Pylontech

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
tomvi
Příspěvky: 7
Registrován: sob pro 25, 2021 11:25 am

Re: Pylontech

Příspěvek od tomvi »

Zdar chlapi, mate nejake nove poznatky ohledne nacitani dat z Pylontechu, at uz pres RS485 nebo RS232? Taky se s tim trapim, a rad bych pres ESP32 nebo ESP8266 posilal data do HA... Diky moc za kazde nakopnuti! t.
camel1cz
Příspěvky: 765
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Pylontech

Příspěvek od camel1cz »

Bohužel.

Stále používám provizorní řešení s Arduino MEGA připojeným přes RS485 konvertor. Pak vlastním kód, který vyčítá data a posílá je přes API HA do textové hodnoty. V HA mám python script, který zkontroluje CRC, spočítá zajímavé hodnoty a vloží je do sensorů v HA. Je to velká "čuňárna", ale funguje to i když ne se 100% úspěšností - tipuju tak 10-20% čtení z pylona skončí předčasně a nenačte se celá odpověď.

Kdyby někdo věděl, jak zapojit a naprogramovat ESP, aby dokázalo komunikovat s pylontechem, tak bych byl vděčný a dokázal bych i přispět na vývoj.

Napsat to v ESP jsem nedokázal. Stejný kód v ESP nefunguje a nepřečte vůbec nic. Myslím si, že zakopaný pes je v časování RS485 protokolu. Pylontech je hodně citlivý na časování komunikace.
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
tomvi
Příspěvky: 7
Registrován: sob pro 25, 2021 11:25 am

Re: Pylontech

Příspěvek od tomvi »

Díky za odpoved. Mas tedy nejaky seznam registru ktere se daji vycitat a jake hodnoty ocekavat? BTW: bavíme se o vysokonapetove verzi Pylontechu?
Trochu jsem ted experimentoval s vycitanim dat pres RS485 z elektromeru primo pres konvertor do ESPHOME, a docela se to povedlo. Mohl bych to zkusit i na Pylontech, pokud mi das vice info ohledne pripojeni a adresaci.
Dneska mi dokonce dosel prumyslovy prevodnik RS485/Ethernet... treba by neco z toho mohlo fungovat.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Pylontech

Příspěvek od rottenkiwi »

DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
tomvi
Příspěvky: 7
Registrován: sob pro 25, 2021 11:25 am

Re: Pylontech

Příspěvek od tomvi »

Dekuji za predchozí odkazy, ale to je na nizkonapetove baterie, mam pocit ze jsem cetl, ze HV na toto nereaguji.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Pylontech

Příspěvek od tomas »

K HV BMS Pylontech se mi podařilo připojit jen a pouze převodníkem UT-880
https://www.uotek.com/pro_view-103.html
zkoušel jsem jich více i se stejným čipem, ale pouze tento komunikuje. Což mi potvrdili i v servisu.
A to zapojení se také liší od těch co se dají dohledat na internetu. Pin 7 a 8 musí být spojen s GND.
PYLONTECH PŘEVODNÍK 2022.pdf
(257.89 KiB) Staženo 160 x
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
tomvi
Příspěvky: 7
Registrován: sob pro 25, 2021 11:25 am

Re: Pylontech

Příspěvek od tomvi »

Děkuji za tip, adapter jsem objednal na Ebay, tak za par tydnu to odzkousim. Predpokladam ze tedy mas take HV. Do ceho ta data stahujes? Muzes k tomu prosim poskytnout vice informaci?
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Pylontech

Příspěvek od tomas »

Já to používám k nahrávání nového firmware:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 71#p188546
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
camel1cz
Příspěvky: 765
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Pylontech

Příspěvek od camel1cz »

Díky, oba ty odkazy znám. Ten německý popis jsem použil jako popis způsobu připojení a na MEGA funguje. Implementace toho samého na stejném HW v ESP ale nefunguje. Ten projekt na githubu nefunguje rovněž.

Ono je klidně možné, že to je nějaká nekompatibilita s HW který používám - hlavně ten převodním RS485 na seriák.

Mám už delší dobu jiné převodníky co ofiko podporují 3,3V a používají jiný čip. Chystám se to vyzkoušet až bude čas.
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
erotel
Příspěvky: 6
Registrován: pon dub 18, 2022 8:27 am

Re: Pylontech

Příspěvek od erotel »

Ahoj.Přidal jsem ke stávajícím U3000C další 3ks.Všiml jsem si ,že jedna nová baterie ukazuje na diodách vždy větší nabití než ostatní.Dnes jsem si udělal kabel,připoji k RS233 a takhle to vypadá.
pylo.jpg
Baterie jsem nabil jednotlivě na 100% a pak propojil.
Uživatelský avatar
mgx
Příspěvky: 485
Registrován: stř dub 15, 2015 1:14 pm
Bydliště: Tatranska Lomnica

Re: Pylontech

Příspěvek od mgx »

podla logu absolvovala problematicky pack #3 o jeden cyklus menej ako ostatne 2 (#1,#2).
Skus nasledovne. Zhod MPPT, menic, vypni baterku. K menicu pripoj len pack #3, zapni baterku a vybijaj dovtedy, kym SOC nevypise len na packu #3 nevypise SOC 38%. Skontroluj programom. Vtedy vypni MPPT, menic a nechaj medzi sebou packy vybalancovat (pripojis medzi nimy len +-, komunikacny kabel nezapajas. Skonci to ked ledky prestanu blikat. Rano zapni vsetky baterky skontroluj cez program, zapni menic a MPPT. v priebehu nabijania kontroluj programom.
Ak sa to opakuje, reklamacia baterky (iny vnutorny odpor, chybne kable...netusim)>
erotel
Příspěvky: 6
Registrován: pon dub 18, 2022 8:27 am

Re: Pylontech

Příspěvek od erotel »

Takže jsem nabil celý pack 100%,vybít na 80%,znovu nabít na 100% a je to v pořádku.Děkuji za rady.
tomvi
Příspěvky: 7
Registrován: sob pro 25, 2021 11:25 am

Re: Pylontech

Příspěvek od tomvi »

tomas píše:Já to používám k nahrávání nového firmware:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 71#p188546
Ahoj, pouzivas v 3,5 nebo 3.8.2?
U v 3.8.2 se nedokazu dostat do admina a bez nej mi to ukazuje asi jen 4 udaje z BMS a nic vic. Kabel jsem objednal presne ten co si psal, piny spravne pripojene, ale ty apky se chovaji strasne divne. Kdyz se pokusim stahnout log tak se appka vzdycky kousne.
Mozna ze by to taky mohlo byt verzi FW v me BMS (B52.30.0, soft v 5.3, bootloader 1.4, relase date 21-09-29, board TISP01V10R02_1 ?

Nerozumi tomu tady nekdo?!

dekuji
tomas
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pylontech

Příspěvek od kodl69 »

nerozumí, mě nefunguje ani připojení k battery monitoru, ani připojení BMS k měniči. Je to čínskej shit.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Pylontech

Příspěvek od rottenkiwi »

Niedeky sa pytam, neexistuje na SVK alebo CZ jeden clovek, ktory by vyrobil
a naprogramoval BMS do baterky ako ma byt podla odporucani Victronu
a zacat to predavat ako stavebnicu ?

Ked tu vidim, kolko tu je s tym problemov, uz za 11 r. by som sam nieco vyrobil
hoci by som robil len 12 hod denne.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Diablo1st
Příspěvky: 1616
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Pylontech

Příspěvek od Diablo1st »

A načo by to vôbec niekto u Victron systému robil? Proste hodím do systému smartshunt čo najbližšie k batérii a na celú komunikáciu sa môžem zvysoka vy****ť.
Mal som CAN komunikáciu a fungovalo to bez problémov, len sa mi moc nepáčila presnosť merania SoC v podaní JK bms.
Pri iných systémoch, kde nie je možné pripojiť smartshunt, je to už o inom, pri Victrone v tej dátovej komunikácii medzi bms a meničom fakt nevidím zmysel.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Pylontech

Příspěvek od rottenkiwi »

Lenze Victron nieco tvrdi, co vyrobcovia BMS ignoruju, preto pisem o nich,
ze JK alebo JBD alebo Heltec alebo Daly robi co robi, je ich vec.

A tiez ze pylony nefunguju je ich vec.

Ked ma nejaky J.... vyrobca BMS 20 FET-ov 175 t.j. 100 *C tcase == 127 A
na FET pri 100 V drain to source, tak to je dokopy 20 x 127 na nabijacej strane
a 20x 127 na vybijacej strane.
To je dokopy : 2540 A skratoveho prudu.
Ale ak vypnem jednu alebo druhu stranu FET-ov, tak uz nemam straty
6 W rpi 180 A ale 75 W.
Staci vam 2540 A skrat. prudu ? Ked baterky daju 20, 30 alebo 60 kA ?

https://www.youtube.com/watch?v=3maf9GJlLL0

Potom tie vacsie 1000 A su split-port-BMS

Ja pisem, ako to budem robit ja, lebo po tom, co tu vidim, ako sa tu kazdy
zbavuje BMS, asi vyrobcovia neberu spatnu vazbu od customera vazne.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pylontech

Příspěvek od kodl69 »

Rkiwi: existruje, je to hotový, opensource, a nahradí to i ten smarthunt, kterej neřeší to, co by měla BMS řešit. Victron komunikuje přes CANBUS, ale Axpert přes RS485. Tj diybms nepoužitelná.
DIYBMS V4. https://github.com/stuartpittaway desky ti osadí v číně,je tam i návod jak to objednat (tenhle týden mi snad dojde osazený to měření proudu) naládovat do toho firmware a propojit konektory není snad až taková věda. Ale není to hotový krabicový řešení, Pylontech + Akspert MAX jsem v dobré víře nabídl známýmu a už se mu pomalu začínám vyhýbat, protože půl roku nejsem schopen to rozchodit. Pokud je tady někdo, kdo to dokáže, tak se hlásím, klidně i za peníze a produkty domácího zemědělství navíc.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
mgx
Příspěvky: 485
Registrován: stř dub 15, 2015 1:14 pm
Bydliště: Tatranska Lomnica

Re: Pylontech

Příspěvek od mgx »

Novy controller 4.4 uz ma aj RS485, otazka je kto sa podujme to nakodit. Asi to bude chciet niekoho, kto ma doma AXPERT (ja to nie som) a neboji sa visual studia Code/PlatformIO a chce sa trosku posunut dalej.
Ja som osadil 5 kontrollerov a spolupracujem na rozchodeni Pylontech/Studer/DIYBMS, pretoze to presne sa v mojich instalaciach vyskytuje (+ je podpora Victron-u).
Tyzden som stal na UPDI interface (lebo som bol idiot a objednal nove cellboardy 4.5, staci 4.4 a zohnat niekde attiny841), ale framework uz mi konecne nepada a podarilo sa aj nieco zapisat. Ale diodky na cellboardoch mi zatial neblikaju, ale to sa poda. Dalsia faza bude bocnik, ci uz diybms, alebo victron alebo nejaky studer vykuch. Viem len jedno, BSP500 a podobne firemne smejdy uz nechcem vidiet.
A ked to bude chodit ako ma, mozem v podstate predat Pylon-y a kupit si nieco perspektivnejsie :)
Mart
Příspěvky: 179
Registrován: ned kvě 01, 2022 2:02 pm
Bydliště: Prostejov

Re: Pylontech

Příspěvek od Mart »

kodl69 píše:Rkiwi: existruje, je to hotový, opensource, a nahradí to i ten smarthunt, kterej neřeší to, co by měla BMS řešit. Victron komunikuje přes CANBUS, ale Axpert přes RS485. Tj diybms nepoužitelná.
DIYBMS V4. https://github.com/stuartpittaway desky ti osadí v číně,je tam i návod jak to objednat (tenhle týden mi snad dojde osazený to měření proudu) naládovat do toho firmware a propojit konektory není snad až taková věda. Ale není to hotový krabicový řešení, Pylontech + Akspert MAX jsem v dobré víře nabídl známýmu a už se mu pomalu začínám vyhýbat, protože půl roku nejsem schopen to rozchodit. Pokud je tady někdo, kdo to dokáže, tak se hlásím, klidně i za peníze a produkty domácího zemědělství navíc.
V nějakém příspěvku jsem četl, že zkoušíš komunikaci s Pylontechem po RS485 a nějak ti to nejde (problém v kontrolních součtech?). A ten příspěvek nemůžu najít, takže nevím, kde jsi měl problém. Já se dnes ponořil do toho protokolu a vyzkoušel si výpočty těch dvou kontrolních součtů a oba součty mi vyšly. Mám popisy protokolů verze 2.8 a 3.3 a jsou mezi něma nějaké rozdíly. V tom 2.8 je na konci příklad telegramu pro vyčtení hodnot a je v něm chyba.
Během týdne se chci pokusit o reálnou komunikci.
měnič GW3648D-ES, baterie 4x Pylontech US3000C (celkově 14,4 kWh)
panely mono 1920 Wp východ (sklon 20°) + 1920 Wp západ (sklon 16°)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek