GoodWe 3648

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Mart
Příspěvky: 179
Registrován: ned kvě 01, 2022 2:02 pm
Bydliště: Prostejov

Re: GoodWe 3648

Příspěvek od Mart »

acer píše: V tom jak jsi psal asi mělo být, že v době oběda to jede z panelů.
Jasně, v době oběda vše z panelů, napsal jsem to blbě.

Já mám teď celý dům provizorně zapojený na backup výstup. Když je připojena síť a je nárazový odběr, který se celý nepokryje z panelů, tak je vidět na grafech, že si měnič přicucne že sítě a až následně to celé přebere baterka. Když mám síť odpojenou, tak jde celá výkonová špička z baterek. Nevím jestli je to záměr, ale výsledkem je, že baterka nedostává tak zabrat, pokud je přítomna síť.
měnič GW3648D-ES, baterie 4x Pylontech US3000C (celkově 14,4 kWh)
panely mono 1920 Wp východ (sklon 20°) + 1920 Wp západ (sklon 16°)
Uživatelský avatar
acer
Příspěvky: 65
Registrován: čtv čer 02, 2022 1:02 pm

Re: GoodWe 3648

Příspěvek od acer »

Kluci kolik wattů vám dává goodwe 3648 s panely 3,6kwp a přes den, kdy není zataženo, obloha je bílá, ale sluníčko není.
FVE
Uživatelský avatar
Jirkasolar
Příspěvky: 3
Registrován: stř čer 15, 2022 10:17 am

Re: GoodWe 3648

Příspěvek od Jirkasolar »

dík za dobrý tip. fve už běží ve zkušebním provozu. dá docílit toho, aby měnič "nepřicucával" ze sítě?
Př. z panelů jde 1321W spotřeba domu je 686W do baterie jde 708W tj celkem 1394W. měnič si ze sítě přicucne 73W.
lze tomu nějak zamezit (v podstatě snížením dobíjení baterie)?
Mart
Příspěvky: 179
Registrován: ned kvě 01, 2022 2:02 pm
Bydliště: Prostejov

Re: GoodWe 3648

Příspěvek od Mart »

Jirkasolar píše:dík za dobrý tip. fve už běží ve zkušebním provozu. dá docílit toho, aby měnič "nepřicucával" ze sítě?
Př. z panelů jde 1321W spotřeba domu je 686W do baterie jde 708W tj celkem 1394W. měnič si ze sítě přicucne 73W.
lze tomu nějak zamezit (v podstatě snížením dobíjení baterie)?
Taky je otázka, jestli jsou údaje z měniče pravdivé (resp. přesné). Měření má nějaké tolerance, chtělo by to změřit něčím externím, nejlépe něčím, co dokáže měřit zvlášť činnou složku a jalovou složku.
Mě měnič občas vypadával, když byl na síti. Popisuju to zde:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... ES#p168647
Nějak jsem se ještě nedostal k tomu, abych udělal záznam vstupního a výstupního napětí a tak běžím od půlky května v ostrovním režimu, tzn. EZ-metr mám pod napětím, ale jistič k měniči mám shozený. Vše mi běží na backup a tak mě teď přicucávání ze sítě netrápí.
měnič GW3648D-ES, baterie 4x Pylontech US3000C (celkově 14,4 kWh)
panely mono 1920 Wp východ (sklon 20°) + 1920 Wp západ (sklon 16°)
Uživatelský avatar
acer
Příspěvky: 65
Registrován: čtv čer 02, 2022 1:02 pm

Re: GoodWe 3648

Příspěvek od acer »

Jirkasolar píše:dík za dobrý tip. fve už běží ve zkušebním provozu. dá docílit toho, aby měnič "nepřicucával" ze sítě?
Př. z panelů jde 1321W spotřeba domu je 686W do baterie jde 708W tj celkem 1394W. měnič si ze sítě přicucne 73W.
lze tomu nějak zamezit (v podstatě snížením dobíjení baterie)?
Na toto bych také rád znal odpověď. Viděl jste tam i větší hodnoty než 73W ? Já na instalaci teprve čekám, zatím sbírám informace.

Bohužel prý mám staré zapojení v domě , tzn nula+ kostra a fáze, dvěma vodiči, byť v měďi, tak prý nelze backup, pouze do vyvedených zásuvek.
FVE
Mart
Příspěvky: 179
Registrován: ned kvě 01, 2022 2:02 pm
Bydliště: Prostejov

Re: GoodWe 3648

Příspěvek od Mart »

acer píše:
Bohužel prý mám staré zapojení v domě , tzn nula+ kostra a fáze, dvěma vodiči, byť v měďi, tak prý nelze backup, pouze do vyvedených zásuvek.
Mám v domě TN-C (tzn. staré dvoudrátové zapojení) a bez problémů s GW3648 funguju, vše mám zapojené na backup. V manuálu k měniči je to zapojení uvedené pro Austrálii, N. Zéland atd.
měnič GW3648D-ES, baterie 4x Pylontech US3000C (celkově 14,4 kWh)
panely mono 1920 Wp východ (sklon 20°) + 1920 Wp západ (sklon 16°)
Uživatelský avatar
acer
Příspěvky: 65
Registrován: čtv čer 02, 2022 1:02 pm

Re: GoodWe 3648

Příspěvek od acer »

Až tady budou montovat, hned se na to zeptám.
A jak by to ve vašem případě dopadlo, kdyby se pustilo více spotřebičů o větším výkonu. Např. bojler, kamna, konvice (5kw), prostě víc než je schopen dodat.
Vyhodí jistič ?
FVE
Mart
Příspěvky: 179
Registrován: ned kvě 01, 2022 2:02 pm
Bydliště: Prostejov

Re: GoodWe 3648

Příspěvek od Mart »

Varnou konvicí nemám, myčku nemám, u bojleru jsem přepojil těleso na 1 kW, mobilní klima bere 1 kW, el. trouba bere 2,4 kW, vařím na plynu, pračka bere 2,2 kW, plazma, lednice a mrazák berou po 300 W. Měnič umožňuje na backupu trvale 3,7 kW, špičkově 5,5 kW po dobu 10 sekund.
Zatím manuálně hlídám souběh a případně manuálně odepínám bojler, když je potřeba. Při předělávce rozvaděče přijde na ovládání bojleru relé MMR-P25-001-A230.
Takže si jen pohlídat souběh praní a pečení, což není nic složitého.
Až kompletně předělám rozvaděč, tak mám v plánu nahlásit u distributora připojení mikrozdroje bez dodávky do DS a následně půjde pračka a trouba na AC in a odlehčím tak backup.
Původně jsem chtěl koupit GW5048D-ES, který má silnější backup (4,6 kW), ale ten by zase nemohl být oficiálně připojen na DS jako mikrozdroj, protože překračuje max. povolenou hranici 3,7 kW.
Zatím se mi nepodařilo měnič přetížit.
měnič GW3648D-ES, baterie 4x Pylontech US3000C (celkově 14,4 kWh)
panely mono 1920 Wp východ (sklon 20°) + 1920 Wp západ (sklon 16°)
Uživatelský avatar
Jirkasolar
Příspěvky: 3
Registrován: stř čer 15, 2022 10:17 am

Re: GoodWe 3648

Příspěvek od Jirkasolar »

k přicucávání ze sítě - je to rozličné, nevím jak si to měnič řídí, hodnoty se pohybují o několika W až někdy i 1,5kW (jestli je to skutečně tak nevím je to odečteno ze SEMS portálu). Při odpojení od sítě - kam se zapojí EZmetr? ještě před hlavní jistič? když chci shodit napájení celého domu a přepojit na backup? celý to potom žije z FVpanelů a baterie? v nastavení měniče je nastavený "vynucený režim bez sítě"?
Mart
Příspěvky: 179
Registrován: ned kvě 01, 2022 2:02 pm
Bydliště: Prostejov

Re: GoodWe 3648

Příspěvek od Mart »

Přicucávání ze sítě:
Je to různé, pokud dojde k připojení sítě na měnič (který běží z panelů), tak měnič cca 5 minut ignoruje energii z panelů a na backup dává síť. Asi se nějak přifázovává, LED indikace systému bliká, jakmile se systém "nahodí" a LED svítí trvale, tak zase jede primárně z panelů a baterky.
Někdy při velkých skokových odběrech je vidět, že vezme počáteční špičku ze sítě (podle SEMS). Možná jen šetří baterku, aby neměla velký proudový náraz nebo je to pomalejší náběh měniče.

Já mám teď nastavený základní režim se sítí (v PV Masterovi vlevo nahoře), EZ metr mám napájený ze sítě přes samostatný jistič, ale vlastní měnič mám odpojený odpínačem. Místo odpínače budu mít v budoucnu stykač s NC kontakty, který bude řízený signálem HDO. Signál HDO je nově požadovaný při připojení měniče jako mikrozdroje, aby mohl distributor dálkově měnič odpojit. Podle toho, co jsem vyčetl z PPDS, tak by mělo být odpojení pomocí aktivního signálu (tzn. stykač s NC kontakty a natažením stykače dojde k odpojení měniče).
Ale taky už jsem viděl zapojení signálu HDO na vstup DRED měniče, ale je otázka, jestli to můj distributor takhle vezme. Takže v rozvaděči nechám místo pro stykač.
měnič GW3648D-ES, baterie 4x Pylontech US3000C (celkově 14,4 kWh)
panely mono 1920 Wp východ (sklon 20°) + 1920 Wp západ (sklon 16°)
zbek
Příspěvky: 441
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm

Re: GoodWe 3648

Příspěvek od zbek »

Jirkasolar píše:Zapnul jsem GW3648EM v sestave 6ks panelů 2,7kWh a 2ks baterie US2000C, navázal spojení přes Wifi a navolil off-grid provoz. EZ-meter není připojený, síťové napětí není připojené, na backup výstupu zatím nemám nic. Celá sestava jede nějak divně - při náběhu proběhne špička napájení z FV panelů a potom se napájení přepne na baterie a vesele se vybíjejí baterie. Lze nastavit off-grid bez sítě aby se nabíjely baterie? Napětí z panelů je cca 280 V, měnič se po určité době zresetuje a naběhne znovu.
čau jedeš stale off- grid ?
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
Uživatelský avatar
acer
Příspěvky: 65
Registrován: čtv čer 02, 2022 1:02 pm

Re: GoodWe 3648

Příspěvek od acer »

Zbek :
ty ses dlouho neozval, podej nějaké hlášení, jak ti to funguje.
Tvé příspěvky měly super přínos + uživatel Mart :yes:
Stále čekám na sestavu 3,6kwp + 3648 střídač, *batt* 9,6kwh, tak beru všechny informace, kde co jak vylepšit, nastavit atp.

Děkuji Z.
FVE
zbek
Příspěvky: 441
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm

Re: GoodWe 3648

Příspěvek od zbek »

Tak ja jsem po letech provozu spokojen jede bez problému. 9,6kwh je dobra volba skončil jsem na 4x 2000 ale kdybych šel do toho znovu možná bych dal 4x3000 , ale i tak v letě stejně nespadnu pod 60% . Co vidím jako super jsou dva stringy jeden na J a druhy na Z hlavně ten na západ hodně odlehčuje baterkám večer . Výborný je že 1F GoodWe 3648 vůbec netopí teda aspoň u mne , mam ho ve sklepě . Sems portál už nepoužívám jedu přes Home Assistant .
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
Uživatelský avatar
acer
Příspěvky: 65
Registrován: čtv čer 02, 2022 1:02 pm

Re: GoodWe 3648

Příspěvek od acer »

Zeptam se jeste, co me hodne mrzelo je, ze ma docela vysokou vlastni spotrebu, mohl bys prosim uvest kolik ma vlastni odber stridac a pri kolika wattech se zapina odber z baterii. Tzn napr. 100w kdyz nesviti slunce jede stale z baterii a pokud se odber z domu zvedne napr na 120w a vic tak uz cuca z baterie. Nejake castecne utrzky jsem pochytil, ale skutecne hodnoty nevim. Kvuli tomu jsem zvolil 1f zarizeni, protoze tyto rozjezdy ma pri nizsich oberech.

Dekuju
FVE
Mart
Příspěvky: 179
Registrován: ned kvě 01, 2022 2:02 pm
Bydliště: Prostejov

Re: GoodWe 3648

Příspěvek od Mart »

zbek píše:Tak ja jsem po letech provozu spokojen jede bez problému. 9,6kwh je dobra volba skončil jsem na 4x 2000 ale kdybych šel do toho znovu možná bych dal 4x3000 , ale i tak v letě stejně nespadnu pod 60% . Co vidím jako super jsou dva stringy jeden na J a druhy na Z hlavně ten na západ hodně odlehčuje baterkám večer . Výborný je že 1F GoodWe 3648 vůbec netopí teda aspoň u mne , mam ho ve sklepě . Sems portál už nepoužívám jedu přes Home Assistant .
Prosím, prosím, jakou máš verzi FW v měniči?
měnič GW3648D-ES, baterie 4x Pylontech US3000C (celkově 14,4 kWh)
panely mono 1920 Wp východ (sklon 20°) + 1920 Wp západ (sklon 16°)
zbek
Příspěvky: 441
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm

Re: GoodWe 3648

Příspěvek od zbek »

Verzi FW mam 1151508 kolega má novější ale rozdíl v tom nevidíme .Nevím zda má velkou vlastní spotřebu on to ještě tupluje přetokama . Počítám že tak cca 1kwh za den prošustruje když má baterky právě proto je dobrý baterka kolem 10kwh ze začátku mě to štvalo , ale dnes už to neřeším zvedl jsem to na 4x pylontech us2000a je to v pohodě doporučuji min 3x pylontech us2000. Cca 8 měsíců je super a na ty další za stropuji baterky nahoře na 70-80% at se jednou za čas srovnají
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
Mart
Příspěvky: 179
Registrován: ned kvě 01, 2022 2:02 pm
Bydliště: Prostejov

Re: GoodWe 3648

Příspěvek od Mart »

Já mám 2191911 (hodnota ze SEMS), v PV Masteru se zobrazuje hodnota 1919B. Aby se v tom jeden vyznal.
měnič GW3648D-ES, baterie 4x Pylontech US3000C (celkově 14,4 kWh)
panely mono 1920 Wp východ (sklon 20°) + 1920 Wp západ (sklon 16°)
Uživatelský avatar
acer
Příspěvky: 65
Registrován: čtv čer 02, 2022 1:02 pm

Re: GoodWe 3648

Příspěvek od acer »

Dobrý den.
Pánové mám dotaz. Myslíte, že mám připlatit a nechat nainstalovat i AZ Router smart?
Přemýšlím nad myšlenkou pustit vše navíc do aku nádrže, kterou mám ve sklepě. Stačilo by koupit spirálu a pouštět to tam.
Spíš jde o to, zda to má smysl, hodilo by se to v přechodovém období, jako je teď září, říjen, než rozjedu topení.
Myšlenka je vše posílat do nádrže a pak z nahřáté vody zavlažit radiátory.

Otázka spíš je, jestli to dává smysl, jaro-léto určitě, ale tam není potřeba zavlažovat.
Září, říjen už slunce tolik není, spotřeba za den u mě je 5KWh a systém bude mít 3.6KWp.
Děkuji za rady.
FVE
Mart
Příspěvky: 179
Registrován: ned kvě 01, 2022 2:02 pm
Bydliště: Prostejov

Re: GoodWe 3648

Příspěvek od Mart »

Na to máš málo panelů.
Já už cca tři týdny nahřívám bojler z poloviny z DS. Už začíná být slunka méně.
A ta cena za ten AZ Router je celkem velká, co jsem tak zhruba hledal, tak to vychází na cca 18 táců.
měnič GW3648D-ES, baterie 4x Pylontech US3000C (celkově 14,4 kWh)
panely mono 1920 Wp východ (sklon 20°) + 1920 Wp západ (sklon 16°)
Uživatelský avatar
acer
Příspěvky: 65
Registrován: čtv čer 02, 2022 1:02 pm

Re: GoodWe 3648

Příspěvek od acer »

Asi mas pravdu. Kdyz jsem si zkusil do programu dat data o poloze a sile Fve tak to vychazi ze by to melo v prumeru vyrabet v rijnu okolo 7kwh den coz je fakt malo. Na topeni by to nebylo :-(. Ohrev bojleru mame v pohode, pac dohriva tak okolo 1.5 hod denne 2000watty.
Proc napr nezapnes nahrivani v urcitou hodinu odpoledne a pokud treba v tu dobu nebude svitit nenabije se bojler z *batt* ?
Takhle to zatim mam v planu já.
FVE

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek