návrh ostrovu

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
ranemec
Příspěvky: 42
Registrován: ned úno 17, 2019 2:41 pm
Reputace: 0

Re: návrh ostrovu

Příspěvek od ranemec »

volente píše:Musíš to trošku nastudovat a porozumět tomu, jinak to svépomocí nejde. A že tam bude i nějaká údržba a kontrolní měření je normální. U auta snad taky zkontroluješ olej, světla, tlak v pneu a podobné věci.
Musíš prostě vědět co dělat za které situace.
Co když v baterce něco hukne? I to se tady dočteš. Eliminovat nebezpečí na minimum musí být priorita číslo 1, ale stále je třeba počítat s tím že nic není 100%ní. Ona to není kapesní svítilna s jedním článkem, ale fůra energie soustředěná v malém prostoru.
No právě--je to elektrárna

Chybama se člověk učí :D Doufám že ta první hned nebude fatální....
ranemec
Příspěvky: 42
Registrován: ned úno 17, 2019 2:41 pm
Reputace: 0

Re: návrh ostrovu

Příspěvek od ranemec »

marko250 píše:A já tam nechal origo plošňák,který je BMS v každé placce.Ale vyžadovalo to dráty od něho a i ty jsou docela tenké pro katastrofy.Od začátku nasazení jsem na ně nesáhl,ale pro zichr jsem tam dal po roce provozu "pumpy" od Mendy a zvýšil plašení myší :-) ve sklepě :-) .
Zdravím všechny uživetele fóra, zde kamarád od ranemec. Měl bych otázku.... :lol: Copak jsi mám “pumpou” od Mendy představit. ;) Postačila by fotka nebo odkaz. Drátky dle fotek od Oty na “těch plackach” přijdou dosti tenké s tim bych souhlasil ty určitě přijdou vyměnit. :D

Rozhodně, ale máte větší zkušenosti a nechám si poradit. 8-) Jinak samozřejmě smekám strojovny dle fotek :yes: .
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: návrh ostrovu

Příspěvek od volente »

Doporučím mrknout sem https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=39&t=3269
Jsou tam i nějaké fotky.
Jo a kpumpám je něco zde https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... y+od+mendy
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek