
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: E-kolo

Příspěvek od jahodovák »

Kotouče mají určen směr otáčení,ten je třeba dodržet,ono to jde klidně namontovat i opáčně,pak to ale není ono...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Franta2776
Příspěvky: 2367
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: E-kolo

Příspěvek od Franta2776 »

A co to máš za pohon???
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: E-kolo

Příspěvek od PavelR »

jahodovák píše:Kotouče mají určen směr otáčení,ten je třeba dodržet,ono to jde klidně namontovat i opáčně,pak to ale není ono...
samozřejmě jsem ho dodržel. a u centrlocku v předu to ani nejde otočit.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: E-kolo

Příspěvek od PavelR »

Franta2776 píše:A co to máš za pohon???
jen takovej malej motorek 1,5kw ;)
jahodovák
Příspěvky: 1922
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: E-kolo

Příspěvek od jahodovák »

Podobnej nebo totožný mají zde...http://www.elektrokola-dh.cz/19-elektromotory
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: E-kolo

Příspěvek od PavelR »

jj to bude on. Já to koupil jako bazar už přestavěný. musel jsem doplnit jen blatníky, koš a tak. Ale prakticky jsem to koupil za cenu přestavby ( když uvažuju že bych baterku koupil hotovou) takže kolo prakticky zdarma.

Když uvážím že původní plán byl dát přestavbu na starou vraždu ... tak jako dobrej kauf.
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: E-kolo

Příspěvek od kodl69 »

U těch kotoučovek je potřeba správně usadit ten brzdič, aby nebyl šikmo proti kotouči. Dost jsem se s tím natrápil.
Co máš za regulátor k tomu motoru? Slyšel jsem, že když se to potáhne na 60V tak se z motoru dá dostat přes 2.5kW a rychlost po rovině už je pak přes 50 km/h. Akorát se musí vyměnit přívodní kabel, i tak mi letos shořel konektor u motoru, a to z baterky nikdy nešlo víc než 40A při 50V...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
jahodovák
Příspěvky: 1922
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: E-kolo

Příspěvek od jahodovák »

Na odkazu,co uvádím výše,má prodejce i řídící jednotky které to umí,můj magic pie který má psaný výkon 1kw je s jednotkou 48v 30a trvale špičkově 50 bere z baterky 14 článku lion to je plně nabitá pod 60 voltů pokud použiju třetí stupen,je možno volit,první do 25 kilometrů,to je legální mod,2 40 procent a 3 max,to dá jednotka dle cykloanalistu 55ampér a napětí nesleze pod 50 voltů,sice jen krátkodobě a rychlost by šla nad 50 ale nejsem sebevrah a takto nejezdím,používám plný výkon jen do prudkých stoupání....přívody jsem k motoru neměnil,jen došlo ke spečení fastonů,takže to nešlo rozebrat a nahradil jsem to modelářským třípolovým na 40a a ten zatím drží....motor prý snese i 72 voltů s odpovídající jednotkou,též mají v nabídce a každý volt navíc znamená zvýšení dosažitelné rychlosti,jediná výhoda je nižší proud pokud to nepoužíváš naplno ale zase nutnost jiné baterky...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
mgx
Příspěvky: 485
Registrován: stř dub 15, 2015 1:14 pm
Bydliště: Tatranska Lomnica

Re: E-kolo

Příspěvek od mgx »

@kodl69 na osadzovanie brzdica je jednoducha finta. Uvolnis skrutky ktore drzia brzdic na rame- brzdic moze plavat v usadeni. Pomocnik stlaci brzdovu packu vpredu na rajdoch a ty dotiahnes skrutky, ktore drzia brzic v rame. Vysledok je paralelne osadenie brzdica a brzdoveho kotuca. Pomocnik uvolni brzdu a vyskusas, ci to niekde necinka. Ak hej, treba skontrolovat ci nie je ohnuty brzdovy kotuc -> casto sa to deje hlavne pri >180mm ked niekto zohreje kotuc dlhym brzdenim a potom prejde cez vodu/sneh.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: E-kolo

Příspěvek od PavelR »

kodl69 píše:U těch kotoučovek je potřeba správně usadit ten brzdič, aby nebyl šikmo proti kotouči. Dost jsem se s tím natrápil.
Co máš za regulátor k tomu motoru? Slyšel jsem, že když se to potáhne na 60V tak se z motoru dá dostat přes 2.5kW a rychlost po rovině už je pak přes 50 km/h. Akorát se musí vyměnit přívodní kabel, i tak mi letos shořel konektor u motoru, a to z baterky nikdy nešlo víc než 40A při 50V...
Brzdiče šly v pohodě. Pohral jsem si s tím a dobrý. Pomalu se to zajíždí a tichne to.
Regulátor ani nevím - nezkoumal jsem přímo typ něco co je kompatabilní s diplejem kt-lcd8s. Výkon vidím na displeji - jak moc to kecá to netuším. Neměl jsem potřebu měřit.
ukazuje 1500W max semtam prehoupne par desitek W vic. Ale to jen s nabitou baterkou. lehce pres 50 to jede i ted s tim 1,5kw. Pro mě optimální výkon pro univerzální kolo. Můžu jet jak na babetě do práce a nebo na jedničku se šlapáním na kochačku...

Jištěno to je tou velikou autopojistkou 30A zatím nikdy nespálena. Asi by bylo vhodné vozit náhradní. Konektor na motor nepřítomen. Asi shořen u předchozího majitele,. Je tam taková plastová dodo kostička ve které jsou vodiče spojeny přes očka. Pěkně uděláno. Očividně to dělal někdo kdo ví jak se na lopatě sedí, nebo si problémy vyžral předchozí majitel. Zatěch 1200km co na tom mám nebyly žádný problémy co se pohonu týče. Jen ty brzdy. Respektive přední. Ale vyměnil jsem oboje. Teď když s tím jezdím stejně jak předtím tak jde vidět že ty větší kotouče to prostě dávají úplně v pohodičce.

Vždycky je co vylepšovat. Rád bych nějakou vidlici s lepším tlumením - asi Vánoce :lol:
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: E-kolo

Příspěvek od kodl69 »

Já měnil kabel - oba konce, i s dopravou skoro 1kKč. A to se vyplatí... Nechtěl jsem přijít o možnost "jednoduše" demontovat zadní kolo. Pro případ defektu zadního kola vozím otevřenou duši a sprej na nafouknutí, ale to není trvalý řešení. Ten spoj na duši je trochu patnej, prostě je tam ta guma tvrdší...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
unicast
Příspěvky: 1211
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: E-kolo

Příspěvek od unicast »

Jen tak mimo téma, jako nejlepší způsob, jak zabránit píchnutí kola, se mi osvědčilo tam udržovat patřičný tlak, čili tak jednou za pár dní to dofouknout kompresorem. Když tam jsou 4 bary, tak se to píchnout prakticky nedá. Samozřejmě závadám typu prasklina u ventilku apod. to nezabrání. Jo a taky klesá valivý odpor a tím spotřeba :-)
cipis
Příspěvky: 4310
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: E-kolo

Příspěvek od cipis »

A narůstá opotřebování prdele a ruk :D Tohle jsem řešil furt u máti "to pak moc drncá". Říkám, máš to kolo těžší, když je tam baterie a motorek, tak to musí být i pořádně napumpované.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
unicast
Příspěvky: 1211
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: E-kolo

Příspěvek od unicast »

Od toho je odpružená sedlovka, mohu jen doporučit: https://sedlovky.heureka.cz/suntour-ncx/
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: E-kolo

Příspěvek od kodl69 »

proč sios vybral tuhle? ještě se dají koupit takový jednodušší, co mají jenom v trubce pružinu, třeba tohle: https://sedlovky.heureka.cz/max1-sport/#prehled/
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
unicast
Příspěvky: 1211
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: E-kolo

Příspěvek od unicast »

Protože jsem problematiku chvíli studoval a našel diskusi https://www.nakole.cz/diskuse/4026-odpr ... lovka.html , kde několik lidí právě tyhle jednodušší sedlovky zavrhovalo.
Uživatelský avatar
lemra79
Příspěvky: 442
Registrován: sob bře 09, 2019 5:30 pm
Lokalita: Usteckoorlicko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8800
Kapacita baterie [kWh]: 10?
Bydliště: Usteckoorlicko

Re: E-kolo

Příspěvek od lemra79 »

v pondeli si jdu na postu pro novy sedlo, jsem zvedav

https://m.aliexpress.com/item/100500282 ... 275&gclid=
Jinko 225 W / 6,075 kWp, GWL/Sunny Mono 310Wp / 2,79 kWp, PIP 5048 MG, Fangpusun MPPT150/60TR,
li ion 350 Ah@58V, ICC@rpi3+, celkem instalováno 8,865 kWp, 460 m.n.m.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek